آکادمیا کافه
سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%AC-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-I-20)

سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Babak - 02-02-2011

در I-20 ای که شما از دانشگاه دریافت می‌کنید معمولا مقدار کمک هزینه‌ی دریافتی (در صورتی که کمک هزینه از دانشگاه گرفته باشید) برای یک سال و هزینه‌ها و مخارج شما در طول یک سال درج می‌شود.
لطفا سوال‌های خود در مورد مقدار کمک هزینه درج شده در I-20 را در این موضوع مطرح کنید.

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - waterfall - 12-05-2013

سلام
ميزان فاند درج شده در offer من به اين صورت درج شده:
We are in a position to offer you a financial support package for the 2013-14 academic year that totals approximately $28,929.  This includes a graduate assistantship and a complete waiver of tuition.  While we cannot predict with certainty our tuition costs for the 2013-14 academic year, our current estimates place the value of your tuition and fees during the first year at $13,500.  The assistantship carries a total stipend of $15,429 for the year (academic year + two five-week terms in the summer).
با توجه به اينكه اين دانشگاه در ايالت اهايو واقع شده به نظر شا اين فاند خوبه يا قبل از اينكه I-20 برسه نياز به مذاكره بيشتر داره؟

متشكرم

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Babak - 12-05-2013

به نظر من با این مبلغ می‌شه تو اهایو کار شما راه می‌افته و به احتمال زیاد زندگی دانشجویی مجردی می‌تونید داشته باشید. فقط چیزی که هست اینه که ظاهرا شما برای گرفتن این مبلغ تابستون هم باید کار کنید. یعنی این حقوق ۹ ماه شما نیست، بلکه حقوق ۱۲ ماه‌تون هست. برای ۱۲ ماه و با استانداردهای امریکا این مبلغ یک مقدار کمه. اگر جا داره، بد نیست که یک صحبتی بکنید ببینید می‌تونید بیشترش کنید یا خیر.

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - waterfall - 14-05-2013

متشکرم از پاسخ شما. من به این موضوع دقت نکرده بودم. آیا این معموله که ترم ها تا تابستان ادامه پیدا کنه؟ آیا این معنیش اینه که من تابستون ها هم باید اونجا بمونم و نمی تونم بیام ایران؟ یا اینکه اول کار به همه اینو میگن؟ به نظرتون لازمه ایمیل بزنم و اینو بپرسم یا طرف فکر می کنه می خوام از زیر کار در برم؟!![img]images/smilies/huh.gif[/img]

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Babak - 14-05-2013

معمول در اغلب دانشگاه‌های امریکا اینه که فاند رو برای ۹ ماه سال می‌دهند و شما تابستون در اختیار خودتون هست. بسیاری از دانشجویان در تابستون هم برای استادشون کار می‌کنند و مبلغی اضافه بر فاند اصلی برای تابستون دریافت می‌کنند. بعضی‌ها مسافرت می‌رن، بعضی‌ها internship یا همون کارآموزی می‌رن و حقوق می‌گیرند.
با توجه به این که شما در تابستون باید برای استاد کار کنید، اگر هم بتونید مسافرت برید احتمالا کوتاه و در حد یکی دو هفته خواهد بود. البته بستگی به تاریخ خاتمه ترم بهار و شروع ترم پاییز هم داره.

در مورد ایمیل به نظرم می‌تونید ایمیل بزنید و بپرسید و سوال‌تون رو می‌تونید طوری مطرح کنید که طرف این طور برداشت نکنه که شما می‌خواهید از زیر کار در برید. می‌تونید بپرسید که با توجه به این که ترم تابستون باید کار کنید، آیا فرصتی براتون می‌مونه که برای دیدن خانواده به ایران برید یا خیر. و در ادامه می‌تونید بگید که برای این که از الان برنامه ریزی کنید می‌خواهید این رو بدونید.

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Torkan - 08-09-2013

دوستان یه سوال؟
امکان داره در حین دادن ایمیل رسمی پذیرش به یه نفر راجع به فاند چیزی نگن ولی بعد فرستادن bs واسشون مثلا i-20 بیاد و ببینیم که فاند دادن؟
ممکنه این سوال یکم یه جوری بیاد1!ولی میخواستم ببینم این احتمال وجود داره؟چون باید یه حساب کتابی بکنم...
دانشگاهها این جور چیزا رو اصلا نمیگن
با احترام

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Babak - 09-09-2013

(08-09-2013, 12:20 PM)'Charming' نوشته: دوستان یه سوال؟
امکان داره در حین دادن ایمیل رسمی پذیرش به یه نفر راجع به فاند چیزی نگن ولی بعد فرستادن bs واسشون مثلا i-20 بیاد و ببینیم که فاند دادن؟
ممکنه این سوال یکم یه جوری بیاد1!ولی میخواستم ببینم این احتمال وجود داره؟چون باید یه حساب کتابی بکنم...
دانشگاهها این جور چیزا رو اصلا نمیگن
با احترام

چنین موضوعی خیلی بعیده، چون گرفتن یا نگرفتن فاند تاثیر زیادی در قبول کردن یا نکردن پذیرش یک دانشگاه داره و در نتیجه تقریبا همه دانشگاه‌ها همراه با نتیجه پذیرش اگر فاند هم داده باشند به شما اطلاع خواهند داد.

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - amirhossein.gh - 16-06-2015

با سلام

من به یه مشکل خیلی عجیب برخورد کردم. در نامه i20 مقدار فاندی که به من اختصاص داده شده در حدود 41هزار دلاره که نصفش برای شهریه دانشگاه هست و نصف دیگش برای هزینه زندگی
در ضمن در i20 در قسمت scholarship type نوشته شده : 50% scholarship
من متوجه این جمله نمیشم. این مقداره فاند کاملا برای هزینه زندگی بنده کافیه و چرا 50% ؟ در ضمن اضافه کنم که من  باید 3000دلار دیکه برای همسر خودم اضافه برای فاند، BS داشته باشم(personal funds)

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - M1KE - 16-06-2015

برداشت من اینه که نیمی از فاند موردنظر اسکالرشیپ هست و شما در ازای اون کار خاصی انجام نمیدین و نصف اون هم از منابع دیگه مثل دستیار پژوهشی (RA) یا حل تمرینی (TA) برای استادتون تامین میشه. اگر چیزی زیر عنوان Personal fund یا Family و مشابه اون ننوشته مشکلی نداره.

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - amirhossein.gh - 17-06-2015

(16-06-2015, 10:14 PM)'M1KE' نوشته: برداشت من اینه که نیمی از فاند موردنظر اسکالرشیپ هست و شما در ازای اون کار خاصی انجام نمیدین و نصف اون هم از منابع دیگه مثل دستیار پژوهشی (RA) یا حل تمرینی (TA) برای استادتون تامین میشه. اگر چیزی زیر عنوان Personal fund یا Family و مشابه اون ننوشته مشکلی نداره.

متشکرم بابت پاسخ

این سئوال رو از دانشگاه پرسیدم و به این نتیجه رسیدم که پاسخ شما درسته