آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - M1KE - 28-08-2014

دلیل پذیرش گرفتن خیلی از دانشجوها رفتن به کشورهای دیگه و موندن در اونها هست. این رو از این نظر میگم که شمایی که گرین کارت دارین در صورتی که خیلی به تحصیل و کار پژوهشی علاقه ندارین به نظرم نیازی نیست سمت دکترا برین چون هم طولانی تر هست و هم برای خیلی از شغل ها overqualify خواهید شد. به نظرم شما با همین کارشناسی که دارین وارد آمریکا بشین و در یکی از دانشگاه های متوسط با هزینه شخصی ارشد بگیرین و سریع وارد بازار کار بشین. در بازار کار هم کسی به معدل شما نگاه نمی کنه و مهم سوابق کاری و توانمندی های اجرایی شما هست.
(28-08-2014, 01:18 PM)'سولماز' نوشته: ممنون از راهنماییتون...بله جق با شماست هدفم این نیست که ارشد نصفه رها کنم  فقط به منظور قوی کردن رزومه  میخوام ارشد بخونم وواسه دکترا اقدام کنم  هزینه پردیس زیاده اما اگه شرایطمو واسه پذیرش عوض کنه وآینده تحصیلی مو  حاضرم   ....چون گاهی فکرمیکنم شاید اصلا با این رزومه که الان دارم دانشگاه خوبی حتی نتونم پذیرش بگیرم ...

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - سولماز - 29-08-2014

(28-08-2014, 08:35 PM)'M1KE' نوشته: دلیل پذیرش گرفتن خیلی از دانشجوها رفتن به کشورهای دیگه و موندن در اونها هست. این رو از این نظر میگم که شمایی که گرین کارت دارین در صورتی که خیلی به تحصیل و کار پژوهشی علاقه ندارین به نظرم نیازی نیست سمت دکترا برین چون هم طولانی تر هست و هم برای خیلی از شغل ها overqualify خواهید شد. به نظرم شما با همین کارشناسی که دارین وارد آمریکا بشین و در یکی از دانشگاه های متوسط با هزینه شخصی ارشد بگیرین و سریع وارد بازار کار بشین. در بازار کار هم کسی به معدل شما نگاه نمی کنه و مهم سوابق کاری و توانمندی های اجرایی شما هست.

ممنون از راهنماییتون ....حقیقتش علاقه دارم ادامه تحصیل بدم...امیدوارم ....

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - M1KE - 29-08-2014

حتی در این شرایط هم اگر از یکی از دانشگاه های متوسط خود آمریکا پذیرش بگیرین شانس اینکه در دکترای دانشگاه بهتری پذیرش بگیرین بیشتر هست. برای حفظ گرین کارت هم نباید به مدت طولانی (تقریبا بیشتر از شش ماه در سال) خارج از آمریکا باشین بنابراین از این نظر هم در خود آمریکا تحصیل کنید به سودتون هست.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - a.shoja - 23-09-2014

سلام خدمت همه دوستان من خیلی وقته دارم به این سوال فک میکنم که آیا معدل پایین شرط اول و اساسی تمام دانشگاه هاست؟
دوم حداقل معدل برای دانشگاه های درجه یک و دو چنده یا به عبارتی حداقل شرط معدل چنده؟ از چند شروع میشه؟
15
14
16
ایا اساتید فقط معدل را مد نظر قرار میدن و فک نمیکنند که شاید فرد یه مشکلی داشته که معدلش این شده البته اگه بقیه رزومه فرد عالی باشه

پیشاپیش ممنون از همه دوستان خوبم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 23-09-2014

(23-09-2014, 01:53 AM)'a.shoja' نوشته: سلام خدمت همه دوستان من خیلی وقته دارم به این سوال فک میکنم که آیا معدل پایین شرط اول و اساسی تمام دانشگاه هاست؟
دوم حداقل معدل برای دانشگاه های درجه یک و دو چنده یا به عبارتی حداقل شرط معدل چنده؟ از چند شروع میشه؟
15
14
16
ایا اساتید فقط معدل را مد نظر قرار میدن و فک نمیکنند که شاید فرد یه مشکلی داشته که معدلش این شده البته اگه بقیه رزومه فرد عالی باشه
پیشاپیش ممنون از همه دوستان خوبم

سلام دوست خوبم
بستگی داره به دانشگاه مد نظر شما
برخی از دانشگاه ها معدل محور هستند یعنی با معدل لیسانس بالا و یا فوق بالا میشه به پذیرش فکر کرد 
برخی دیگر پژوهش محور هستند یعنی معدل لیسانست کم باشه مثلا 13 ولی فوق متوسط مثلا 16 و چند مقاله ای اس ای داشته باشی میشه رو پذیرش و حتی بورس البته بسته به رشته حساب کرد
در مورد استرالیا و نیوزلند من لیست دانشگاه ها را در اینجا و اینجا بر اساس این دو عامل مرتب کردم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Davlish - 26-10-2014

سلام دوستان
من یه کم بیش از اندازه به کمک نیاز دارم.معدل کارشناسی 13.33 رشته ی فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور میخواستم بدونم با این معدل افتضاح اصلا میتونم از دانشگاهی تو مقطع ارشد پذیرش بگیرم؟؟ دانشگاه امریکا مسلما نمیشه واسه اروپا چطور؟؟ و یه سوال دیگه به نظر شما من با این معدل ارشد ایران بخونم واسه دکترا اقدام کنم بهتره یا نه؟؟؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 26-10-2014

'Davlish dateline='' نوشته: سلام دوستان
من یه کم بیش از اندازه به کمک نیاز دارم.معدل کارشناسی 13.33 رشته ی فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور میخواستم بدونم با این معدل افتضاح اصلا میتونم از دانشگاهی تو مقطع ارشد پذیرش بگیرم؟؟ دانشگاه امریکا مسلما نمیشه واسه اروپا چطور؟؟ و یه سوال دیگه به نظر شما من با این معدل ارشد ایران بخونم واسه دکترا اقدام کنم بهتره یا نه؟؟؟

سلام دوست خوب والا من فنلاند ديدم دوستان با معدل شما قبول شدند و بنظر من با توجه به سرامد بودن فنلاند در اين رشته اقدام خوبي هست اكر مي توانيد اينجا تحصيل كنيد مناسفانه دانشكاه هاي ايران در اين رشته حرفي براي كفتن ندارند شديدا توصيه مي كنم اينجا تحصيل كنيد البته اكر شرايط مالي داريد
موفقيت از ان كسي هست كه همت كند و با مشكلات مبارزه و سخت تلاش كند
شاد باشيد

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Davlish - 26-10-2014

(26-10-2014, 12:20 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوب والا من فنلاند ديدم دوستان با معدل شما قبول شدند و بنظر من با توجه به سرامد بودن فنلاند در اين رشته اقدام خوبي هست اكر مي توانيد اينجا تحصيل كنيد مناسفانه دانشكاه هاي ايران در اين رشته حرفي براي كفتن ندارند شديدا توصيه مي كنم اينجا تحصيل كنيد البته اكر شرايط مالي داريد
موفقيت از ان كسي هست كه همت كند و با مشكلات مبارزه و سخت تلاش كند
شاد باشيد

فقط میشه از دانشگاه های فنلاند پذیرش گرفت؟؟؟ اونوقت هیچ شانسی برای گرفتن فاند ندارم؟؟ از اون مهمتر برای دکترا میتونم یه کشور دیگه مثل آمریکارو انتخاب کنم یا بااین معدل کارشناسی باید بی خیال آمریکا و کانادا بشم؟؟؟ یه سوال دیکه دارم که کاملا ابتدایی هست چطوری این دانشگاه هارو تو فنلاند پیدا کنم؟؟؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 26-10-2014

(26-10-2014, 12:29 AM)'Davlish' نوشته:
فقط میشه از دانشگاه های فنلاند پذیرش گرفت؟؟؟ اونوقت هیچ شانسی برای گرفتن فاند ندارم؟؟ از اون مهمتر برای دکترا میتونم یه کشور دیگه مثل آمریکارو انتخاب کنم یا بااین معدل کارشناسی باید بی خیال آمریکا و کانادا بشم؟؟؟ یه سوال دیکه دارم که کاملا ابتدایی هست چطوری این دانشگاه هارو تو فنلاند پیدا کنم؟؟؟
سلام
دوست خوب بهترین گزینه ممکن را من عرض کردم احتمالا می دانید با این معدل شانس فاند مستر شدن شما خیلی خیلی کم هست انشاله مستر فنلاند با معدل بالا بگیری می توانی برای دکتری به همه کشورهای دنیا فکر کنی فنلاند فاند مستر ندارد بجاش شهریه نمی دهید و دانشگاه های بسیار شناخته شده ای دارد
در بخش فنلاند فروم تشریف ببرید اطلاعات کامل موجود است

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Simon2007 - 27-10-2014

(26-10-2014, 12:17 AM)'Davlish' نوشته: سلام دوستان

سلام
شما با این معدل شاید از دانشگاه های ضعیف حتی امریکا بتونید پذیرش بگیرید اما مشکل اینه که افیسر نباید حس کنه پذیرش شما راهی برای مهاجرت شماست و این مورد معمولا رنک دانشگاه رو مهم میکنه که اگر ضعیف باشه به این بهانه ممکنه شما رو رد کنه. ضمن اینکه برای ارشد احتمال فاند برای شما کمه. اگر میخواهدی این معدل رو جبران کنید ارشد رو ایران با معدل خوب و مقاله طی کنید تا رزومه اتون رقابتی شه. اگرم پول دارید که در کشور دیگه ارشد رو بخونید و رزومه رو تقویت کنید.
روی کشورهایی مثل اسپانیا که دانشگاه هاشون رایگانه فکر کنید. 
ارادت