آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - nasim1234 - 29-09-2015

(29-09-2015, 08:47 PM)mohammad123456 نوشته: سلام
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک سیالات با معدل 12/3 هستم.
آیا در صورت داشتن ارشد از دانشگاه های خوب تهران شانسی واسه گرفتن فاند از امریکا یا اروپا دارم؟
با این معدل کلا شانسی دارم؟
با تشکر

شما اگر در دوره ارشد معدلت بالا باشه مقاله هم بدی زبانتم خوب باشه مثل بقیه شانس داری. ضمنا همین چند ترم باقی مونده رو هم سعی کن معدلت رو بالا ببری. بعدا موقع اپلای برای این چند ترم که خوب نبوده یه توضیحی میتونی ارایه بدی. اگرم لیسانست تموم شده که برای ارشد معدل خوب و دانشگاه خوب تلاش کن.
در کل با یه ارشد منطقی (لازم نیست افسانه ای باشه) شانس فاند و پذیرش دارین. Smile

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - mohammad123456 - 29-09-2015

(29-09-2015, 09:07 PM)nasim1234 نوشته: شما اگر در دوره ارشد معدلت بالا باشه مقاله هم بدی زبانتم خوب باشه مثل بقیه شانس داری. ضمنا همین چند ترم باقی مونده رو هم سعی کن معدلت رو بالا ببری. بعدا موقع اپلای برای این چند ترم که خوب نبوده یه توضیحی میتونی ارایه بدی. اگرم لیسانست تموم شده که برای ارشد معدل خوب و دانشگاه خوب تلاش کن.
در کل با یه ارشد منطقی (لازم نیست افسانه ای باشه) شانس فاند و پذیرش دارین. Smile

ممنون از پاسختون...
متاسفانه لیسانس من تمام شده و دارم خودم رو برای ارشد سال آینده آماده می کنم...
در ضمن من 3 ترم مشروطی هم دارم. اگه از الان همه چیز خوب باشه، تاثیر میذاره؟
سابقه کار غیر مرتبط در دوره لیسانس، تاثیر گذار هست یا خیر؟

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Mehran28 - 29-09-2015

(29-09-2015, 10:33 PM)mohammad123456 نوشته: ممنون از پاسختون...
متاسفانه لیسانس من تمام شده و دارم خودم رو برای ارشد سال آینده آماده می کنم...
در ضمن من 3 ترم مشروطی هم دارم. اگه از الان همه چیز خوب باشه، تاثیر میذاره؟
سابقه کار غیر مرتبط در دوره لیسانس، تاثیر گذار هست یا خیر؟

سلام
سه ترم مشروطی خیلی ضربه بدی به کارنامه شما میزنه. ولی اونطور هم نیست که به کل نابود شه شانس شما، شما سعی کن ارشدت رو در دانشگاه خوب قبول شی الان وقت خوبی داری تا اردیبهشت که کنکور هست، بخون برای دانشگاهای تاپ ایران هدفت رتبه دو رقمی تو کنکور باشه( منظور اینکه میری جلو سعی کن بهترین چیز رو هدف قرار بدی که حداقل به نزدیکش برسی، حتما نباید مثلا شریف قبول شی ولی چرا که نه؟ هدفت باشه حالا جای دیگه هم قبول شدی اشکال نداره )، ارشد کنکور که دادی بچسپ به زبان و وقتی هم که وارد دانشگاه شدی سعی کن معدلت رو بالا نگه داری، با استادای خوب کار بکنی و روی موضوعات خوبی برای مقاله و پایان نامه دست بزاری، استادای خوب دانشگاه رو برای توصیه نامه جدا کن و سعی کن باهاشون روابط ایجاد کنی و در محیط آکادمیک شما رو از نظر علمی بشناسند.
روی GRE و زبان وقت بزای، با دانشگاه خوب و معدل خوب
شما فرصت هایی که پیش رو داری برای بالا بردن شانس پذیرشت بیشتر از فرصت هایی هست که از دست دادی پس تمرکزت رو بزار روی این موضوعات.
درباره سابقه کار هم بیشتر سابقه کار بعد از تحصیل شما برای دانشگاها مد نظر هست، منطقی هم هست که از شما انتظار دارند چیزهایی که در محیط دانشگاه یاد گرفتی رو در محیط کار پیاده کنی، پس اصولا سابقه کار قبل تحصیل زیاد ارزشی نداره، در حال تحصیل سابقه کار داشتن و عنوان کردنش بهتر از عنوان نکردنشه، ولی بعضی دانشگاها صراحتا عنوان کردن که اگر سابقه کار شما بعد از پایان تحصیلتون نیست اصلا مدرک ارائه ندید و نیازی به عنوان کردنش نیست.
اینا موارد ریزی هست که بهتره بدونید.
موفق باشی/

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - omal - 03-10-2015

سلام من دانشجوی سال آخر لیسانس دانشگاه ارومیه هستم. معدلم 12.86 هستش و چندتا از درس هام رو مردود شدم. میخواستم نظر شما رو در مورد اینکه خارج برای فوق اپلای کنم یا اینجا ارشد بخونم تا رزومه برا خودم جور کنم بعد برم بپرسم؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - fereshmeh - 03-10-2015

با سلام. معدل لیسانس من 14/5 و ارشدم 14/6 هست و شرط دانشگاهی که میخوام اپلای کن زده 3.3-4//  A GPA of at least least 3.3/4.0

به نظرتون احتمال پذیرش من هست؟

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - Babak1990 - 25-10-2015

سلام من کارشناسی ناپیوسته دارم.
کاردانی دولتی خوندم که معدلم خیلی پایین شد 13
کارشناسی رو آزاد معتبر خوندم معدلم خیلی بهتر شد 17
===========================
می خوام برای مستر اقدام کنم. آیا راهی هست که معدل کاردانیم رو نیاز نداشته باشند و روی حساب همون معدل کارشناسی من رو ارزیابی کنن؟
آیا الزاما باید معدل و ریزنمرات کاردانیم هم براشون بفرستم؟

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - Matinking - 28-10-2015

(25-10-2015, 12:47 AM)Babak1990 نوشته: سلام من کارشناسی ناپیوسته دارم.
کاردانی دولتی خوندم که معدلم خیلی پایین شد 13
کارشناسی رو آزاد معتبر خوندم معدلم خیلی بهتر شد 17
===========================
می خوام برای مستر اقدام کنم. آیا راهی هست که معدل کاردانیم رو نیاز نداشته باشند و روی حساب همون معدل کارشناسی من رو ارزیابی کنن؟
آیا الزاما باید معدل و ریزنمرات کاردانیم هم براشون بفرستم؟

سلام

علی الاصول و براساس صداقتی که از applicant انتظار میره، باید تمامی مقاطع تحصیلی ذکر بشن...
در حالت کلی در صورتی که در سوابق بعد از مقطع بعدی و کلیه مدارک دیگه ذکری از مقطع مورد نظر نشده باشه، می شه اون رو در نظر نگرفت...

البته حذف و گزارش نکردن یک مقطع می تونه مشکلاتی رو هم به همراه داشته باشه...
مثلا اینکه در صورت اخذ پذیرش، سفارت اون بازه زمانی حذف شده رو gap فرض خواهد کرد و طبیعتا باید اون gap رو به نوعی متقاعد کننده پر بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - مهمان - 28-11-2015

سلام
میخواستم بدونم چه جوری میشه معدل لیسانس پایین رو پوشش داد
لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد تهران شمال(۱۳.۷۵)
۳ تا مدرک برنامه نویسی دارم . همچنین مدرک بین الملی اوراکل
سابقه کار ۱ سال برنامه نویسی
زبان هم خوبه میتونم جی آر ای بالا بگیرم
آیا با جی آر ای بالا شانسی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا دارم؟ این که میگن بعضی دانشگاه ها معدل ۲ سال آخر مهم براشون درسته؟ نمرات دو سال آخرم تقریبا همه ۱۷ به بالا بوده؟ میخوام ببینم اگه شانسی دارم جی آر ای بخونم ؟ میشه دانشگاه خوبی که خیلی معدل براشون مهم نیست معرفی کنید ؟
ممنون

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - nasim1234 - 28-11-2015

(28-11-2015, 10:27 AM)مهمان نوشته: سلام
آیا با جی آر ای بالا شانسی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا دارم؟  این که میگن بعضی دانشگاه ها معدل ۲ سال آخر مهم براشون درسته؟ نمرات دو سال آخرم تقریبا همه ۱۷ به بالا بوده؟ میخوام ببینم اگه شانسی دارم جی آر ای بخونم ؟ میشه دانشگاه خوبی که خیلی معدل براشون مهم نیست معرفی کنید ؟
ممنون

ّنکته قابل توجه اینه که کل پرونده بررسی میشه  صرف پایین بودن معدل یا ضعف در یک بخش از کل پرونده باعث رد نمیشه. زبان میتونه جبران کنه و اینکه سابقه ریسرچ داشته باشید. برای دکترا خیلی مدارک برنامه نویسی به کارتون نمیاد. البته در پیدا کردن استاد میتونه تاثیر بزاره چون بعضا اساتید یک فرد رو پذیرش میدن بابت برنامه نویس بودنش اما خب از هر لیسانس کامپیوتری توقع میره که بلد باشه برنامه نویسی پس مهارت شما باعث برتریتون بر بقیه نمیشه آن چنان.
فاند براتون مهمه یا نه؟‌اگر نیست که پذیرش گرفتن براتون سخت نیست. 
اگر فاند میخواید علاوه بر نمره تافل و جی ار ای بالا به ریکام های خوب و سابقه ریسرچ (یا حداقل یکی از این دو مورد) نیاز دارید. در کل شانس رو همه دارند و شما هم با مکاتبه با اساتید میتونید شانستون رو امتحان کنید. اینکه دو سال آخر بالا شده خیلی کمک می کنه در ایمیل به اساتید فقط به همون اشاره کنید و حتی در رزومه میتونید GPA دو سال آخر رو بزنید اما چون ریزنمره رو میفرستید برای اپلای بهتره در SOP اشاره کنید که پیشرفت داشتید اما توضیح ندید علت ها رو چون بهانه آوردن در SOP‌خیلی اشتباهه.

هیچ کس نمیدونه کدوم دانشگاه معدل براش مهم نیست! چون همه ریزنمره رو میخوان. رنک های بالای ۱۰۰ احتمالا کمتر حساس باشن هرچند مکاتبه با استاد و تایید اون میتونه کمک کنه رنک خیلی بهتری پذیرش بگیرید.

موفق باشید

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Emir - 28-11-2015

(28-11-2015, 10:27 AM)مهمان نوشته: سلام
آیا با جی آر ای بالا شانسی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا دارم؟  این که میگن بعضی دانشگاه ها معدل ۲ سال آخر مهم براشون درسته؟ نمرات دو سال آخرم تقریبا همه ۱۷ به بالا بوده؟ میخوام ببینم اگه شانسی دارم جی آر ای بخونم ؟ میشه دانشگاه خوبی که خیلی معدل براشون مهم نیست معرفی کنید ؟
ممنون

با سلام 

دوسال اخر برای کانادا هستش نه امریکا 

بهترین راه برای جبران معدل GRE  جنرال و اگر هم سابجکت داشته باشین سابجکت میباشد .
گرچه نمرات بالای زبان و مقالات سطح بالا هم در این مهم بی تاثیر نیستند.

موفق باشین