آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

سوال - دکترایمان - 21-10-2014

باسلام.من دانشجوی پزشکی ترم یک هستم اماعلاقه ای ب رشته ام ندارم.اگربخوام ی بار دیگه درکنکورشرکت کنم البته همین امسال ایامیتوانم؟اگه نمیشه پس اگه بخوام دندون پزشکی چه شرایطی داره؟ازترم چن میتونم برم؟ایا باید شهریه هم بدم؟

RE: شرکت در کنکور سراسری - shiva** - 23-10-2014

باسلام.من در کنکور 93 شرکت کردم وسراسری وازاد قبول شدم یعنی هم سراسری وازادو انتخاب رشته کردم ولی ازادو ثبت نام کردم می خواستم ببینم هیچ راهی نیست من امسال دوباره کنکور بدم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Rojaaa - 23-10-2014

سلام دوستان.علوم آزمايشگاهي شيراز خوندم. ب اجبار خوندم.فارغ التحصيل شدم.الان تصميم گرفتم دوباره كنكور بدم.كاري ب سراسري ندارم ميخام دانشگا آزاد برم بخاطر طرحي ك دارم و نرفتم.يك ماه سفت و سخت خوندم.خيلي انگيزه داشتم.تااينكه يكي از آشناها گفت اگ دانشگا آزادم قبول بشي حتي اگ ندونن تو طرح داري سازمان سنجش بهشون ابلاغ ميكنن و بيرونت ميكنن.هيچ جا نميتونم قانوني در اين مورد پيدا كنم.كمكم كنين.حقيقت چيه؟٢٤ سالم شده و ب هيچ جا تو زندگيم نرسيدم.داغونم.توروخدا يكي بهم واقعيتو بگه

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - sajjadd - 24-10-2014

باسلام
متولد بهمن 72 هستم و دانشجوی ترم5 پرستاری،کارشناسی روزانه هستم.میخواستم بپرسم اگه ترم8 که میشه کنکور95 برای قبولی در پزشکی یا دندانپزشکی آزاد شرکت کنم مشکلی ندارم؟باتوجه به اینکه سربازیمو و طرحمو نگذروندم.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 24-10-2014

(21-10-2014, 12:25 AM)'shiva**' نوشته: با سلام. من در کنکور 93 شرکت کردم و روزانه سراسری و ازاد قبول شدم وازادو ثبت نام کردم می خواستم ببینم هیچ راهی نیست امسال دوباره کنکور شرکت کنم؟

نمیدونم راهی باشه یا نه ولی به نظرم اگر برگه انصراف قطعی از دوره روزانه رو همین روزا پر کنید بتونید ثبت نام کنید. فکر کنم تا اوایل آذر وقت داره. اگر چه شما الان دانشجوی آزادین ولی شاید اینجوری بشه کاری کرد. امتحانش ضرری نداره

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 24-10-2014

(21-10-2014, 12:32 PM)'دکترایمان' نوشته: باسلام.من دانشجوی پزشکی ترم یک هستم اماعلاقه ای ب رشته ام ندارم.اگربخوام ی بار دیگه درکنکورشرکت کنم البته همین امسال ایامیتوانم؟اگه نمیشه پس اگه بخوام دندون پزشکی چه شرایطی داره؟ازترم چن میتونم برم؟ایا باید شهریه هم بدم؟

سلام.شما روزانه درس می خونید طبعا. باید انصراف قطعی رو تا تاریخی که در دفترچه کنکور اومده (اوایل آذر) پر کرده و نگه دارید. در اینصورت میتونید دوباره بدون محرومیت کنکور بدین وگرنه دو سال محروم میشین. اما برای شما نیازی به اینکار نیست. با تحمل رنج و دردسرهای بسیار زیاد هر دانشجو یکبار حق داره تغییر رشته بده. شما از این بند میتونید استفاده کنید.
پ ن: البته کسی که به پزشکی اونقدر بی علاقه هست که می خواد انصراف بده به دندان پزشکی هم بعیده علاقه پیدا کنه ولی موضوعش خارج از بحث این تاپیک هست. 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - سوداا - 25-10-2014

سلام خسته  نباشید میخواستم بدونم من که ارشد روزانه وزارت علوم تموم کردم میتونم بدون هزینه دوباره دندانپزشکی روزانه بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 26-10-2014

(24-10-2014, 10:24 AM)'sajjadd' نوشته: باسلام
متولد بهمن 72 هستم و دانشجوی ترم5 پرستاری،کارشناسی روزانه هستم.میخواستم بپرسم اگه ترم8 که میشه کنکور95 برای قبولی در پزشکی یا دندانپزشکی آزاد شرکت کنم مشکلی ندارم؟باتوجه به اینکه سربازیمو و طرحمو نگذروندم.

سلام،به آکادمیا خوش اومدین
من متوجه نشدم که شما می خواهید لیسانس رو تمام کنید یا انصراف بدین و برید پزشکی بخونید! به هر حال سربازی مشکلی ایجاد نمی کنه و طرح هم به بعد از فارغ التحصیلی مربوطه،پس در صورت انصراف اصلا بحثش مطرح نمیشه و در صورت فارغ التحصیلی هم اگر ارشد قبول بشید به بعد از ارشد موکول میشه.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - shiva** - 26-10-2014

با سلام من که امسال روزانه قبول شدم ویکسال محرومیت دارم می تونم امسال کنکور بدم وفقط برای دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - سارا خ. - 26-10-2014

سلام.ممنون از تاپیک مفیدتون.من و همسرم کارشناسی گفتاردرمانیمونو از دانشگاه علوم پزشکی روزانه گرفتیم و الانم دانشجوی  روزانه کارشناسی ارشد همون رشته ایم .الان ترم 3 هستیم ولی تصمیم داریم کنکور 94 واسه پزشکی دوباره کنکور بدیم.همسرم میگه انصراف بدیم الان ولی من اصلا دلم نمیاد چون کلی واسش زحمت کشیدیم از طرفی چون همسرم سربازیش مونده میگه مجبورم انصراف بدم.یعنی واقعا هیچ راهی نداره که حتی پزشکی آزاد بدیم بدون انصراف دادن؟ این راسته که موقع ثبت نام نباید دانشجو باشیم؟؟!! مرسی از راهنماییهاتون