آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - M1KE - 16-05-2014

در صورتی که سابقه کار شما مرتبط با رشته تون باشه خوبه و نشون میده که هم اطلاعات تون به روز هست و هم تجربه عملی دارید. این موضوع هم بیشتر به استاد و رشته شما بستگی داره. برای رشته شما که در زمینه علوم ارتباطات اجتماعی هست به نظر میرسه بتونید به شکلی به بخش هایی از تجربه تون که به این رشته ارتباط پیدا می کنه و مصداف هاش رو در انگیزه نامه تون اشاره کنید. یکی از مواردی که افرادی که وقفه تحصیلی زیادی داشتن می بایست به شکلی در انگیزه نامه شون توجیه کنند این هست که چرا بعد از این وقفه علاقه مند شدن ادامه تحصیل بدن و داشتن سابقه کار مرتبط و صحبت کردن در مورد اون و اینکه قصد دارید مهارت های آکادمیک تون رو در اون زمینه بهبود بدین میتونه تا حد زیادی موثر واقع بشه.
(16-05-2014, 02:06 AM)'m-y' نوشته: با سلام‌،‌من میخواستم بپرسم که سابقه کار چه مرتبط و چه غیر مرتبط با رشته تحصیلی میتونه به اخذ پذیرش کمک کنه یا نه ؟ مثلا معدل کارشناسی من حدود ۱۳/۵ و ارشد حدود ۱۵ است اما حدود ۱۳ سال سابقه کار اداری دارم و رشته علوم ارتباطات اجتماعی است ، ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Simon2007 - 16-05-2014

(16-05-2014, 02:06 AM)'m-y' نوشته: با سلام‌،‌من میخواستم بپرسم که سابقه کار چه مرتبط و چه غیر مرتبط با رشته تحصیلی میتونه به اخذ پذیرش کمک کنه یا نه ؟ مثلا معدل کارشناسی من حدود ۱۳/۵ و ارشد حدود ۱۵ است اما حدود ۱۳ سال سابقه کار اداری دارم و رشته علوم ارتباطات اجتماعی است ، ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
در خصوص دانشگاه های آمریکا 
به خودی خود سابقه کار در پذیرش دخالتی نداره. پذیرش یک روند اداری با یک سری مدارک از قبل مشخص که در سایت هر دانشگاهی هست. حالا بعد از پذیرش این سابقه ممکنه در دید استاد به شما موثر واقع بشه و این باعث شه که انتخاب بشید. برخی از رشته ها هستند که برای خود پذیرش به نفسه سابقه ی کار میخوان. الان اسمی در ذهنم نیست اما در این گونه از رشته ها صراحتا جزء مدارک برای مثال 2 سال سابقه ی کار مطرح شده که قطعا هم در پذیرش موثر خواهد بود. بشخصه در رشته های مهندسی همچین موردی ندیدم. 

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - mehdi.en - 20-06-2014

سلام. معدل 17.5 ارشد ژئوتکنیک شریف با تافل 97 و 3تا مقاله ISI و 3 سال کار در تراز اول ترین شرکت راهسازی ایران میتونه معدل 16.5 کارشناسی رو برای پذیرش دکترا آمریکا پوشش بده؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 20-06-2014

(20-06-2014, 12:20 AM)'mehdi.en' نوشته: سلام. معدل 17.5 ارشد ژئوتکنیک شریف با تافل 97 و 3تا مقاله ISI و 3 سال کار در تراز اول ترین شرکت راهسازی ایران میتونه معدل 16.5 کارشناسی رو برای پذیرش دکترا آمریکا پوشش بده؟

سلام
دوست عزیز هر دو معدلت خیلی هم خوبه معدل کم 14 یا 13 را میگن شما معدلات حرف نداره فقط برای امریکا جی ار ای هم لازم دارم همه تلاشت را بکن بالای 320 بگیری
انشاله دانشگاه های زیر 100 بورس کامل بگیری

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - mehdi.en - 20-06-2014

خیلی ممنون امیدوارم کردین. برا پذیرش دکترا معدل ارشد بیشتر تو چشم هس؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 20-06-2014

(20-06-2014, 11:17 AM)'mehdi.en' نوشته: خیلی ممنون امیدوارم کردین. برا پذیرش دکترا معدل ارشد بیشتر تو چشم هس؟

دوست خوب
بستگی به سیاست دانشگاه ها دارد ولی در 90 درصد موارد لیسانس را مبنا قرار می دهد که اونم 16 به بالا که شما داری حرف نداره 
امیدوارم بتونی استاد پیدا کنی با یک نمره عالی جی ار ای فاند خوبی بگیری و بزودی در قسمت نتایج پذیرش اسم شما را هم ببینم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - siahsefid - 13-07-2014

سلام من میخوام برای دکترای مکانیک (آمریکا ،fall 2016) اپلای کنم.اما متاسفانه معدل لیسانسم واقعا نگرانم کرده.معدل لیسانس من 13.5 و معدل ارشدم 17.78 هست.نمیدونم که با داشتن تافل و جی ار ای بالا و مقاله میتونم اینو جبران کنم و برای دانشگاهای با رنک زیر 200 امیدی داشته باشم؟البته فاند برام خیلی مهمه.دوستای با تجربه اگه راه حل خوبی میشناسین که بتونم هر چه بیشتر شانسمو بالا ببرم ممنون میشم بهم بگید.
سپاس

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - saaaaam - 13-07-2014

(13-07-2014, 09:14 AM)'siahsefid' نوشته: سلام من میخوام برای دکترای مکانیک (آمریکا ،fall 2016) اپلای کنم.اما متاسفانه معدل لیسانسم واقعا نگرانم کرده.معدل لیسانس من 13.5 و معدل ارشدم 17.78 هست.نمیدونم که با داشتن تافل و جی ار ای بالا و مقاله میتونم اینو جبران کنم و برای دانشگاهای با رنک زیر 200 امیدی داشته باشم؟البته فاند برام خیلی مهمه.دوستای با تجربه اگه راه حل خوبی میشناسین که بتونم هر چه بیشتر شانسمو بالا ببرم ممنون میشم بهم بگید.
سپاس

سلام دوست خوبم
در مورد شما من تحقیق کردم دوستانی بودند که با شرایط شما بورس شدند منتها شما باید به موارد زیر توجه کنید:
1- با توجه به معدل خودتان واقع بین باشید بورس شدن رقابتی هست و رقابت بسیاری هم برای  دانشگاهای با رنک زیر 200 وجود دارد
2- شما حتما باید جی ار ای بالای 320 بگیرید تا بتوانید به بورس فکر کنید چه رنک زیر 200 چه بالای ان از سال 2010 به بعد رقابت خیلی فشرده تر شده و دوستان با معدلهای بالاتر به سختی بورس می شوند
3- نمره زبان تافل یا ایلتس هم بنظر من باید برای تافل 100 به بالا و یا ایلتس 7 برنامه ریزی کنید
4- حداقل 1  یا 2 مقاله ای اس ای در مجلات معتبر بعنوان نفر اول کار کنید و چاپ یا پذیرش نهایی بگیرید
با توجه به موارد بالا دانشگاه زیر بنظر من با توجه به نتایج پذیرش و بورس موارد زیر را پیشنهاد می کنم:
  1. University of Toledo
  2. NJIT
  3. Stevens Inst. of Tech.
  4. South Dakota School of Mines
  5. Northeastern University
  6.  Michigan Tech
  7. Washington State
  8. Northeastern
  9.  UAB
  10. Clarkson
  11. Kentucky
  12. Ryerson
نکته اخر موارد بالا همه فقط پیشنهادی می باشند 
شاد باشید

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Leopold - 13-07-2014

معدل لیسانس شما طبق معیار WES کمتر از 3 میشه که مینیمم GPA مورد نیاز اکثر دانشگاه هایی هست که در تاپ 100 قرار دارند. معدل ارشد شما خیلی خوبه ولی واسه دانشگاه های آمریکا ملاک اصلی معدل لیسانس هست. شما بدون استاد بهتره اپلای نکنید و لازمه گرفتن پاسخ مثبت از اساتید این هست که مقاله خوب داشته باشید. پس تمرکزتون بذارید روی مقاله. نمره GRE هم همونطور که دوستمون گفتن بالای 320 بگیرید با کوانت 165 به بالا (مخصوصا اگه نمرات دروس ریاضی دوره لیسانس شما کم شده). حمایت استاد و داشتن نمره GRE بالا تا حدی میتونه کمیته پذیرش راضی کنه که معدل پایین لیسانس شما رو نادیده بگیره. نمره تافل یا آیلتس به اندازه معدل و GRE واسه دانشگاه های آمریکا وزن نداره و معمولا کمی بیشتر از مینیمم کفایت میکنه مگر اینکه بتونید نمره های خیلی عالی در این امتحاتات بگیرید (110+ در تافل و 8+ در آیلتس) که با توجه به تمرکز شما بر روی مقاله و GRE فکر نمی کنم بتونید وقت خیلی زیادی روی تافل یا آیلتس برای گرفتن نمرات عالی بذارید. 
حواستون باشه که رقابت واسه بعضی از رشته های فنی مثل برق یا مکانیک خیلی شدیده. مثلا ممکنه نمره 320 جی ار ای واسه رشته عمران نمره تاپی باشه ولی واسه رشته برق یا مکانیک یک نمره متوسط هست. چنین چیزی واسه نمرات تافل و آیلتس هم صدق میکنه. بعضی از دانشگاه ها نتایج پذیرش سال های پیش در وب سایتشون قرار میدن که پذیرفته شدگان در رشته های مربوطه به طور متوسط چه معدل ها و روزمه هایی داشتن.
موفق باشید
(13-07-2014, 09:14 AM)'siahsefid' نوشته: سلام من میخوام برای دکترای مکانیک (آمریکا ،fall 2016) اپلای کنم.اما متاسفانه معدل لیسانسم واقعا نگرانم کرده.معدل لیسانس من 13.5 و معدل ارشدم 17.78 هست.نمیدونم که با داشتن تافل و جی ار ای بالا و مقاله میتونم اینو جبران کنم و برای دانشگاهای با رنک زیر 200 امیدی داشته باشم؟البته فاند برام خیلی مهمه.دوستای با تجربه اگه راه حل خوبی میشناسین که بتونم هر چه بیشتر شانسمو بالا ببرم ممنون میشم بهم بگید.
سپاس

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - mahnaz103 - 13-07-2014

سپاس

سلام
من فقط یه نکته ای رو اضافه کنم اونم این که، حتما به شرایط پذیرش و بورس هم رشته هاتون بیشتر توجه کنید. قضیه ی فاند خیلی زیاد رشته به رشته فرق میکنه. در پست های فوق دوستان نکات خوبی رو گفتند فقط من براساس تجربیات هم رشته های خودم میتونم بگم که شما میتونید به دانشگاه هایی که شاید رویایی باشند هم فکر کنید در صورتی که مثلا مقاله خوب هم داشته باشید. منظورم اینه که بخاطر معدل لیسانس نا امید نشید. بلکه سعی کنید بخش های دیگه رزومه رو که قابل ارتقا هست رو بهبود بدید و با انرژی خوب مکاتبه کنید . و امیدوار باشید. 
کسایی هستند که هم رشته من بودند و 2013 فاند گرفتن رفتن امریکا دانشگاه های متوسط به بالا. یکیشون به من گفت نمره زبان رو اولویت قرار بده چون این طور فهمیده که مثلا وقتی 100 نفر برای یه رشته و یه دانشگاه اپلای میکنند و  انتخاب دانشجو بر اساس در نظرگرفتن همه معیار ها سخت میشه، استادا میان مثلا بر اساس نمره زبان دسته بندی میکنند و یه متوسط میگیرن بین نمره ها و هرکی  پائین تر از میانگین بود رو رد میکنند تا کار بررسی راحت بشه!!!! مثلا اگه میانگین نمره تافل بشه 93 تمامی کسانی که حتی 92 هم شده باشند رو کنار میزارن . 
این یه تجربه س و نمیشه گفت همه جا و بین همه استادا صدق میکنه اما خب پیشنهاد من به شما و دیگر دوستان اینه که اصلا زبان رو ساده نگیرید. هرچه بالاتر بهتر. درکنارش مقاله هم باشه خوبه و نظر استاد رو جلب میکنه. پس بهتره به تمامیه جوانب کار فکر کردو هرچقدر که میشه رزومه رو بهبود بخشید حتی شده با 2 نمره افزایش در نمره تافل! 
( این تجربه هم رشته های من بوده که چند نفری باهم اپلای کردند و در آخر کار اینطور معلوم شده که حتی یکی دونفرشون که مقاله خوب و معدل معمولی داشتند به خاطر پائین تر بودن نمره زبانشون نسبت به دوستاشون، رد شدند!!!)
مسیر اپلای مسیری هست که به خیلی مسائل ربط داره و نمیشه نسخه کاملی براش پیچید. انشالله همه از جمله شما با بهبود هرچه بیشتر رزومه شون به هدفشون برسن و موفق باشند Smile