آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Shahlolak - 24-04-2014

سلام
اینجانب دانشجوی مقطع کارشناسی ترم 6 دوره ی روزانه هستم ,آیا میتونم یکبار دیگه در کنکور سراسری شرکت کنم ؟ در صورتی که در رشته های پزشکی یا داروسازی قبول بشم باید شهریه بپردازم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 24-04-2014

(24-04-2014, 11:58 AM)'Shahlolak' نوشته: سلام
اینجانب دانشجوی مقطع کارشناسی ترم 6 دوره ی روزانه هستم ,آیا میتونم یکبار دیگه در کنکور سراسری شرکت کنم ؟ در صورتی که در رشته های پزشکی یا داروسازی قبول بشم باید شهریه بپردازم؟

سلام به این سایت خوش اومدین.اولا رشته الان شما چیه؟اینو از این جهت می پرسم که یکسال صبر کنید لیسانس میگیرین و نمی ارزه انصراف بدین.میتونید بعدا دوباره کنکور بدین تا این سه سال عمرتون هدر نره.اما بازم خودتون باید تصمیم بگیرید[img]images/smilies/smile.gif[/img]اگر انصراف بدین دیگه مانعی برای شرکت در کنکور ندارید و اصلا فرق نداره که چه رشته ای رو می خواهید بخونید! اما اینکه دانشجوی انصرافی مجبور به دادن شهریه باشه رو فکر کنم منفی هست. طبق بند 1-8)ضوابط و شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی:
1- اگر فردی یکبار در یک رشته در دوره روزانه یک مقطع تحصیلی رو تمام کرده و مدرک گرفته باشه دیگه نمیتونه در همون مقطع تحصیل رایگان داشته باشه و باید کد رشته شبانه رو بزنه و یا کد روزانه رو بزنه ولی مثل شبانه ها شهریه بپردازه.
2- دانشجویان انصرافی اعم از اینکه در آزمون سراسری سال جاری پذیرفته بشوند یا نشوند حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.
نتیجه: شما میتونید قانونا در رشته دیگه ای حتی روزانه پذیرفته شده و ثبت نام کنید و مثل بقیه شهریه هم نپردازید.

ولی بازم توصیه می کنم دو ترم رو دوام بیارید. در صورتیکه انصراف بدین و دوباره دانشگاه قبول بشید (هر دوره ای چه روزانه چه شبانه و ...) تمام واحدهای پاس شده شما(عمومی-اختصاصی-پایه و ...) به درخواست کتبی شما در کمیته ارزیابی بررسی میشه و اگر تعداد  واحد و سرفصل دروس یکی باشه همه رو قبول می کنند به شرطی که ترمهای باقیمانده شما برای گرفتن لیسانس کمتر از ؟؟ ترم نشه.(یادم رفته راستش[img]images/smilies/biggrin.gif[/img])
موفق باشید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Shahlolak - 24-04-2014

دوباره سلام و تشکر بخاطر سرعت عملتون در جواب دادن ,من مهندسی منابع طبیعی میخونم و به تازگی از این قانون مطلع شدم , با توجه به اینکه من ترم 6 هستم به نظرتون انصراف دادن من کار درستیه؟ , اگر انصراف بدم با توجه به اینکه سربازی نرفتم مشکلی برای کنکور دادن پیش نمیاد و میتونم شرکت کنم؟ اگر در رشته هایی مثل پزشکی و ...قبول بشم اجازه ادامه تحصیل دارم و فقط باید شهریه شبانه بپردازم؟ در ضمن قسمت آخرشو نفهمیدم منظور از ترمهای باقیمونده چیه؟ هزینه انصراف از تحصیل چقدره؟ باید چقدری پول به دانشگاه بدم؟
خیلی ممنون از این که وقت میذارید و به سوالات جواب میدید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 24-04-2014

(24-04-2014, 06:44 PM)'Shahlolak' نوشته: دوباره سلام و تشکر بخاطر سرعت عملتون در جواب دادن ,من مهندسی منابع طبیعی میخونم و به تازگی از این قانون مطلع شدم , با توجه به اینکه من ترم 6 هستم به نظرتون انصراف دادن من کار درستیه؟ , اگر انصراف بدم با توجه به اینکه سربازی نرفتم مشکلی برای کنکور دادن پیش نمیاد و میتونم شرکت کنم؟ اگر در رشته هایی مثل پزشکی و ...قبول بشم اجازه ادامه تحصیل دارم و فقط باید شهریه شبانه بپردازم؟ در ضمن قسمت آخرشو نفهمیدم منظور از ترمهای باقیمونده چیه؟ هزینه انصراف از تحصیل چقدره؟ باید چقدری پول به دانشگاه بدم؟
خیلی ممنون از این که وقت میذارید و به سوالات جواب میدید

سلام.من جواب همه سوالاتتون رو دادم،انگار خوب نخوندین!! فقط سوال جدیدیتون:
دانشجوی انصرافی مشمول هست و باید دفترچه بگیره تا بتونه در دانشگاه ثبت نام بکنه.میتونید شرکت کنید به شرط داشتن دفترچه! هزینه انصراف از آموزش رایگانم دانشگاهتون با توجه به سال ورود بهتون میگه.برای بقیه سوالات هم دوباره پست قبل رو با دقت بخونید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - dordori - 10-06-2014

سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون، من مهندسی معماری خوندم و شبانه هم بودم، می خواستم بدونم اگه مجددا کنکور بدم و پزشکی روزانه دانشگاه سراسری پذیرفته بشم،بازم باید شهریه بدم یا نه؟ ممنون می شم پاسخ بدین.مرسی.
عذر می خوام که توی و تا تاپیک مطرح کردم سوالو...نمی دونستم کجا باید بپرسم!

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 10-06-2014

(10-06-2014, 01:38 PM)'dordori' نوشته: سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون، من مهندسی معماری خوندم و شبانه هم بودم، می خواستم بدونم اگه مجددا کنکور بدم و پزشکی روزانه دانشگاه سراسری پذیرفته بشم،بازم باید شهریه بدم یا نه؟ ممنون می شم پاسخ بدین.مرسی.
عذر می خوام که توی و تا تاپیک مطرح کردم سوالو...نمی دونستم کجا باید بپرسم!

سلام،به این سایت خوش اومدین
راستش شما اگر روزانه هم می خوندین بازم میتونستین پزشکی رو رایگان بخونید! معماری مال وزارت علوم و پزشکی مال دانشگاه های وزارت بهداشت هست.
موفق باشید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahjalali - 28-06-2014

من سال ٩٣ كنكور دادم.
چون ميدونم رتبه ام اصلاً خوب نميشه ، ميتونم سال ديگه كنكور بدم يا نه؟انصراف چه طور ميشه داد؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - saaaaam - 28-06-2014

(28-06-2014, 11:04 AM)'ahjalali' نوشته: من سال ٩٣ كنكور دادم.
چون ميدونم رتبه ام اصلاً خوب نميشه ، ميتونم سال ديگه كنكور بدم يا نه؟انصراف چه طور ميشه داد؟

دوست عزیز
اگر رتبه خوبی نگرفتی و انتخاب رشته هم نکنی مشکلی نیست سال بعد شرکت کن ولی از من به شما انتخاب رشته بکنید ببینید چه می شود چون خواهر زاده منم امتحان داشت گفت امسال خیلی سخت بوده 
اگر سخته برای همه سخته احتمال زیاد رتبه شما هم انقدرم که فکر می کنی بد نباشه!

دو بار کنکور دادن - armina - 02-07-2014

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
من دانشجوی رشته کارشناسی رادیولوژی هستم دولتی روزانه تصمیم دارم بعد از رادیولوژی کنکور هنر بدم شرایطش چجوره؟
باید طرح تهدی به دولت رو برم تا بتونم دوباره کنکور بدم؟شرایطش چجوره؟
من رشته نوازندگی سازهای جهانی رو میخام .لطفا اطلاعاتی در اختیارم قرار بدین با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - imant - 29-07-2014

سلام
من ذانشجوی ترم4 مهندسی برق دانشگاه صنعتی شاهرودم.میخام برا 93-94 کنکور تجربی بدم.هنوز انصراف ندادم.میتونم کنکور دولتی بدم؟شبانه میشم یا روزانه؟یا فقط ازاد؟کی باس انصراف بدم؟
لطفا زود کمکم کنید باید زود تصمیم گیریو اقدام کنم.
با تشکر