آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - nader - 01-09-2015

(01-09-2015, 06:36 PM)rezaarya نوشته: سلام
من معدل کارشناسی 14.89 دارم. اما تو ارشد معدلم 18.1 شد و دو تا مقاله در یکی از بهترین ژورنالهای رشتمون چاپ کردم. به نظرتون معدل کارشناسیم چقدر شانسمو برای گرفتن فاند دکترا کاهش میده؟
ممنون

معدل کارشناسی مهم هست اما نه اینکه راهی برای جبرانش نباشه
GRE
نمره زبان بالا
مقالات
و ...
و آخر هم میتونی توجیه کنی یه جورایی معدل کارشناسیتو

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - solarita - 04-09-2015

سلام، من معدل کارشناسی م 13.6 هست از دانشگاه صنعتی اصفهان معدل ارشدم 17.3 از دانشگاه آزاد. هنوز امتحان زبان ندادم ولی به توجه به سطح زبانم حدس میزنم نمره ی بالایی بگیرم به نظرتون شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه های متوسط اروپا دارم یا اینکه بی خیالش بشم و همینجا دکترام رو بخونم؟ Big Grin

پ ن: کم شدن معدل کارشناسیم بیشتر به خاطر یه بیماری مزمن و اثرات روحیشه ولی فکر می کنم مطرح کردن این موضوع هم شانس پذیرش رو کاهش میده هم گرفتن ویزا!

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Matinking - 04-09-2015

(04-09-2015, 01:16 PM)solarita نوشته: سلام، من معدل کارشناسی م 13.6 هست از دانشگاه صنعتی اصفهان معدل ارشدم 17.3 از دانشگاه آزاد. هنوز امتحان زبان ندادم ولی به توجه به سطح زبانم حدس میزنم نمره ی بالایی بگیرم به نظرتون شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه های متوسط اروپا دارم یا اینکه بی خیالش بشم و همینجا دکترام رو بخونم؟ Big Grin

پ ن: کم شدن معدل کارشناسیم بیشتر به خاطر یه بیماری مزمن و اثرات روحیشه ولی فکر می کنم مطرح کردن این موضوع هم شانس پذیرش رو کاهش میده هم گرفتن ویزا!

سلام

علی رغم معدل بسیار پایین کارشناسی تون، نمیشه گفت که برای دانشگاه های سطح متوسط اروپا مثل آلمان شانسی ندارید...
ولی قطعا باید دنبال position باشید... اگر عقبه تحقیقاتی شما، استادی رو جذب کنه، بدون شک پذیرش خواهید گرفت..
ولی بدون جلب نظر استاد، ممکن هست apply کردنتون در اروپا خیلی فرجام خوبی نداشته باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Alir3zAw - 04-09-2015

سلام دوستان . اکثر صفحات این پیج رو مطالعه کردم یه سوال واسم پیش اومده . بعضی از دوستان اینجا گفتن برای ارشد نمره لیسانس خیلی واسه دانشگاه مقصد اهمیت داره ولی بعضی جاها خوندم مثلا اگر اون دانشگاه مینیموم نمره رو 14 تعیین کرده باشه اگر یکی ( بدون توجه به نمره زبان و تعداد مقاله و ... ) با معدل 14.5 اپلای کنه با اونی که با معدل 17 اپلای کرده تفاوتی نداره و اونا زیاد اهمیتی نمیدن . الان دانشگاه B.C کانادا مینیموم مهندسی رو 15 تعیین کرده اگر معدل لیسانس رو با 15.5 بگیرم به نظرتون شانسم برای پذیرش کم میشه یا تفاوت چندانی نداره ؟ اخه من علاقه ای به رشته خودم ندارم و اون زمان که انتخابش کردم صرفا واسه بازارکارش توی ایران بود و الان که قصد دارم واسه ارشد برم خارج شاید اونجا رشتمو تغییر بدم . با تشکر

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Matinking - 04-09-2015

(04-09-2015, 04:59 PM)Alir3zAw نوشته: سلام دوستان . اکثر صفحات این پیج رو مطالعه کردم یه سوال واسم پیش اومده . بعضی از دوستان اینجا گفتن برای ارشد نمره لیسانس خیلی واسه دانشگاه مقصد اهمیت داره ولی بعضی جاها خوندم مثلا اگر اون دانشگاه مینیموم نمره رو 14 تعیین کرده باشه اگر یکی ( بدون توجه به نمره زبان و تعداد مقاله و ... ) با معدل 14.5 اپلای کنه با اونی که با معدل 17 اپلای کرده تفاوتی نداره و اونا زیاد اهمیتی نمیدن . الان دانشگاه B.C کانادا مینیموم مهندسی رو 15 تعیین کرده اگر معدل لیسانس رو با 15.5 بگیرم به نظرتون شانسم برای پذیرش کم میشه یا تفاوت چندانی نداره ؟ اخه من علاقه ای به رشته خودم ندارم و اون زمان که انتخابش کردم صرفا واسه بازارکارش توی ایران بود و الان که قصد دارم واسه ارشد برم خارج شاید اونجا رشتمو تغییر بدم . با تشکر

سلام

برای دانشگاه هایی که admission در اونها رقابت بالایی رو ایجاد می کنه، minimum requirement ها صرفا ابزاری برای filter کردن applicant های ضعیف هست، ولی مطلقا تاییدی برای پذیرش نیست...
مثلا ممکن هست در فلان دپارتمان MIT ذکر شده باشه که مثلا نمره TOEFL باید بالای 80 باشه... ولی آیا کسی که مثلا نمره 90 داره با این اعلان باید برای خودش شانس قائل باشه... خیر... در واقع چون متوسط نمره TOEFL برای چنین position ی قطعا بالای 105 هست، نمره بالای 80 نباید این شائبه رو ایجاد کنه که اگر نمره صرفا از این حد بالاتر باشه پذیرش قطعی هست...
این موضوع در مورد UBC هم مطرح هست...
به هر حال در کانادا جلب نظر استاد می تونه راه میانبری باشه برای دور زدن تمام ضعف های رزومه و admitted شدن...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Andre - 04-09-2015

(04-09-2015, 04:59 PM)Alir3zAw نوشته: سلام دوستان . اکثر صفحات این پیج رو مطالعه کردم یه سوال واسم پیش اومده . بعضی از دوستان اینجا گفتن برای ارشد نمره لیسانس خیلی واسه دانشگاه مقصد اهمیت داره ولی بعضی جاها خوندم مثلا اگر اون دانشگاه مینیموم نمره رو 14 تعیین کرده باشه اگر یکی ( بدون توجه به نمره زبان و تعداد مقاله و ... ) با معدل 14.5 اپلای کنه با اونی که با معدل 17 اپلای کرده تفاوتی نداره و اونا زیاد اهمیتی نمیدن . الان دانشگاه B.C کانادا مینیموم مهندسی رو 15 تعیین کرده اگر معدل لیسانس رو با 15.5 بگیرم به نظرتون شانسم برای پذیرش کم میشه یا تفاوت چندانی نداره ؟ اخه من علاقه ای به رشته خودم ندارم و اون زمان که انتخابش کردم صرفا واسه بازارکارش توی ایران بود و الان که قصد دارم واسه ارشد برم خارج شاید اونجا رشتمو تغییر بدم . با تشکر

علاوه بر آنچه دوستمان به عرض رسانیدند، به نظر من با این معدل در کانادا شانس متوسطی خواهید داشت. داشتن معدل بالا برای پذیرش از دانشگاههای کانادا آیتم بسیار مهمی هست. ولی اگر استادی رو پیدا کنید که شما رو از دستکم لحاظ پژوهشی بپذیره اون موقع شانس بهتری خواهید داشت. پذیرش از این دانشگاه بسیار رقابتی هست و در بسیاری از دانشکده ها، اساتید به ایمیل ها جواب نمیدهند یا دستکم جواب عمومی ارائه میکنند.

مسأله دیگری که مطرح هست این تغییر رشته هست که گاهاً دیده میشه. در کشور ما برای تغییر رشته به طور کلی محدودیتی وجود نداره و تقریباً بسیاری از رشته ها میتونند ادامه دهنده دیگری برای مقطع بالاتر باشن. طبق اطلاع من برای ادامه دادن در رشته دیگری غیر از رشته خودتون در یک دانشگاه خارجی باید یک سری پیشنیاز ها رو در نظر بگیرید. مثلاً در اروپا و کشورهای پژوهش محور وقتی پروژه ای مطرح میشه چندین رشته میتونن واسه اون پروژه درخواست بدن و تنها میزان آشنایی داوطلبان با پروژه هست که تعیین میکنه که چه کسی برگزیده بشه.  در آمریکای شمالی هم چنین مسأله ای مطرح هست البته با کمی تفاوت، چون تنها بحث پژوهش نیست که مطرح هست.

در کل نمیشه تنها با در نظر گرفتن معدل شانس پذیرش و یا عدم شانس پذیرش رو قائل شد، ولی میشه گفت که هرچه رزومه تحصیلی شما پربارتر باشه شانس بهتری خواهید داشت.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - negar.d - 20-09-2015

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و تشکر بابت سایت فوق العادتون
من دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد مکانیک هستم . معدلم با توجه به این که 8 واحد (سمینار و پایان نامه) هنوز مونده 15.20 هست (فکر کنم نهایت تا 16 بتونم بالا بکشم ) و معدل کارشناسی ام 13.83 می باشد . الان هم مشغول خوندن زبان برای Toefl و GRE هستم . و برنامه ام این که حداقل 2 مقاله ISI بنویسم .
1)میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم امیدی به پذیرش و فاند هست ؟ 
2) اگر آره تو کدوم کشور ها این شانسو دارم ؟ (خودم به ترتیب به آمریکا - کانادا - آلمان و سوئد علاقه دارم )
3) با تحقیقاتی که روی دانشگاههای امریکا داشتم اکثرا مینیمم GPA رو 3 اعلام کردن. سوال من اینه که منی که GPA ام زیر 3 میشه اگه مثلا با استاد به توافق برسم ممکنه بخاطر اینکه مینیمم GPA دانشگاه رو ندارم رد بشم ؟ 
ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Emir - 20-09-2015

(20-09-2015, 11:15 AM)negar.d نوشته: با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و تشکر بابت سایت فوق العادتون
من دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد مکانیک هستم . معدلم با توجه به این که 8 واحد (سمینار و پایان نامه) هنوز مونده 15.20 هست (فکر کنم نهایت تا 16 بتونم بالا بکشم ) و معدل کارشناسی ام 13.83 می باشد . الان هم مشغول خوندن زبان برای Toefl و GRE هستم . و برنامه ام این که حداقل 2 مقاله ISI بنویسم .
1)میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم امیدی به پذیرش و فاند هست ؟ 
2) اگر آره تو کدوم کشور ها این شانسو دارم ؟ (خودم به ترتیب به آمریکا - کانادا - آلمان و سوئد علاقه دارم )
3) با تحقیقاتی که روی دانشگاههای امریکا داشتم اکثرا مینیمم GPA رو 3 اعلام کردن. سوال من اینه که منی که GPA ام زیر 3 میشه اگه مثلا با استاد به توافق برسم ممکنه بخاطر اینکه مینیمم GPA دانشگاه رو ندارم رد بشم ؟ 
ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید

با سلام 

دوست عزیز
در مورد جزییات بیشتر برای پذیرش کشورها ی  مختلف به انجمن های مربوطه سر بزنین و سوال خودتون را مطرح کنین تا دوستان متخصص بهتر شما رو راهنمایی کنند.
اینجا هم یه اشاره میکنم. متاسفانه معدلای هر دو مقطع پایینه و با این شرایط من شانس شما رو برای امریکا بیشتر میدونم البته با نمره های عالی در GRE و TOEFL , حتی اکه جی ار ای سابجکت هم دارین بگیرین. 
ضعف معدل شما رو نمرات عالی در GRE تقریبا خنثی میکنه . 
همونطور که خودتون گفتین حتما مقالات خوبی ارایه بدین و سعی کنین با مقالاتتون اساتید رو ترغیب کنین تا شما رو به عنوان دانشجو قبول کنند .
در کل من امریکا رو بیشتر به نفع شما میدونم تا دیگر کشورها چون اولا تعداد دانشگاه بیشتره و همچنین انعطاف پذیری بیشتری دارن. 
با تشگر 
.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - katool - 22-09-2015

با سلام
من 37 سالمه اوضاع من :
کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد نرم افزارکامپیوتر معدل 17.30
کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد تهران کامپیوتر نرم افزار معدل 12.08 با دو ترم مشروطی ( به علت شرایط نامناسب کاری که داشتم که الان به شدت پشیمانم)
کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش پیام نور تهران معدل 16.30 بدون پایان نامه
یک مقاله پولی در مجلات خارجی چاپ کرده ام
مدارک زبان را نیز ندارم
ولی به علت فشار روانی که به من وارد شده به شدت و باانگیزه شده ام که کاری بکنم . برای یک دانشگاه مناسب در امریکا اگه بشه با فاند

ایا امکان دارد ؟ هر کاری بشه میکنم --انگیزه به شدت بالاست فقط نمیدانم چه کار کنم؟

لطفا راهنمایی نمایید.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - mohammad123456 - 29-09-2015

سلام
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک سیالات با معدل 12/3 هستم.
آیا در صورت داشتن ارشد از دانشگاه های خوب تهران شانسی واسه گرفتن فاند از امریکا یا اروپا دارم؟
با این معدل کلا شانسی دارم؟
با تشکر