آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - azi66 - 13-07-2014

با سلام و خسته نباشید
راستش ما آخرش نفهمیدیم برای گرفتن فاند دکترا معدل لیسانس مهمتره یا ارشد؟؟؟یکی میگه ارشد یکی میگه لیسانس ..دانشگاه های اروپا اگر معدل ارشد بالا باشه امیدی هست؟؟..و اینکه اگر کسی رشته لیسانسش مرتبط با رشته ارشد نباشه و بخواد برای فاند همون رشته ارشد اقدام کنه آیا این مساله که رشته لیسانسش متفاوت بوده تاثیر داره؟ ممنون میشم اگر دوستانی که تجربه دارند منو راهنمایی کنند

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - mahnaz103 - 13-07-2014

سلام 
دوست عزیز همه چی مهمه. درجه اهمیت هم بستگی به خیلی چیزا داره. کسی نمیتونه با قطعیت بگه مثلا معدل لیسانس از همه مهمتره،یا مثلا مقاله حرف اول رو میزنه!
بسته به رشته، بسته به دیگر بخش های رزومه، بسته به استاد، بسته به کیفیت مکاتبه، بسته به خود کشور ودانشگاهی که میخواید اپلای کنید ، درجه اهمیت فاکتورهای مختلف ممکنه تغییر کنه! مثلا برای استرالیا همه میگن اگر مقاله آی اس آی نداشته باشی یعنی بهتره اصلا به فکر اپلای نیفتی! اما همون استرالیا هم دانشگاه هایی هست که به شدت معدل محوره برعکس پژوهش محورها که مقاله براشون مهمه. 
در کل : به صورت خلاصه میشه گفت همه آیتم هارو از جمله ، معدل لیسانس ، معدل ارشد، کارای پژوهشی، ریکام، مکاتبه و زبان ، جی آر ایی و... رو درنظربگیرید و سعی کنید هر کدوم رو که میشه بهبود بدید کاری هم به اینکه کدوم مهتره نداشته باشید زیاد. چون معدل هارو گاهی دیگه نمیشه تغییر داد و آدم مجبور میشه رو سایر فاکتورها از جمله نمره زبان و مقاله متمرکز بشه و بهبودشون ببخشه. که گاهی زیاد هم سخت نیست Smile
پس سردرگم نشید و اگر دوست دارید شرایطتتون رو بیشتر توضیح بدید تا دوستان بتونن راجع به شرایط شما بهتر نظر بدن و بهتر راهنماییتون کنند و بهتر شما بتونید تصمیم بگیرید که چیکار باید بکنید. 

من در این مورد میتونستم این مطالب رو خدمتتون عرض کنم. امیدوارم که با آرامش کامل و با خیال راحت روزمه تون رو بهبود بدید و ان شاالله به نتیجه مطلوب برسید Smile

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - فرید - 13-07-2014

(13-07-2014, 08:36 PM)'azi66' نوشته: با سلام و خسته نباشید
راستش ما آخرش نفهمیدیم برای گرفتن فاند دکترا معدل لیسانس مهمتره یا ارشد؟؟؟یکی میگه ارشد یکی میگه لیسانس ..دانشگاه های اروپا اگر معدل ارشد بالا باشه امیدی هست؟؟..و اینکه اگر کسی رشته لیسانسش مرتبط با رشته ارشد نباشه و بخواد برای فاند همون رشته ارشد اقدام کنه آیا این مساله که رشته لیسانسش متفاوت بوده تاثیر داره؟ ممنون میشم اگر دوستانی که تجربه دارند منو راهنمایی کنند

به طور قطع نمیشه نظر داد در این مسائل. عوامل زیادی مثل پیدا کردن استاد وجود داره که تمام این پیش بینی ها بهم می ریزه به اضافه اینکه هر کشور حتی هر دانشکده قوانین خاص خودشون دارند. در مورد اهمیت معدل کارشناسی و ارشد بستگی جایی که اپلای می کنی داره. آمریکا اکثرا کارشناسی مهمتر و بعضی ها هم می گن دو سال آخر که ارشد هم معادل تقریبا یکسال حساب میشه و در این مورد معدل ارشد هم تاثیر گذاره. برای دانشگاه کانادا و تعدادی در اروپا هم شرط حداقل معدل برای آخرین مدرک که برای دکترا میشه ارشد گذاشتن و در نتیجه تاثیر ارشد بیشتر به چشم می یاد برای این موارد. 

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - azi66 - 14-07-2014

(13-07-2014, 09:15 PM)'فرید' نوشته:
به طور قطع نمیشه نظر داد در این مسائل. عوامل زیادی مثل پیدا کردن استاد وجود داره که تمام این پیش بینی ها بهم می ریزه به اضافه اینکه هر کشور حتی هر دانشکده قوانین خاص خودشون دارند. در مورد اهمیت معدل کارشناسی و ارشد بستگی جایی که اپلای می کنی داره. آمریکا اکثرا کارشناسی مهمتر و بعضی ها هم می گن دو سال آخر که ارشد هم معادل تقریبا یکسال حساب میشه و در این مورد معدل ارشد هم تاثیر گذاره. برای دانشگاه کانادا و تعدادی در اروپا هم شرط حداقل معدل برای آخرین مدرک که برای دکترا میشه ارشد گذاشتن و در نتیجه تاثیر ارشد بیشتر به چشم می یاد برای این موارد. 

ممنون از راهنماییتون..آیا رشته لیسانس غیر مرتبط باشه باز هم میشه اقدام کرد؟من گرایش ارشدم متفاوت با لیسانسم هست و میخواستم ببینم برای فاند گرفتن این مساله تاثیری داره؟رشته لیسانسم اتومکانیک بود و گرایش ارشدم تبدیل انرژی مکانیک و برای دکتری هم میخوام تبدیل رو ادامه بدم..

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 14-07-2014

(14-07-2014, 01:02 PM)'azi66' نوشته:
ممنون از راهنماییتون..آیا رشته لیسانس غیر مرتبط باشه باز هم میشه اقدام کرد؟من گرایش ارشدم متفاوت با لیسانسم هست و میخواستم ببینم برای فاند گرفتن این مساله تاثیری داره؟رشته لیسانسم اتومکانیک بود و گرایش ارشدم تبدیل انرژی مکانیک و برای دکتری هم میخوام تبدیل رو ادامه بدم..
سلام بر شما دوست خوب
هر دو رشته لیسانس و فوق لیسانس شما از خانواده مهندسی مکانیک هست بنظر من شما تفاوت رشته ای ندارید یا به عبارت دیگر کسی که مثلا لیسانس ریاضی و فوق مکانیک دارد شامل تفاوت رشته می شود و شانس پذیرش و بورسش کم میشه 
بنظر من معدل لیسانس کم در صورتی که لیسانس شما با فوق شما هم خانواده باشند با معدل بالای فوق تا حد زیادی جبران می شود 
البته شما به مقاله + نمره جی ار ای بالا هم حتما فکر کرده و برنامه ریزی دقیقی انجام دهید چون رقابت هر سال بالا می رود
شاد و سلامت باشید

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Simon2007 - 15-07-2014

(13-07-2014, 09:14 AM)'siahsefid' نوشته: سلام من میخوام برای دکترای مکانیک (آمریکا ،fall 2016) اپلای کنم.اما متاسفانه معدل لیسانسم واقعا نگرانم کرده.معدل لیسانس من 13.5 و معدل ارشدم 17.78 هست.نمیدونم که با داشتن تافل و جی ار ای بالا و مقاله میتونم اینو جبران کنم و برای دانشگاهای با رنک زیر 200 امیدی داشته باشم؟البته فاند برام خیلی مهمه.دوستای با تجربه اگه راه حل خوبی میشناسین که بتونم هر چه بیشتر شانسمو بالا ببرم ممنون میشم بهم بگید.
سپاس

سلام
معدل شما برای کشورهای  معدل محور مثل کانادا مناسب نیست. با این وجود نمیشه گفت که شانس ندارید. کلا بحث پذیرش یک فرمول خاص نداره و همیه میشه در اون استثنا پیدا کرد. لذا معدل صرف شما تعیین کننده ی آینده ی شما نخواهد بود اگر بعد از اون دوره مثلا باری زبان یا مقاله تلاش خوبی کرده باشید. با این وجود اگر برای مثال برای دانشگاه های امریکا اقدام میکنید من توصیه میکنم سعی کنید روی نمارت زبان خیلی جدی باشید چون معدل که دیگه از اختیار شما خارجه. ضمن اینکه این رو بدونید که اگر ترم اول هم موفق به گرفتن فاند نشید به علت رقبای سر سخت اگر جدی و مصمم باشدی از تمر 2 میتوندی فاند رو کسب کنید اگر که دانشگاه تو این مورد مشکل نداشته باشه. پس مرحله ی بعد انتخاب استاد و دانشگاه مناسب هست که بهتون توصیه میکنم چیزی حدود 5-6 ماه از وقت هر فرد رو خواهد گرفت. 
شادزی

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Simon2007 - 15-07-2014

(13-07-2014, 08:36 PM)'azi66' نوشته: با سلام و خسته نباشید

سلام
دانشگاه و کشورها خیلی متفاوت هستند و کسی نمیتونه به شما یک فرمول ثابت بده که طبق اون عمل کنید. فقط این مورد رو در نظر داشته باشید که مثلا در کشوری مثل امریکا تجربه نشون داده حساسیت روی معدل لیسانس هست طوریکه حتی به لیسانس دکتری مستقیم مجوزش داده میشه. لذا شما باید اول مشخص کنید هدفتون کجاست و بعد برنامه ریزی.
کسی که داره رشته عوض میکنه ممکنه سابقه ی تحقیقاتی در اون مورد نداشته باشه و از همون بدو امر نتونه فاند جذب کنه ولی اگر علاقمند و پیگیر باشه و با نشون دادن استعدادش در اون مورد میتونه خیلی زود به هدفش برسه.
شادزی

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - m2000 - 16-07-2014

سلام دوستان
قبل از هر چیز از همه شما ممنونم که برای راهنمایی دیگران وقت میزارین(یه جورایی باورکردنی نیست تو این زمونه کسی رایگان کاری انجام بده، امیدوارم خداوند 100 برابر این خوبی ها رو بهتون بده [img]images/smilies/angel.gif[/img])

من هم مثل خیلی از دانشجوهای این مملکت علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستم، متاسفانه توی کارشناسی به خاطر بعضی مشکلات معدلم 12.4 شد(یکی از دانشگاه های درِپیت که کارشون فقط انداختن دانشجوهای بینواست). ارشد خوشبختانه شرایط یه کم تغییر کرد و تونستم کارشناسی ارشد مکاترونیک دانشگاه تبریز با معدل 16.8 فارغ التحصیل بشم. توی پایاننامم یه کار خیلی درست حسابی انجام دادم(یه روش جدید برای طراحی گام ربات دوپا) که استادم میگه 2 تا مقاله درست و حسابی از پایاننامم درمیاد.(البته چندتا مقاله داخلی و اختراع هم دارم)

به خاطر نتیجه فوق العاده پایاننامم میتونم نظر خیلی از استادا( حتی توی دانشگاه های خیلی خوب) رو جلب کنم ولی گذشته سیاهم(معدل لیسانس لعنتی) دلسردم میکنه!!
یعنی به هیچ وجه نمیشه بگم اشتباه کردم و میخوام جبران کنم؟(آقا من مشکل داشتم، جوونی کردم شما ببخشید!!)
از بدشانسی ما دهه شصتی ها پول پذیرش بدون فاند هم نداریم

کلا" نظر استادا چقدر تاثیر داره؟
چه دانشگاه هایی امید دارم؟ (هرجای این کره خاکی)
اگه امید دارم بشینم وقت واسه امتحان تافل+GRE بزارم(بالاخره هرچی تلاش بیشتر باشه نتیجه هم بهتره)
اگه هم امیدی نیست، به جای وقت روی زبان، مقاله و پیدا کردن استاد از همین الان تو فکر راه اندازی یه مغازه سوپر ماکتی، تره بار ....سر کوچمون باشم(با این معدل که کار نمیشه پیدا کرد) برم سربازی، زن بگیرم و به فکر معدل کارشناسی بچه هام باشم

ممنون میشم دوستان اینجانب رو راهنمایی کنند. چیکار کنم؟؟ [img]images/smilies/confused.gif[/img]
سپاس

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - ahmadpashaei - 16-07-2014

m2000 عزیز اولا عضویتتون رو تبریک میگم و امیدوارم به اهدافتون برسید.
معدل کارشناسیتون همونطور که خودتون فرمودین وضع خوبی نداره ولی ارشدتون متوسط به بالاست.درسته معدل مهمترین معیاره ولی خوشبختانه معیارهای دیگه هم اهمیت زیادی دارن و میتونید با مقاله و نمره زبان،GRE،پیدا کردن استاد،و نوشتن SOP قوی خیلی از اثر اون معدل رو بپوشونید.از اون نوار آبی بالای صفحه جزوه رو دانلود کنید و بخونید و همچنین میتونید از اول همین تاپیک شروع کنید تا با روال کار و اصطلاحات آشنا بشید. همچنین می تونید به نتایج پذیرش سر بزنید و با شرایط پذیرش دوستان آشنا بشید تا حساب کار دستتون بیاد. کلا کار اپلای سخت و زمانبر هست و باید صبر زیادی داشته باشید. اگر بتونید در اون قسمتهای دیگه خوب کار کنید حتما میتونید از جاهای خوبی پذیرش بگیرید.
اما نهایتا اگر در ایرانم در چهار پنج دانشگاه مطرح دکترا بگیرید (منظورم به ترتیب اعتبار:گروه کنترل دانشگاه های تهران؛خواجه نصیر؛شریف؛ امیرکبیر-تربیت مدرس- و تا حدی هم صنعتی اصفهان) چیزی رو از دست نمیدین و میتونید با هوشمندی خودتون و کمی شانس [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]در دانشگاه خوبی کرسی بگیرید.پس ارزش نداره هرجای این دنیا برید اونم برای دکترا. 

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - hesampaziresh - 20-07-2014

با سلام و عرض خسته نباشید به تمام عوامل سایت. 
معدل لیسانس 14 ،رشته مهندسی صنایع پلیمر دانشگاه ازاد شیراز.معدل ارشد  مهندسی صنایه پلیمر بدون احتساب نمره ی پایان نامه 17.85 دانشگاه آزاد شیراز.بنظر شما با توجه به معدل و اینکه دانشگاه آزاد بودم شانسی می تونم داشته باشم؟