آکادمیا کافه
مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: مصاحبه و نتایج مصاحبه سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن (/Thread-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%AF-reject-%D8%B4%D8%AF%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: تجربه مصاحبه سفارت آمریکا - tajik - 14-09-2016

(24-08-2016, 01:03 PM)mick61n نوشته: سلام و ممنون از پاسختون
فکر میکنید بعد از چه مدت زمان خوبی باشه؟
الان هم در حال گرفتن شینگن مجدد هستم که بعد از ریجکتی ها کمک خواهد کرد، شاید برای بار بعدش هم درخواست مالتی کنم، البته تو فکرش هستم سری بعد رو از فرانکفورت اقدام کنم که شما میفرمایید خیر!
کانادا هم خواستم بزنم، چون به نظر من منطقیتر از امریکا مدارک بررسی میشه، که اونم انگار از امریکا استعلام میگیره و وابسته به هم هستند
در مورد سه تا سفارتی که فرمودید فقط دبی میمونه چون ترکیه و ارمنستان خیلی وقته زمانهاشو بسته، که بعد از یک سری تغییرات اقدام کنم
شرایط هم براتون خصوصی ارسال میکنم
با سلام
سال گذشته من به همراه همسر و  دختر 8 ساله ام به سفارت آنکارا رفتیم برای ویزای توریستی آمریکا که متاسفانه ریجکت شدیم امسال من به تنهایی برای کانادا اقدام کردم و به من مولتی 5 ساله دادن و تصمیم گرفتم از سفارت ونکوور برای آمریکا دوباره به تنهایی اقدام کنم و متاسفانه دوباره ریجکت شدم و باز مشکل تای رو اعلام کردن با اینکه من 14 سال سابقه کار دارم و فرزند و همسرم ایران بودن و می خوام بگم که متاسفانه فایده ای نداره و بهتره اقدام نکنید اتفاقا شاید این پیگیری زیاد براشون جای تعجب داشته باشه ما حتی ویزای شینگین هم داشتیم ولی خوب نشد و چرا نمیدونم با اینکه  کانادا به من ویزای 5 ساله داد و اینکه هر دوبار حتی یک برگ هم از من نخواستن.ما که دیگه اقدام نمیکنیم.

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - tishtar - 06-07-2017

سلام من این پست رو در قسمت تجربیات سفارت امریکا در دبی هم گذاشتم برای اینکه راهنماای بیشتری بگیرم
من  تاریخ 3 جولای از سفارت آمریکا در دبی وقت مصاحبه دانشجویی داشتم.
من  پذیرش مدرک دکتری از یکی از دانشگاههای ایالتی آمریکا رو دارم و فول فاند هستم، روز مصاحبه دیدم که آفیسر به تمام نفرات جلویی من برگه سفید میداد (دانشجو، پدر ومادر)ولی من ا اصلا استرس نداشتم برای اینکه خیلی به خودم مطمین بودم.
شروع مصاحبه ازمن پاسپورت و I-20 رو خواست و علت اینکه این دانشگاه رو انتخاب کردم پرسیدبعد پرسید کجا کار کردی که من بیکار هستم بعد گفت خب توی آی تو انیت که هزینه رو برای سال اول نوشته پس سال های دیگه رو چیکار میکنی؟ که جواب دادم دانشگاه به من گفته اگر تو شرایط خوب بمونم فاند رو برای سال های بعد تمدید میکنه که این رو تو نامه پذیرش دانشگاه نوشته بود بهش دادم ولی گذاشتش کنار و اصلا نخوند!!!!. در صورتی که آفیسر خوب میدونه توی فرم I-20 فاند سال اول رو میزنه و شرایط بقیه سال ها رو در ادمیشن فرم که حتی نگاهشم نکرد اینجا فهمیدم که میخواد الکی گیر بده، بعدش گفت bank statement داری ؟ که من حساب بانک پدرم رو برده بودم که بیشتر از هزینه دانشگاه هم بود ولی گرفت و باز هم نگاه نرکد و گذاشت کنار!!!!! کاملا مشخص بود داره بهانه میاره چون من تمام هزینه دانشگاهم و زندگیم توسط دانشگاه پرداخت میشه و اصلا نیازی به صورت حساب بانکی نداشتم. بعد گفت پدرت چیکارس؟ زبانت رو چطوری یاد گرفتی ؟نمره تافلت چند بود؟ خودت چه سفرهایی رفتی ؟ منم گفتماروپا رفتم برای کنفرانس به صورت full scholarship و ویزای شنگن داشتم و که نگاهم نکرد بعد گفت خب بعدش میخوای چیکار کنی که من گفتم میخوام برگزدم و تو کشور خودم تو دانشگاه تدریس کنم استادم بهم پیشنهاد کاری داده بعد گفت از کجا معلوم ؟؟؟ بعد رسید به برادرم که دانشجوو دکتری هست در امریکا و ازون پرسید منم جواب دادم و تاکید کردم که non immigrant هست بعد گفت من توجیه نمیشم تو بخوای برگردی و برگه سفید رو بهم داد که من شوکه شده بودم و بهش گفتم چرا گفت وارد جزیییات نشو و دوباره درخواست بده.
نمیدونم اون روز بخاطر اجرایی شدن این فرمان جدید اینطوری بود یا نه؟ درصورتی که پدر و مادر و دانشجوهاا جزو این فرمان نبودند.
دلم میخواست یک نکته منفی پیدا میکرد و ردم میکرد ولی تمام دنبال بهانه بود وقتی به هزینه دانشگاه نمره زیان و سفر اروپاای که داشتم نتونست گیر بده و نمره منفی پیدا کنه آخرش گفت برادرت اونجاست و توهم برنمیگردی!!!!
از خودم که بگذرم دلم به حال پدر و مادرایی پیری سوخت که بهشون برگه سفید میداد که تو این سال ها ی میانسالی و پیری حسرت دیدن بچشون به دلشون بذاره...واقعا کارشون زشت بود واز طرف دیگه هندی و عرب با زن و بچه درجا برگه صورتی میگرفتن!!!!!
به نظرتون کی دوباره اقدام کنم؟ و از سفارت کدوم کشور؟من احتمالا یک ترم عقب بندازم چون فک میکنم دیگه به این ترم نمیرسم [عکس: sad.gif](

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - mortezanear - 07-07-2017

(06-07-2017, 08:46 PM)tishtar نوشته: سلام من این پست رو در قسمت تجربیات سفارت امریکا در دبی هم گذاشتم برای اینکه راهنماای بیشتری بگیرم
من  پذیرش مدرک دکتری از یکی از دانشگاههای ایالتی آمریکا رو دارم و فول فاند هستم، روز مصاحبه دیدم که آفیسر به تمام نفرات جلویی من برگه سفید میداد (دانشجو، پدر ومادر)ولی من ا اصلا استرس نداشتم برای اینکه خیلی به خودم مطمین بودم.
شروع مصاحبه ازمن پاسپورت و I-20 رو خواست و علت اینکه این دانشگاه رو انتخاب کردم پرسیدبعد پرسید کجا کار کردی که من بیکار هستم بعد گفت خب توی آی تو انیت که هزینه رو برای سال اول نوشته پس سال های دیگه رو چیکار میکنی؟ که جواب دادم دانشگاه به من گفته اگر تو شرایط خوب بمونم فاند رو برای سال های بعد تمدید میکنه که این رو تو نامه پذیرش دانشگاه نوشته بود بهش دادم ولی گذاشتش کنار و اصلا نخوند!!!!. در صورتی که آفیسر خوب میدونه توی فرم I-20 فاند سال اول رو میزنه و شرایط بقیه سال ها رو در ادمیشن فرم که حتی نگاهشم نکرد اینجا فهمیدم که میخواد الکی گیر بده، بعدش گفت bank statement داری ؟ که من حساب بانک پدرم رو برده بودم که بیشتر از هزینه دانشگاه هم بود ولی گرفت و باز هم نگاه نرکد و گذاشت کنار!!!!! کاملا مشخص بود داره بهانه میاره چون من تمام هزینه دانشگاهم و زندگیم توسط دانشگاه پرداخت میشه و اصلا نیازی به صورت حساب بانکی نداشتم. بعد گفت پدرت چیکارس؟ زبانت رو چطوری یاد گرفتی ؟نمره تافلت چند بود؟ خودت چه سفرهایی رفتی ؟ منم گفتماروپا رفتم برای کنفرانس به صورت full scholarship و ویزای شنگن داشتم و که نگاهم نکرد بعد گفت خب بعدش میخوای چیکار کنی که من گفتم میخوام برگزدم و تو کشور خودم تو دانشگاه تدریس کنم استادم بهم پیشنهاد کاری داده بعد گفت از کجا معلوم ؟؟؟ بعد رسید به برادرم که دانشجوو دکتری هست در امریکا و ازون پرسید منم جواب دادم و تاکید کردم که non immigrant هست بعد گفت من توجیه نمیشم تو بخوای برگردی و برگه سفید رو بهم داد که من شوکه شده بودم و بهش گفتم چرا گفت وارد جزیییات نشو و دوباره درخواست بده.
نمیدونم اون روز بخاطر اجرایی شدن این فرمان جدید اینطوری بود یا نه؟ درصورتی که پدر و مادر و دانشجوهاا جزو این فرمان نبودند.
دلم میخواست یک نکته منفی پیدا میکرد و ردم میکرد ولی تمام دنبال بهانه بود وقتی به هزینه دانشگاه نمره زیان و سفر اروپاای که داشتم نتونست گیر بده و نمره منفی پیدا کنه آخرش گفت برادرت اونجاست و توهم برنمیگردی!!!!
از خودم که بگذرم دلم به حال پدر و مادرایی پیری سوخت که بهشون برگه سفید میداد که تو این سال ها ی میانسالی و پیری حسرت دیدن بچشون به دلشون بذاره...واقعا کارشون زشت بود واز طرف دیگه هندی و عرب با زن و بچه درجا برگه صورتی میگرفتن!!!!!
به نظرتون کی دوباره اقدام کنم؟ و از سفارت کدوم کشور؟من احتمالا یک ترم عقب بندازم چون فک میکنم دیگه به این ترم نمیرسم [عکس: sad.gif](

واقعا متاسفم از اینکه ویزاتون رد شد. بنظر من از آنکارا وقت بگیرید. میتونم اسم دانشگاهی که پذیرش داشتین رو بپرسم و اینکه آیا ایالت دانشگاهی که پذیرش داشتید و ایالتی که برادرتون مشغول به تحصیل بودن یکی بوده؟

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - tishtar - 07-07-2017

(07-07-2017, 04:16 AM)mortezanear نوشته: واقعا متاسفم از اینکه ویزاتون رد شد. بنظر من از آنکارا وقت بگیرید. میتونم اسم دانشگاهی که پذیرش داشتین رو بپرسم و اینکه آیا ایالت دانشگاهی که پذیرش داشتید و ایالتی که برادرتون مشغول به تحصیل بودن یکی بوده؟

ممنون از پسختون. نه  ایالتامون متفاوته، من از دانشگاه تگزاس دالاس پذیرش دارم و برادرم  آلاباما درس میخونه

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - butterfly - 07-07-2017

(06-07-2017, 08:46 PM)tishtar نوشته: سلام من این پست رو در قسمت تجربیات سفارت امریکا در دبی هم گذاشتم برای اینکه راهنماای بیشتری بگیرم

سلام، خیلی متاسفم به خاطر این تجربه بد. 
متاسفانه اخذ ویزای آمریکا طی دو سال اخیر سخت تر از قبل شده و برخلاف سال های قبل که همه فول فاندها ویزا می گرفتند، افرادی مثل من و شما با وجود پذیرش فول فاند ریجکت شدیم. من هم پارسال سه بار اقدام کردم و هر سه بار ریجکت شدم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که اقدام دوباره فایده ای نداره و قید تحصیل در آمریکا رو زدم. پرونده شما هم مشکلی نداره و حتی شما نیازی به نشون دادی تمکن مالی هم نداشتین. ضمن اینکه صرف داشتن خواهر برادر دانشجو در آمریکا دلیل ریجکت نیست. از دوستان خود من، دو برادرشون در آمریکا دانشجو بودند و ویزا هم گرفتند و الان هم آمریکا هستند. به هرحال افسرهای آمریکایی تبحر خاصی در ارتباط دادن مدارک پرونده اپلیکنت ها به عدم وابستگی به کشور دارند! 
اما با همه این اوصاف، ناامید نباشید چون مجدد پارسال افرادی بودند که بعد از یکی دوبار ریجکت موفق به اخذ ویزا شدند. برای همین همچنان شانس دارید. با توجه به تجربه خودم، من پیشنهاد می دم یکبار دیگه هم اقدام کنید. در مورد بازه زمانی مصاحبه بعدی نمیشه حکم کلی داد. معمولا وقتی افراد پرونده شون مشکل خاصی داره مثلا مستر مجدد هستند یا فاند کامل ندارند توصیه می کنند که با تغییر شرایطشون دوباره برند مصاحبه اما در مورد شما پرونده تون مورد خاصی نداره که بخواهین تغییر بدین. به نظرم دیفر کنید و ضمن آماده شدن برای مصاحبه بعدی، دانشگاه های غیر آمریکا رو هم از همین الان بررسی کنید برای اپلای. اینطوری حتی اگر خدای نکرده دوباره ریجکت شدید فرصت رو از دست ندادید. 
موفق باشید. Smile

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - tishtar - 07-07-2017

(07-07-2017, 04:15 PM)butterfly نوشته: سلام، خیلی متاسفم به خاطر این تجربه بد. 
متاسفانه اخذ ویزای آمریکا طی دو سال اخیر سخت تر از قبل شده و برخلاف سال های قبل که همه فول فاندها ویزا می گرفتند، افرادی مثل من و شما با وجود پذیرش فول فاند ریجکت شدیم. من هم پارسال سه بار اقدام کردم و هر سه بار ریجکت شدم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که اقدام دوباره فایده ای نداره و قید تحصیل در آمریکا رو زدم. پرونده شما هم مشکلی نداره و حتی شما نیازی به نشون دادی تمکن مالی هم نداشتین. ضمن اینکه صرف داشتن خواهر برادر دانشجو در آمریکا دلیل ریجکت نیست. از دوستان خود من، دو برادرشون در آمریکا دانشجو بودند و ویزا هم گرفتند و الان هم آمریکا هستند. به هرحال افسرهای آمریکایی تبحر خاصی در ارتباط دادن مدارک پرونده اپلیکنت ها به عدم وابستگی به کشور دارند! 
اما با همه این اوصاف، ناامید نباشید چون مجدد پارسال افرادی بودند که بعد از یکی دوبار ریجکت موفق به اخذ ویزا شدند. برای همین همچنان شانس دارید. با توجه به تجربه خودم، من پیشنهاد می دم یکبار دیگه هم اقدام کنید. در مورد بازه زمانی مصاحبه بعدی نمیشه حکم کلی داد. معمولا وقتی افراد پرونده شون مشکل خاصی داره مثلا مستر مجدد هستند یا فاند کامل ندارند توصیه می کنند که با تغییر شرایطشون دوباره برند مصاحبه اما در مورد شما پرونده تون مورد خاصی نداره که بخواهین تغییر بدین. به نظرم دیفر کنید و ضمن آماده شدن برای مصاحبه بعدی، دانشگاه های غیر آمریکا رو هم از همین الان بررسی کنید برای اپلای. اینطوری حتی اگر خدای نکرده دوباره ریجکت شدید فرصت رو از دست ندادید. 
موفق باشید. Smile
سلام چقدر ناراحت کنندس متاسف واقعا امیدورام تونسته باشید جای دیگه موفق باشید واقعا عمر و هزینه و زندگی آدم رو تلف میکنن و ممنون از راهنماییتون من تلاش خودم رو میکنم دوباره و همینطور برای دانشگاه های غیر آمریکا.

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - Albaloo6 - 26-03-2021

با سلام
همسر من سال ۲۰۱۵ برای re entry visa F1 از کانادا دو بار با بند
۲۱۲a3ai
ریجکت شد. در حال حاضر با وجودی که سیتیزن کاناداست، هنوز inadmissible هست به امریکا حتی برای ویزیت.
برای حل این مشکل چه راهی رو پیشنهاد میکنید.
دفعه اول از دبی ۲۱روزه کلیر شده بود سال۲۰۱۳
سربازی نرفته
شغل و پروژه حساس ایران نداشته
رشته عمران
ولی استاد امریکا فاند از دفتر علمی نیروی دریایی داشته
که البته سورس فاند همسر من از محل دیگری بوده

RE: مصاحبه سفارت برای بار دوم پس از یک بار رد (reject) شدن - M1KE - 28-03-2021

این بند مربوط به انتقال فناوری های حساس هست و غالبا به رشته های مهندسی داده میشه حالا یا به دلیل ماهیت کاری که قراره انجام بشه یا به دلیل سوابق یکی از طرف ها (دانشجو یا استاد یا کارفرما). وقتی گیر بدن خیلی کاریش نمیشه کرد چون افسر بعدی هم مسوولیت رد نظر افسر قبلی را به راحتی به عهده نمی گیره. گاهی با تغییر شرایط سیاسی یا عوض کردن رشته/دانشگاه مشکل حل میشه ولی اون هم تضمینی نیست.