آکادمیا کافه
معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد (/Thread-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

[برش] ForeverBlue - مشاوره در امور کار و زندگی کشورهای اروپایی - rambod - 17-12-2013

درود دوستان
من اقامت دارم مدرک پیش دانشگاهیمو (تجربی)با نمرات و [font]ترجمه[عکس: arrow-10x10.png][/font]
رسمی و مهر امورخارجه شده اش(2ترم) دادم فرستادن به اداره [font]UHR.SE[/font] برای ارزیابی و گفتن که حدودا 6 ماهی طول میکشه تا بیاد حالا سوالم اینه:

1- نمرات 3 سال دبیرستان رو حتماحتما میخوان یا ممکنه همان کافی باشه و نخوان؟چون  اونا رو نیاوردم!

2-من مدرک فوق دیپلم دامپزشکی و لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد هم دارم که اونا رو هم [font]ترجمه[عکس: arrow-10x10.png][/font] کردم(بدون نمراتشون) اگه بخوام ادامه بدم یکی از اینا رو وام تحصیلی به من تعلق میگیره یا نه؟مثل اینکه برا تحصیلات تکمیلی وام تعلق نمیگیره و باید از دیپلم برم دانشگاه تا وام تحصیلی شامل بشه.(اصلا میشه این رشته
هارو اینجا ادامه داد؟)
3-تواین شرایط چه پیشنهادی برا [font]کار[عکس: arrow-10x10.png][/font]
و ادامه تحصیل میتونید به من بدید که درآینده با مشکل مواجه نشم.

متشکرم

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - ForeverBlue - 18-12-2013

(17-12-2013, 09:46 PM)'rambod' نوشته: درود دوستان
من اقامت دارم مدرک پیش دانشگاهیمو (تجربی)با نمرات و ترجمه[عکس: arrow-10x10.png]
رسمی و مهر امورخارجه شده اش(2ترم) دادم فرستادن به اداره UHR.SE برای ارزیابی و گفتن که حدودا 6 ماهی طول میکشه تا بیاد حالا سوالم اینه:
1- نمرات 3 سال دبیرستان رو حتماحتما میخوان یا ممکنه همان کافی باشه و نخوان؟چون  اونا رو نیاوردم!
2-من مدرک فوق دیپلم دامپزشکی و لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد هم دارم که اونا رو هم ترجمه[عکس: arrow-10x10.png] کردم(بدون نمراتشون) اگه بخوام ادامه بدم یکی از اینا رو وام تحصیلی به من تعلق میگیره یا نه؟مثل اینکه برا تحصیلات تکمیلی وام تعلق نمیگیره و باید از دیپلم برم دانشگاه تا وام تحصیلی شامل بشه.(اصلا میشه این رشته
هارو اینجا ادامه داد؟)
3-تواین شرایط چه پیشنهادی برا کار[عکس: arrow-10x10.png]
و ادامه تحصیل میتونید به من بدید که درآینده با مشکل مواجه نشم.
متشکرم

درود
1- چیزی که برای UHR مهم است ریز نمرات است. آنها میخواهند بدانند شما چند واحد ریاضی عمومی، زبان انگلیسی، فیزیک و ..... گذرانده اید. بنابراین هرچه مدارک تحصیلی تان کامل تر باشد بهتر است. به همین دلیل پیشنهاد اکید دارم که ریز نمرات دبیرستان را نیز تهیه کنید و بفرستید. البته مواردی دیده ام که دوستانی که مثلا فوق لیسانس داشته اند، صرفا با ریز نمرات دانشگاهی شان هم توانسته اند تاییدیه بگیرند. که متاسفانه شما ریز نمرات دانشگاهی تان را هم در اختیار ندارید و ارسال نکرده اید که جالب نیست. بهتر است کل ریز نمرات (از دیپلم تا لیسانس) را تهیه و ارسال کنید.

2- وام تحصیلی ربطی به این موارد ندارد. زمانی که شما دانشجو باشید، میتوانید از CSN وام بگیرید. ولی قبل از دانشجو شدن باید تایید UHR را بگیرید.

3- از آنجایی که فوق دیپلم  و لیسانس شما به کلی در زمینه های متفاوتی هستند، پیش بینی پاسخ UHR و دانشگاه ها مشکل است. در این زمینه نظری ندارم. 
البته که در سوئد ادامه تحصیل در زمینه حقوق یا دامپزشکی وجود دارد ولی ابتدا باید UHR را متقاعد کنید که به حد کافی واحدهای مربوطه را گذرانده اید.

موفق باشید

معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد - ForeverBlue - 23-02-2014

[عکس: logotype-uhr.png]
در صورتی که در خارج از سوئد تحصیل کرده باشید و اقامت غیر تحصیلی در سوئد داشته باشید، در برخی موارد نیاز پیدا میکنید که مدارک تحصیلی خود را با نظام آموزشی سوئد معادل سازی کنید. بعنوان مثال در صورتی که بخواهید در سوئد کار کنید، بر اساس قوانین سوئد (و همچنین نیاز کارفرما) برای برخی مشاغل نیاز به مدارک معادل سازی شده میرود.
در خصوص تحصیل نیز قوانینی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

برای این منظور بایستی مدارک خود را به اداره iniversitets och högskolerådet ارسال نمایید.

RE: معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد - rambod - 25-03-2014

با سلام چند وقت پیش ازتون سولی پرسیده بودم در مورد ارزیابی مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی ،حالا جواب از UHR اومد از قرار معلوم اصل مدرک پیش دانشگاهی رو میخوان که ترجمه شده و باریز نمرات ۳ ساله دبیرستان(همینطور که شما گفت بودین)من اصل مدرک پیش دانشگاهو گم کردم و فقط گواهی موقت هستش ولی‌ ریز نمرات دبیرستان هست سوالام اینه اگه اداره آموزش و پرورش المثنّی صادر نکنه من چیکار باید کنم؟چون میگن امکان نداره دوباره صادر کنن!آیا گواهی بدن که این پیش دانشگاه رو تموم کرده، اینجا قبول می‌کنن؟
خیلی‌ ممنون میشم یه کمی‌ توضیح بدین مرسی‌

RE: معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد - ForeverBlue - 26-03-2014

درود بر شما
احتمالا اگر گواهی موقت را به سفارت ایران ببرید و مهر تایید بزنید قبول کنند. این مورد را مطمئن نیستم. اگر در ایران وکیل (یا کسی که پیگیر کارهای شما باشد) دارید آن فرد حداقل میتواند یک کپی برابر اصل از مدرک تحصیلی شما تهیه کند. آن گواهی که فرمودید هم در صورتی که قابل ترجمه رسمی باشد به هر حال بهتر از هیچ است ولی 100% نمیتوان نظر داد.
ریز نمرات پیش دانشگاهی را از شما نمیخواهند؟

RE: معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد - rambod - 26-03-2014

سلام
گواهی موقت من ترجمه رسمی‌ شده و با خودم آوردم دارالترجمه قبول کرده بود و مهر داد گستری و امور خارجه هم خورده ولی‌ باید اصلشو ترجمه می‌کردم که اونو ندارم،تو ایران گفتم که یه گواهی یا اگه بشه المثنّی برام بگیرن که اونو نشون بدم همراه با ریز نمرات ۳ سال دبیرستان،ریز نمرات پیش دانشگاه رو داده بودم ولی‌ این ۲ تا رو هم خواستن که تکمیل بشه مشکل من اصل مدک دیپلمه که ندارم اگه یکی‌ اونو گم کرده باشه حتما که بجاش یه چیزی رو باید قبول کنن!چند روز طول می‌‌کشه که مدارک از ایران به سوئد برسه؟چون ۱ ماه وقت دارم بفرستم اگه نشه باید بعدا ۶ ماه دیگه هم صبر کنم تا دوباره ارزیابی بشه[img]images/smilies/sad.gif[/img]

RE: معادل سازی مدارک تحصیلی در سوئد - ForeverBlue - 26-03-2014

شرایط شما کمی پیچیده شده ولی قابل حل است. همین که نسخه المثنی ترجمه شود و آن را نشان دهید بعید است بازهم به مشکل بخورید.
مدارک را با پست DHL میتوانید 3 روزه دریافت کنید.