آکادمیا کافه
راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی رباتیک، مکاترونیک و بایومدیکال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D8%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%85%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84)
+---- موضوع: راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9)

راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - baran2013 - 21-01-2014

سلام
متاسفانه چیزی در مورد رشته مکاترونیک در دانشگاه های آمریکا پیدا نکردم ممنون میشم اگر به سوالاتم جواب بدید.
دانشگاه های آمریکا در رشته مکاترونیک در چه سطحی هستند؟
دانشگا های اروپا و یا آسیا  برای  ادامه تحصیل در این رشته مناسبتر نیستند؟
 اسامی دانشگاه های آمریکا که این رشته رو دارن  ؟

RE: مکاترونیک - Leopold - 21-01-2014

اکثر دانشگاه های آمریکا رشته ای به اسم مکاترونیک ندارن به جز چند دانشگاه که رشته رباتیک دارن مثل Carnegi Mellon University یا Worcester Polytechnic Institute. اکثر بچه های مکاترونیک واسه رشته های مکانیک، برق یا کامپیوتر اپلای می کنند.
(21-01-2014, 04:38 PM)'baran2013' نوشته: سلام
متاسفانه چیزی در مورد رشته مکاترونیک در دانشگاه های آمریکا پیدا نکردم ممنون میشم اگر به سوالاتم جواب بدید.
دانشگاه های آمریکا در رشته مکاترونیک در چه سطحی هستند؟
دانشگا های اروپا و یا آسیا  برای  ادامه تحصیل در این رشته مناسبتر نیستند؟
 اسامی دانشگاه های آمریکا که این رشته رو دارن  ؟

RE: راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - baran2013 - 22-01-2014

سلام
برای اپلای کردن واسه phd  رشته مکاترونیک کدوم کشور  مناسبتره?
ممنون از پاسختون

RE: راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - ahmadpashaei - 22-01-2014

(22-01-2014, 04:37 PM)'baran2013' نوشته: سلام
برای اپلای کردن واسه phd  رشته مکاترونیک کدوم کشور  مناسبتره?
ممنون از پاسختون

من الان یادم نیست و ثبتم نکردم ولی در آمریکا هم مکاترونیک وجود داره.این گرایش در ایران دکترا نداره و باید در خارج دکترا بگیرید. از نظر کیفیت که والا همیشه آمریکا حرف اول رو می زنه (بخاطر تولیدات علمی جدید)و بعدم خود مکاترونیک در آلمان باید خوب باشه.

RE: راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - LMNTRIX - 19-04-2016

سلام

من متولد 1377هستم و در رشته الکترو تکنیک تحصیل میکنم 
به من پیشنهاد شده در رشته مکاترونیک همراه با یک دانشجوی کارشناسی مکاترونیک در المپیاد شرکت کنم
همچنین من اطلاعات برنامه نویسی PLC دارم 
اما دچار سردرگمی شدم و نگرانم که در زمان المپیاد جلوی دست و پای هم تیمی خودم باشم و دقیقا نمیدونم در این رشته با توجه به رشته تخصصی خودم میتونم مفید باشم یا نه؟؟
و البته شرکت در رشته المپیاد رشته های تاسیسات الکتریکی و کنترل صنعتی هم پیشنهاد شده 
و من دقیقا نمیدونم که توی کدوم شرکت کنم 
خودم بیشتر علاقه دارم مکاترونیک شرکت کنم اما نمیدونم میتونم مفید باشم یانه؟؟
بنظر شما یک تکنسین کنترل صنعتی میتونه برای یک مهندس مکاترونیک مفید باشه یا نع؟؟

متشکرم

RE: راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - nasim1234 - 19-04-2016

(19-04-2016, 10:25 PM)LMNTRIX نوشته: سلام

من متولد 1377هستم و در رشته الکترو تکنیک تحصیل میکنم 
به من پیشنهاد شده در رشته مکاترونیک همراه با یک دانشجوی کارشناسی مکاترونیک در المپیاد شرکت کنم
همچنین من اطلاعات برنامه نویسی PLC دارم 
اما دچار سردرگمی شدم و نگرانم که در زمان المپیاد جلوی دست و پای هم تیمی خودم باشم و دقیقا نمیدونم در این رشته با توجه به رشته تخصصی خودم میتونم مفید باشم یا نه؟؟
و البته شرکت در رشته المپیاد رشته های تاسیسات الکتریکی و کنترل صنعتی هم پیشنهاد شده 
و من دقیقا نمیدونم که توی کدوم شرکت کنم 
خودم بیشتر علاقه دارم مکاترونیک شرکت کنم اما نمیدونم میتونم مفید باشم یانه؟؟
بنظر شما یک تکنسین کنترل صنعتی میتونه برای یک مهندس مکاترونیک مفید باشه یا نع؟؟

متشکرم

پیشنهاد از طرف کی بوده؟ اگر خود هم تیمی آینده پیشنهاد داده که احتمالا میدونه شما میتونید برای تیم مفید باشید. به هر حال بهترین کار صحبت با سایر اعضای تیم هست و اینکه ببینید توقع اونها از شما چی هست. شاید برای برنامه نویسی یا بخش محاسبات یا هر زمینه دیگه ای در نظر گرفته شدید. در کل شرکت در این طور برنامه ها به سود شماست. برای برنامه ریزی های آینده خوبه که تجربه در زمینه های مختلف و مرتبط به رشته فعلیتون داشته باشید تا دید پیدا کنید.  قبل از شروع کار حتما درباره میزان زمانی که از شما توقع دارند در این مورد همکاری کنید باهاشون صحبت کنید و هر سوالی دارید بپرسید.  بین دو موردی که گفتین اگر علاقتون مکاترونیک هست همونو شرکت کنید.

RE: راهنمای پذیرش در مورد رشته مکاترونیک - LMNTRIX - 20-04-2016

(19-04-2016, 11:35 PM)nasim1234 نوشته: پیشنهاد از طرف کی بوده؟ اگر خود هم تیمی آینده پیشنهاد داده که احتمالا میدونه شما میتونید برای تیم مفید باشید. به هر حال بهترین کار صحبت با سایر اعضای تیم هست و اینکه ببینید توقع اونها از شما چی هست. شاید برای برنامه نویسی یا بخش محاسبات یا هر زمینه دیگه ای در نظر گرفته شدید. در کل شرکت در این طور برنامه ها به سود شماست. برای برنامه ریزی های آینده خوبه که تجربه در زمینه های مختلف و مرتبط به رشته فعلیتون داشته باشید تا دید پیدا کنید.  قبل از شروع کار حتما درباره میزان زمانی که از شما توقع دارند در این مورد همکاری کنید باهاشون صحبت کنید و هر سوالی دارید بپرسید.  بین دو موردی که گفتین اگر علاقتون مکاترونیک هست همونو شرکت کنید
باتوجه به صحبتایی که شده 
پیشنهاد ازطرف مشاور و کارشناس این تیمه که میشه گفت سرپرستی مارو برای شرکت در المپیاد برعهده داره 
امامن شخصا با هم تیمی خودم صحبت نکردم. این تیم تیم دونفرس
و تمام اطلاعاتی که از هم تیمی خودم دارم با صحبت با سرپرست بوده 
همینطور مشاور وکارشناس این تیم از اساتید رشته رباتیک فنی و حرفه ایه.