آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - a.shoja - 22-08-2014

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان میخواستم ببینم ایا با معدل پایینی که دارم میتونم فاند بگیرم من معدل لیسانسم15/70 و معدل ارشدم 15 است و فارغ التحصیل دانشگاه تهرانم دارای یک مقالهisi با یه ثبت اختراع هستم ایا با رزومه نسبتا خوبی که دارم و نمره زبان تافل 90 میتونم امیدوار باشم معدل پایینم را جبران کنه

مشکل معدل لیسانس و بهترین اقدام ممکن - mohammadbehnam1 - 24-08-2014

با سلام.
من برای اپلای مستر در آلمان میخوام اقدام کنم و بعدش هم میخوام اونجا دکتری بخونم (ترجیحا با فاند). معدل مقطع لیسانسم 14.40 هست و این یکم میترسوندم.
حالا خواستم چند تا سوال بپرسم. بنظرتون کدوم یکی از این راه ها بهتره؟؟
1) الان که هنوز از فارغ التحصیلیم یکسال نگذشته و مشمول نشدم میتونم شروع کنم به خوندن یه لیسانس دیگه برای گرفتن معدل بالا؟ سرباز نمیشم؟
2) اگه بخوام برم آزاد ارشد بخونم میتونم در حین ارشد خوندن دانشگاه آزاد همزمان یه لیسانس دیگه هم بخونم؟ مشکل از نظر همزمان خوندن یا نظام وظیفه پیش نمیاد؟
3) برم خدمت و بعدش بیام یه لیسانس جدید بخونم و معدل بالا 18 بیارم (دانشگاه آزاد بدون کنکور میگیره).
4) با همین وضعیت برم واسه مستر خوندن در آلمان اقدام کنم.
5) وایسم ایران ارشد با معدل بالا بگیرم از هر دانشگاهی (اگه سراسری شد یا اگه نه دانشگاه آزاد) بعد واسه رفتن اقدم کنم.
واقعا این معدل لیسانس شده یه بدبختی. بخدا اونموقع قصدمون رفتن نبود و نمیدونستیم اینقدر مهمه این معدل. خیلی عقده ای بازی هم درمیاوردن تو دانشگاه ما. من دو بار محاسبات 7 شدم!!! درسای اینجوری گند زدن تو معدلم. یعنی واقعا دیگه باید تا آخر عمر چوبش رو بخوریم در زندگی آکادمیک؟؟
ممنونم همگی نظر بدید. اینا سوالای خیلی افراده که من نتونستم بصورت جامع توی یه تاپیک پیداش کنم.
لطفا همه نظر بدید. ممنون Smile

RE: مشکل معدل لیسانس و بهترین اقدام ممکن - saaaaam - 24-08-2014

(24-08-2014, 02:03 AM)'mohammadbehnam1' نوشته: با سلام.
من برای اپلای مستر در آلمان میخوام اقدام کنم و بعدش هم میخوام اونجا دکتری بخونم (ترجیحا با فاند). معدل مقطع لیسانسم 14.40 هست و این یکم میترسوندم.
حالا خواستم چند تا سوال بپرسم. بنظرتون کدوم یکی از این راه ها بهتره؟؟
1) الان که هنوز از فارغ التحصیلیم یکسال نگذشته و مشمول نشدم میتونم شروع کنم به خوندن یه لیسانس دیگه برای گرفتن معدل بالا؟ سرباز نمیشم؟
2) اگه بخوام برم آزاد ارشد بخونم میتونم در حین ارشد خوندن دانشگاه آزاد همزمان یه لیسانس دیگه هم بخونم؟ مشکل از نظر همزمان خوندن یا نظام وظیفه پیش نمیاد؟
3) برم خدمت و بعدش بیام یه لیسانس جدید بخونم و معدل بالا 18 بیارم (دانشگاه آزاد بدون کنکور میگیره).
4) با همین وضعیت برم واسه مستر خوندن در آلمان اقدام کنم.
5) وایسم ایران ارشد با معدل بالا بگیرم از هر دانشگاهی (اگه سراسری شد یا اگه نه دانشگاه آزاد) بعد واسه رفتن اقدم کنم.
واقعا این معدل لیسانس شده یه بدبختی. بخدا اونموقع قصدمون رفتن نبود و نمیدونستیم اینقدر مهمه این معدل. خیلی عقده ای بازی هم درمیاوردن تو دانشگاه ما. من دو بار محاسبات 7 شدم!!! درسای اینجوری گند زدن تو معدلم. یعنی واقعا دیگه باید تا آخر عمر چوبش رو بخوریم در زندگی آکادمیک؟؟
ممنونم همگی نظر بدید. اینا سوالای خیلی افراده که من نتونستم بصورت جامع توی یه تاپیک پیداش کنم.
لطفا همه نظر بدید. ممنون Smile

سلام دوست خوبم
اینطور که متوجه شدم رشته شما مهندسی هست ولی گرایش را نفهمیدم! دوست خوبم معدل لیسانس شما اونقدر خراب نیست که دوباره بخونی من که 13.23 بودم الان فنلاند دارم مستر مجانی می خونم! بنظر من مستر را خارج از ایران بخونی خیلی بهتر هست تا ایران در چند سال اخیر سطح علمی دانشگاه های ایران بسیار پایین امده و بنظر من المان یا فنلاند و یا استونی به رایگان تحصیل کنی گزینه بهتری هست
البته اگه واقعا شرایط مالی اجازه نمی دهد حتما دانشگاه دولتی سعی کن مستر در ایران بخونی خصوصا دانشگاه هایی مثل شریف - علم و صنعت - تهران  - امیر کبیر چون فعلا این دانشگاه ها در سطح بین المللی هنوز اعتبار خوبی دارند 
فراموش نکنید در ارشد حتما معدل خود را بالا نگه دارید + چند مقاله ای اس ای هم کار کنید
موفقیت از ان مردانیست از سرزمین پارس حتی اگر لازم باشد تا قطب شمال (فنلاند) هم می روند . از بیانات خودم Smile-

RE: مشکل معدل لیسانس و بهترین اقدام ممکن - mohammadbehnam1 - 24-08-2014

(24-08-2014, 09:49 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوبم
اینطور که متوجه شدم رشته شما مهندسی هست ولی گرایش را نفهمیدم! دوست خوبم معدل لیسانس شما اونقدر خراب نیست که دوباره بخونی من که 13.23 بودم الان فنلاند دارم مستر مجانی می خونم! بنظر من مستر را خارج از ایران بخونی خیلی بهتر هست تا ایران در چند سال اخیر سطح علمی دانشگاه های ایران بسیار پایین امده و بنظر من المان یا فنلاند و یا استونی به رایگان تحصیل کنی گزینه بهتری هست
البته اگه واقعا شرایط مالی اجازه نمی دهد حتما دانشگاه دولتی سعی کن مستر در ایران بخونی خصوصا دانشگاه هایی مثل شریف - علم و صنعت - تهران  - امیر کبیر چون فعلا این دانشگاه ها در سطح بین المللی هنوز اعتبار خوبی دارند 
فراموش نکنید در ارشد حتما معدل خود را بالا نگه دارید + چند مقاله ای اس ای هم کار کنید
موفقیت از ان مردانیست از سرزمین پارس حتی اگر لازم باشد تا قطب شمال (فنلاند) هم می روند . از بیانات خودم Smile-

ممنون از پاسختون.
بله رشته من مهندسی رباتیک هست.
میتونم برم مستر رو آلمان بخونم اما فقط واسه مستر پول دارم و واسه دکتری خوندن دیگه پول ندارم.
یعنی بعد مستر اگر که نتونم فاند بگیرم واسه دکتری حالا از آمریکا یا از اروپا مجبورم که برگردم ایران و اینه که میترسوندم. چون که میگن واسه فاند گرفتن دکتری چه در اروپا و چه در آمریکا معدل لیسانس خیلی مهم هست.

RE: مشکل معدل لیسانس و بهترین اقدام ممکن - saaaaam - 24-08-2014

(24-08-2014, 09:54 AM)'mohammadbehnam1' نوشته:
ممنون از پاسختون.
بله رشته من مهندسی رباتیک هست.
میتونم برم مستر رو آلمان بخونم اما فقط واسه مستر پول دارم و واسه دکتری خوندن دیگه پول ندارم.
یعنی بعد مستر اگر که نتونم فاند بگیرم واسه دکتری حالا از آمریکا یا از اروپا مجبورم که برگردم ایران و اینه که میترسوندم. چون که میگن واسه فاند گرفتن دکتری چه در اروپا و چه در آمریکا معدل لیسانس خیلی مهم هست.
دوست عزیز
 رشته شما بنظر من خیلی فرصت برای بورس دکتری شدن وجود دارد! شما انشاله اگر با معدل خوب درس خود را در یک دانشگاه معتبر تمام کنید و در حین تحصیل پروژه های تحقیقاتی هم شرکت و خود را نشان دهید بنظر من بورس دکتری می توانید بگیرید
درسته معدل لیسانس خیلی مهمه ولی توجه کنید زمانی که شما از یک دانشگاه بین المللی فارغ التحصیل شوید و معدل خوبی هم داشته باشید و استادی المانی توصیه نامه به شما بدهد که توانایی علمی شما را در ان بیان کند بعید می دونم دانشگاهی به شما بورس دکتری ندهد
بطور خلاصه در اروپا هر چی بکاری همون را درو می کنی مثل اینجا نیست که شما می کاشتی یکی دیگه محصول بر می داشت 
نترس حرکت کن! برو موفقیت از ان ماست

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - M1KE - 24-08-2014

معدل تون به اون صورت پایین نیست و حداقل اغلب دانشگاه ها رو برآورده می کنه. حتی در دانشگاه هایی که رتبه دو رقمی دارند هم برخی شون همون معدل 15 براشون کفایت می کنه هر چند به دلیل وجود رقابت معمولا افرادی که شرایط شون بهتر هست ازشون پذیرش می گیرند. ولی دست کم حداقل شرایط اپلای برای اونها رو خواهید داشت. برای افزایش شانس پذیرشتون بهتره تافل تون رو به حدود 100 برسونید و اگر برای آمریکا می خواهید اقدام کنید GRE رو هم دست کم 310 بگیرین. معدل ارشدتون انتظار میرفته بهتر از این باشه و برای اینکه تاثیرش کمتر به چشم بیاد به نظرم در بخش مقالات می بایست یه مقدار قوی تر ظاهر بشین.
(22-08-2014, 01:20 AM)'a.shoja' نوشته: با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان میخواستم ببینم ایا با معدل پایینی که دارم میتونم فاند بگیرم من معدل لیسانسم15/70 و معدل ارشدم 15 است و فارغ التحصیل دانشگاه تهرانم دارای یک مقالهisi با یه ثبت اختراع هستم ایا با رزومه نسبتا خوبی که دارم و نمره زبان تافل 90 میتونم امیدوار باشم معدل پایینم را جبران کنه

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - سولماز - 27-08-2014

باسلام
من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک درمقطع کارشناسی دانشگاه باهنرکرمان هستم ومتاسفانه معدل 12.54 ومقاله ای هم ندارم اما زبانم خوبه ...میخواستم بدونم  نمره تافل و GRE خوبی کسب کنم معدلمو میتونه جبران کنه و چقدشانس گرفتن فاند از دانشگاههای امریکا رو دارم با نمرات زبان خوب؟آیا بهتره درایران فوق بخونم ورزومه مو قوی کنم؟درضمن تا یک سال آینده گرین کارت امریکا رو میگیرم اما نمیدونم  فقط  با داشتن گرین کارت ونمرات زبان چقد شانس ادامه تحصیل درآمریکا رو دارم
با تشکر

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - hamid shsh - 28-08-2014

سلام.من کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران در دانشگاه دولتی اصفهان با معدل 12.5تمام کردهام.میخواهم کارشناسی ارشد را هم در ایران تمام کنم ولی با معدل بالا.آیا امکان تحصیل در دکتری بصورت رایگان و برخورداری از مزایا مثل حقوق ماهیانه در کشور آلمان یا فرانسه را دارم؟از نظر زبان هم مشکل ندارم.مرسی

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - ashkan065 - 28-08-2014

(27-08-2014, 11:58 PM)'سولماز' نوشته: باسلام
من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک درمقطع کارشناسی دانشگاه باهنرکرمان هستم ومتاسفانه معدل 12.54 ومقاله ای هم ندارم اما زبانم خوبه ...میخواستم بدونم  نمره تافل و GRE خوبی کسب کنم معدلمو میتونه جبران کنه و چقدشانس گرفتن فاند از دانشگاههای امریکا رو دارم با نمرات زبان خوب؟آیا بهتره درایران فوق بخونم ورزومه مو قوی کنم؟درضمن تا یک سال آینده گرین کارت امریکا رو میگیرم اما نمیدونم  فقط  با داشتن گرین کارت ونمرات زبان چقد شانس ادامه تحصیل درآمریکا رو دارم
با تشکر

سلام
نمره ي تافل جي ار اي قوي ميتونه تاثير معدل رو كم كنه.
شانس براي فاند بيشتر در مقطع دكتراست
اگر  يك ساله اينده گرين كارت بگيري و بري امريكا پس چه فايده داري بخواي ارشد رو نيمه تمام اينجا بخوني؟فقط يك هزينه ميزاري رو دست خودت و وقتت گرفته ميشه .مگر اينكه بدوني دانشگاه هاي اونجا واحد ها اي كه پاس ميكن اينجارو ازت قبيول كنن.پس اگر نميخواي ادامه بدي اصلا ارشد اينجا نخون مگر اينكه تا اخرش ادامه بدي.
وقتي بري ونجا گرين كارت داشته باشي ميتوني بري دانشگاه با شرايط افراد مقيم.مثل نپرداختن شهريه يا كاهش شهريه.
به نظرم اگر ميتوني ارشدت رو اينجا بگير با معدل بالا كه دكترا رو از امريكا بورس بگيري گرين كارت هم كه داري ميگيري پس مشكلي براي ويزا نداري به علاوه ي اينكه اگر بورسه خوبي هم نگرفتي هم ميتوني كار كني هم شهريه كمتري ميدي دانشگاه چون فرد مقيم حساب ميشي
بعضي دانشگاه ها از افراد مقيم فكر ميكنم شهريه نميگرند البته رقابت براي اين دانشگاه ها سخته
تصميم با خودت سلماز

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - سولماز - 28-08-2014

ممنون از راهنماییتون...بله جق با شماست هدفم این نیست که ارشد نصفه رها کنم  فقط به منظور قوی کردن رزومه  میخوام ارشد بخونم وواسه دکترا اقدام کنم  هزینه پردیس زیاده اما اگه شرایطمو واسه پذیرش عوض کنه وآینده تحصیلی مو  حاضرم   ....چون گاهی فکرمیکنم شاید اصلا با این رزومه که الان دارم دانشگاه خوبی حتی نتونم پذیرش بگیرم ...