آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - sharif3864 - 07-04-2015

سلام.دادتش من لیسانس عمران دولتی فسا میخونم و معدلم 15 هست.و الان مشغول دادن یه مقاله هستم.میخام بدونم با توجه به اینکه دانشگاه مطرحی لیسانس نگرفتم و همچنین معدلم پایینه،آیا امیدی به تلاش برای گرفتن بورس تحصیلی تو اروپا هست که برای اخذ تافل اقدام کنم؟
با تشکر.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Mehran28 - 07-04-2015

(07-04-2015, 11:49 AM)'sharif3864' نوشته: سلام.دادتش من لیسانس عمران دولتی فسا میخونم و معدلم 15 هست.و الان مشغول دادن یه مقاله هستم.میخام بدونم با توجه به اینکه دانشگاه مطرحی لیسانس نگرفتم و همچنین معدلم پایینه،آیا امیدی به تلاش برای گرفتن بورس تحصیلی تو اروپا هست که برای اخذ تافل اقدام کنم؟
با تشکر.

سلام
با اطلاعاتی که دادی برای بورس نظری نمی تونم بدم جز اینکه گرفتن بورس در مقطع ارشد دشوار هست و کمتر پیش میاد کسی فاند بگیره که اونم رزومه خوب می خواد، ولی درباره پذیرش شما معدلتون برای اقدام در خیلی از دانشگاها مناسب است و حداقل معدل دانشگاها رو برای پذیرش رو داری، اگر تافل خوبی داشته باشی می تونی تو دانشگاهای متوسط شانس داشته باشی، نمره GRE خوب هم می تونه رزومت رو بهتر کنه که این باعث بالا رفتن شانست میشه.
موفق باشی/

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - hirkania - 15-04-2015

با سلام و خسته نباشید
من لیسانس زیست شناسی عمومی دارم از یه دانشگاه غیر انتفاعی و معدلم 13/80 شده متاسفانه
به نظرتون برای ارشد بیوتکنولوژی دارویی یا بیوتکنولوژی پزشکی کدوم کشور میتونه منو بپذیره حالا چه آسیایی چه اروپایی .....
ممنون میشم راهنماییم کنین
البته الان دانشجو ارشد پیام نور هستم ...سوال بعدیم اینه که آیا با ارشد پیام نور دکتری دانشگاهای خارج کشور قبولش دارن/؟؟؟

تاثیر معدل کارشناسی روی شانس پذیرش - moustaf - 22-05-2015

سلام
 من دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه تفرش هستم. متاسفانه یکی از ترم ها 24 واحد اخذ کرده بودم. مشکلی پیش آمد و درخواست حذف ترم دادم. موافقت نشد و منم سر امتحانا غیبت کردم. کلی صفر وارد کارنامم شد. الان معدلم 13.6 هست و ماکسیمم تا 14.5 بتونم بالا بکشمش.
زبانم خوبه. توانایی نگرش مقاله isi هم میتونم داشته باشم. ریکامندیشن هم میتونم از دوتا استاد خوب بگیرم. شانس پذیرش و فاند گرفتن رو از دانشگاه های خوب آمریکا میتونم داشته باشم؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - فرید - 23-05-2015

(22-05-2015, 05:06 PM)'moustaf' نوشته: سلام
 من دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه تفرش هستم. متاسفانه یکی از ترم ها 24 واحد اخذ کرده بودم. مشکلی پیش آمد و درخواست حذف ترم دادم. موافقت نشد و منم سر امتحانا غیبت کردم. کلی صفر وارد کارنامم شد. الان معدلم 13.6 هست و ماکسیمم تا 14.5 بتونم بالا بکشمش.
زبانم خوبه. توانایی نگرش مقاله isi هم میتونم داشته باشم. ریکامندیشن هم میتونم از دوتا استاد خوب بگیرم. شانس پذیرش و فاند گرفتن رو از دانشگاه های خوب آمریکا میتونم داشته باشم؟

سلام
طبق قانون جدید ظاهرا نمره هایی که زیر 10 هست در معدل کل تاثیر نداره. اگر هم فرضا محاسبه بشه این موضوع می تونید در اپلیکشنتون توضیح بدهید که یک ترم دچار مشکل شدید و دلیل پایین بودن معدلتون هم برای اون ترم هستش. اگر نمره های تافل و جی ار ای خوبی داشته باشید می تونید امیدوار باشید که پذیرش بگیرید.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - moustaf - 23-05-2015

ممنون. حقیقتش مسئولین اداره خدمات آموزش بخاطر انتقادات مکتوبی که از یکی از همکارانشون که مانع دو رشته ای شدنم میشد کردم و به معاون آموزشی دادم ظاهرا باهام لج کردن و ... . چندین روز ساعت ها پیکیرش بودم. اشکم دیگه در اومده بود. ترتیب اثر ندادند که ندادند. دیگه از رفتن سمت آموزش هم کهیر میزنم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - هرمزگانی - 02-06-2015

با سلام
معدل 14.17 در لیسانس عمران از دانشگاه دولتی
معدل 14.41 در مهندسی عمران فوق از دانشگاه امیرکبیر
ایا شانسی برای پذیزش مجدد در دوره فوق دارم یا برای دکتری اقدام کنم؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - IRAN1368DAMQAN - 23-06-2015

با عرض سلام و تشکر
شما با لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل بسیار کم 13 و اطاله ی زمان تحصیل و 26 سال سن ، کدام را ه را برای محقق شدن شرایط گرفتن فاند دکترا با رنک بالا در آینده پیشنهاد می فرمایید ؟

1 - گرفتن ارشد مکانیک از دانشگاه های خوب تهران و رزومه ی خوب ( GRE  و ... )

2- قبولی دوباره در لیسانس مکانیک دانشگاه های معمولی یا آزاد ، تطبیق بعضی از واحدها و گرفتن دوباره لیسانس با معدل بالا و در زمان کمتر
   ( انجام چنین کاری برای اخذ پذیرش یک نکته ی منفی و عجیب به حساب نمی آید ؟)

3- شروع به تحصیل در رشته ی دیگری که به آن علاقه دارم ( طراحی صنعتی ) از ابتدا در مقطع لیسانس ؟

خیلی به راهنمایی نیاز دارم
از لطف شما متشکرم

سن در آینده برای دکترا مشکل ساز نیست ؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - behnoodgh - 25-06-2015

با سلام.
من 5 سال سابقه کار تو رشته ی خودمو دارم و دو تا مدرک بین المللی.تافلم 103 شده و مدرک B1 آلمانی و A1 اسپانیایی رو هم دارم.معدلم 13.5 (کارشناسی) و می خواهم تو رشته ی خودم تو ادامه تحصیل بدم. به نظرتون تو اروپا یا آمریکا شانسی دارم؟

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - مرتضی72 - 26-06-2015

(26-06-2015, 01:30 AM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
متاسفانه معدل لیسانس شما پایین است و کمی شانس شما را در پذیرش گرفتن از دانشگاه های با رتبه خوب سخت میکند اما اگر نمره آیلتس یا تافل خوبی داشته باشید احتمال دارد بتوانید از دانشگاه های با رتبه پایین تر پذیرش بگیرید. در نظر داشته باشید که تحصیل در سوئد برای دانشجویان خارجی بسیار گران است و معمولا در دوره فوق لیسانس هم فاند ارائه نمیشود.

معتبرترین سایت در این زمینه universityadmissions.se است که تمامی رشته ها و دوره ها را دارد و میتوانید در آن جستجو کنید و شرایط (شهریه، حضوری یا غیرحضوری و ...) را ببینید.

پیشنهاد میکنم جزوه سایت را هم که حاوی اطلاعات مفیدی است یکبار کامل بخوانید.

سلام. خیلی ممنون.

خب یعنی انقدر غیر منصفانه معدل رو درنظر میگیرند؟ به این توجه نمیکنند که ما پدرمون درمیاد تو دانشگاه دولتی این نمره ها رو بگیریم، اون وقت یکی تو دانشگاه غیردولتی ناکجاآباد میاد شب امتحان فقط یه نگاه اجمالی میندازه به جزوه و آخرشم با بهترین معدل فارغ التحصیل میشه؟ ینی میخوان ما رو هم سطح اونا مقایسه کنن واقعا؟؟؟ این انصافه؟؟؟

حالا با این حال، شما کشور دیگه ای مد نظرتون هست؟ که رتبه دانشگاه هاش خوب باشه، هزینه اش هم زیاد نباشه، زبانش هم به انگلیسی بشه صحبت کرد. اقامتش هم سخت نباشه. ینی با مردمش بشه ارتباط برقرار کرد