آکادمیا کافه
تاثیر مهارت های غیر تحصیلی (هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر مهارت های غیر تحصیلی (هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%DB%8C%D8%8C%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C%D8%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

تاثیر مهارت های غیر تحصیلی (هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش - siahsefid - 21-04-2014

داشتن مهارتهای غیر تحصیلی مثل مهارت هنری چقدر میتونه در احتمال پذیرفته شدن موثر باشه؟مثلا اگه کسی خلاقیت خاصی در زمینه ی نقاشی داشته باشه آیا این موضوع براش امتیاز محسوب میشه؟لطفا اگه کسی در این مورد اطلاعی داره نظرشو بگه.

RE: تاثیر مهارت های غیر تحصیلی(هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش - Astro - 22-04-2014

عموما موارد بسیار مهمتری از اینها را میتوان یافت که در فرآیند پذیرش تاثیرگذارند. هر چند در شرایط خاص به سلیقه فردی یک استاد (یا اعضای کمیته پذیرش) نیز بستگی دارد و شاید حس مثبتی را ایجاد کند. از طرفی، ارتباط این مهارت ها با نوع رشته نیز مهم است. مسلما مهارتهای هنری دانشجویانی که متقاضی رشته های هنری باشند در کانون توجه قرار خواهد گرفت. یا در مورد مهارتهای ورزشی، چنانچه منجر به کسب افتخاراتی بزرگ شده باشد، ممکن است نظر بسیاری از دانشگاهها را جلب کند (البته در کنار قابلیتهای علمی). تا جایی که من شنیدم، دانشگاههای بزرگ (چه بسا هاروارد!) روی چنین استعدادهایی سرمایه گذاری میکنند.

RE: تاثیر مهارت های غیر تحصیلی(هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش - siahsefid - 22-04-2014

منظورتون از سرمایه گذاری چیه؟!!این حتی اگه مهارت مربوط به رشته ی تحصیلی نباشه هم صدق میکنه؟
ممنون

RE: تاثیر مهارت های غیر تحصیلی(هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش - Astro - 22-04-2014

(22-04-2014, 02:13 PM)'siahsefid' نوشته: منظورتون از سرمایه گذاری چیه؟!!این حتی اگه مهارت مربوط به رشته ی تحصیلی نباشه هم صدق میکنه؟
ممنون

یعنی در حین تحصیل ممکنه بورسها و کمک هزینه های خاصی برای این نوع افراد تو بعضی دانشگاه ها پیدا بشه و اصلا چیز عجیبی هم نیست، بخصوص تو آمریکا. بله، اگر چه بازم بستگی داره چه مهارتی و در چه سطحی. ولی خب اگر در سطح چشمگیری باشه، فکر کنم برای undergraduate تاثیرگذار باشه. چون تا اونجایی که من متوجه شدم، برای پذیرش در مقطع graduate لیاقت و توانایی علمی و پژوهشی دانشجو است که حرف اول رو میزنه و سایر عوامل تنها میتونن نقش مثبت ولی فرعی داشته باشند.

البته من با ذهنیت خودم نظر دادم. شاید دوستان دیگه بهتر بتونن نظر بدن.

RE: تاثیر مهارت های غیر تحصیلی(هنری،ورزشی،...) بر فرایند پذیرش - Torkan - 22-04-2014

دوست عزیز سلامSmile
با astro عزیز موافقم.
امتیاز که قطعا محسوب میشه ولی اینکه چقدر میتونه در فرآیند پذیرش دخیل باشه به نظرم انچنان نمیتونه!
نکته مهم اینه که شما با اوردن چنین مهارت هایی در رزومه در واقع کاری و فعال بودن به قولی industrious , active بودن خودتون رو نشون دادی. ممکنه حس مثبتی در یک استاد که مثلا هم رشته شما هست ولی ایشون هم مثلا موسیقی کار کرده یا با نقاشی اشنایی داشته مثلا خوشش بیاد.
ولی اون چیزی که قطعی هستش اینه که اول رزومه درسی و تحصیلی و تحقیقی و کاری و ...مهم هستش و بعد اینها.
در نهایت این مهارت ها بیشتر در آنجا به شما میتونه کمک کنه واسه مثلا ایجاد exhibition کوچک یا حالا مثلا کنسرت کوچک واسه دانشجوها تا پولی هم به جیب بزنین.

بااحترام