آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 20-07-2014

(20-07-2014, 04:43 PM)'hesampaziresh' نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید به تمام عوامل سایت. 
معدل لیسانس 14 ،رشته مهندسی صنایع پلیمر دانشگاه ازاد شیراز.معدل ارشد  مهندسی صنایه پلیمر بدون احتساب نمره ی پایان نامه 17.85 دانشگاه آزاد شیراز.بنظر شما با توجه به معدل و اینکه دانشگاه آزاد بودم شانسی می تونم داشته باشم؟

دوست عزیز 
عوامل بسیاری در افزایش شانس پذیرش موثر هستند که یکی از مهمترین عوامل ارتباط رشته لیسانس و فوق لیسانس و نهایتا هر دو اینها با دکتری مورد نظر شما هست. از این نظر بنظر من مشکلی ندارید اما معدل لیسانس کم را نمیشه کاریش کرد و از ان مهمتر متاسفانه دانشگاه ازادی بودن شما هم به اپلیکشن شما ضربه می زند.
اگر دنبال بورس دکتری هستی دو راه حل پیشنهاد می کنم:
1- حسابی خودت را اماده کنی و 6 ماه تا یکسال مطالعه منظم برای جی ار ای داشته باشی و در این حین حداقل 2 مقاله ای اس ای درست حسابی چاپ کنید تا بتونید برای بورس دکتری شانس خوبی داشته و معدل خودت را تا حد زیادی کاور کنید
2- اگر برای شما امکان داره برای مستر دوم اغدام کنید و بدون جی ار ای در یکی از کشورهایی که شهریه ندارد یا کم هست مشغول تحصیل بشوید مثلا دانشگاه های المان - فرانسه - استونی و فنلاند گزینه های خوبی دارند
انشاله نمرات زبانت امد و رزومت را کامل کردی در بخش شانس پذیرش بهتر راهنمایی خواهیم کرد
شاد باشی

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - edram - 23-07-2014

سلام 
[align=right][align=right]معدل لیسانسم 14.30 هست و ارشدمم تموم شده.لیسانس مکانیک ساخت و تولید خوندم ارشد سیالات و برای جبران معدل لیسانس الان بنا به توصیه یکی از دوستان میخوام مدرک لیسانس دوممو برای جبران معدل بگیرم با یکی از دانشگاه ها رایزنی کردم و گفتن چون فقط میخوای تغییر گرایش بدی برای مدرک لیسانس از ساخت به سیالات ما 102 واحدتو قبول میکنیم و فقط باید یک سال درس بخونم و مدرک بگیرم و با همین 40 واحد و با توجه به اینکه دانشگاه ازاد بومهن راحت میگیره مطمینم معدلمو میتونم بالای 16.5 برسونم.به نظرت منطقی میاد؟
با تشکر

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - mehdi.en - 24-07-2014

سلام میشه یه تعداد از دانشگاه هایی که معدل دو سال آخر کارشناسی مد نظرشون هست رو بگید. چون من هر جور حساب میکنم معدل دو سال اخرم از معدل کل من بیشتر است/

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 24-07-2014

'mehdi.en dateline='' نوشته: سلام میشه یه تعداد از دانشگاه هایی که معدل دو سال آخر کارشناسی مد نظرشون هست رو بگید. چون من هر جور حساب میکنم معدل دو سال اخرم از معدل کل من بیشتر است/

سلام دوست خوب 
سوال شما خیلی کلی هست رشته به رشته فرق داره و اینکه معمولا دانشگاه های کانادا من این مورد را شنیدم ولی شما باید دقت کنید که همه اجزای اپلیکشن موقع اپلای بررسی می شوند نه فقط معدل بلکه نمره جی ار ای نمره زبان مقالات توصیه نامه و ... همه در این امر دخیل هستند

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Setare1 - 25-07-2014

(24-07-2014, 11:29 PM)'mehdi.en' نوشته: سلام میشه یه تعداد از دانشگاه هایی که معدل دو سال آخر کارشناسی مد نظرشون هست رو بگید. چون من هر جور حساب میکنم معدل دو سال اخرم از معدل کل من بیشتر است/

سلام من از دانشگاه UBC کانادا سوال کردم . گفتن در رابطه با معدل دو سال اخر مهمه . مینیموم معدل هم 16 هست. ولی تمام مدارک دانشگاهی رو باید ارایه بدید.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - ashkan065 - 25-07-2014

(25-07-2014, 12:07 AM)'Setare1' نوشته:
سلام من از دانشگاه UBC کانادا سوال کردم . گفتن در رابطه با معدل دو سال اخر مهمه . مینیموم معدل هم 16 هست. ولی تمام مدارک دانشگاهی رو باید ارایه بدید.

براي دانشگاه هايي كه ملاكشون معدل 2 ترمه اخره مينيمم معدلي كه ميخوان باز هم معدل دو ترم اخره يا معدل كل؟
مثلا كسي معدل كلش 14 باشه اما دو ترم ار 17 واجد شرايط هست؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Setare1 - 25-07-2014

(25-07-2014, 11:47 AM)'ashkan065' نوشته:
براي دانشگاه هايي كه ملاكشون معدل 2 ترمه اخره مينيمم معدلي كه ميخوان باز هم معدل دو ترم اخره يا معدل كل؟
مثلا كسي معدل كلش 14 باشه اما دو ترم ار 17 واجد شرايط هست؟

والا تو دانشگاهی که ذکر کردم نوشته مینیموم معدل دو سال اخر 16  . قاعدتا در مورد دو ترم اخر هم باید همینطور که میگید باشه . یعنی فقط معدل دو ترم اخر .

البته فکر میکنم برای خودشون نرم افزارهای خاصی دارن که نمرات تعداد خاص واحدهای اخر که مد نظرشونه رو وارد میکنن و معدل رو محاسبه میکنن . البته قاعدتا نمره درسی مثل بینش اسلامی به کارشون نمیاد و به همین دلیل اصطلاحا به 60-70 واحد تخصصی اخر میگن دو سال اخر .

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - مهسان م - 06-08-2014

درود
میخواستم بدونم که آیا برای من که از کارشناسی مهندسی شیمی می خواهم برای رشته MBA برای ارشد اپلای کنم، آیا معدل به اندازه رشته های دیگه مهم هست؟ 
آخه شنیدم برای رشته هایی مثل MBA که معمولا افراد از رشته های دیگه واردش میشن معدل زیاد مهم نیست، آیا این حرف درسته؟
من معدل کارشناسی ام خیلی پایین هست

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 06-08-2014

'مهسان م dateline='' نوشته: درود
میخواستم بدونم که آیا برای من که از کارشناسی مهندسی شیمی می خواهم برای رشته MBA برای ارشد اپلای کنم، آیا معدل به اندازه رشته های دیگه مهم هست؟ 
آخه شنیدم برای رشته هایی مثل MBA که معمولا افراد از رشته های دیگه واردش میشن معدل زیاد مهم نیست، آیا این حرف درسته؟
من معدل کارشناسی ام خیلی پایین هست

سلام دوست خوبم
معدل لیسانس در برخی از دانشگاه ها حداقلی برای پذیرش شدن داره مثلا دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا که رنک بسیار خوبی داره شرط پذیرشش برای این رشته ۱۴ هست ولی برخی از دانشگاه ها مثلا لاپرنتا فنلاند بچه ها با معدل ۱۳ هم پذیرش شدن
ولی زیر ۱۳ باشی باید به اپشنهایی مثل دانشگاه های هند و مالزی هم فکر کنی چون اونا با معدل شما زیاد سخت نمی گیرند 

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - a.shoja - 22-08-2014

با سلام من ارشد علوم خاک از دانشگاه تهرانم معدل لیسانسم 15/70 و معدل ارشدم15 م ودارای یک مقاله isi با یک ثبت اختراع هستم میخواستم ببینم با ابن شرایط میتونم از دانشگاه های امریکا یا کانادا یا استرالیا فاند بگیرم نمره زبانم هم مطمنم امتحان بدم بالاس خودم کانادا را دوس دارم ولی چون همه میگن کانادا و استرالیا معدل محورند واقعا هیچ امیدی واسه این دو کشور نداشته باشم ؟ احتمال اینکه از دانشگاه های خوب امریکا فاند بگیرم چی؟

ممنون