آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - automotive - 03-04-2018

(03-04-2018, 03:24 AM)behzadp نوشته: سلام
لیسانس مهندسی برق (الکترونیک) دانشگاه لرستان دوره روزانه با معدل 14.20 و دو مشروطی دارم.
میخاستم بدونم اگه ارشدو تو ایران تو یکی از دانشگاه های تهران با معدل خوب و با داشتن بقیه پارامترها بخام بعدا اپلای کنم که احتمالا سه چهار  سال دیگه خواهد بود 
این معدل پایین کارشناسی چه قدر میتونه تاثیر گذار باشه در اون زمان؟ یعنی میخام بدونم چه قدر احتمال داره پذیرش با فاند بگیرم؟ میخام بدونم اگه نمیشه برم دنبال یه چیزه دیگه تو زندگیم

سلام
معدل پایین 15 کارشناسی و نمره زیر 10 در بیش از 2 درس معمولا مشکل ساز خواهد شد. برای معدل پایین در برخی دانشگاه ها به صراحت اعلام شده که برای پذیرش دکتری علاوه بر معدل کاشناسی ارشد، معدل لیسانس شما نیز باید بالای 15 باشد.
مساله بسیار پیچیده‌تر از این حرف ها است.
نمره بالای آزمون TOEFL و مخصوصا GRE برای دانشگا‌ه‌های آمریکا اهمیت بالایی دارد، اما معدل برای آن‌ها بسیار مهم است، کانادا نیز به معدل اهمیت بسیار زیادی می‌دهد.
فقط اروپا باقی می‌ماند که مقاله ISI باید چاپ کنید (برای پذیرش دکتری) و بحث هزینه‌های اپلای و گرفتاری‌های ویزا را در نظر بگیرید، راهی نیست که کسی بتواند با قطعیت به شما پاسخ بدهد، در راه اپلای هیچ تظمینی وجود ندارد.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - ARezaM - 05-04-2018

(31-03-2018, 08:18 PM)automotive نوشته: @ARezaM

سلام
مجموع یا میانگین معدل کاردانی و کارشناسی شما 13 است؟
برای 50 تای اول؟! منظور شما 50 دانشگاه اول کدام کشور است؟
معمولا حداقل معدل 15 از 20 برای مقطع کارشناسی حتی در پذیرش دکتری وجود دارد.
برای دانشگاه های اروپا اقدام کنید، با این معدل اصلا برای کانادا اقدام نکنید و برای آمریکا با شرط اعلام شده در پاراگراف اول اقدام کنید و برای رنک متوسط.
مثل اینکه اوضاعم خرابتر از چیزیه که تصور میکردم!

اروپا کدوم کشورها؟ Big Grin
استرالیا چطور؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - automotive - 05-04-2018

(05-04-2018, 07:06 PM)ARezaM نوشته: مثل اینکه اوضاعم خرابتر از چیزیه که تصور میکردم!

اروپا کدوم کشورها؟ Big Grin
استرالیا چطور؟

ایتالیا، فرانسه، هلند، آلمان برای دانشگاه های متوسط اقدام کنید.
در ارتباط با استرالیا از تاپیک زیر استفاده کنید.
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - مهمان - 05-09-2018

(28-08-2014, 01:18 PM)سولماز نوشته: ممنون از راهنماییتون...بله جق با شماست هدفم این نیست که ارشد نصفه رها کنم  فقط به منظور قوی کردن رزومه  میخوام ارشد بخونم وواسه دکترا اقدام کنم  هزینه پردیس زیاده اما اگه شرایطمو واسه پذیرش عوض کنه وآینده تحصیلی مو  حاضرم   ....چون گاهی فکرمیکنم شاید اصلا با این رزومه که الان دارم دانشگاه خوبی حتی نتونم پذیرش بگیرم ...

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - imousavi13 - 24-09-2018

با سلام و عرض خسته نباشید،
بنده فارغ التحصیل لیسانس مهندسی دریا با معدل 13.65 از دانشگاه دریانوردی چابهار و ارشد مهندسی ساخت از دانشگاه امیرکبیر با معدل 15.1هستم (البته یک درس رو به دلیل اشتباه آموزش دانشکده در ارائه دروس انتخابی با نمره صفر- عدم حذف تکدرس و شرکت در جلسه امتحان - تو ریزنمارت هستکه متاسفانه حذف نشد و الا معدل ارشد حدود 16 میشد ). نمره زبان آیلتس 6.5 و حدود شش سال سابقه کار در صنایع دریا و نفت و گاز تو شرکتهای مطرح دارم. یک مقاله ژورنال هم تحت داوریهستش.جهت ادامه تحصیل برنامه مهندسی صنایع در مقطع مستر مدنظر هست.
با توجه به معدل پایین به نظرتون واسه کدوم یک از دانشگاه های کانادا اقدام کنم ؟  آیا داشتن سابقه پژوهشی و تسلط بر نرم افزارهای تخصصی و سابقه اجرایی میتونه باعث کمرنگ شدن تاثیر معدل پایین لیسانس بشه یا کلا به دلیل زیر سطح قابل پذیرش بودن معدل  ریجکت میشم؟
تو اروپا شانسم واسه کجاها بیشتر هستش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

با شرایط زیر ایاشانسی برای پذیرش دارم یا خیر؟ لطفا جواب بدین. - amir37 - 25-09-2018

با سلام.
بنده معدل کارشناسیم در رشته برق 18.32 هستش و رتبه یک بودم در سراسری شهرستان.
ارشد رو هم در دانشگاه تهران گرایش مخابرات هستم و معدلم 15.8 هست که متاسفانه ترم یک ارشد خرابش کرد. الان هم کلی استرس وارد میکنه بهم که احساس میکنم دیگه نمیتونم از یه جای خوب فاند بگیرم.
تافل 95 دارم.
یه مقاله هم دارم مینویسم یه مقاله خوب هستش ولی الان به دلیل معدل ارشدم انگیزه کافی برای تقویت رزومه ام ندارم.
میخواستم  بدونم ایا من با این شرایط میتونم
پذیرش بگیرم یا نه رنک دانشگاه حدودا 200 یا یکم بالاتر هم اشکالی نداره فقط فول فاند باشه.
برای اروبا چطور شانسی برای بنده متصور هست یا نه؟
ممنون میشم جواب بدین.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - jk74 - 18-08-2019

سلام
من معدل کارشناسی 16.5 از دانشگاه دولتی شهرستان دارم  و الان میانه ارشد شریف هستم اما معدلم نهایتا تا 16 بالا بیاد. یک ترم هم مشروطی در ارشد دارم. میخوام برای اپلای شروع کنم به انجام دادن ملزوماتش اما از معدلم و اون مشروطی میترسم. 
میخواستم ببینم نمونه ای از قبولی با شرایط من رو دیدین و من شانس برای پذیرش دارم یا خیر؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Globally - 16-03-2020

با سلام،
من در دوره کارشناسی ارشد، یک درس رو افتادم، می تونم اون رو حذف کنم؟ مرسی

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - M1KE - 18-03-2020

فکر نمی کنم بشه این کار رو کرد. زمان ما آخرین مهلتی که میشد یک درسی رو حذف کرد در زمان حذف اضطراری بود که قبل از امتحان پایان ترم هست. در برخی دانشگاه ها حتی واحدی که حذف اضطراری میشه در ریزنمرات اشاره میشه ولی طبیعتا تاثیری در معدل نداره. وقتی امتحان رو دادین دیگه قابل حذف کردن نیست. فقط میشه درس های بیشتر برداشت تا تاثیرش روی معدل کم شه که تعداد اون دروس اختیاری از رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه متغیره.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - automotive - 20-03-2020

Globally نوشته: با سلام،
من در دوره کارشناسی ارشد، یک درس رو افتادم، می تونم اون رو حذف کنم؟ مرسی

سلام
دانشگاه آزاد از چند سال پیش دروس افتاده را از کارنامه حذف میکنم و نیازی به انجام کار خاصی نیست.