آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 18-12-2014

(18-12-2014, 06:06 PM)'behzad1207' نوشته: با سلام
من میخواستم بدانم کسی که 130 واحد پاس کرده و الان میخواهد انصراف بدهد و در کنکور شرکت کند، چه کار باید بکند؟ (آیا باید پولی پرداخت کند؟ چون من خواندم جایی که اگر در دانشگاهی قبول شود، دیگر نیاز به پرداخت پول ندارد. و این که من می خواستم در دانشگاه علوم قضایی شرکت کنم و اگر انصراف ندهم نمی توانم و حتی یک سال هم نمی توانم صبر کنم. لطفا هر چی میدونید به من بگید)

سلام. علاوه بر اینکه خودتون باید جستجو کنید میتونید از نظرات بقیه هم استفاده کنید. اگر از دولتی روزانه انصراف بدین مشمول پرداخت هزینه آموزش رایگان میشین ولی اگر دوباره در دانشگاه قبول بشین تعهداتون به بعد از فارغ التحصیلی رشته بعدی منتقل میشه.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - hossein20x - 20-12-2014

سلام لطفا به این سوال جواب بدین خیلی واجبه
من یک سال پشت کنکور موندم و کنکور 93 شبانه قبول شدم. حالا میخوام برای کنکور 94 بخونم سوال من اینه ایا میتونم بعد از قبولی در رشته جدید از دانشگاه قبلی انصراف بدم؟
هرکی یه چیزی میگه از سنجش پرسیدم میگه شبانه ها که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند باید برن سربازی بعد کنکور بدن.درحالیکه روزانه ها هم از معافیت تحصیلی استفاده میکنند پس چطور اونا میتونن شرکت کنند اما من نه و اینکه الان خیلی ها دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبتنام میکنند تا سربازی نرن و برای کنکور میخونن.و تو سایت نظام وظیفه نوشته که هرکس یکبار میتونه انصراف بده و حداکثر بعداز یکسال باید در رشته جدید پذیرفته بشه.لطفا راهنمایی کنید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 20-12-2014

(20-12-2014, 12:47 PM)'hossein20x' نوشته: سلام لطفا به این سوال جواب بدین خیلی واجبه
من یک سال پشت کنکور موندم و کنکور 93 شبانه قبول شدم. حالا میخوام برای کنکور 94 بخونم سوال من اینه ایا میتونم بعد از قبولی در رشته جدید از دانشگاه قبلی انصراف بدم؟
هرکی یه چیزی میگه از سنجش پرسیدم میگه شبانه ها که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند باید برن سربازی بعد کنکور بدن.درحالیکه روزانه ها هم از معافیت تحصیلی استفاده میکنند پس چطور اونا میتونن شرکت کنند اما من نه و اینکه الان خیلی ها دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبتنام میکنند تا سربازی نرن و برای کنکور میخونن.و تو سایت نظام وظیفه نوشته که هرکس یکبار میتونه انصراف بده و حداکثر بعداز یکسال باید در رشته جدید پذیرفته بشه.لطفا راهنمایی کنید

سلام. خوش آمدین
اطلاعات شما کاملا درست و اطلاعات کارشناس(!!!) سازمان سنجش بسیار خنده دار و غلطه. شما حق شرکت دارید و چون شبانه هستین اصلا نیازی نیست تا آذر انصراف قطعی هم بدین. اصلا از اینجا هم انصراف ندین و اگر قبول شدین بعدا انصراف بدین.

انصراف و کنکور دوباره - ف.توسلی - 27-12-2014

من دانشجوی ترم یک دوره روزانه رشته اقتصاد بازرگانی هستم.رشته دبیرستانم علوم تجربی بوده است.می خواهم مجددا کنکور بدم و در رشته ای مثل تغذیه ، فیزیوتراپی و ....تحصیل کنم.ایا حتما باید قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدهم؟و اینکه ایا برای انصراف هزینه ای باید بدهم؟و اینکه در صورت قبولی در رشته ای مثله تغذیه ایا باید شهریه بپردازم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Ab_Rash - 02-01-2015

سلام دوستان

من ورودی ۹۲ نرم افزار روزانه م ، ترم ۳ (معاف از خدمت مقدس سربازی)
می خواستم دوباره کنکور بدم بیام یه دانشگاه نزدیک خونمون
سوالم اینکه بدون انصراف یا باانصراف میتونم دوباره کنکور بدم و روزانه قبول بشم یا فقط شبانه میتونم؟
آخه یه آشنایی داشتم امیرکبیر قدرت قبول شد در حین تحصیل ترم دوم دوباره کنکور داد شریف قبول شد !
نصف پاسخایی که نوشتینو خوندم ممنون میشم اگه جواب بدین
و یه راهنمایی می خوام از باتجره ها
مهمانی(انتقالی) گرفتن بهتره یا کنکور دوباره؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Mehran28 - 03-01-2015

(02-01-2015, 08:44 PM)'Ab_Rash' نوشته: سلام دوستان
من ورودی ۹۲ نرم افزار روزانه م ، ترم ۳ (معاف از خدمت مقدس سربازی)
می خواستم دوباره کنکور بدم بیام یه دانشگاه نزدیک خونمون
سوالم اینکه بدون انصراف یا باانصراف میتونم دوباره کنکور بدم و روزانه قبول بشم یا فقط شبانه میتونم؟
آخه یه آشنایی داشتم امیرکبیر قدرت قبول شد در حین تحصیل ترم دوم دوباره کنکور داد شریف قبول شد !
نصف پاسخایی که نوشتینو خوندم ممنون میشم اگه جواب بدین
و یه راهنمایی می خوام از باتجره ها
مهمانی(انتقالی) گرفتن بهتره یا کنکور دوباره؟

سلام
راستیتش ریسک نکن یه قانونی هست تو سنجش مربوط به گونه موارد که نه خود سازمان سنجش می دونی چی گفته توش نه من فهمیدم نه دوستای دیگم. ولی خلاصه با مطالعش هر کدوم برای خودمون یک استنتاجی انجام دادیم و یه تصمیمی گرفتیم.
به شما هم توصیه می کنم یه نگه به لینک زیر بندازی شاید لازم دونستی بیشتر تحقیق کنی و یا شاید ریسک نکنی در هر صورت می تونه بهت کمک کنه
در مورد شبانه فکر می کنم هر شخص در یک مقطع 1بار حق استفاده از سهمیه دولتی رو داشته باشه و بار بعدی باید شبانه بره!
ویرایش توسط Saaaaam
حذف تبیلغات

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نرگس خلیلی - 03-01-2015

سلام من ورودی 93 کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر دانشگاه دولتی روزانه ام الان ترم اولم میخوام انصراف بدم  قبل از امتحانات آیا امتحان دادن یا ندادن تو هزینه تاثیری داره یا نه؟آیا شما اطلاع دارین هزینه انصراف چقدره؟هزینه انصراف چکونه محاسبه میشه؟
آیا برای اخراج از دانشگاه هم باید هزینه ای داد؟
آیا میتونم سال 94 بدون کنکور برم و یه دانشگاه دیگه درس بخونم حتی اگه اخراج هم بشم؟
خواهش میکنم هر چه زود تر جواب بدین منتظرم

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نرگس خلیلی - 03-01-2015

اگه سال 94 کنکور بدم چه مشکلی پیش میاد؟اگه قبول بشم و دانشگاه های شبانه رو بزنم بازم از کنکور محروم میشم

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Mehran28 - 03-01-2015

(03-01-2015, 05:16 PM)'نرگس خلیلی' نوشته: اگه سال 94 کنکور بدم چه مشکلی پیش میاد؟اگه قبول بشم و دانشگاه های شبانه رو بزنم بازم از کنکور محروم میشم

طبق اطلاعیه سازمان سنجش برای اولین باره کسانی که الان دانشجوی ارشد هستند مجددا امسال نمیتوانند امتحان بدهند.
بند ۴ توصیه های مهم ش اینو نوشته:

"۴- کلیه کسانیکه به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند، مجاز به شرکت دراین آزمون نخواهند بود ."
این قانون رو امسال گذاشتن ولی نمی دونم تا چه حد اجرایی باشه چون قبلا هم همچین چیزی بود ولی استعلامی نمی گرفتند و دانشجوها انصراف میدادند و در دانشگاه جدید ثبت نام می کردند! اما امسال به صورت جدی عنوان کردند، ولی با توجه به سوالاتی که از سازمان سنجش پرسیدیم خودشون هم جوابهاشون متناقض بود. واسه همین پیشنهاد می کنم ریسک نکن.
واسه اطلاعات بیشتر دفترچه آزمون 94 رو از سایت سنجش بگیر و مطالعه کن و خودت ازشون پرس و جو کن سیستم پاسخگویی دارند ظرف 24 ساعت به سوالتون پاسخ می دند.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نرگس خلیلی - 04-01-2015

ببخشید من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ام نه کارشناسی ارشد اگه میشه راهنماییم کنید هرچه زود تر بهتر ممنون متشکرم