آکادمیا کافه
بستن کیس کلیرنس در یک سفارت و اقدام از سفارت دیگر به دلیل طولانی شدن،عوض شدن شرایط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: بستن کیس کلیرنس در یک سفارت و اقدام از سفارت دیگر به دلیل طولانی شدن،عوض شدن شرایط (/Thread-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%8C%D8%B9%D9%88%D8%B6-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7)

بستن کیس کلیرنس در یک سفارت و اقدام از سفارت دیگر به دلیل طولانی شدن،عوض شدن شرایط - Torkan - 19-01-2014

دوستان عزیز چند سالی به خصوص از 4 سال اخیر دیگه خیلی به خصوص از سال پیش موارد عجیب و غریبی تو سفارت ها دیده شده که کلیرنس ها رو بدون هیچ دلیل واضحی طولانی کرده. این تاپیک رو میزنم تا دوستان در آینده اگه با این اتفاقا مواجه شدن و کاسه صبرشون لبریز شد! ازش استفاده کنن.
بستن کیس کلیرنس به دلیل طولانی شدن پروسه، عوض شدن شرایط، به وجود آمدن یک موقعیت جدیدتر و بهتر، پریدن پذیرش و فاند، احساس خطر از رد شدن و هزاران دلیل دیگه همیشه جزو داغ ترین موضوعات بحث در تاپیک های کلیرنس بوده و اطلاعات کافی در بارش موجود نیست! برای همین به ذهنم رسید که این تاپیک رو ایجاد کنم که کسایی که به فکر این کار هستند بتونند تجربیات خودشون رو بذارن تا بشه به یک جمع بندی رسید....
[font]طولانی شدن کلیرنس برای خیلی از دوستان اتفاق میفته. بعضی اوقات به نظر میرسه که آفیسر پرونده نمیتونه تصمیم بگیره که دانشجو رو کلیر کنه و پروسه پرونده تموم نمیشه و هی کش داده میشه. شاید هم پرونده گوشه ای گذاشته میشه تا دانشجو در آخر بیخیال بشه و فاند و پذیرشش بپره...
برای مثال موردی در دبی که یکی از دوستان برام میگفت:[/font]
"""""""من برای بار سوم پاسم بدون ویزا برگشت. ایندفعه خودم شخصا دو هفته پا شدم رفتم دبی که مطمءن باشم همه مراحل تحویل پاسپورت به کنسولگری درست انجام میشه. بعد از سه بار کامپلیت شدن تو سایت دبی و آپدیت شدن سایت واشنگتن و بدون ویزا برگشتن پاسپورت دیگه تقریبا مطمئنم که یه اشکال اداری توی کارم هست . هر از گاهی یه سوالای خیلی پرتی ازم میپرسن! مثلا بعد شیش ماه پرسیدن کی قراره اونجا از نظر مالی ساپورتت کنه؟!! در حالیکه من پذیرش فول فاند با مبلغ فاند بالا دارم و حتی روز مصاحبه خود آفیسر تاکید کرد که چه فاند خوبی داری! توی آی بیست جدید هم که براشون فرستاده بودم مبلغ فاند نه تنها کم نشده بود که یه کم بیشترم شده بود. متاسفانه به علت شلوغی کنسولگری هیچ جواب درستی هم به ایمیل هام نمیدن. بنابراین تصمیم گرفتم این کیس رو ببندم و یه کیس جدید باز کنم. هشت ماه از تاریخ مصاحبه م میگذره"""""
بله این نمونه یکی از چند نمونه ای هست که اینجا قرار دادم که طرف سایت واشنگتن و دبی اپدیت شده ولی در کمال تعجب پاسپورتش بدون ویزا برگشته. کلا دبی اینطوریه که تا زمانی که خودتون نبینید که ویزا به پاسپورت خورده اصلا نمیشه گفت که شما APPROVED شدین شاید هم تا زمانی که پاتون به ایالات متحده نرسیده!!
و اما دو نمونه از بستن کیس رو هم اینجا میذارم دیگه قضاوت با خود شماست:
1- سال 2011:
"""""""""""""من 23May تو دوبی مصاحبه داشتم. بعد از 5 ماه بی خبری از clearance (و اینکه به همه کارام شک کرده بودم که چرا کلییر نمیشم) یه کار انتحاری کردم و از سفارت ازبکستان وقت گرفتم (24 اکتبر) . با اینکه گفتن باید case رو تو دوبی کنسل کنی من گوش نکردم و اومدم (البته با I-20 یه دانشگاه جدید) مصاحبه خیلی آسون بود .
این بار بعد از 2 هفته clear شدم!!!!! و دیروز ویزام رو گرفتم و خوبیش اینه که مالتیه. (اینجا به همه مالتی میده)
و مسخره است که من ویزا دارم ولی هنوز تو دوبی بعد از 6 ماه بیخودی Undergoing Process هستم.
کلا من برای کسایی که خیلی منتظرن پیشنهاد میکنم این کار رو بکنن. و اگه تونستن مثلا با یه I-20 جدید . یه case جدید رو باز کنن.""""""""""
2- سال 2012
""""""""من پارسال 14 جون توی دبی مصاحبه شدم هم فاند داشتم، و هم اینکه هیچ فامیل و آشنایی در آمریکا نداشتم، اما بعد از 6 ماه کلیر نشدم، و کارمندای دبی حتی جواب ایمیلهای من رو هم اون اواخر نمی دادن. خلاصه بعد از 6 ماه پرونده دبی رو بستم و از نو برای تاشکند اقدام کردم و بعد از 25 روز کلیر شدم، و در آخرین لحظات با یک هفته تاخیر به کلاسهام رسیدم. دیگه بماند که این میون، چقدر هزینه های بیخودی کردم و چقدر وقت ازم گرفته شد.
سفارت دبی علاوه بر بی نظمی غیرقابل تصور، به اکثر دانشجوها ویزای سینگل می ده. بنابراین اگر می تونید، برای جاهای دیگه اقدام کنید."""""""""
و صد البته نمونه منفی هم یه نفر برام تعریف میکرد که گفتم بذارم براتون...
"""""""""دوستم پارشیال فاند شیمی رفته بود دبی سال پیش هنوزکلیر نشده بود با اینکه از دبی خواسته بود ببندن کیسو تو ازبکستان ریجکت شد. آفیسر بهش گفت شما هنوز در دبی داری بررسی میشی و ما نمیتونیم بررسی کنیمت!""""""""""""
دوستان عزیز اینا همه برای اشنایان و دوستان خودم اتفاق افتاده و گفتم سایر دوستان و دانشجوهایی که در اینده میان اینجا رو بخونن و استفاده کنن.
به زودی ویکی سایت با اطلاعات جامع و کامل از معایب و مزایای سفارت های مختلف به روز خواهد شد.
بااحترام