آکادمیا کافه
کار در آلمان - Blue Card و اقامت کاری آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: زندگی در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: کار در آلمان - Blue Card و اقامت کاری آلمان (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-Blue-Card-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - royabanner - 25-05-2014

با سلام
ارشد شیمی فیزیک از دانشگاه ازاد.با معدل 15.89.سطح زبان انگلیسی بسیار خوب.سابقه کار 4سال به عموان مسیول فنی و کنترل کیفیت در کارخانه آب معدنی.دارای مدارک فنی حرفه ای icdl در سطح درجه 1 و 2.ارایشگری.کارآفرینی.و متاهل هستم
شرایط همسرم :
کارشناسی مهندسی مکانیک.4سال سابقه کار در سازمان فنی حرفه ای .دارای مدارک فنی تخصصی در لوله کشی.برق کاری.تاسیساتوو...(کلا ادم خیلی فنی هست)
اما سطح زبا انگلیسی در حد ضعیف است

شرایط کدوممون برای دریافت کارت آبی خیلی خوب هست؟
می تونیم هر دومون اقدام کنیم؟
میشه یکی درس بخونه و یکی در المان کار کنه؟

باید به کجا مراجعه کنم؟
مدارک لازم چی هست؟

قدم اول برای شروع چیه؟

لطفا راهنمایی کنید.

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - Shihan - 25-05-2014

(25-05-2014, 11:24 AM)'royabanner' نوشته: با سلام
ارشد شیمی فیزیک از دانشگاه ازاد.با معدل 15.89.سطح زبان انگلیسی بسیار خوب.سابقه کار 4سال به عموان مسیول فنی و کنترل کیفیت در کارخانه آب معدنی.دارای مدارک فنی حرفه ای icdl در سطح درجه 1 و 2.ارایشگری.کارآفرینی.و متاهل هستم
شرایط همسرم :
کارشناسی مهندسی مکانیک.4سال سابقه کار در سازمان فنی حرفه ای .دارای مدارک فنی تخصصی در لوله کشی.برق کاری.تاسیساتوو...(کلا ادم خیلی فنی هست)
اما سطح زبا انگلیسی در حد ضعیف است
شرایط کدوممون برای دریافت کارت آبی خیلی خوب هست؟
می تونیم هر دومون اقدام کنیم؟
میشه یکی درس بخونه و یکی در المان کار کنه؟
باید به کجا مراجعه کنم؟
مدارک لازم چی هست؟
قدم اول برای شروع چیه؟
لطفا راهنمایی کنید.

دروود بر شما
شما هردو میتونی همزمان اقدام کنی. فرایند به این صورته که در ویزای ابی المان ثبت نام می کنید. بعد باید دنبال کار بگردید و اگر بتونی کارفرمایی مناسب با حیطه کاری پیدا کنید ایشون بعد این موارد رو پیگیری میکنه. البته شاید اینطوری بهتر باشه که فعلاً فردی که نیاز بازار کار المان بیشتر احساس میشه اقدام کنه. بهتره به فکر تقویت مدرک و سطح زبان المانی باشید بیشتر شرکتها به این موارد اشاره میکنند. خلاصه قدم اول فرایند پیدا کردن شغل و کارفرماست.

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - khorshid20 - 29-05-2014

منظورتون از ثبت نام ویزای آبی چیه؟دقیقا باید چیکار کرد؟

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - ForeverBlue - 30-05-2014

لطفا یکبار تاپیک را از ابتدا بخوانید، پاسخ این سوال قبلا داده شده است. 
(میتوانید این سایت را هم ببینید)

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - yassi - 14-06-2014

سلام دوستان
آیا میتونم با ویزای کاری یه کشور دیگه اروپایی، توی آلمان دنبال کار بگردم و اگر کار پیدا کردم برای بلو کارت اقدام کنم؟
این قضیه اسپانسر شدن شرکت آلمانی وPriority review(همون اولویت استخدام آلمانیها) در مورد بلوکارت اجرا میشه؟ منظورم اینه که اگه هیچ فرد آلمانی نباشه که اون کار رو بگیره اون وقت شما رو استخدام میکنن یا نه این طور نیست ؟

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - Shihan - 14-06-2014

(14-06-2014, 01:45 PM)'yassi' نوشته: سلام دوستان
آیا میتونم با ویزای کاری یه کشور دیگه اروپایی، توی آلمان دنبال کار بگردم و اگر کار پیدا کردم برای بلو کارت اقدام کنم؟
این قضیه اسپانسر شدن شرکت آلمانی وPriority review(همون اولویت استخدام آلمانیها) در مورد بلوکارت اجرا میشه؟ منظورم اینه که اگه هیچ فرد آلمانی نباشه که اون کار رو بگیره اون وقت شما رو استخدام میکنن یا نه این طور نیست ؟

دروود بر شما.
بله شما از هر مکانی در دنیا میتونی اقدام کنی.
خیر. این بلوکارت تنها برای متخصصین و پزشکان و سایر کارشناسان مهاجر و شهروندی غیر المانی ارائه میشه. اما برای پیدا کردن کار به هر حال اینطور نیست که اون موقعیت خالی بمونه که فردی غیر المانی بیاد و بگیره. باید تلاش و رزومه قوی اراده کنید.

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - yassi - 15-06-2014

(14-06-2014, 06:37 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما.
بله شما از هر مکانی در دنیا میتونی اقدام کنی.
خیر. این بلوکارت تنها برای متخصصین و پزشکان و سایر کارشناسان مهاجر و شهروندی غیر المانی ارائه میشه. اما برای پیدا کردن کار به هر حال اینطور نیست که اون موقعیت خالی بمونه که فردی غیر المانی بیاد و بگیره. باید تلاش و رزومه قوی اراده کنید.

مرسی از پاسختون. من سوالم دقیقا اینه که یه قانونی بوده به اسم Priority review  که میگه یه شهروند غیر اروپایی موقعی میتونه استخدام بشه که هیچ متقاضی آلمانی مناسبی برای اون پوزیشن وجود نداشته باشه.(A citizen of a non-EU member state may only be employed if no suitably qualified German applicant is available). حالا این قانون در مورد پیدا کردن کار برای گرفتن بلو کارت اجرا میشه یا خیر؟

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - Shihan - 17-06-2014

(15-06-2014, 08:36 AM)'yassi' نوشته:
مرسی از پاسختون. من سوالم دقیقا اینه که یه قانونی بوده به اسم Priority review  که میگه یه شهروند غیر اروپایی موقعی میتونه استخدام بشه که هیچ متقاضی آلمانی مناسبی برای اون پوزیشن وجود نداشته باشه.(A citizen of a non-EU member state may only be employed if no suitably qualified German applicant is available). حالا این قانون در مورد پیدا کردن کار برای گرفتن بلو کارت اجرا میشه یا خیر؟

قبلاً عرض کردم. خیر مشکلی نداره این برنامه برای غیر المانی ها مدون شده است.

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - meliiik - 20-06-2014

سلام 
می خواستم بدونم که کدوم رشته ها و شغل ها هستند که می تونند کارت ابی واسه کار دریافت کنن ؟؟؟ در گرایش های رشته معماری این امکان هست؟؟؟   ممنون

RE: وضعیت کار در آلمان - کارت آبی و اقامت کاری آلمان - Shihan - 20-06-2014

(20-06-2014, 01:24 PM)'meliiik' نوشته: سلام 
می خواستم بدونم که کدوم رشته ها و شغل ها هستند که می تونند کارت ابی واسه کار دریافت کنن ؟؟؟ در گرایش های رشته معماری این امکان هست؟؟؟   ممنون

محدودیت رشته برای کارت ابی وجود نداره. هر جایی که اگهی داده باشن و کارفرما نیاز ببینه اقدام باید کنید.