آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - سعید7 - 14-09-2014

سلام تورو خدا جواب بدید.
متولد دی ماه 73 هستم.امسال دومین سالیه که کنکور دادم و روزانه قبول شدم اما به خاطر ی سری مشکلات نمیتونم برم.آیا میتونم بهمن ماه امسال برم پیام نور و واسه سال 95 کنکور بدم؟مشکل من خدمته که نمیدونم تا بهمن غیبت میخورم یا نه.میتونم این 5 ماهو معافیت موقت بگیرم؟اگه پیام نور نشد میتونم دانشگاهی برم که بدون کنکور قبولم کنه تا از شر خدمت راحت شم .شما جای من بودید چیکار میکردید؟فقط توروخدا زودتر پاسخ بدید که داره دیر میشه.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 14-09-2014

(13-09-2014, 11:57 PM)'never' نوشته:
نه منظورم ورودی 94 بود 
نمیشه روزانه رو به شبانه تبدیل کنم بعد انصراف بدم ؟!

برای شرکت در کنکور امسال عرض کردم محرومید. روزانه رو به شبانه تبدیل کنید؟!! نمیدونم می تونید بپرسید ولی اون قضیه محرومیت به سوییچ کردن ربط نداره،چرا که شما حق یکنفر دیگه که روزانه میتونست قبول بشه رو ضایع کردین و محرومیت بخاطر اینه،میدونید که دیگه امسال کسی جایگزین شما نخواهد شد. اما اگر شهریه بپردازید (نه شبانه!) نهایتا میتونید مدرکتون رو در پایان فارغ التحصیلی داشته باشید. 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 14-09-2014

(14-09-2014, 12:41 PM)'razi020' نوشته: سلام برای انصراف دادن از دانشگاه دولتی روزانه باید هزینه بپردازیم؟؟؟این هزینه ها چطور محاسبه میشه؟؟؟

بله،در صورت اخراج یا انصراف باید هزینه تعداد ترمهایی که از تحصیل رایگان بهره مند بودین رو بپردازید +هزینه خوابگاه و سایر هزینه های صندوق رفاه رو هم باید بپردازید. این هزینه طبق جدولی که وزارت علوم منتشر می کنه بر اساس سال ورودی شما محاسبه میشه.

(14-09-2014, 07:54 PM)'سعید7' نوشته: سلام تورو خدا جواب بدید.
متولد دی ماه 73 هستم.امسال دومین سالیه که کنکور دادم و روزانه قبول شدم اما به خاطر ی سری مشکلات نمیتونم برم.آیا میتونم بهمن ماه امسال برم پیام نور و واسه سال 95 کنکور بدم؟مشکل من خدمته که نمیدونم تا بهمن غیبت میخورم یا نه.میتونم این 5 ماهو معافیت موقت بگیرم؟اگه پیام نور نشد میتونم دانشگاهی برم که بدون کنکور قبولم کنه تا از شر خدمت راحت شم .شما جای من بودید چیکار میکردید؟فقط توروخدا زودتر پاسخ بدید که داره دیر میشه.

شما با این سن باید خرداد 1392 پیش دانشگاهی رو تمام کرده باشید و خرداد امسال یعنی یک سال بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان سرباز شدین. پس اگر امسالم بخواهید ثبت نام کنید باید حتما یا کارت معافیت داشته باشید یا دفترچه رو پست کرده باشید،وگرنه قبولی شما می پره و ثبت نامتون نمی کنند. دفترچه رو پست کردین؟ با فرض نداشتن غیبت خدمت جواب میدم:
در هر صورت شما روزانه قبول شدین و دوسال محروم میشید حالا هرکاری بکنید و هر جایی ثبت نام کنید. دانشگاه بدون کنکور یعنی بعضی رشته های آزاد و علمی کاربردی و پیام نور. بله براتون معافیت تحصیلی صادر میشه ولی اگر زمان ثبت نام دانشگاه وضعیت خدمتتون مشخص باشه و براش مدرک داشته باشید یعنی دفترچه رو پست کرده باشید. شما دیگه ثبت نامم نمیشید! 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - سعید7 - 14-09-2014

خدا حفظت کنه فکر نمیکردم به این سرعت پاسخ بدید.مگه این طور نیست که اگه روزانه نرم فقط سال بعدو نمیتونم کنکور بدم؟پس چرا گفتید دو سال محرومیت. من تو باغ پست دفترچه نیستم فقط میدونم اگه دفترچه رو پست کنم باید برم خدمت!یعنی میتونم معافیت موقت بگیرم تا بهمن ماه واسه پیام نور؟باید برم پلیس+10 معافیت موقت میده؟

(14-09-2014, 08:36 PM)'سعید7' نوشته: خدا حفظت کنه فکر نمیکردم به این سرعت پاسخ بدید.مگه این طور نیست که اگه روزانه نرم فقط سال بعدو نمیتونم کنکور بدم؟پس چرا گفتید دو سال محرومیت. من تو باغ پست دفترچه نیستم فقط میدونم اگه دفترچه رو پست کنم باید برم خدمت!یعنی میتونم معافیت موقت بگیرم تا بهمن ماه واسه پیام نور؟باید برم پلیس+10 معافیت موقت میده؟

سلام.خدا شما رو هم حفظ کنه ولی شما اینطور که اطلاعات دادین الانم سربازین و نمیتونید با اینکه قبول شدین برید ثبت نام. بهتره برید برای ثبت نام ببینید چی میگن ولی شما الان مشمول غایب هستین متاسفانه. باید برید خدمت. آخه مگه میشه کسی تو باغ پست دفترچه نباشه؟![img]images/smilies/huh.gif[/img]برید پلیس+10 ببینید چی میگن یا چه راهکاری دارند. اگر دانشگاه بگه الان دفترچه بگیری میتونی ثبت نام کنی سریع برید بگیرید و پست کنید وگرنه شما مشمول غایب میشین و نه تنها 21 ماه خدمت دارید 3ماه اضافه هم از الان خوردین متاسفانه

قربانت.منظور شما دفترچه خدمته؟مگه خود مدرسه واسه دانش آموزا معافیت نمیگیره؟منوهمکلاسیم همین وضعیتو داریم اما مدرسه چیزی به ما نگفتن،اگه اون حل باشه،میتونم پیام نورو برم ؟ سال 95 کنکور بدم؟چجوری؟
خدا هرچی که میخوای بهت بده

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - سعید7 - 15-09-2014

آقا به این سوال هم جواب بدید ممنونتونم
اگه بعد از دو ترم از روزانه انصراف بدیم و روزانه ،رشته ی دیگه قبول شیم،میتونیم بریم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 15-09-2014

(15-09-2014, 01:38 PM)'سعید7' نوشته: آقا به این سوال هم جواب بدید ممنونتونم
اگه بعد از دو ترم از روزانه انصراف بدیم و روزانه ،رشته ی دیگه قبول شیم،میتونیم بریم؟

نقل قول:
آقا به این سوال هم جواب بدید ممنونتونم
[align=right]اگه بعد از دو ترم از روزانه انصراف بدیم و روزانه ،رشته ی دیگه قبول شیم،میتونیم بریم؟
سلام. شما انگار بس که از سربازی می ترسید مطالب منو با اینکه میخونید ولی اونجوری که دوست دارید برداشت می کنید![img]images/smilies/laugh.gif[/img]سعید جان شما باید دفترچه رو پست کنید یا به خدمت اعزام بشید بعد اگر فبول شدین براتون معافیت تحصیلی صادر می کنند. تا دیر نشده اینکارو بکنید،شما الانم مشمول غایبین و تا نرید سربازی نه ازتون در دانشگاه ثبت نام به عمل میارن و نه یگان خدمتی بهتون معافیت تحصیلی میده. در مورد سوال دوم باید بگم اگر کمی این چند صفحه رو بگردین نیازی نیست برای هر کاربر اینها تکرار بشه و بی جهت صفحات تاپیک طولانی بشه تا دیگه امثال شما کاربرای جدید نتونن به راحتی مطالب مفید رو پیدا کنند. من الان جواب شما رو میدم ولی اگر بازم سوال داشتین یه لطف کوچولو بکنید و اول بگردین[img]images/smilies/heart.gif[/img]
شما روزانه الان نرید این دانشگاه روزانه ای قبول شدین کنکور 93 نمیتونید ولی کنکور 94 میتونید شرکت کنید.پس اگر بتونید برید پیام نور و دو ترم بخونید میشه کی؟ببینید لب کلام اینه که شما در صورت انصراف از این کد رشته روزانه حداقل باید پاییز 94 ثبت نام کنید تا تیر 95 امتحان بدین و اگر بازم روزانه قبول شدین بتونید شهریور ثبت نام کرده و مهر95 برید سر کلاس.[img]images/smilies/sick.gif[/img]

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - سعید7 - 15-09-2014

با دیپلم واقعا هم ترس داره!آقا توی خود سایت سازمان وظیفه اینو نوشته:
- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه پس از سن مشموليت ، فارغ التحصيل، انصراف، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟

جواب : از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.

مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه در تيرماه 1391 فارغ التحصيل، انصراف ، ترك تحصيل ويااخراجي محسوب شوند تاپايان تير ماه 92 مهلت معرفي خواهد داشت.

از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.

(جهت ایجاد تسهیلات برای این قبیل مشمولان ، برای شرکت در آزمون دانشگاهها ،تا 31/6/سال بعد از فراغت از تحصیل مهلت معرفی دارند.)
با توجه به متن بالا دیگه دفترچه نیاز نیست واسه پست که!ی جاشم نوشته تا بیست سال تمام!آقا من که دی ماه امسال بیست سالم تموم میشه اگه آذر ماه پیام نور ثبت نام کنه میتونم؟البته گفته تا بیست سال تمام با معافیت تحصیلی.من مشکلم همین چند ماه تا آذر یا بهمنه که نمیدونم با چه معافیتی پرش کنم.هیچ راهی نیست؟