آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

شانس پذیرش کارشناسی از دانشگاه های آلمان - marzie.ghi - 06-02-2014

سلام دوستان
من فروم رو نگاه کردم نه فقط اینجا بلکه فرومای دیگه هم معمولا بخش کارشناسی ضعیفی دارن موضوعات و راهنمایی ها کمتر راهبردی ان و به مسائل سفارت(به خصوص سفارت) کمتر میپردازن, میخواستم در خواست کنم برای هر کشوری که حالا شروعش آلمان باشه این بخشو راه بندازیم چون بچه های کارشناسی سوالای تخصصی خودشونو دارن و سوالات کلی در بخش پذیرش کارشناسی نمیتونه راهگشا باشه خوبه که کشور به کشور باشه تا دقیق تر پیش بریم
از دوستان با تجربه و همراهای همیشگی خواهش دارم این بخشو پربار کنن.

RE: راهنمای پذیرش مقطع کارشناسی در آلمان, تجربیات و راهکارها - Shihan - 06-02-2014

(06-02-2014, 12:56 PM)'marzie.ghi' نوشته: سلام دوستان
من فروم رو نگاه کردم نه فقط اینجا بلکه فرومای دیگه هم معمولا بخش کارشناسی ضعیفی دارن موضوعات و راهنمایی ها کمتر راهبردی ان و به مسائل سفارت(به خصوص سفارت) کمتر میپردازن, میخواستم در خواست کنم برای هر کشوری که حالا شروعش آلمان باشه این بخشو راه بندازیم چون بچه های کارشناسی سوالای تخصصی خودشونو دارن و سوالات کلی در بخش پذیرش کارشناسی نمیتونه راهگشا باشه خوبه که کشور به کشور باشه تا دقیق تر پیش بریم
از دوستان با تجربه و همراهای همیشگی خواهش دارم این بخشو پربار کنن.

دوست عزیز. 
با تشکر از ایده و نظر شما برای مطرح کردن این موارد ، اما من با ایجادش مشکلی ندارم اما این رو بدانید بخش قابل توجهی از روند پذیرش و اقدام برای سفارت به شباهت دوره فوق است تنها با کمی اختلاف جزئی در خصوص نحوه اقدام و برخی مدارک ارسالی به دانشگاه می باشد. در هر صورت اگر خود شما در خصوص مورد خاصی در دوره لیسانس در المان مشاهده کردید میتونی اینجا با دوستان به اشتراک بزارید.

RE: راهنمای پذیرش مقطع کارشناسی در آلمان, تجربیات و راهکارها - nikita - 16-03-2014

سلام و وقت بخیر...یک سوال که هیچ جا جوابش و ندیدم.....من امسال دیپلم میگیرم و مدرک b1 رو هم دارم ولی رشته من الکترونیک هست یعنی هنرستانی هستم ایا من که کنکور میدم و دوره ی کاردانی قبول میشم مشکلی وجود نداره ؟ اخه دیدم بعضی ها گفتن فقط قبولی لیسانس.....؟؟؟

RE: راهنمای پذیرش مقطع کارشناسی در آلمان، تجربیات و راهکارها - sama3812 - 11-07-2014

سلام ، من می‌خواستم بدونم مدرک لیسانس ایران تو آلمان بعداز ارزیابی چند ترمو معمولا می‌پذیرن ؟ من مدرک لیسانس حسابداری دارم و می‌دونم که آلمان رشته حسابداری نداره و باید تو رشته اقتصاد درس بخونن. فکر می‌کنید من چقدر شانس دارم ؟ باتوجه به اینکه من تا فبروارر مدرک س۱ میگیرم ،

RE: راهنمای پذیرش مقطع کارشناسی در آلمان، تجربیات و راهکارها - saaaaam - 11-07-2014

(11-07-2014, 01:42 PM)'sama3812' نوشته: سلام ، من می‌خواستم بدونم مدرک لیسانس ایران تو آلمان بعداز ارزیابی چند ترمو معمولا می‌پذیرن ؟ من مدرک لیسانس حسابداری دارم و می‌دونم که آلمان رشته حسابداری نداره و باید تو رشته اقتصاد درس بخونن. فکر می‌کنید من چقدر شانس دارم ؟ باتوجه به اینکه من تا فبروارر مدرک س۱ میگیرم ،

سلام دوست خوبم
والا تا این لحظه من کسی را پیدا نکردم حسابداری المان تحصیل کرده باشه البته احتمال داره از ایرانی های المان کسی را پیدا کنید که دانشجوی این رشته باشد
علت این است که دوره هایی که من دیدم هم مدرک زبان المانی و هم انگلیسی لازم داشت. این دانشگاه ها و دوره ها را بررسی کنید:
1- Master´s program Finance, Accounting and Taxation - Freie Universität Berlin
2-  University of Tübingen - M.Sc. Accounting and Finance
Application and registration period April 15 – May 31
Program start Winter semester
 Language English, German
 Degree Master of Science (M.Sc.) 
Duration4 semesters
 Tuition fee:Not specified
Start date:October  2014
Credits:90 ECTS 
Duration full-time:1 Year, 6 months
 Languages:English -German
Delivery mode:On Campus
Educational variant:Full-time
شاد باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاههای المان - roham.shahbazi - 04-12-2014

عرضه سلام وخسته نباشید . بنده کل تاپیک‌های مربوط به تحصیل در آلمان رو خندم . میخا شرایط کللیمو واستون بگم ۱ راهنمایی‌ کلی‌ کنین منو ممنون.
بنده امسال ۱۸ سالمه مشمول سربازی پیش‌دانشگاهی درس می‌خونم
از نظر سربازی مشکل ندارم چون با قید وثیقه خارج میشم. معادله دیپلم ۱۷ امسال کنکورم ۱۰۰% سررسی قبولم خونوادم آاع‌ام از دایی و عمه آلمان هستن. رشتم ریاضیه . شرایط ۸۰۴۰ یورو دارم واسه سفارت. مدرک زبان ب۱ المانی‌مو همین ۲۰ روز پیش گرفتم. می‌خوام واسه کلگ و دهنشگهی آلمان اقدام کنم. سوالای من . به پرونده من نمره چند میدید؟ سوال بدی من شرایط ویزا واسهٔ من راحته یا نه ؟ ممنون میشم به طور کلی‌ راهنمایی‌ کنینم

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاههای المان - Shihan - 04-12-2014

(04-12-2014, 12:18 AM)'roham.shahbazi' نوشته: عرضه سلام وخسته نباشید . بنده کل تاپیک‌های مربوط به تحصیل در آلمان رو خندم . میخا شرایط کللیمو واستون بگم ۱ راهنمایی‌ کلی‌ کنین منو ممنون.
بنده امسال ۱۸ سالمه مشمول سربازی پیش‌دانشگاهی درس می‌خونم
از نظر سربازی مشکل ندارم چون با قید وثیقه خارج میشم. معادله دیپلم ۱۷ امسال کنکورم ۱۰۰% سررسی قبولم خونوادم آاع‌ام از دایی و عمه آلمان هستن. رشتم ریاضیه . شرایط ۸۰۴۰ یورو دارم واسه سفارت. مدرک زبان ب۱ المانی‌مو همین ۲۰ روز پیش گرفتم. می‌خوام واسه کلگ و دهنشگهی آلمان اقدام کنم. سوالای من . به پرونده من نمره چند میدید؟ سوال بدی من شرایط ویزا واسهٔ من راحته یا نه ؟ ممنون میشم به طور کلی‌ راهنمایی‌ کنینم

درود بر شما  ضمن خوش امدگویی.
شرایط کلی خوبی داری فقط باید از یه دانشگاه پذیرش لیسانس بگیری از اونجایی که مدرک زبان المانی و معدل پیش دانشگاهی خوبی داری برای دانشگاههای قوی شانست خوبه. به نظرم میتونی حداقل برای دوره لیسانست نزدیک به محل و ایالتی که بستگان خودت زندگی میکنن انتخاب کنی. شرایط ویزا هم برای رشته های غیر خاص و دانشجویی خیلی سخت نیست مدارکت که کامل باشه جواب هم امیدوار باش که مثبت خواهد بود.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاههای المان - mahnaz103 - 02-01-2015

سلام 
دوستان بنده شرایط کلی و اصلی برای گرفتن پذیرش  لیسانس در رشته های مهندسی دانشگاه های آلمان رو میخوام بدونم. مخصوصا دانشگاه های تاپ اونجارو. 
1- معدل لازم( معدل دیپلم و پیش دانشگاهی)
2- نمره زبان (انگلیسی و آلمانی)
3-شرایط مالی( مقدار شهریه )
4- آیا میشه اول رفت و یه دوره گذروند مثل پیش دانشگاهی و بعد تصمیم به انتخاب رشته گرفت؟

تاپیک رو خوندم اما کلیت رو متوجه نشدم. ممنون میشم از دوستان کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاههای المان - سارا سادات - 02-01-2015

سلام . لطفا منو راهنمایی کنیدمن دیپلم تجربی دارم ولی کاردانی بازرگانی می خوام با دیپلم که دارم اقدام کنم واسه ادامه تحصیل در آلمان چند تا سوال دارم
1- معدل دیپلم من 18/5 هست آیا قبول می کنن با دیپلم تجربی من بازرگانی بخونم ؟
2- من شنیدم که یه آزمونی قبلش میگیرن . درسته یا نه ؟
3- اگه درسته با توجه به دیپلمی که من دارم و رشته ای که می خوام بخونم چه درسایی رو آزمون می گیرن؟
4-مدارک مورد نیاز چیاست ؟
منتظر جوابتون هستم .

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاههای المان - سارا سادات - 02-01-2015

راستی من از بهمن ماه می خوام برم کلاس زبان آلمانی تا شهریور هم بکوب می خونم نمره قابل قبول رو حتما میارم میدونم . بعد من سابقه کار هم دارم . می خوام بدونم سفارت آلمان سابقه کار با بیمه می خواد یا نه ؟؟؟؟؟