آکادمیا کافه
مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-T-P-O-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - Leopold - 11-02-2014

به نظرم یکی از دلایلی که نمرتون در TPO های مختلف فرق میکنه موضوعات متفاوت ریدینگ باشه. مثلا ریدینگ هایی با موضوع روانشناسی، هنر، فرهنگ و ... به مراتب سختر از ریدینگ هایی با موضوع مثلا حیات وحش هستند. 
در مورد ریدینگ نباید انتظار داشته باشیم که هر چه بیشتر TPO بزنیم نمرمون هم همواره حالت اکیدا صعودی داشته باشه. مثلا اگه نمرمون در ریدینگ اول 15 بود با تمرین بیشتر میتونیم به 25 برسونیم ولی بعدش دیگه سخت میشه در کوتاه مدت این نمره رو به 30 رسوند. ناممکن نیست ولی زمانبر هست. معمولا کسایی که سرعت و دقتشون بالاست میتونن نمرات خوبی در بخش ریدینگ بگیرند. من پیشنهادم این هست با توجه به زمان محدودی که دارید ادامه تست ها را بزنید و مثل گذشته بعد هر تست تحلیل کنید. در امتحان اصلی با توجه به سختی سوالات معمولا نمرات رو نمودار میره و من خیلی ها رو دیدم که نمره ریدینگشون در امتحان اصلی بیشتر از انتظارشون بوده. نکته دیگه اینه که کاربرا معمولا وقتی نمرشون عالی میشه در دیتابیس فروم قرار میدن در صورتی که خدا میدونه چندین بار امتحان تافل دادند تا تونستند نمره خوبی بگیرند. پس بدون استرس روند گذشته را ادامه بدین و به امید خدا نمره مطلوبتون میگیرد.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - فرید - 11-02-2014

(11-02-2014, 02:15 PM)'spring64' نوشته: سلام به همگی. اینجانب یه آدم خسته و کلافه از دست Reading تی.پی.او ها هستم چون الان نزدیک 17 سری تست زدم و هر دفعه برای خودم مشخص کردم که از چه نوع سوالاتی اشکال دارم.هیچ وقت یه رویه ی خاص دستم نیومده یعنی طوری نبوده که مثلا فقط یا با غالبیت از معنی لغت یا جا گذاری جمله یا سایر دسته بندی ها مشکل داشته باشم. همیشه اشکالامو مشخص کردم،تحلیل کردم و رفتم برای تی.پی.اوی بعدی ولی بازم قر و قاطی اشکال دارم.نمره هام از 18 تا 25 نوسان دارن و این واقعا کلافم کرده چون به هیچ جمع بندی نمیرسم مگر اینکه فقط تا جاییکه ممکنه بقیه ی تی.پی.او ها رو هم بزنم.من درک مطلبم خوبه و اوضاعم تو بقیه ی بخش های تافل بهتره.واقعا نمیدونم چرا قلق این بخش برای کسب نمره ی بالا دستم نمیاد. در ضمن همیشه زمان میگیرم از تقریبا 7 امتحان آخر به بعد. بیشتر از یک هفته دیگه هم امتحانمه.
ممنون میشم برای همفکری شما.

دوستمون کامل توضیح دادن فقط من اینو اضافه کنم که نمره ای که نرم افزار میده واقعی نیست یعنی مثلا امتحانی که 18 شدید ممکن اگر نمودار واقعی وجود داشت بیشتر و امتحانی که 25 شدید کمتر می گرفتید. اگر در زمان 60 دقیقه مخصوصا 10 تا آخر تی پی او با حدود 10 تا غلط بزنید بنظر من نمره خوبی تو امتحان می تونید بگیرید.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - Simon2007 - 14-02-2014

(11-02-2014, 02:15 PM)'spring64' نوشته: سلام به همگی. اینجانب یه آدم خسته و کلافه از دست Reading تی.پی.او ها هستم چون الان نزدیک 17 سری تست زدم و هر دفعه برای خودم مشخص کردم که از چه نوع سوالاتی اشکال دارم.هیچ وقت یه رویه ی خاص دستم نیومده یعنی طوری نبوده که مثلا فقط یا با غالبیت از معنی لغت یا جا گذاری جمله یا سایر دسته بندی ها مشکل داشته باشم. همیشه اشکالامو مشخص کردم،تحلیل کردم و رفتم برای تی.پی.اوی بعدی ولی بازم قر و قاطی اشکال دارم.نمره هام از 18 تا 25 نوسان دارن و این واقعا کلافم کرده چون به هیچ جمع بندی نمیرسم مگر اینکه فقط تا جاییکه ممکنه بقیه ی تی.پی.او ها رو هم بزنم.من درک مطلبم خوبه و اوضاعم تو بقیه ی بخش های تافل بهتره.واقعا نمیدونم چرا قلق این بخش برای کسب نمره ی بالا دستم نمیاد. در ضمن همیشه زمان میگیرم از تقریبا 7 امتحان آخر به بعد. بیشتر از یک هفته دیگه هم امتحانمه.
ممنون میشم برای همفکری شما.

دوست عزيز ريدينگ تنها قلقش مطالعه است اونم طولاني مدت ومتنوع. اينكه شما نميتوني نكات تست زدنش رو تفكيك كني قلق تست زدن بخش ريدينگه تافله و نه خود ريدينگ. شما قبل از شروع كردن چه منابعي رو خونديد و آيا روي تك تك انواع سوالات تمرين كافي داشتيد؟ TPO ها براي كسي خوبه كه در منابع ديگه مشكلي نداشته باشه و فقط بخواد تا روز آزمون تمرين كنه نه اينكه از دل TPO‌ها بخواد تازه نكات مربوط به انواع تست هاي ريدينگ رو متوجه بشه. لطفا منابعي كه خونديد رو معرفي كنيد.
شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - spring64 - 14-02-2014

سایمون عزیز بنده به مدت طولانی و متنوع با انواع متون ریدینگ از جنرال گرفته تا تخصصی کار کردم.بدون هیچ تمرینی اغلب تستهای دلتا رو صحیح جواب میدادم -که البته الان که میبینم به نظرم وقت تلف کردن بود چون به نظر من سوالات دلتا تحت استاندارد سوالات تی.پی.او و در نتیجه امتحان اصلی تافل نیستند- و تمام تست های کتاب آفیشال گاید و تست های آخر کتاب رو صحیح علامت میزدم.به نظر من شباهتی از لحاظ سختی بین لااقل این دو منبع و تی.پی.او ها وجود نداره و توجه خاصی روی تی.پی.او ها باید بشه و باید لااقل دو ماه قبل از امتحان تمرکز اصلی روی این منبع گذاشته بشه، فراتر از تمرین صرف پس از آمادگی حاصل کردن از سایر منابع تا روز آزمون. و به نظرم اینکه از دل تی.پی.او ها بخوایم نکات مربوط به انواع تستهای ریدینگ رو استخراج کنیم بسیار سود ده هست، کما اینکه من بتدریج از پس کش و قوس های گزینه های شک برانگیز سوالات تی.پی.او با همین نکات استخراج شده دارم بر میام، طوری که امروز تعداد سوالات غلط رو به 8 مورد رسوندم از 42 سوال. از لطف شما بابت پیگیری مساله ممنونم و قدردان زحمات شما در ا.ا و آکادمیا کافه هستم.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - Simon2007 - 14-02-2014

(14-02-2014, 03:18 PM)'spring64' نوشته: سایمون عزیز بنده به مدت طولانی و متنوع با انواع متون ریدینگ از جنرال گرفته تا تخصصی کار کردم.بدون هیچ تمرینی اغلب تستهای دلتا رو صحیح جواب میدادم -که البته الان که میبینم به نظرم وقت تلف کردن بود چون به نظر من سوالات دلتا تحت استاندارد سوالات تی.پی.او و در نتیجه امتحان اصلی تافل نیستند- و تمام تست های کتاب آفیشال گاید و تست های آخر کتاب رو صحیح علامت میزدم.به نظر من شباهتی از لحاظ سختی بین لااقل این دو منبع و تی.پی.او ها وجود نداره و توجه خاصی روی تی.پی.او ها باید بشه و باید لااقل دو ماه قبل از امتحان تمرکز اصلی روی این منبع گذاشته بشه، فراتر از تمرین صرف پس از آمادگی حاصل کردن از سایر منابع تا روز آزمون. و به نظرم اینکه از دل تی.پی.او ها بخوایم نکات مربوط به انواع تستهای ریدینگ رو استخراج کنیم بسیار سود ده هست، کما اینکه من بتدریج از پس کش و قوس های گزینه های شک برانگیز سوالات تی.پی.او با همین نکات استخراج شده دارم بر میام، طوری که امروز تعداد سوالات غلط رو به 8 مورد رسوندم از 42 سوال. از لطف شما بابت پیگیری مساله ممنونم و قدردان زحمات شما در ا.ا و آکادمیا کافه هستم.

سلام
وظيفه است.
اگر شما اون كتب رو خونديد پس مشكل به اون شدتي كه گفتيد نيست. اكثر ما اشتباهي كه ميكنيم اينه كه فكر ميكنيم دلتا يك كتاب در حد آزمونه. در صورتيكه دلتا يك كتاب خودآموز مهارت هاي تافله و هيچوقت به پاي آزمون اصلي نميرسه. اينكه من روي اين كتاب هميشه تاكيد دارم مطالعهي دقيق اون تا حدود زيادي انواع تست هاي ريدينگ رو به زبان ساده تحليل كرده و در نهايت با كمي تمرين فرد رو به آستانه ي آمادگي براي آزمون ميرسونه(اين كتاب فرد رو به شدت از كلس رفتن بي نياز ميكنه اگر كه فرد مصر باشه). هيچ فردي نبايد از دلتا انتظار سختيه آزمون رو داشته باشه همونطور كه هيچ كسي از كتاب الفباي فارسي انتظار نداره كه بشه ديكته ي دوم دبستان رو باهاش به سلامت گذروند. دلتا كتاب الفباي تافله و هيچ كتابي از نظر رواني و سليسي در آشنا كردن شخص با آزمون به اين كتاب نميرسه. ما كتاب زياد داريم ولي در همهي اونها درجه ايي از سختي آزمون در نظر گرفته شده و روش تاكيد شده. شما اگر كمبريج رو كتابش رو ببينيد واقعا در بحث ريدينگ بسيار نا اميدي ايجاد ميكنه چون گزينه هاي به شدت به هم نزديك و تفكيك و درك كمي مشكل ميشه يا ليسنينگ بارونز عملا تصميم نداره شما رو با مهارت آشنا كنه بلكه فرضش اينه كه شما مهارت رو قبلا كسب كرديد و هدفش فقط آماده سازي شما براي آزمونه. 
از اين نظر پرسيدم كه شما چه كتبي خونديد. وگرنه اكثر وستان روزانه متون زيادي رو ممكنه در برنامه داشته باشند. 
البته لانگمن و نورث استار هم از اين دسته كتب خود آموز هستند. اگر شما اين موارد رو بخوبي مسلط هستيد براي TPO همونطور كه خودتون فرموديد فقط تمرين پاسخگو خواهد بود. ( تست زدن و درست زدن هيچ ميزان از توانمندي شما رو در يك مهارت نشون نميده اگر كه داره به صورت غريزي و بدون كسب دانش مربوطه انجام ميشه ) 
موفق باشيد
شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - banafsheh82 - 04-03-2014

دوستان عزیز سلام و خسته نباشید
من همین ۲۲ فوریه امتحان دادم .علیرغم اینکه فکر می کردم در حد خوبی هستم نمره ام ۹۶ شد که واقعا برام ناامید کننده بود. بنابر این مجبورم یک بار دیگه ازمون تافل رو بعد از عید ثبت نام بکنم که امیدوارم بتونم بالای ۱۰۰ بگیرم.میخواستم بدونم که نرم افزار TPO رو از کجا می تونم تهیه کنم.ممنون میشم اگر که بتونید من رو راهنمایی کنید چون واقعا وقتی ندارم.باید حتما تا اواخر آپریل یه امتحان دیگه بدم و وقت کلاس رفتن هم قاعدتا  نخواهم داشت.
ممنونم از راهنماییتون.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - spring64 - 08-03-2014

(04-03-2014, 03:08 AM)'banafsheh82' نوشته: دوستان عزیز سلام و خسته نباشید
من همین ۲۲ فوریه امتحان دادم .علیرغم اینکه فکر می کردم در حد خوبی هستم نمره ام ۹۶ شد که واقعا برام ناامید کننده بود. بنابر این مجبورم یک بار دیگه ازمون تافل رو بعد از عید ثبت نام بکنم که امیدوارم بتونم بالای ۱۰۰ بگیرم.میخواستم بدونم که نرم افزار TPO رو از کجا می تونم تهیه کنم.ممنون میشم اگر که بتونید من رو راهنمایی کنید چون واقعا وقتی ندارم.باید حتما تا اواخر آپریل یه امتحان دیگه بدم و وقت کلاس رفتن هم قاعدتا  نخواهم داشت.
ممنونم از راهنماییتون.

کتابخانه در نوار بالای سایت. شاخه exams، زیر شاخه Toefl، آخرین فولدر

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - KMP - 26-05-2014

سلام دوستان... مشکله من تو بخش ریدینگ این امتحان هست... با اینکه نمره‌ام تو بقیه اسکیلها تقریبا خوب بوده.. تو بخش ریدینگ اصلا رضایت بخش نیست... من فقط سوالات TPO رو کار کردم.. پیش زمینه زبانم خوب بود.. به همین‌ خاطر سراغ منابع دیگه‌ای نرفتم... می‌خوام تو یه فرصت ۲ ماه دوباره امتحان بدم.. اگه ممکن راهنمایی کنید که برای این بخشه از چه منابعی در کنار TPO استفاده کنم...؟

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - spring64 - 26-05-2014

(26-05-2014, 05:08 PM)'KMP' نوشته: سلام دوستان... مشکله من تو بخش ریدینگ این امتحان هست... با اینکه نمره‌ام تو بقیه اسکیلها تقریبا خوب بوده.. تو بخش ریدینگ اصلا رضایت بخش نیست... من فقط سوالات TPO رو کار کردم.. پیش زمینه زبانم خوب بود.. به همین‌ خاطر سراغ منابع دیگه‌ای نرفتم... می‌خوام تو یه فرصت ۲ ماه دوباره امتحان بدم.. اگه ممکن راهنمایی کنید که برای این بخشه از چه منابعی در کنار TPO استفاده کنم...؟

سلام. با پیشفرض سطح خوب زبان نمیشه انتظار نمرات بالایی در بخش ریدینگ تی پی او ها داشت. شما میبایست قبلش منابع دیگه رو کار کنید و نهایتا به تی پی او ها رجوع کنید. پیشنهاد من کتاب کمبریج هست. البته از خوندن کتاب آفیشال گاید غافل نشید چون با فرمت سوالات ریدینگ امتحان شما رو به خوبی آشنا میکنه (اگر دقیقا با نوع سوالات آشنایی ندارید حتما این کتاب رو ببینید). 

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - KMP - 26-05-2014

(26-05-2014, 05:14 PM)'spring64' نوشته:
سلام. با پیشفرض سطح خوب زبان نمیشه انتظار نمرات بالایی در بخش ریدینگ تی پی او ها داشت. شما میبایست قبلش منابع دیگه رو کار کنید و نهایتا به تی پی او ها رجوع کنید. پیشنهاد من کتاب کمبریج هست. البته از خوندن کتاب آفیشال گاید غافل نشید چون با فرمت سوالات ریدینگ امتحان شما رو به خوبی آشنا میکنه (اگر دقیقا با نوع سوالات آشنایی ندارید حتما این کتاب رو ببینید).
با نوع سوالات اشنأیی دارم.. چون تستای TPO خیلی‌ به امتحان نزدیکیه ... و من تقریبا خیلی‌ از اونا رو کار کردم..  این کتابهای که گفتید رو در بخش کتابخونه ندیدم... از کجا می‌تونم دانلود کنم ؟