آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 16-02-2015

(16-02-2015, 02:06 PM)'sflhtbr' نوشته: سلام مجدد. جمله اولتون یعنی امکانش هست که اول کنکور بدم و اگه قبول شدم بعد انصراف بدم؟؟؟

با سلام 

اگر مشمول خدمت نیستید . یعنی از سربازی معاف هستین بله میتونین . ولی اگه از معافیت تحصیلی استفاده میکینین 
باید بعد از انصراف برین خدمت مقدس سربازی .

بسیاری از دانشچویان شبانه . ازاد - پیام نور - غیر انتفاعی این کار رو میکنن . حین تحصیل کنکور میدن . 

با تشکر 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - rezamohamadzade - 16-02-2015

با سلام
من دانشجوی ترم دو دانشگاه دولتی رشته علوم قرآن و حدیث هستم ، میخوام از رشته ام انصراف بدم
، آیا در کنکور سراسری سال 94 میتونم امتحان بدم ؟ و آیا در صورت قبولی بدون اینکه شهریه بپردازم میتونم در رشته ی دیگه ای در دانشگاه دولتی تحصیل کنم ؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 17-02-2015

(16-02-2015, 09:35 PM)rezamohamadzade نوشته: با سلام
من دانشجوی ترم دو دانشگاه دولتی رشته علوم قرآن و حدیث هستم ، میخوام از رشته ام انصراف بدم
، آیا در کنکور سراسری سال 94 میتونم امتحان بدم ؟ و آیا در صورت قبولی بدون اینکه شهریه بپردازم میتونم در رشته ی دیگه ای در دانشگاه دولتی تحصیل کنم ؟
با سلام .
خوش امدین به اکادمیا .

بله دوست من شما میتونین زیر ۴ ترم انصراف بدین و دوباره کنکور بدین , اگر بالای ۴ ترم بودین لزوما بایست میرفتین خدمت سربازی . در مورد دوباره در روزانه خوندن هم تا اونجایی که اطلاع دارم چون شما انصراف میدین پس میتونین دوباره تحصیل رایگان داشته باشین .
با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - pardisira - 17-02-2015

ســـــلام،
من امسال رتبه ی کنکورم خوب نمیشه....
برای پزشکی سراسری تهران!
اما امادگی قبول شدن در روانشناسی سراسری تهران رو دارم...
میخوام سال بعد دوباره کنکور بدم اما ترجیح میدم دانشجو باشم و درس بخونم....
سوال من اینه که:
اگر من صرفا در طول یک سال در رشته روانشناسی دانشگاه سراسری تحصیل بکنم،
میتونم از روانشناسی انصراف بدم و با شرکت در کنکور سراسری پزشکی روزانه بخونم؟!
در این صورت مبلغی رو باید بپردازم؟!

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 17-02-2015

(17-02-2015, 12:28 PM)'pardisira' نوشته: ســـــلام،
من امسال رتبه ی کنکورم خوب نمیشه....
برای پزشکی سراسری تهران!
اما امادگی قبول شدن در روانشناسی سراسری تهران رو دارم...
میخوام سال بعد دوباره کنکور بدم اما ترجیح میدم دانشجو باشم و درس بخونم....
سوال من اینه که:
اگر من صرفا در طول یک سال در رشته روانشناسی دانشگاه سراسری تحصیل بکنم،
میتونم از روانشناسی انصراف بدم و با شرکت در کنکور سراسری پزشکی روزانه بخونم؟!
در این صورت مبلغی رو باید بپردازم؟!

با سلام 

دوست عزیز تا پایان ترم 4 دانشجو میتواند انصراف بده و دوباره واسه کنکور و ثبت نام دانشگاه اقدام کنه و معافیت تحصیلی واسش صادر بشه . 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - m23 - 18-02-2015

سلام
خوشجالم که با سایتتون اشنا شدم 
تو صفحات گشتم و پاسخم رو پیداکردم اما دچار شک شدم 
تو مصاحبه دکتر توکلی گفته بود حتی اگه دانشجوی دانشگاه ازاد باشین باید تو مهلت مقرر که میشه 93/11/30 انصراف بدین 
ولی شما چن جا دیدم گفتین موردی نداره و میشه پس از قبولی انصراف داد
من دانشجوی ازادم  ورودی 91 تو کنکور 94 شرکت کردم فردا میخواستم برم برا انصراف که جواب های شما رو دیدم خیالم راحت شد گفتم انصراف ندم
اما از اونورم دکتر توکیان گفته حتی اگه ازاد هم باشین باید انصراف بدین 
ممنون میشم دقیق بگین خیالم راحت شه فقط فردارو مهلت دارم 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 18-02-2015

(18-02-2015, 02:23 AM)m23 نوشته: سلام
خوشجالم که با سایتتون اشنا شدم 
تو صفحات گشتم و پاسخم رو پیداکردم اما دچار شک شدم 
تو مصاحبه دکتر توکلی گفته بود حتی اگه دانشجوی دانشگاه ازاد باشین باید تو مهلت مقرر که میشه 93/11/30 انصراف بدین 
ولی شما چن جا دیدم گفتین موردی نداره و میشه پس از قبولی انصراف داد
من دانشجوی ازادم  ورودی 91 تو کنکور 94 شرکت کردم فردا میخواستم برم برا انصراف که جواب های شما رو دیدم خیالم راحت شد گفتم انصراف ندم
اما از اونورم دکتر توکیان گفته حتی اگه ازاد هم باشین باید انصراف بدین 
ممنون میشم دقیق بگین خیالم راحت شه فقط فردارو مهلت دارم 
با سلام . خوش امدین به فروم .
من در پست های قبلی هم اشاره کردم اگر چون شما روزانه هستید لزوما باید انصراف بدین تا بتونین کنکور بدین , یعنی نقل قولی که از جانیوب دکتر توکلی کردین صحت داره , اگر شبانه و پیام نور و ,,,,,, بودین میتونستین حین تحصیل کنکور بدین . اگر انضراف بدین و ایشالا در رشته مورد علاقتون قبول شدین میتونین دوباره در همون مقطع تحصیل رایگان داشته باشین . اما یک نکته , اگر شما مشمول خدمت باشین و از معافیت تحصیلی استفاده میکنین چه شبانه و چه روزانه باید انصراف بدین و اگر انصراف بالای ۴ ترم تحصیلی باشد الزاما باید برید خدمت سربازی و بعد از خدمت کنکور بدین .
امیدوارم رسونده باشم .
با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - fa_bahareh - 19-02-2015

سلام
من دانشجوی ترم آخر مهندسی عمرانم دانشگاه امیرکبیر
میخوام امسال کنکور تجربی بدم و نمیخوام انصراف بدم
میخواستم بدونم در صورتی که پزشکی بیارم مردود نمیشه قبولیم؟
آخه پرشکی شبانه نداره
میشه پول دوره قبل تحصیلم رو بدم؟
در ضمن من کنکور ارشد هم دادم
اون مسئله ای ایجاد نمیکنه؟؟؟؟
یا نباید دیگه انتخاب رشته کنم برای رشته خودم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 19-02-2015

(19-02-2015, 01:10 AM)fa_bahareh نوشته: سلام
من دانشجوی ترم آخر مهندسی عمرانم دانشگاه امیرکبیر
میخوام امسال کنکور تجربی بدم و نمیخوام انصراف بدم
میخواستم بدونم در صورتی که پزشکی بیارم مردود نمیشه قبولیم؟
آخه پرشکی شبانه نداره
میشه پول دوره قبل تحصیلم رو بدم؟
در ضمن من کنکور ارشد هم دادم
اون مسئله ای ایجاد نمیکنه؟؟؟؟
یا نباید دیگه انتخاب رشته کنم برای رشته خودم؟
با سلام
دوست عزیز طبق گفته های دکتر توکلی اگر دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده نکنه و دانشجوی غیر روزانه باشه میتونه حین تحصیل کنکور بده و لی اگه دانشجوی روزانه باشه باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف بده .
حالا اگر شما نخواین انصراف بدین و خلاف قوانین عمل کنین , من در این مورد نمیتونم نظری بدم .

و نکته دوم رو میگم تا دوستانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنن . هر دانجویی اهم از روزانه و غیر روزانه باید تا ۴ ترم وضعیت خود را نسبت به کنکور و انصراف مشخص کنند .
نکته دیگه اینکه قوانین کنکور دایما در حال تغییر هستن و هیچ تضمینی وجود نداره قوانین سال قبل واسه سال بعد بکار برده بشه یا نه .

با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - fa_bahareh - 19-02-2015

ببخشید ولی من تا اخر این ترم فارغ التحصیل میشم و درسم تموم میشه
این موضوع رو عوض نمیکنه؟
من تو ثبت نامم گزینه فارغ التحصیل رو زدم!
یه سوال دیگه هم دارم
اگه بخوام هزینه دور قبلمو بدم چطوری حساب میشه؟
اگر ممکنه در مورد کنکور ارشدم هم توضیح بدید.