آکادمیا کافه
هزینه زندگی در اسپانیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: زندگی در اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: هزینه زندگی در اسپانیا (/Thread-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)

هزینه زندگی در اسپانیا - Faraz - 02-02-2011

در این تاپیک راجع به هزینه زندگی در کشور اسپانیا صحبت خواهد شد.

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - kavehahmadi - 25-06-2012

هزینه زندگی دو نفره معمولی چقدره. استاد من بهم قول گرنت نداده ولی گفته شاید از سال دوم بتونم برای یه کاری بکنم. می خوام ببینم اگه نتونه گرنت جور کنه می تونم با همسرم زندگی کنم.

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - Saeid - 25-06-2012

(25-06-2012, 09:55 PM)kavehahmadi نوشته: هزینه زندگی دو نفره معمولی چقدره. استاد من بهم قول گرنت نداده ولی گفته شاید از سال دوم بتونم برای یه کاری بکنم. می خوام ببینم اگه نتونه گرنت جور کنه می تونم با همسرم زندگی کنم.

تا اونجایی که من میدونم هزینه زندگی در بیشتر جاهای اروپا برای 1 نفر حدود 400 یورو در ماه هستش ولی برای اسپانیا حدود 700 یورو در نظر بگیرید. البته برای مجرد.

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - Shihan - 25-06-2012

(25-06-2012, 09:55 PM)kavehahmadi نوشته: هزینه زندگی دو نفره معمولی چقدره. استاد من بهم قول گرنت نداده ولی گفته شاید از سال دوم بتونم برای یه کاری بکنم. می خوام ببینم اگه نتونه گرنت جور کنه می تونم با همسرم زندگی کنم.

دروود.

دوست گرامی برای فاند در سال اول به همین شمل است که به شما گفته اند اسپانیا در وضعیت بحران اقتصادی قرار داره و حتی امروز از اتحادیه اروپا درخواست وام چندین میلیون یورویی کرده بنابراین احتمال دادن سال اول شاید وجود نداشته باشه. برای زندگی مجرد در بارسلون 700 تا 800 یورو در ماه و برای یک زوج 1000 یورو بطور نرمال باید در نظر گرفته شود. البته 2 لینک زیر رو هم داشته باشید و مشاهده کنید.
مقایسه زندگی در تهران و بارسلونا
زندگی در بارسلون

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - Shihan - 25-06-2012

(25-06-2012, 10:32 PM)Saeid نوشته: تا اونجایی که من میدونم هزینه زندگی در بیشتر جاهای اروپا برای 1 نفر حدود 400 یورو در ماه هستش و برای 2 نفر فکر کنم میشه با حدود 700 یورو هم گذران کرد.
دروود.
سعید جان من از این دانشگاه پذیرش دارم و با استادم مکاتبه دارم بهم گفته برای 600 تا 700 یورو در ماه رو کنار بزار. البته خود وب سایت سفارت اسپانیا در تهران هم هزینه یک نفر در اسپانیا رو همین مقدار در نظر گرفته است. این رو هم عرض کنم، بارسلون شهری توریستی است و به همین شکل هزینه ها بالاست اما نه تا حدی که نشه زندگی کرد.

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - spt - 26-06-2012

البته من به نظر دوستان احترام میزارم اما باور کنید اگه مراعات کنید با همون 400 تا میتونید زندگی کنید...
700 یورو خیلی زیاده!! نمیدونم کجا یه بار توضیح دادم اما اگه هزینه ی خونه رو جدا در نظر بگیرید میشه با 100 یورو در ماه زندگی کرد (حداقل ممکن که واقعا کار آسونی نیست)

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - Shihan - 26-06-2012

(26-06-2012, 12:33 PM)spt نوشته: البته من به نظر دوستان احترام میزارم اما باور کنید اگه مراعات کنید با همون 400 تا میتونید زندگی کنید...
700 یورو خیلی زیاده!! نمیدونم کجا یه بار توضیح دادم اما اگه هزینه ی خونه رو جدا در نظر بگیرید میشه با 100 یورو در ماه زندگی کرد (حداقل ممکن که واقعا کار آسونی نیست)

دروود بر spt عزیزم.

والا بنده با دانشگاه که مکاتبه کردم و امروز هم سفارت بودم گفته میانگین یک فرد با همه شرایط 600 تا 700 یوروست اما خب خیلی از دوستان هم هستند که هزینه اضافی را تقبل نمی کنند و به نظرم نیازی هم نیست. پس احتمالاً بتونید کمی پایین بیاریدش. من خودم که با استادم صحبت کردم از هزینه حمل ونقل و بحث هزینه خدمات پزشکی شدیداً ابراز نگرانی می کرد. شاید حتماً این باعث میشه بالا بره. اما به هر حال هزینه هر فرد به خودش وابسته است و یکی نیست.
با سپاس

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - spt - 27-06-2012

(26-06-2012, 03:03 PM)Mr-Voltage نوشته:
دروود بر spt عزیزم.

والا بنده با دانشگاه که مکاتبه کردم و امروز هم سفارت بودم گفته میانگین یک فرد با همه شرایط 600 تا 700 یوروست اما خب خیلی از دوستان هم هستند که هزینه اضافی را تقبل نمی کنند و به نظرم نیازی هم نیست. پس احتمالاً بتونید کمی پایین بیاریدش. من خودم که با استادم صحبت کردم از هزینه حمل ونقل و بحث هزینه خدمات پزشکی شدیداً ابراز نگرانی می کرد. شاید حتماً این باعث میشه بالا بره. اما به هر حال هزینه هر فرد به خودش وابسته است و یکی نیست.
با سپاس
چاکرم جناب ولتاژ!! ؛)
ببین کاملا حرفت درسته اما یه قضیه ای رو در نظر نگرفتی...
این که اونا میگن دلیل نمیشه همینقدر باشه!! اون چیزی که اروپایی ها میگن بر اساس استاندارد خودشون هست و بر اساس تصورات اون ها... و واقعا خیلی کار سختی نیست خرج کردن 700 تا در ماه اما وقتی میگم زندگی دانشجویی یعنی اینکه انتهای صرفه جویی...
باور کن اونقدر زیاد نیست خرج... مثلا ممکنه استادت از قیمت بنزین شاکی باشه که اصلا برای یک دانشجو مهم نیست...

تنها چیزی که من میخام بگم اینه که نشه خدایی نکرده از ترس ماهی 700 تا کسی بیخیال رفتن بشه.... اونقدر هزینه ها زیاد نیست...
حالا ایشالا میری خودت میبینی... Smile
اما به طور کلی رو حرف اونا خیلی حساب نکن! اونا با استاندارد های خودشون میگن!! حالا اگه خاستی شخصی برات دیتیل هاش رو واگویه میکنم! Smile

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - Shihan - 27-06-2012

(27-06-2012, 11:11 AM)spt نوشته: چاکرم جناب ولتاژ!! ؛)
ببین کاملا حرفت درسته اما یه قضیه ای رو در نظر نگرفتی...
این که اونا میگن دلیل نمیشه همینقدر باشه!! اون چیزی که اروپایی ها میگن بر اساس استاندارد خودشون هست و بر اساس تصورات اون ها... و واقعا خیلی کار سختی نیست خرج کردن 700 تا در ماه اما وقتی میگم زندگی دانشجویی یعنی اینکه انتهای صرفه جویی...
باور کن اونقدر زیاد نیست خرج... مثلا ممکنه استادت از قیمت بنزین شاکی باشه که اصلا برای یک دانشجو مهم نیست...

تنها چیزی که من میخام بگم اینه که نشه خدایی نکرده از ترس ماهی 700 تا کسی بیخیال رفتن بشه.... اونقدر هزینه ها زیاد نیست...
حالا ایشالا میری خودت میبینی... Smile
اما به طور کلی رو حرف اونا خیلی حساب نکن! اونا با استاندارد های خودشون میگن!! حالا اگه خاستی شخصی برات دیتیل هاش رو واگویه میکنم! Smile
دروود بر spt عزیزم.
بله من هم شرایطی رو که خود دانشگاه بهم منعکس کردند خواستم اطلاع بدهم و پیشتر هم بیان کردم که همه در ترم اول یکم سختشون میشه اما راحت اونجا جا میوفتن.
به هر حال ما در این بخش قصد داریم دوستان رو راهنمایی کنیم. البته دوستان از ارز دولتی هم استفاده کنند که نگران نباشند.
با سپاس

RE: هزینه زندگی در اسپانیا - Dr_darya - 06-05-2016

دوستان با توجه به اطلاعاتی که من دارم اسپانیا نسبت به بقیه کشور ها مثل فرانسه و سوئد و سویس هزینه ها خیلی اوکی تره فرضا بنده خودم خونه رو تو اسپانیا خریدم با وام هزینه وام ماهی ۳ ملیونه ۱۲ ساله بنی سود نزدیک به صفر کلا اسپانیا خیلی کمه هزینه می ارزه ادم بره