آکادمیا کافه
مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-T-P-O-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - butterfly - 19-12-2013

با توجه به اینکه تست های T*P*O به عنوان مهم ترین و بهترین مرجع برای تمرین ازمون تافل شناخته می شوند، نیاز مبرمی به ایجاد تاپیکی برای طرح سوالات و رفع اشکال های مرتبط با این نرم افزار هست. این تاپیک در همین راستا ایجاد شد.

RE: مشاوره و رفع اشکال سوال های T*P*O ها - butterfly - 19-12-2013

اولین مشکلی که من دارم مربوط به سوال اخر قسمت ریدینگ هست که باید چند گزینه انتخاب شود. 
1- ترتیب نامگذاری گزینه ها مشخص نیست، من به طور پیش فرض عمودی نامگذاری می کردم ولی فکر کنم کلید سوالات گزینه ها رو به صورت افقی نامگذاری می کنه و این باعث سردرگمی میشه.
2- ایا ترتیب انتخاب گزینه ها اهمیت داره؟ جواب من به صورت DAC ثبت شده و نرم افزار اشتباه حساب کرده چون جواب دست رو زده: ACD یعنی به ترتیب. می خواستم بدونم سر امتحان اصلی هم همین طوره؟

RE: مشاوره و رفع اشکال سوال های T*P*O ها - Leopold - 19-12-2013

1- سوال اولتون را دوستانی که نرم افزار جدید TPO زدن بهتر جواب بدن. البته خودتون هم دو تا ریدینگ دیگه بزنین دستتون میاد که منظورش افقی بوده یا عمودی.
2- خیر، در سوال آخر ریدینگ ترتیب اهمیت نداره. فقط در یکی از سوال هایی که ممکنه در لیسینینگ بیاد ترتیب مهمه و خودشم در صورت سوال قید میکنه.
من نرم افزار TPO جدید چک نکردم ولی یادمه که نرم افزار قبلیش پاسخ های اشتباه هم داشت. بنابراین بهتره با پاسخ نامه فایل های پاورپوینت چک بشه. نمره ای که نرم افزار میده اشتباه هست و بهتره خودتون حساب کنین (نسبت بگیرید) و اگه میخواید نمرتون دقیق تر حساب شده باشه میتونین به جداول کتاب آفیشال گاید مراجعه کنین.

RE: مشاوره و رفع اشکال سوال های T*P*O ها - فرید - 19-12-2013

من مشکلی که دارم اینه که هر دفعه که می خواهم نرم افزار باز کنم مجبورم رزولوشن کامپیوتر کم کنم تا بتونم نرم افزار باز بشه. راهی هست که بدون کم کردن رزولوشن نرم افزار باز کرد؟

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - butterfly - 01-01-2014

دوستان عزیز می خواستم بدونم که نمره بخش های ریدینگ و لیسنینگ تی پی او ها رو چطوری باید حساب کنم؟ تا جایی که می دونم نمره ای که خود نرم افزار می ده درست نیست، ایا روش نسبت گرفتن درسته؟ الان من برای بخش لیسنینگ از 34 تا سوال 3 تا غلط داشتم هیچ سوالی هم بیشتر از یک نمره نبود میشه بگید نمره من از 30 چند میشه؟ نرم افزار زده 26.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - Leopold - 01-01-2014

میتونید از جدولی که در انتهای کتاب ای تی اس هست کمک بگیرید که تفاوتش با روش تناسب معمولا مثبت/منفی یک یا نهایت دو نمره هست. 

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - blur - 01-01-2014

(01-01-2014, 04:18 PM)'butterfly' نوشته: دوستان عزیز می خواستم بدونم که نمره بخش های ریدینگ و لیسنینگ تی پی او ها رو چطوری باید حساب کنم؟ تا جایی که می دونم نمره ای که خود نرم افزار می ده درست نیست، ایا روش نسبت گرفتن درسته؟ الان من برای بخش لیسنینگ از 34 تا سوال 3 تا غلط داشتم هیچ سوالی هم بیشتر از یک نمره نبود میشه بگید نمره من از 30 چند میشه؟ نرم افزار زده 26.

تو کتاب official guide یه جدولی داره.     برا ردینگه.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - Torkan - 01-01-2014

(01-01-2014, 04:18 PM)'butterfly' نوشته: دوستان عزیز می خواستم بدونم که نمره بخش های ریدینگ و لیسنینگ تی پی او ها رو چطوری باید حساب کنم؟ تا جایی که می دونم نمره ای که خود نرم افزار می ده درست نیست، ایا روش نسبت گرفتن درسته؟ الان من برای بخش لیسنینگ از 34 تا سوال 3 تا غلط داشتم هیچ سوالی هم بیشتر از یک نمره نبود میشه بگید نمره من از 30 چند میشه؟ نرم افزار زده 26.

این مورد رو هم من بگم که دوست عزیز نمره ها تو امتحان قطعا روی نمودار میره و این رو هم در نظر داشته باشین...
یعنی ممکنه یه نفر مطمین باشه مثلا 4 تا غلط داره و باید مثلا میگم 26 بشه یه دفعه تو امتحان میبینه 28 شده...اگه امتحان یکم سنگین باشه هم به خصوص روی نمودار رفتن ریدینگ و لیسینینگ قطعیه.

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - فرید - 01-01-2014

[font]نمرات در این دو اسکیل براساس نمودار مشخصی که برای هر آزمون متفاوت محاسبه میشه براساس سختی سوالات. درست که سعی میشه سوالها استاندارد طراحی بشه ولی بالاخره در آزمون تفاوتهایی در میزان جواب دادن وجود داره و بخاطر همین هم یک قسمت لانگ داریم در امتحان ها برای معادل سازی امتحانات با هم. برای تی پی او ها سری های اول ساده تر مخصوصا لیسنینگ ولی برای بقیه میشه گفت برای هریک غلط در لیسنینگ یک نمره منفی و برای ریدینگ هر سه اشتباه معادل دو نمره منفی در نظر بگیرید و با اینکار یک حدود خوبی بدست مییارید. این نرم افزار نمره ها تقریبا منطقی داره میده و تو ریدینگ مشکلش اینه که سوال اخر هر ریدینگ درست حساب نمیکنه.[/font]

RE: مشاوره، رفع اشکال و سوالات مرتبط با T*P*O ها - spring64 - 11-02-2014

سلام به همگی. اینجانب یه آدم خسته و کلافه از دست Reading تی.پی.او ها هستم چون الان نزدیک 17 سری تست زدم و هر دفعه برای خودم مشخص کردم که از چه نوع سوالاتی اشکال دارم.هیچ وقت یه رویه ی خاص دستم نیومده یعنی طوری نبوده که مثلا فقط یا با غالبیت از معنی لغت یا جا گذاری جمله یا سایر دسته بندی ها مشکل داشته باشم. همیشه اشکالامو مشخص کردم،تحلیل کردم و رفتم برای تی.پی.اوی بعدی ولی بازم قر و قاطی اشکال دارم.نمره هام از 18 تا 25 نوسان دارن و این واقعا کلافم کرده چون به هیچ جمع بندی نمیرسم مگر اینکه فقط تا جاییکه ممکنه بقیه ی تی.پی.او ها رو هم بزنم.من درک مطلبم خوبه و اوضاعم تو بقیه ی بخش های تافل بهتره.واقعا نمیدونم چرا قلق این بخش برای کسب نمره ی بالا دستم نمیاد. در ضمن همیشه زمان میگیرم از تقریبا 7 امتحان آخر به بعد. بیشتر از یک هفته دیگه هم امتحانمه.
ممنون میشم برای همفکری شما.