آکادمیا کافه
فرم DS-160 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: فرم DS-160 (/Thread-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

فرم DS-160 - Babak - 02-02-2011

در گذشته فرم‌های DS-56، DS-57 و DS-58 برای گرفتن ویزای امریکا باید پر می‌شد، اما این فرم‌ها با فرم الکترونیکی DS-160 جایگزین شده‌اند. این فرم باید قبل از مصاحبه به صورت آنلاین برای هر متقاضی به صورت جداگانه پرشود. پس از پرکردن و ارسال فرم به صورت آنلاین صفحه رسید فرم را که دارای بارکد است چاپ (print) کنید و در روز مصاحبه همراه خود به سفارت ببرید.

لطفا سوالات خود پیرامون پرکردن این فرم را با ارسال پاسخ به این موضوع مطرح کنید.

RE: فرم DS-160 - nothing - 17-05-2011

سلام
من یه سؤال داشتم در مورد نحوه پر کردن این فرم DS می خواستم ببینم این فیلدهای مربوط به سربازی رو برای کسی که سربازی توی وزارت دفاع بوده چه طور باید پر کرد که باعث طولانی شدن کلیرنس نشه و همچنین چه طور جوا آفیسر رو داد.
Branch of service
Rank/Position
Military Specialty
ممنون

RE: فرم DS-160 - Babak - 18-05-2011

من خودم سربازی وزارت دفاع بودم و همیشه در فرم‌ها هم حقیقت رو نوشتم و تا به حال هم دو بار ویزای ورود به امریکا گرفتم. یک بار سه هفته‌ای و یک بار هم چهار هفته‌ای کلیر شدم. تجربه من می‌گه که کلا اون‌ها روی سربازی زیاد حساس نیستند و می‌دونند که شما عملا در سربازی به اطلاعات خاصی دسترسی ندارید و اختیارات‌تون ناچیزه.
این جواب‌هایی بوده که من در فرم‌ها نوشته‌ام:
Attended Iranian mandatory military service
Branch of Service: Ministry of Defense
Rank: Lieutenant
Military Specialty: None

من معمولا جلوی military specialty توضیح هم داده بودم که به عنوان مهندس در یک مرکز کامپیوتر کار می‌کردم. چیزی شبیه به این:
worked as a computer engineer
از من هیچ وقت در مورد سربازی سوال نشد و به همین خاطر هم هست که فکر می‌کنم براشون چندان مهم نیست و واقعا هم نباید باشه. به هر صورت اگر در مورد درجه رو غیره سوال شد می‌تونید بگید که هر کسی با مدرک کالج و بالاتر ستوان می‌شه و ارتقائی در سربازی وجود نداره.

RE: فرم DS-160 - mahyarelc - 27-05-2011

درود
من یه مشکلی دارم
spell فامیلیه من تو پاسپورت یه تفاوت کوچیک با spell پاسپورت پدرم داره (یکی آخرش ee یکی آخرش ie هست)حالا میخواستم ببینم تو DS160 چجوری بنوسیم فامیلی پدرم رو مثل برای خودم بنویسم یا اینکه اونی که تو پاسپورتش هست؟
نظر خودم اینه که یه جور بنویسم...حالا پدرم بعدا میتونه spell تو پاسپورتشو عوض کنه ؟

RE: فرم DS-160 - Babak - 28-05-2011

به نظر من دقیقا همون طور که در پاسپورت پدرتون نوشته شده بنویسید. مهم نیست که فامیلی شما با فامیلی پدرتون یکی نباشه. در بعضی کشورها فامیلی فرزند فقط فامیلی مادرشه،‌ در نتیجه تفاوت فامیلی شما و فامیلی پدرتون مشکلی براتون به وجود نخواهد آورد. در عوض مغایرت در مدارکه که ممکنه بعدا دردسرساز بشه. مثلا اگر پدرتون بعدا بخواهد بیاد امریکا پیش شما، اون وقت اگر مدارکش با اطلاعاتی که شما وارد کردید یکسان نباشه، ممکنه مشکل ایجاد بکنه.

RE: فرم DS-160 - Saeid - 03-03-2012

دوستان من 2 تا سوال دارم که به هم مرتبطه:
1-آیا میشه چند تا DS-160 پر کرد؟؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟
2-آیا بین SEVIS NUMBER و بارکد فرم SEVIS FEE ارتباطی هستش؟؟؟ در واقع منظورم اینه که اگه چند تا DS-160 پر کردیم یا مثلا یه بار کد الکی دادیم تو پر کزدن DS-160 مشکلی پیش میاد؟؟
با تشکر از شما

RE: فرم DS-160 - Behnoush - 04-03-2012

من نمونه یه فرم DS-160 و یه راهنمای گام به گام پر کردن DS-160 از اینترنت گرفتم که اینجا آپلود می کنم شاید مفید باشه.

RE: فرم DS-160 - Behnoush - 05-03-2012

(03-03-2012, 08:34 PM)Saeid نوشته: دوستان من 2 تا سوال دارم که به هم مرتبطه:
1-آیا میشه چند تا DS-160 پر کرد؟؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟
2-آیا بین SEVIS NUMBER و بارکد فرم SEVIS FEE ارتباطی هستش؟؟؟ در واقع منظورم اینه که اگه چند تا DS-160 پر کردیم یا مثلا یه بار کد الکی دادیم تو پر کزدن DS-160 مشکلی پیش میاد؟؟
با تشکر از شما
1- در صورتی که فرم رو سابمیت کنید دیگه نمیشه تغییرش داد و لی اگه به هردلیلی اطلاعاتتون تغییر کرد میتونید یه ds-160 دیگه پر کنید و با اون برای مصاحبه اقدام کنید و وقتی رفتید اگه لازم شد توضیح بدید چرا اینکارو کردید. البته اگه قصدتون اینه که با این کار از جاهای مختلف وقت بگیرید اینجور که شنیدم بهتره اینکارو نکنید چون در خیلی از موارد وقت کنسل شده رو دیگه توی لیست نمیذارن و وقت گرفتن برای بقیه سخت میشه بخصوص که وقتای ایرانیا محدود هست. بهتره اول تصمیم بگیرید کجا میخوای مصاحبه کنید و برای همونجا وقت بگیرید.

RE: فرم DS-160 - Armik - 07-03-2012

سلام دوستان عزیزم توی این محیط جدید Smile! این اولین پست منه اینجا!
به نظر شما هیچ کدوم از این دو سوال لاتری رو شامل میشن؟

Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?

Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

RE: فرم DS-160 - Babak - 08-03-2012

به آکادمیا کافه خوش اومدید. Smile
خیر هیچ کدوم شامل Lottery نمی‌شه و اگر فقط در لاتری شرکت کردید و خودتون یا کس دیگه هیچ وقت براتون فایل گرین کارد باز نکرده یا هیچ وقت درخواست ویزاتون رد نشده، جواب هر دو سوال خیر خواهد بود.