آکادمیا کافه
فرم DS-160 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: فرم DS-160 (/Thread-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: فرم DS-160 - پرهام - 18-10-2013

(18-10-2013, 01:35 PM)'Charming' نوشته: من هم فکر میکنم شما درست فکر میکنید!
یعنی BIZHAN
تا جایی که میدونم آخه اسم بچه ها و همسر رو نمینویسن تو پاسپورت حالا نمیدونم شاید هم من اشتباه میکنم
شما همون چیزی که خواسته بودن ازتون به عنوان نام پدر BIZHAN رو نوشتین احتمالا و اون رو تو پاسپورت شما به عنوان نام پدر وارد کردن و بهتره همون رو بنویسین

مرسی از پاسخت. آخه بابای من خیلی وقته پاسپورتشو عوض نکرده .این مال عهد بوقه واسه همین. البته یه ویزای توریستی US هم توش هست که رفته بوده پیش عموهامB1 اما 2 ماه نشد برگشت. دوست نداره اصلا بمونه اونجا. [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
اینکه من تو صفحه های قبلی خوندم با VISA CARD نمیشه پرداخت کرد  SEVIS FEEصحت داره؟

RE: فرم DS-160 - M1KE - 18-10-2013

ملاک دیکته مواردی هست که در گذرنامه خود شما نوشته شده اند. هر چند بهتر بود زمانی که فرم انگلیسی درخواست گذرنامه را پر می کردید دیکته آن را مشابه گذرنامه پدرتان می گرفتید.

در مورد SEVIS می توانید این تاپیک را نگاه کنید: سوال‌ها در مورد پرداخت SEVIS Fee

پینوشت: در مورد نوشتن نام همسر و فرزندان زیر 18 سال هم در صورتی که پدر خودش درخواست بدهد آنها را در صفحه های مشخصات (صفحه 4 گذرنامه برای مشخصات همراهان و صفحه 5 برای تصویر همراهان) می آورند و در این صورت آنها می توانند به عنوان همراه با گذرنامه ایشان سفر کنند. می توانند هم به صورت جداگانه گذرنامه بگیرند. طبق قوانین کنونی، در صورتی که پدر موافقت کند نام فرزندان زیر 18 سال می تواند در گذرنامه همسر ایشان هم آورده شود و در این صورت فرزندان می توانند با گذرنامه مادرشان هم مسافرت کنند.
(18-10-2013, 01:31 PM)'پرهام' نوشته: دوستان خوبم . یک سؤال دارم . من تو پاسپورتم اسم پدرم BIZHANهست اما تو پاسپورت پدرم BIJAN
حالا من کدومو وارد کنم؟ اینم بگم پاسپورت پدرم مال زمانی هست که من و مامانم تو پاسپورتش بودیم. خودم فکر میکنم  BIZHAN بنویسم. نظر شما چی هست؟

RE: فرم DS-160 - saeed_seraj - 20-10-2013

درود من بابت بیماری قلبی که دارم از سربازی معاف شدم. سوال زیر Yes بزنم یا No؟
Do you have a communicable disease of public health significance? (Communicable diseases of public significance include chancroid, gonorrhea, granuloma inguinale, infectious leprosy, lymphogranuloma venereum, infectious stage syphilis, active tuberculosis, and other diseases as determined by the Department of Health and Human Services.) 

در بخشی از فرم DS باید اطلاعات دو نفر تحت عنوان Additional Point of Contact Information باید داده بشه تا به گفته سایت  https://ceac.state.gov اطلاعاتی که وارد کردیم رو تایید کنن. واقعا از این دو نفر سوالاتی پرسیده میشه؟ چون نمی خوام به دردسر بیافتن.

RE: فرم DS-160 - M1KE - 20-10-2013

باید No بزنید. فقط برای بیماری های واگیردار می بایست Yes بزنید.
(20-10-2013, 12:48 AM)'saeed_seraj' نوشته: درود من بابت بیماری قلبی که دارم از سربازی معاف شدم. سوال زیر Yes بزنم یا No؟
Do you have a communicable disease of public health significance? (Communicable diseases of public significance include chancroid, gonorrhea, granuloma inguinale, infectious leprosy, lymphogranuloma venereum, infectious stage syphilis, active tuberculosis, and other diseases as determined by the Department of Health and Human Services.) 

بعید می دانم چیز خاصی از آنها بپرسند. می توانید همان هایی را که برایتان توصیه نامه داده اند را بنویسید.
(20-10-2013, 12:56 AM)'saeed_seraj' نوشته: در بخشی از فرم DS باید اطلاعات دو نفر تحت عنوان Additional Point of Contact Information باید داده بشه تا به گفته سایت  https://ceac.state.gov اطلاعاتی که وارد کردیم رو تایید کنن. واقعا از این دو نفر سوالاتی پرسیده میشه؟ چون نمی خوام به دردسر بیافتن.

RE: فرم DS-160 - Sahar.k - 16-11-2013

سلام دوستان کمک می‌خوام... قسمت کنتکت اینفورمیشن در آمریکا که می‌خواد، من کسیو اونجا ندارم واسه کنفرانس می‌خوام برم فقط... چی‌ باید بزنم انجا؟ اسم مسول کنفرانس و باید زد آیا؟ اگه آره ریلیشن چی‌ بزنم؟ ممنون میشم جواب بدین

RE: فرم DS-160 - M1KE - 16-11-2013

بله می‌تونید اطلاعات همون فردی که نامه پذیرفته شدن مقاله را گفتید برای شما فرستاده بوده را بنویسید. اگر که ایشون مسوول کنفرانس هستند رابطه رو همین طور بنویسید. در واقع همون فردی که شما را دعوت کرده که در مورد شما مسوول کنفرانس یا دیگر دست اندرکاران اون کنفرانس هستند. دانشجویان هم معمولا اسم مسوول ثبت‌نام دانشگاه یا استاد خودشون رو می‌نویسند.

RE: فرم DS-160 - homo5913 - 20-11-2013

با سلام و خسته نباشید
من به کمک فوری تون نیاز دارم
چند وقت پیش فرم DS-160 رو برای پدرو مادرم پر کردم ..میخوان برن پیش برادرم..  تا نوه شون رو که تاحالا ندیدن و الان 2 سالشه رو ببینن و برگردن...
1-توی قسمت میلیتاری واسه پدرم زدم که خدمت نکرده.. آخه به من گفته بودن فقط مال اونایی هست که استخدام ارتش و نیروهاش هستن.. ولی پایان خدمت داره.. اون موقع توی سپاه دانش خدمت کرده.. مشکلی ایجاد میشه... و
2-بعدش اینکه آخرین سئوال هم جوابش رو زدم خودشون فرم رو پر کردن و کسی کمکشون نکرده و الان واسه همین کلی 2-استرس دارن که نکنه بخاطر این بهشون گیر بدن... و نکنه ازشون بپرسن چطوری و از این حرفا..
3-و اینکه تحصیلاتشون رو هم فقط تحصیلات دانشگاهیشون رو پر کردم.. اما اینجا میگن از قبلش رو هم باید وارد میکردم.. من اومده بودم فقط همون سئوال دومم رو بپرسم اما مطالب اینجا رو که خوندم سئوالات بعدی هم ایجاد شد.. ببخشید که زیاد شد.. مامان و بابام دوشنبه یعنی 5 روز دیگه باید سفارت باشن... اگه میشه زودتر جوابم رو بدین لطفا.. استرس دارم خیلی.. 

RE: فرم DS-160 - M1KE - 20-11-2013

فرم DS-160 رو می‌تونید دوباره هم پر کنید و مواردی که می‌خواستید رو اضافه کنید و روز مصاحبه فرم به روز شده را با خودشان به مصاحبه ببرند. اگر هم که بر فرض پرسیدند که چرا قبلا پر نکرده بودند همین توضیحاتی که شما دادید را بدهند (اینکه فکر می‌کرده‌اند لازم نیست). در کل چیز اشتباهی ننوشته باشید خیلی مساله مهمی نیست. کارت پایان خدمت را هم با خودشان ببرند که اگر خواستند نشان دهند و توضیح بدهند.

RE: فرم DS-160 - homo5913 - 20-11-2013

ممنونم از اینکه سریع جوابم رو دادین... با توضیحاتتون یه کم خیالم راحت شد... میدونین نمیخوام بخاطر یه اشتباه من کاراشون عقب بیفته..
پس اگه فرم جدید پر نکنم هم مشکلی پیش نمیاد، درست متوجه شدم؟

RE: فرم DS-160 - M1KE - 20-11-2013

بله همونطور که گفتم مشکلی نداره که شما فرم DS-160 رو دوباره یا چندباره پر کنید چرا که ممکنه فردی بعد از پر کردن فرم متوجه بشه که اشتباه املایی در اسم‌ها داشته یا برای نمونه قصد داشته باشه اطلاعات تماس رو تغییر بده و مواردی از این دست. فقط صفحه Confirmation آخرین نسخه‌ای که فکر می‌کنید اطلاعات مناسب‌تر رو داره با خودشون ببرند.