آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش دانشگاه بدون داشتن مدارک رسمی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش دانشگاه بدون داشتن مدارک رسمی (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C)

گرفتن پذیرش دانشگاه بدون داشتن مدارک رسمی - ehsan_hamidi - 19-01-2014

با سلام خدمت دوستان گرامی.
خواهش میکنم من را کمک کنید و هر کسی هر اطلاعاتی هرچند کم یا ناقص داره به من بده. من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد بهمن سال 91 در رشته کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر هستم. من بعد از فارغ التحصیلی با سپردن پانزده میلیون تومان به نظام وظیفه و گرفتن مجوز خروج از کشور به امریکا سفر کردم و گرین کارت دارم و الان در حال گذراندن کلاس های زبان هستم و الان نیاز به گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های UCSD یا CSU برای مقطع کارشناسی ارشد دارم. مشکل من اینجاست که من ترجمه ریزنمره معدل دار و ترجمه اصل مدرک کاردانی خود را دارم و خدارو شکر در آن مشکلی نیست ولی از مدارک کارشناسی خود به دلیل مشکل خدمت، فقط ترجمه ریزنمره ( قبل از اعلام فراغت تحصیل ) و ترجمه برگه ای که از طرف دانشگاه به نظام وظیفه برای تمام شدن تحصیل در مقطع کارشناسی می دهد را دارم. ریز نمره کارشناسی من تمام نمره های من را شامل می شود چون روزی که می خواستم اعلام فراغت از تحصیل کنم آن ریز نمره را قبل از اعلام فراغت گرفتم ولی معدلی در آن ذکر نشده. در آن برگه ی دانشگاه به نظام وظیفه نیز اعلام شده که من فارغ التحصیل کارشناسی شده ام و معدل نیز ذکر شده است. این تمام مدارکی است که من دارم. یک ماه و نیم دیگه وارد غیبت می شوم چه کار میتونم بکنم واقعا گیر کرده ام. ممنون میشم کمکم کنید[img]images/smilies/cry.gif[/img][img]images/smilies/sad.gif[/img]

RE: گرفتن پذیرش دانشگاه بدون داشتن مدارک رسمی - Babak - 21-01-2014

تقریبا همه دانشگاه‌ها نیاز دارند که شما حتما مدارک رسمی رو بهشون ارائه بدید و در این زمینه چندان راه نمیان، اما با توجه به این که شما خودتون در امریکا هستید، شاید بد نباشه که به این دانشگاه‌هایی که مد نظرتون هست (و احتمالا نزدیک محل زندگی‌تون هستند) حضوری مراجعه کنید و مدارکی که الان در دست دارید رو بهشون نشون بدید و شرایط‌تون رو هم توضیح بدید و ازشون راهنمایی بخواهید که چکار می‌تونند برای شما انجام بدند. تقریبا همه دانشگاه‌ها دفتری دارند که امور پذیرش دانشجویان خارجی رو انجام می‌ده و اون‌ها احتمالا می‌تونند بهتون کمک کنند. شاید همین مدارک فعلی شما رو بپذیرند.
البته این رو هم در نظر داشته باشید که دانشگاه UCSD دانشگاه بسیار خوبیه و گرفتن پذیرش از این دانشگاه حتی با داشتن مدارک رسمی هم ساده نیست و باید شرایط بسیار خوبی داشته باشید.

RE: گرفتن پذیرش دانشگاه بدون داشتن مدارک رسمی - ehsan_hamidi - 21-01-2014

(21-01-2014, 01:25 AM)'Babak' نوشته: تقریبا همه دانشگاه‌ها نیاز دارند که شما حتما مدارک رسمی رو بهشون ارائه بدید و در این زمینه چندان راه نمیان، اما با توجه به این که شما خودتون در امریکا هستید، شاید بد نباشه که به این دانشگاه‌هایی که مد نظرتون هست (و احتمالا نزدیک محل زندگی‌تون هستند) حضوری مراجعه کنید و مدارکی که الان در دست دارید رو بهشون نشون بدید و شرایط‌تون رو هم توضیح بدید و ازشون راهنمایی بخواهید که چکار می‌تونند برای شما انجام بدند. تقریبا همه دانشگاه‌ها دفتری دارند که امور پذیرش دانشجویان خارجی رو انجام می‌ده و اون‌ها احتمالا می‌تونند بهتون کمک کنند. شاید همین مدارک فعلی شما رو بپذیرند.
البته این رو هم در نظر داشته باشید که دانشگاه UCSD دانشگاه بسیار خوبیه و گرفتن پذیرش از این دانشگاه حتی با داشتن مدارک رسمی هم ساده نیست و باید شرایط بسیار خوبی داشته باشید.

سلام. واقعا ممنونم از اینکه جواب من را میدید.
واقعیتش من با اونها تماس گرفتم و مدارکم را ضمیمه کردم به ایمیلشان و آن ها به من گفتند که ما خیلی از دانشجویان دانشگاه آزاد را در دانشگاه خود پذیرش کرده ایم و هیچکدام این مشکل را نداشته اند و فقط دانشجویان سراسری مشکلاتی برای آزاد کردن مدرک خود دارند. ولی من نمی دانم دانشجویان دانشگاه آزاد چطور مدرک خود را گرفته اند؟ از طرفی دیگر به غیر از پذیرش در دانشگاه، با چند دفتر ارزیابی ریز نمرات هم از قبیل Wes و دو سه جای دیگر ارتباط برقرار کردم و آنها نیز نیاز به ترجمه مدرک دارند. فقط دفتر Academic Evaluation Services در جواب گفت که با همین مدارک امکان ارزشیابی می باشد ولی آیا این دفتر اعتبار خوبی دارد؟ چون من فکر می کنم بیشتر دانشگاه ها WES را قبول دارند. آیا همینطوره؟ اصلا برای پذیرش در دانشگاه نیازی به ارزشیابی ریزنمرات هست یا خود دانشگاه ها انجام میدهند؟ واقعا گیج شده ام کمکم کنید[img]images/smilies/cry.gif[/img]

(21-01-2014, 03:03 AM)'ehsan_hamidi' نوشته:
سلام. واقعا ممنونم از اینکه جواب من را میدید.
واقعیتش من با اونها تماس گرفتم و مدارکم را ضمیمه کردم به ایمیلشان و آن ها به من گفتند که ما خیلی از دانشجویان دانشگاه آزاد را در دانشگاه خود پذیرش کرده ایم و هیچکدام این مشکل را نداشته اند و فقط دانشجویان سراسری مشکلاتی برای آزاد کردن مدرک خود دارند. ولی من نمی دانم دانشجویان دانشگاه آزاد چطور مدرک خود را گرفته اند؟ از طرفی دیگر به غیر از پذیرش در دانشگاه، با چند دفتر ارزیابی ریز نمرات هم از قبیل Wes و دو سه جای دیگر ارتباط برقرار کردم و آنها نیز نیاز به ترجمه مدرک دارند. فقط دفتر Academic Evaluation Services در جواب گفت که با همین مدارک امکان ارزشیابی می باشد ولی آیا این دفتر اعتبار خوبی دارد؟ چون من فکر می کنم بیشتر دانشگاه ها WES را قبول دارند. آیا همینطوره؟ اصلا برای پذیرش در دانشگاه نیازی به ارزشیابی ریزنمرات هست یا خود دانشگاه ها انجام میدهند؟ واقعا گیج شده ام کمکم کنید[img]images/smilies/cry.gif[/img]
دانشجویان دانشگاه آزاد بر خلاف دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، تعهد خدمت به ازای تحصیل ندارند و در نتیجه نیازی به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی ندارند. دوستان توضیحات مفصلی در مورد دریافت مدرک از دانشگاه آزاد داده‌اند که می‌تونید ببینید.
همه دانشگاه‌های امریکا نیازی به ارزشیابی مدارک ندارند، اما بعضی‌ها نیاز دارند. این رو باید از دانشگاه بپرسید و همچنین چک کنید که آیا ارزشیابی AES رو قبول دارند یا خیر. در این زمینه قانون کلی‌ای وجود نداره و هر دانشگاهی مقررات خاص خودش رو داره. در نتیجه حتما باید از دانشگاهی که می‌خواهید براش اقدام کنید بپرسید.

(21-01-2014, 06:44 AM)'Babak' نوشته:
دانشجویان دانشگاه آزاد بر خلاف دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، تعهد خدمت به ازای تحصیل ندارند و در نتیجه نیازی به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی ندارند. دوستان توضیحات مفصلی در مورد دریافت مدرک از دانشگاه آزاد داده‌اند که می‌تونید ببینید.
همه دانشگاه‌های امریکا نیازی به ارزشیابی مدارک ندارند، اما بعضی‌ها نیاز دارند. این رو باید از دانشگاه بپرسید و همچنین چک کنید که آیا ارزشیابی AES رو قبول دارند یا خیر. در این زمینه قانون کلی‌ای وجود نداره و هر دانشگاهی مقررات خاص خودش رو داره. در نتیجه حتما باید از دانشگاهی که می‌خواهید براش اقدام کنید بپرسید.

ممنون از پاسختان. من آن تاپیک را خواندم و متوجه شدم که به هیچ وجه ریز نمره در صورت نداشتن معافیت تحصیلی داده نمی شود. حتی امکان فرستادن ریز نمرات مستقیم از دانشگاه آزاد به دانشگاه مقصد در خارج از کشور بدون کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی وجود ندارد؟ اگه نمی شود پس می توانم از این روش استفاده کنم: چون من کارشناسی ارشد آزاد نیز قبول شده ام و می توانم به خانواده ام در ایران بگویم با وکالتی که دارند من را ثبت نام کنند و مدارک من را از مقطع کارشناسی در بیاورند. پس از دریافت مدرک و ریزنمرات و تایید آن در سازمان مرکزی آزاد، آیا امور بین الملل و یا سفارتخانه ای نیز باید آن را امضا و تایید کند؟
باز هم تشکر از راهنماییتان

(21-01-2014, 07:52 AM)'ehsan_hamidi' نوشته:
ممنون از پاسختان. من آن تاپیک را خواندم و متوجه شدم که به هیچ وجه ریز نمره در صورت نداشتن معافیت تحصیلی داده نمی شود. حتی امکان فرستادن ریز نمرات مستقیم از دانشگاه آزاد به دانشگاه مقصد در خارج از کشور بدون کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی وجود ندارد؟ اگه نمی شود پس می توانم از این روش استفاده کنم: چون من کارشناسی ارشد آزاد نیز قبول شده ام و می توانم به خانواده ام در ایران بگویم با وکالتی که دارند من را ثبت نام کنند و مدارک من را از مقطع کارشناسی در بیاورند. پس از دریافت مدرک و ریزنمرات و تایید آن در سازمان مرکزی آزاد، آیا امور بین الملل و یا سفارتخانه ای نیز باید آن را امضا و تایید کند؟
باز هم تشکر از راهنماییتان
متاسفانه من از شرایط و قوانین دانشگاه آزاد اطلاعی ندارم، اما اگر این سوال‌ها رو که مربوط به مدارک دانشگاه آزاد هست در همون موضوع بپرسید، احتمالا دوستان دیگه بتونند به شما کمک کنند.

(21-01-2014, 10:12 AM)'Babak' نوشته:
متاسفانه من از شرایط و قوانین دانشگاه آزاد اطلاعی ندارم، اما اگر این سوال‌ها رو که مربوط به مدارک دانشگاه آزاد هست در همون موضوع بپرسید، احتمالا دوستان دیگه بتونند به شما کمک کنند.

خیلی متشکرم از وقتی که برای پاسخ دادن به من می گذارید. فقط به عنوان سوال آخر، برای گرفتن پذیرش موقت به جز ریزنمرات و دانشنامه، مدارکی مانند نمره ی تافل و جی آر ای نیز در همان ابتدای پروسه الزامی می باشد و یا می توان آنها را قبل از پذیرش قطعی به آنها فرستاد؟ کلا پذیرش موقت به چه صورت است و در چه شرایطی به پذیرش قطعی تبدیل می شود.
ببخشید اذیتتون میکنم. ممنون از انجمن خوبتان

فکر می‌کنم منظورتون پذیرش مشروط (conditional) باشه. خیلی به ندرت پیش میاد که دانشگاه‌های امریکا که TOEFL و GRE نیاز دارند بدون این نمرات به شما پذیرش بدند. گاهی در صورتی که نمرات شما کمتر از حد نصاب دانشگاه باشه، ممکنه به شما پذیرش مشروط داده بشه و بهتون مهلتی بدند که نمرات بهتر رو ارائه کنید.