آکادمیا کافه
تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - مرتضی72 - 03-08-2015

(03-08-2015, 11:48 AM)sepinaz نوشته: بنده خودم فوق لیسانس عمران-نقشه برداری هستم و اونطور که اطلاع دارم دانشگاه های تهران و خواجه نصیر و تبریز و اصفهان و بابل و تفرش هستند که این رشته رو دارن
و اینکه حتی من که ایرانی و دانشجوی این رشته ام بقیه ی دانشگاه های دولتی رو که این رشته رو دارن نمیشناسم تا چه برسه کمیته ی پذیرش در سوئد
و فکر میکنم بقیه ی دانشگاه های ایران رو نمیشه هم رتبه با شریف گرفت
در ضمن اگر دانشگاه دولتی که میفرمایید اینقدر خوب و هم رتبه با شریف هست خوب دوست عزیز اسمش رو بگید که دوستان بهتر راهنمایی کنن
شما که نیومدید اینجا قوانین پذیرش رو عوض کنید
دوستان اطلاعاتی رو که دارن در اختیارتون میذارن

به نظر من دانشگاه های ایتالیا رو هم بررسی کنید
بنده یکی از دوستانم با معدل پایین و آیلتس 6 از پلی تکنیک میلان رشته ی gis پذیرش گرفت

منظورتون رو از نام بردن این داشگاه ها متوجه نشدم! خب که چی؟ من هم این دانشگاه ها رو میشناسم، هم تو یکی از همینا تحصیل میکنم.
بنده کی گفتم تو یکی از این دانشگاه ها تحصیل نمیکنم که میاد میگید بقیه شون رو نمیشناسید؟؟؟؟

نیازی نیست شما به صلاح دید خودتون فکر کنید و تشخیص بدید که کدوم دانشگاه هم سطح و هم رتبه ی دانشگاه شریف هست. اگر به یکی دوتا از رتبه بندی های کشوری یه نگاه اجمالی بندازید همه چیز دستتون میاد.

بنده اگر میخواستم اسم دانشگاهم رو بگم از همون اول میگفتم. هیچ عبایی هم ندارم از گفتن "اسمش". بلکه باعث افتخارم هم هست. اما نمیخواستم با مشخصات واقعی خودم شناخته بشم. که حالا دو روز دیگه یه اتفاقی بیافته و نتونم برم خارج همه همکلاسی هام بیاد دادار و دودور راه بندازن!

راجب ایتالیا هم قبلا فکر کردم. از اینکه نمیتونم اونجا انگلیسی صحبت کنم به مشکل بر میخورم. ممنون.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - امید ح - 04-08-2015

سلام بچه ها...من لیسانس علوم جانوری و ارشد میکروبیولوژی خوندم معدل لیسانس من کم بوده (حدودا 14.83) اما معدل ارشدم 18.35 شده به نظرتون رو تغییر گرایش یا  معدل من حساس هستن یا نه؟

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - reza_shahi71 - 07-08-2015

سلام. با معدل 14-15 میتونم امیدی بری گرفتن پذیرش مقط ارشد از دانشگاه ها خوب کانادا رو داشته باشم؟ زبانم خوبه و لیسانس برق  23  سالمه

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Torkan - 07-08-2015

(07-08-2015, 02:09 PM)reza_shahi71 نوشته: سلام. با معدل 14-15 میتونم امیدی بری گرفتن پذیرش مقط ارشد از دانشگاه ها خوب کانادا رو داشته باشم؟ زبانم خوبه و لیسانس برق  23  سالمه

درود
دانشگاه خوب منظورتون دقیقا کدوما هستن؟ کلا با دانشگاههای کانادا آشنا هستین؟
این سوال کلی هست. شاید بشه به پذیرش امید داشت با این معدل (کمه) ولی رقابت خیلی سخت تر از قبل شده و کانادا هم استادمحور هست و استاد پیداکردن قبل اپلای لازمه.

بااحترام،
ترکان

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - reza_shahi71 - 07-08-2015

متشکرم از اینکه پاسخ دادید.
منظورتون از آشنایی  با دانشگاه های کانادا چیه؟ من منظورم دانشگاه هایی در سطح مک گیل - یوبی سی و ....  است. در ضمن به چه روشی میتونم معدل رو جبران کنم؟ با نمره زبان خوب میشه؟ برای پذیرش ارشد

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - Torkan - 07-08-2015

(07-08-2015, 09:51 PM)reza_shahi71 نوشته: متشکرم از اینکه پاسخ دادید.
منظورتون از آشنایی  با دانشگاه های کانادا چیه؟ من منظورم دانشگاه هایی در سطح مک گیل - یوبی سی و ....  است. در ضمن به چه روشی میتونم معدل رو جبران کنم؟ با نمره زبان خوب میشه؟ برای پذیرش ارشد

درود

دوست من با این معدل خیلی جسارته، گرفتن پذیرش از چنین دانشگاههایی مشکل هست. همیشه به دوستان گفتم خودتون رو محدود به چند دانشگاه اسم و رسم دار نکنید. ممکنه دانشگاهیی واقعا به شما بتونه بیشتر در تقویت رزومه کمک کنه و سطحش متوسط باشه.
معدل متاسفانه جبران پذیر نیست (نمیخوام ناامید بشین) ولی همه چی سر جای خودش در رزومه چشم رو میگیره. ولی خوب با داشتن نمرات زبان بالا و همچنین به نظرم مقاله (اگر واقعا فاند میخواین) میتونین شانستون رو بیشتر کنید.
حتما با استید ارتباط برقرار کنید.

بااحترام،
ترکان

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - اویلر - 08-08-2015

(03-08-2015, 06:13 PM)مرتضی72 نوشته: منظورتون رو از نام بردن این داشگاه ها متوجه نشدم! خب که چی؟ من هم این دانشگاه ها رو میشناسم، هم تو یکی از همینا تحصیل میکنم.
بنده کی گفتم تو یکی از این دانشگاه ها تحصیل نمیکنم که میاد میگید بقیه شون رو نمیشناسید؟؟؟؟

برادر درکت می کنم. کاملاً غیر عادلانه و غیر منصفانه برای ما ایرانی ها است بدون شک. (من مثل توام)
اما پبشنهادم اینه که شدید رو مقاله کارکنی . رشته ات اگر برق هست یک مقاله ترنزکشن ،  خیلی از مشکلات رو حل میکنه. 

من مثل تو هستم (معدل لیسانس2.82-ارشد 4 هردو یه دانشگاه). ما باید به دانشگاه های متوسط و ریسرج قوی و مرتبط تکیه کنیم. وگر نه از نظر معدل ، اونا فرقی بین علوم تفریحات و دانشگاه دولتی شهرستان نمی بینند. به همین دلیل هست که استادای ایرانی ، کلاً دانشجو های غیر شریف و تهران ( تا حدودی دولتی های زیر 10 ) و دانشجویانِ بدون ریکام رو درجا ریجکت می کنند.

خلاصه امثال ما باید رو اینا فوکوس کنند:

مقاله (اگه برقی هستی فقط IEEE.Trans)
نمره بالای زبان
ریکامندیشن قوی
دانشگاه های متوسط
با تشکر

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - M1KE - 08-08-2015

به نظرم می بایست واقع گرا باشین. بسیاری از قضاوت هایی که در مورد توانمندی های تحصیلی ما صورت می گیره بر اساس یک سری معیارهای محدود هست که لزوما حقیقت توانمندی های ما رو منعکس نمی کنه ولی گاهی چاره ای برای اون اساتید نیست که با همین معیارهای محدود در مورد افراد تصمیم بگیرند. استادها خودشون هم این رو می دونند که صرف معدل خوب به معنی قوی بودن و توانمند بودن یک دانشجو نیست و به همین دلیل خیلی از اونها ترجیح شون بر اینه که دانشجوهایی رو برای دکترا بردارند که قبلا باهاشون در ارشد کار کردند و یک شناخت واقعی ازشون دارند. وقتی بحث ارزیابی مدارک ایران برای استادهای خارجی پیش میاد به استثنای یک سری دانشگاه معروف ایرانی که بواسطه تولید مقاله یا وجود دانشجویان خوب از اونها در دانشگاهشون شناخته شده هستند، سطح علمی بقیه دانشگاه های ایرانی عمدتا برای اونها در هاله ای از ابهام قرار داره و سعی می کنند با نگاه کردن به دیگر جنبه های رزومه فرد از توانمندی های او برآورد دقیق تری به دست بیارن. این وسط اگر استاد خارجی موردنظر ایرانی باشه طبیعتا استثنا هست و شناخت معقولی از سطح علمی دانشگاه ها و میزان سخت گیری ها در اونها دارند.

در هر حال، کاری که شما می تونید بکنید اینه که بقیه موارد پرونده و رزومه تون رو خیلی بهتر کنید که کمبود معدل رو پوشش بده. گاهی شاید حتی نیاز بشه شما یک ارشد دیگه ای در یک دانشگاه متوسط خارجی بخونید که شانس پذیرش دکترا در دانشگاه های خوب بالا بره. پرداختن به اینکه چرا در یک دانشگاهی راحت تر نمره میدن در حال حاضر مشکلی رو از شما حل نمی کنه و فقط وقت و انرژی تون که می بایست صرف موارد دیگه پرونده تون بشه به هدر خواهد رفت.

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - Morteza J - 28-08-2015

سلام
فایل هایی آماده کرده بودم که فکر کنم به دردتون بخوره.
از 3 منبع استفاده کردم. مزیت دو تا از این منابع اینه که بین مقطع کارشناسی و ارشد تفاوت قائل شد.
فقط حواستون باشه که دقیقا طبق دستور العمل برید جلو. مثلا تو بعضی کادرها باید نمره پاسی رو وارد کنید که 10 برای کارشناسی هست و 12 یا 13 برای ارشد.
همچنین بعضی کادرها باید مقطع رو دقیقا تایپ کنید مثلا کارشناسی یا ارشد.
از بین منابعی که قرار دادم WES از همه معتبر تره.

RE: تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش - rezaarya - 01-09-2015

سلام
من معدل کارشناسی 14.89 دارم. اما تو ارشد معدلم 18.1 شد و دو تا مقاله در یکی از بهترین ژورنالهای رشتمون چاپ کردم. به نظرتون معدل کارشناسیم چقدر شانسمو برای گرفتن فاند دکترا کاهش میده؟
ممنون