آکادمیا کافه
فرم DS-160 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: فرم DS-160 (/Thread-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: فرم DS-160 - saeed_seraj - 19-09-2013

بعد از فارغ التحصیلی به مدت 1.5 سال در دانشگاه پیام نور تدریس می کردم (هفته ای یک روز) و در روزمه و Personal Statement که برای دانشگاه فرستادم این را تحت عنوان تجربه تدریس مطرح کردم. در فرم DS 160 آیا نیازی هست که بگم سابقه کار دارم؟ آیا تدریس به این شکل به عنوان سابقه کار حساب می شود؟ 

RE: فرم DS-160 - Simon2007 - 19-09-2013

(19-09-2013, 09:38 AM)'saeed_seraj' نوشته: بعد از فارغ التحصیلی به مدت 1.5 سال در دانشگاه پیام نور تدریس می کردم (هفته ای یک روز) و در روزمه و Personal Statement که برای دانشگاه فرستادم این را تحت عنوان تجربه تدریس مطرح کردم. در فرم DS 160 آیا نیازی هست که بگم سابقه کار دارم؟ آیا تدریس به این شکل به عنوان سابقه کار حساب می شود؟ 

از گفتنش به سفارت دنبال چي هستيد؟ اگر اصرار داريد بگيد ولي كلا تو DS‌اسم هاي كمتري آورده بشه اگر كلرينس نصيبتون بشه كوتاه تره.كلا سفارت ستبقه كار شما براش رو صدور ويزا چه تاثيري ميزاره؟ بازم هرطور خودتون صلاح ميدونيد.شادزي

RE: فرم DS-160 - saeed_seraj - 19-09-2013

(19-09-2013, 10:27 AM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
از گفتنش به سفارت دنبال چي هستيد؟ اگر اصرار داريد بگيد ولي كلا تو DS‌اسم هاي كمتري آورده بشه اگر كلرينس نصيبتون بشه كوتاه تره.كلا سفارت ستبقه كار شما براش رو صدور ويزا چه تاثيري ميزاره؟ بازم هرطور خودتون صلاح ميدونيد.شادزي

اتفاقا بنده قصد دارم که در فرم DS گزینه unemployed را انتخاب کنم. ولی با توجه به روزمه و SOP که واسه دانشگاه فرستادم مشکلی پیش نمیاد؟ به نظرتون بهتر نیست که رزومه و SOP که به سفارت میدم را کمی ویرایش کنم و تجربه تدریس را ازشون حذف کنم و در فرم DS هم گزینه unemployed را انتخاب و در نهایت در سفارت هم حرفی از تدریس در دانشگاه نیارم؟ چون به خاطر تغییر رشته و نوع رشته که در لیست سیاه هست به احتمال زیاد کلیرنس طولانی خواهم داشت.

RE: فرم DS-160 - Simon2007 - 19-09-2013

(19-09-2013, 10:37 AM)'saeed_seraj' نوشته:
اتفاقا بنده قصد دارم که در فرم DS گزینه unemployed را انتخاب کنم. ولی با توجه به روزمه و SOP که واسه دانشگاه فرستادم مشکلی پیش نمیاد؟ به نظرتون بهتر نیست که رزومه و SOP که به سفارت میدم را کمی ویرایش کنم و تجربه تدریس را ازشون حذف کنم و در فرم DS هم گزینه unemployed را انتخاب و در نهایت در سفارت هم حرفی از تدریس در دانشگاه نیارم؟ چون به خاطر تغییر رشته و نوع رشته که در لیست سیاه هست به احتمال زیاد کلیرنس طولانی خواهم داشت.

من نظر قطعي نميدم به دو علت. بگم صادق باشيد ميريد اتفاقي كه امسال براي دوستان دبي افتاد ميوفته مياييد ميگيد به ما گفتن صادق باشيم زندگيمون فنا شد. بگم صادق نباشيد يه جور ديگه فرآيند پيش بره باز ما مقصر ميشيم. من حرفي كه لازم بود زدم. شما با عقل و درايت خودتون، مطالعه ي كامل  و مسئوليت پذيري نسبت به تصميمتون بايد نتيجه گيري كنيد. دوست عزيز كسي اطلاعي از چك كردن هاي زمان كليرنس نداره. همه  فقط حدس و گمانه.شادزي[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: فرم DS-160 - omid42 - 21-09-2013

با سلام
من برای Spring 2014 پذیرش گرفتم با فاند و می خوام با همسرم برای ویزا اقدام کنیم. چند سوال داشتم.
برای خودم و همسرم جداگانه باید فرم DS-160 را پرکنم؟ و آیا دو تا 160$ را باید پرداخت کنم؟ آیا هزینه را با ویزا کارت مجازی می توان پرداخت کرد؟
بعد از تکمیل فرم بلافاصله  وارد مرحله پرداخت می شود؟

با تشکر

RE: فرم DS-160 - MaMi - 21-09-2013

(21-09-2013, 04:00 PM)'omid42' نوشته: با سلام
من برای Spring 2014 پذیرش گرفتم با فاند و می خوام با همسرم برای ویزا اقدام کنیم. چند سوال داشتم.
برای خودم و همسرم جداگانه باید فرم DS-160 را پرکنم؟ و آیا دو تا 160$ را باید پرداخت کنم؟ آیا هزینه را با ویزا کارت مجازی می توان پرداخت کرد؟
بعد از تکمیل فرم بلافاصله  وارد مرحله پرداخت می شود؟
با تشکر

درود و خوشامد جهت پیوستن به فروم Smile
شما باید برای خود و هر یک از dependent ها (همسر و فرزند) یک DS-160 جداگانه تکمیل و سابمیت کنید. برای تکمیل این فرم شما نیازی به پرداخت هزینه ای ندارید.
160 دلار، هزینه مصاحبه برای هر نفر است که اگر از طریق سایت usvisa-info.com برای اخذ وقت اقدام کنید، باید پرداخت بشه، یعنی شما برای خود و همسرتون، باید جمعا 320 دلار پرداخت کنید. این مبلغ رو میتونید از طریق ویزا کارت مجازی هم پرداخت کنید و مشکلی نخواهد بود. سایر سوالاتتون در مورد سیستم وقت گیری جدید رو میتونید در این تاپیک بپرسید.

RE: فرم DS-160 - saeed_seraj - 21-09-2013

یک سوال خیلی مهم دارم قبلا هم مطرح کردم ولی جواب متقاعد کننده نگرفتم. کسی که در دانشگاه پیام نور یا آزاد به صورت حق التدریسی به مدت یک سال و نیم تدریس می کرده در فرم DS -160 باید گزینه employed بزنه یا نزنه؟ چنین تدریس هایی در طبقه employed قرار می گیره یا unemployed؟

RE: فرم DS-160 - M1KE - 21-09-2013

به نظر من این نوع فعالیت ها در صورتی که همراه با حقوق و دستمزد بوده باشند (هر چقدر هم که کم بوده باشد) باز هم کار تلقی می شوند (employed). خود کارها هم به دو نوع پاره وقت (part-time) و تمام وقت (full-time) تقسیم بندی می شوند که با توجه به میزان ساعت های کاری در هفته مشخص می شود. اگر حدود 35 ساعت در هفته یا بیشتر در آنجا تدریس می کرده اید تمام وقت تلقی می شود و اگر کمتر از این بوده یک کار پاره وقت به حساب می آید.

RE: فرم DS-160 - Torkan - 04-10-2013

سلام دوستان
این Passport Book Number همان شماره کلاسه مربوط به پاسپورت میباشد که متفاوت از شماره خود پاسپورت میباشد؟
میدونم که PASSPORT NUMBER همون شماره 8 رقمی هستش
محل صدور در فرمDS160رو تهران بزنیم یا شهر محل زندگی؟چون خود پاسپورت زده محل صدور : پلیس گذرنامه!!!؟
البته دوستان گفته بودن تهران ولی برای اطمینان بازم پرسیدم
ممنون

RE: فرم DS-160 - Leopold - 04-10-2013

تو قسمت Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? که باید مقاطع تحصیلی رو بنویسیم چرا جایی نداره تا مشخص کنیم این اطلاعات واسه مستر بوده، بعدش لیسانس و ...؟
من اول، دوم و سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی رو در مدارس متفاوت درس خوندم Big Grin
این ها رو چطور در فرم DS بیارم؟ آیا آوردن پیش دانشگاهی هم لازمه؟ محتاجیم به کمک Smile