آکادمیا کافه
آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%81%D9%88%D9%84-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%81-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D9%88-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3

آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - Cortex - 02-02-2011

عموماً بطور میانگین هزینه زندگی در آمریکا در حین تحصیل چیزی حدود 20 تا 30 هزار دلار می باشد. و بسته به نوع خرج کرد فرد متناوب است. حال آنکه بطور مثال فاندی برای 30 هزار دلار، کفاف زندگی دو نفر را می دهد یا نه در این تاپیک بحث خواهد شد.
با تشکر

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - splendidvenus - 09-01-2012

(02-02-2011, 01:49 AM)Omid نوشته: عموماً بطور میانگین هزینه زندگی در آمریکا در حین تحصیل چیزی حدود 20 تا 30 هزار دلار می باشد. و بسته به نوع خرج کرد فرد متناوب است. حال آنکه بطور مثال فاندی برای 30 هزار دلار، کفاف زندگی دو نفر را می دهد یا نه در این تاپیک بحث خواهد شد.
با تشکر
من الان در تامپا هستم و میتونم بگم که با فاندی حدود 20 هزار دلار دو نفر به راحتی میتونن زندگی کنن اما با این پول نمی تونن برن مسافرت به خصوص اگر ماشین بخرن که باید ماهیانه هزینه بیمه و بنزین هم بدن دیگه اصلا نمیشه به مسافرت فکر کرد. اگر بخواین مسافرت هم داشته باشید باید بیش از 20 هزار دلار فاند داشته باشید. یکی از دوستان من ماهی 25 هزار دلار فاند داره و با همسرش اینجا زندگی می کنه و برای تعطیلات کریسمس هم رفتن نیویورک.

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - soilman - 09-01-2012

درود
فکر کنم ماهی منظورتون 2500 دلار هست و 25000 تا برای یه سال بوده...
درست نمی گم؟

فکر کنم با صحبتی که شما کردید این نتیجه رو میشه گرفت که دو نفر می تونن با ماهی 1400-1600 در تامپای فلوریدا به راحتی زندگی کنن البته بدون مسافرت و خرج های اضافی.....
(09-01-2012, 08:27 AM)splendidvenus نوشته: من الان در تامپا هستم و میتونم بگم که با فاندی حدود 20 هزار دلار دو نفر به راحتی میتونن زندگی کنن اما با این پول نمی تونن برن مسافرت به خصوص اگر ماشین بخرن که باید ماهیانه هزینه بیمه و بنزین هم بدن دیگه اصلا نمیشه به مسافرت فکر کرد. اگر بخواین مسافرت هم داشته باشید باید بیش از 20 هزار دلار فاند داشته باشید. یکی از دوستان من ماهی 25 هزار دلار فاند داره و با همسرش اینجا زندگی می کنه و برای تعطیلات کریسمس هم رفتن نیویورک.

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - irankhah - 09-03-2013

میشه لطفا جواب سوال های این تاپیک رو یکی که تجربه زندگی با فاند دانشجویی رو داره بده ؟ 

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - Babak - 10-03-2013

جواب‌های داده شده در این تاپیک درسته و این که آیا فاند دانشجویی کفاف زندگی دو نفر رو می‌ده یا خیر، به شهر و ایالت محل زندگی و نحوه زندگی بستگی داره. در اغلب نقاط امریکا با یک فاند (حدود ۱۶۰۰ دلار در ماه) دو نفر می‌تونند یک زندگی ساده و دانشجویی داشته باشند. در بعضی از ایالت‌ها مثل کالیفورنیا و به خصوص در شهرهایی که اجاره خونه گرون هست با یک فاند مشکل می‌شه زندگی دو نفره رو اداره کرد و احتمالا حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار هزینه اضافی خواهید داشت.

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - lavender - 08-04-2013

به نظرم این بحث بستگی به اون نفر دوم هم داره. اگر فرد دوم یه مقدار قرتی باشه و عاشق رستوران و خریدهای آنچنانی باشن فاند دانشجویی کفاف نمی ده. همش بستگی به این داره که  افراد چه جوری باشن و دخل وخرجشون با هم جور در بیاد.

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - armince - 23-04-2013

خب مشخصا بارها بحث شده که بستگی به شهر و مخارج داره که معمولا کفاف میده
من پیشنهاد میدم بیاین بحث کنیم نفر  دوم که عموما خانما هستن چه کارایی میتونن بکنن که هم مانی میکینگ باشه هم حوصلشون سر نره
قاعدتا به خاطر F2 بودن اجازه کار رسمی ندارن ولی خب بازم راههای رسیدن به پول به عدد آدماست دیگه
باید راههای باشه

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - lavender - 23-04-2013

(23-04-2013, 02:14 AM)'armince' نوشته: خب مشخصا بارها بحث شده که بستگی به شهر و مخارج داره که معمولا کفاف میده
من پیشنهاد میدم بیاین بحث کنیم نفر  دوم که عموما خانما هستن چه کارایی میتونن بکنن که هم مانی میکینگ باشه هم حوصلشون سر نره
قاعدتا به خاطر F2 بودن اجازه کار رسمی ندارن ولی خب بازم راههای رسیدن به پول به عدد آدماست دیگه
باید راههای باشه

تدریس موسیقی ...ساعتی دست کم 40 دلار! 
بستگی به اون خانوم داره چقدر خلاق باشه...یه سری بازارچه های محلی هستن می تونن افراد برن کارهای دست سازشون رو بفروشن.
بعدشم اگر اون خانوم تو ایران پا روی پا می نداخته و تلویزیون می دیده و به خودش می رسیده و نهایتاً خرید می رفته اینجا نباید آنچنان مشکلی داشته باشه. بیشتر خانومایی اینجا به مشکل بر می خورن که ایران دانشگاه می رفتن یا سره کار یا کلاً اکتیو بودن.

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - armince - 23-04-2013

تصور کنین خانمی ارشد مواد غذایی داشته و تو کارخونه ای مدیرتولید بوده. خب اولا که با F2 نمیتونه کار کنه ثانیا فکر میکنم چون به Health  مربوط میشه باید بوردهای خاصی رو پاس کنه( احتمال میدم) و واسه کسی که به زبان هم مسلط نیست خب قاعدتا دوسالی زمان میبره
ولی موسیقی خیلی جالب بود اصلا بهم فکرم نرسیده بود. ممنون از فکرت

RE: آیا "فول فاند " کفاف زندگی دو نفر را می دهد؟ - lavender - 26-04-2013

(23-04-2013, 11:51 AM)'armince' نوشته: تصور کنین خانمی ارشد مواد غذایی داشته و تو کارخونه ای مدیرتولید بوده. خب اولا که با F2 نمیتونه کار کنه ثانیا فکر میکنم چون به Health  مربوط میشه باید بوردهای خاصی رو پاس کنه( احتمال میدم) و واسه کسی که به زبان هم مسلط نیست خب قاعدتا دوسالی زمان میبره
ولی موسیقی خیلی جالب بود اصلا بهم فکرم نرسیده بود. ممنون از فکرت

کلاً فردی که اکتیو بوده و یهو بیاد تو یه محیطی که نمی تونه کار کنه کلافه می شه.... جدی می گم . مگر اینکه بعد از یه مدت خودش هم ادمیشن بگیره و درس بخونه یا یه سری زن و شوهر ها هستن میان بعد بچه  دار می شن ( البته فاند خالی کفاف بچه دار شدن رو نمی ده باید ساپورت مالی قوی داشت)