آکادمیا کافه
گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-Bank-Statement-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - mt.parsa - 18-09-2015

سلام و عرض خسته نباشید.
خواستم بپرسم که افتتاح حساب بانکی که BS میخواهم بگیرم مال چند سال پیش باشه خوبه ؟ و اینکه ترجیحا چه نوع حسابی باشه یا کدام بانک باشه بهتر هست؟
اگر BS تاریخش حدود 2-3 ماه قبل از اینکه برم سفارت باشه خوبه ؟
واقعا هم ممنون از جواب های خوبتون.

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - فرید - 18-09-2015

(18-09-2015, 05:27 PM)mt.parsa نوشته: سلام و عرض خسته نباشید.
خواستم بپرسم که افتتاح حساب بانکی که BS میخواهم بگیرم مال چند سال پیش باشه خوبه ؟ و اینکه ترجیحا چه نوع حسابی باشه یا کدام بانک باشه بهتر هست؟

سلام
چون از من خواستید جواب بدهم در حدی که اطلاع دارم می گم. بعضی از بانکها گردش مالی را هم می اورند که اگر فقط برای اینکار یکبار پول را ریخته باشید و گردش مالی نداشته باشید جالب نباشه. البته من فکر می کنم افیسرها زیاد کاری به اینکه کی حساب باز کردید یا چقدر گردش دارید نداشته باشند. ولی منطقی اینه که باز هم جنبه احتیاط را رعایت کنید و حسابتون قدیمی باشه و گردش مالی هم داشته باشه. تجربه نفرات قبلی این بوده که وقتی افیسر به حساب شما گیر داده قصد پیدا کردن بهانه داشته برای ریجکت. گواهی بانک معمولا شش ماه اعتبار دارد.

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - M1KE - 19-09-2015

نامه هایی که صرفا مانده حساب رو اشاره کرده باشند هم برای سفارت قابل قبول هستند و کفایت می کنند. بانک پارسیان و خیلی از بانک های دیگه به درخواست مشتری نوع گواهی رو از نوع مانده حساب یا به صورت گردش مالی ارائه میدن. از اونجاییکه گرفتن گواهی مانده حساب یک روز بیشتر وقت نمیبره به نظرم عجله ای نیست که دو سه ماه قبل از زمان سفارت بگیرید و بگذارید حدود 3-2 هفته قبل از رفتن به سفارت اون رو تهیه کنید. می تونید پولتون رو به یکی از حساب های قدیمی تون انتقال بدین و ازش گواهی مانده حساب بگیرید. فرض سفارت بر اینه که خود شما یا خانواده شما توانایی تامین پول موردنظر برای تحصیل و زندگی رو داشه باشید بنابراین خیلی براشون مهم نیست که این پول لزوما توسط خود شما و از طریق شغل خاصی به دست اومده باشه و به همین دلیل گردش مالی برای دانشجویان تقریبا منتفی هست و بیشتر برای مهاجران کاربرد پیدا میکنه.

(18-09-2015, 05:27 PM)mt.parsa نوشته: سلام و عرض خسته نباشید.

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - Abyss - 12-12-2015

می خواستم ببینم اگر اسپانسر من زن داداشم در ایران باشه
 ممکنه ازم قبول نکنند ؟ 
و سوال دیگم اینکه آیا نوع حساب مثل سپرده ی سوددار که در بانک خ
وابیده یا در گردش مهمه ؟
اگر مبلغ زیادی باشه
 باعث شک میشه مقلا خرج دانشگاه 20هزار باشه و ما 50هزار دلار داشته باشیم ؟
ممنون

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - Babak - 18-12-2015

(12-12-2015, 08:28 PM)Abyss نوشته: می خواستم ببینم اگر اسپانسر من زن داداشم در ایران باشه
 ممکنه ازم قبول نکنند ؟ 
و سوال دیگم اینکه آیا نوع حساب مثل سپرده ی سوددار که در بانک خ
وابیده یا در گردش مهمه ؟
اگر مبلغ زیادی باشه
 باعث شک میشه مقلا خرج دانشگاه 20هزار باشه و ما 50هزار دلار داشته باشیم ؟
ممنون

۱. در مورد اسپانسر، ترجیحا اگر فامیل درجه یک (پدر، مادر، خواهر، برادر) باشه خیلی بهتره. گاهی ممکنه این شک‌برانگیز بشه. ضمن این که معمولا در کشورهای غربی مرسوم اینه که حساب‌های بانکی زن و شوهر مشترکه و معمولا برادر شما هم باید بتونه شما رو اسپانسر کنه و حتما نیازی نیست که زن برادر شما این کار رو بکنه.
۲. حساب‌های سپرده هم قابل قبولند.
۳. در این مورد قبلا هم بحث شده. بهتره که مبلغ خیلی زیاد و شک برانگیز نباشه. به نظر من ۵۰ هزار دلار رقم شک برانگیزی نیست و اگر خرج دانشگاه ۲۰ هزار دلاره، نشون دادن ۵۰ هزار دلار خوبه و نباید مشکلی داشته باشه.

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - Abyss - 20-12-2015

(18-12-2015, 10:11 AM)Babak نوشته: ۱. در مورد اسپانسر، ترجیحا اگر فامیل درجه یک (پدر، مادر، خواهر، برادر) باشه خیلی بهتره. گاهی ممکنه این شک‌برانگیز بشه. ضمن این که معمولا در کشورهای غربی مرسوم اینه که حساب‌های بانکی زن و شوهر مشترکه و معمولا برادر شما هم باید بتونه شما رو اسپانسر کنه و حتما نیازی نیست که زن برادر شما این کار رو بکنه.
۲. حساب‌های سپرده هم قابل قبولند.
۳. در این مورد قبلا هم بحث شده. بهتره که مبلغ خیلی زیاد و شک برانگیز نباشه. به نظر من ۵۰ هزار دلار رقم شک برانگیزی نیست و 5جاگر خرج دانشگاه ۲۰ هزار دلاره، نشون دادن ۵۰ هزار دلار خوبه و نباید مشکلی داشته باشه.

ممنون از پاسختون، متاسفانه حساب های پدر و برادرم به دلیل بدهی بلوکه شدند، اگر به حساب خودم بریزم هم شک برانگیزه ؟

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - Matinking - 20-12-2015

(20-12-2015, 10:59 AM)Abyss نوشته: ممنون از پاسختون، متاسفانه حساب های پدر و برادرم به دلیل بدهی بلوکه شدند، اگر به حساب خودم بریزم هم شک برانگیزه ؟

سلام

در کل حسابی برای معرفی bank statement مناسب هست که چند مشخصه داشته باشه...
یکی از این مشخصه ها این هست که حساب گردش خوبی داشته باشه و به علاوه source اون پول مشخص باشه...
در غیراینصورت بعید نیست که officer به case شما شک کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - Torkan - 20-12-2015

(20-12-2015, 10:59 AM)Abyss نوشته: ممنون از پاسختون، متاسفانه حساب های پدر و برادرم به دلیل بدهی بلوکه شدند، اگر به حساب خودم بریزم هم شک برانگیزه ؟

معمولا اگر دانشجویی میرید حساب به اسم خودتون باشه ریجکت میشید. این یک قاعده کلی هست که دانشجویان بهتر است حساب پدر و مادرشون رو نشون بدن.

بااحترام،
ترکان

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - MaMi - 20-12-2015

(20-12-2015, 01:05 PM)Matinking نوشته: سلام

در کل حسابی برای معرفی bank statement مناسب هست که چند مشخصه داشته باشه...
یکی از این مشخصه ها این هست که حساب گردش خوبی داشته باشه و به علاوه source اون پول مشخص باشه...
در غیراینصورت بعید نیست که officer به case شما شک کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

در مورد سفارت امریکا میدونم که نیازی به نشون دادن "گردش مالی" نیست و اینکه فقط همون مقدار ذکر شده در I20 داخل حساب باشه، کفایت میکنه. در مورد منبع اون پول هم، معمولا سوال میکنند که این پول رو از کجا آورده یا شغل شون چیه.

RE: گواهی تمکن مالی (Bank Statement) برای سفارت امریکا - nasim1234 - 11-02-2016

دوستان من یه سوالی دارم!
تو i-20 من هزینه ها (مجموع هزینه زندگی و شهریه) برای نه ماه زده ۴۲۵۰۰ و فاند هم برای نه ماه زده ۴۸۵۰۰ 
با توجه به فاند منم باید نامه بانک ببرم؟ یا لازم نیست؟
ممنون Smile