آکادمیا کافه
شانس پذیرش برای ادامه تحصیل در ژاپن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ژاپن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)
+---- موضوع: شانس پذیرش برای ادامه تحصیل در ژاپن (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

شانس پذیرش برای ادامه تحصیل در ژاپن - saeid_00 - 03-12-2013

سلام دوستان
من دانشجوی سال سوم پیام نورم اما چون واحدهای کمی رو پاس کردم می خوام از دانشگاه انصراف بدم و تو ژاپن ادامه تحصیل بدم(در مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار) .می خواستم بدونم با شرایطی که دارم ایا این کار امکان پذیر هست یا نه؟
معدل دیپلم و پیش:12  ; معافیت تحصیلی دارم و fund نمی خوام ; مدرک زبان نافل gre و ایلتس رو هم تا چند وقته دیگه می گیرم. ; سن:21 سال تمام

ایا امکان پذیرش از دانشگاه های ژاپن رو دارم؟
ممنون

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - rulany - 03-12-2013

(03-12-2013, 05:34 PM)'saeid_00' نوشته: سلام دوستان
من دانشجوی سال سوم پیام نورم اما چون واحدهای کمی رو پاس کردم می خوام از دانشگاه انصراف بدم و تو ژاپن ادامه تحصیل بدم(در مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار) .می خواستم بدونم با شرایطی که دارم ایا این کار امکان پذیر هست یا نه؟
معدل دیپلم و پیش:12  ; معافیت تحصیلی دارم و fund نمی خوام ; مدرک زبان نافل gre و ایلتس رو هم تا چند وقته دیگه می گیرم. ; سن:21 سال تمام
ایا امکان پذیرش از دانشگاه های ژاپن رو دارم؟
ممنون

اوه! چقدر مدرك زبان[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]  نيازي نيست هم تافل بگيري هم ايلتس عزيزم! شما يكيش رو بگيري كارت راه ميافته.
هزينه ي دانشگاه هاي ژاپن و كلا كشور ژاپن خيلي زياد و شما بهتره اگر ميخواين در آسيا درس بخوانين به كره جنوبي و چين فكركنين كه ارزان تر هستند.
در كل چون معدل ديپلم شما خيلي پايين دانشگاه هاي پايين رو هم اپلاي كنين شايد شانس داشته باشين.
يه پيشنهاد ديگه هم دارم كه اگر مشكل مالي اتصلا ندارين برين دانشگاه هاي خصوصي تركيه درس بخوانين.شايد شانس پذيرش داشته باشين

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - Shihan - 05-12-2013

دروود. من در تکمیل حرفهای دوستمون rulany باید عرض کنم. شما معدل دوره دیپلمت پایینه!! ضمن همین مورد شانس گرفتن پذیرش از MEXT13 رو تقریباً از دست دادی! این 13 دانشگاه بیشترین دوره های انگلیسی رو در ژاپن ارائه میدن. بنابراین برای فراگیری ازمون و زبان ژاپنی من توصیه نمیکنم با این سن و سال اونجا بری! بهتره برای تحصیلات تکمیلی بعدها اقدام کنی.
ضمن  اینکه چین هم هزینه تحصیلش بالاست سالی 5000-6000 دلار هزینه داره! الان به نظرم اروم ترین و کم هزینه ترین کشورهای شرق به تایوان و تایلند اشاره کرد که نظام باثبات اموزشی هم دارن. در پایان من توصیه میکنم شما لیسانس رو همین ایران خودمون بگیر که خیلی هم عالی هست سپس با معدل و نمره زبان بالا اقدام کن.

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - saeid_00 - 05-12-2013

(05-12-2013, 10:14 AM)'Mr-Voltage' نوشته: . بنابراین برای فراگیری ازمون و زبان ژاپنی من توصیه نمیکنم با این سن و سال اونجا بری!

ممنونم از راهنماییت
یعنی سنم بالاست؟؟!!
در ضمن مشکل مالی هم ندارم و می تونم تمام هزینه ها رو تامین کنم.

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - rulany - 05-12-2013

(05-12-2013, 06:32 PM)'saeid_00' نوشته: ممنونم از راهنماییت
یعنی سنم بالاست؟؟!!

خوب اگر اصلا مشكل مالي نداري بهتره به جاي ژاپن به كشورهايي مثل انگليس اسكاتلند ولز ايرلند فكر كني كه هم محيط انگليسي زبان هست و هم كشورهاي خوبي از بيشتر جهات هستند.

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - Shihan - 05-12-2013

(05-12-2013, 06:32 PM)'saeid_00' نوشته: ممنونم از راهنماییت
یعنی سنم بالاست؟؟!!

خیر دوست عزیز.
منظورم شما الان در سنی هستی که دقیق باید تصمیم بگیری نه احساسی! بنابراین بهتره در ایران کارشناسی بخونی تا اینکه کشوری بهتر رو انتخاب کنی.

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - mahdiyan - 23-01-2014

با عرض سلام و ادب

مهدی هستم 25 ساله و سه عدد راه را برای رسیدن به ژاپن دارم
اول : درحال تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی برق هستم و از این طریق شاید یه کارایی صورت بدم و برسم به ژاپن و رباتهای رویاییشون (فوق العاده درسها سخته . تا اون حد که برام معضلی شده) و همین
دوم : قصد انصراف از تحصیل و ادامه تحصیل با کنکور درشته زبان و ادبیات ژاپنی دانشگاه تهران را دارم و اینجوری در سن 29 سالگی کارشناسی رو تمام می کنم خلاصه حاظرم همچین بهایی رو تقبل کنم تا به ژاپن و زندگی در اونجا برسم 
سوم : همین الان پاشم ویزای کوتاه مدت بگیرم برم و یک همسر ژاپنی اختیار کنم و برم بین این مردم عزیز و دوست داشتنی
راستی من تبعه خارجی ایران هستم و "چهرتا کپی ژاپنی ها" 

دوست دارم لطف کنید مثل یک بزرگتر و یک مشاور عالی راهنماییم کنید من الان چیکار کنم بهتره اگه در مورد سه راه توضیحاتی بدین که فوق العادست و حرفی برای گفتن باقی نمی مونه
تشکر م ه د ی

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - soilman - 23-01-2014

خوب دوست عزیز
اگه واقعا درس ها سخته و میخاین انصراف بدید یه راهی هم که به ذهنم میرسه ورود به ادبیات ژاپنی هست  از طریق خود ژاپن...
ولی خوب با توجه به اینکه حدس میزنم سال های آخر تحصیلتون هست می تونید تموم کنید و بعد حالا از طریق همون رشته اقدام کنید برای ژاپن و بعد برید اونجا همسر ژاپنی اختیار کنید...
مسلما آنقدر راحت نیست اونطور که شما گفتید مورد 3 رو پیش برد
(23-01-2014, 12:50 PM)'mahdiyan' نوشته: با عرض سلام و ادب
اول : درحال تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی برق هستم و از این طریق شاید یه کارایی صورت بدم و برسم به ژاپن و رباتهای رویاییشون (فوق العاده درسها سخته . تا اون حد که برام معضلی شده) و همین
دوم : قصد انصراف از تحصیل و ادامه تحصیل با کنکور درشته زبان و ادبیات ژاپنی دانشگاه تهران را دارم و اینجوری در سن 29 سالگی کارشناسی رو تمام می کنم خلاصه حاظرم همچین بهایی رو تقبل کنم تا به ژاپن و زندگی در اونجا برسم 
سوم : همین الان پاشم ویزای کوتاه مدت بگیرم برم و یک همسر ژاپنی اختیار کنم و برم بین این مردم عزیز و دوست داشتنی
دوست دارم لطف کنید مثل یک بزرگتر و یک مشاور عالی راهنماییم کنید من الان چیکار کنم بهتره اگه در مورد سه راه توضیحاتی بدین که فوق العادست و حرفی برای گفتن باقی نمی مونه
تشکر م ه د ی

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - rulany - 23-01-2014

تشکر م ه د ی

البته به نظر من ژاپنی ها خیلی آدمهای نرمالی نیستند حداقل در مقایسه با غربی ها ! در تاپیک کره مورد زیاد داشتیم که طرف 17 سالش بود میومد و میگفت به هر طریقی میخوام برم کره جنوبی و ... اون رو میشد رو حساب بچگی و احساسات گذاشت که صد البته تاثیر N تا سریال خوش زرق و برق کره ای دونست.اما شما ماشاالله سنی ازتون گذشته و شاید نشه خیلی این حرف ها رو به شما زد.
در کل به نظرم روش اول بهتره

RE: راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن - reza_1st - 23-01-2014

تشکر م ه د ی

از بین راه حل‌ها، راه حل اول با فاصله بهتره و مطمئن باشین راه حل‌های دوم و سوم هم با اینکه شدنی هستن، خیلی سخت تر از خوندن و پاس کردن چندتا درس برق خواهند بود. اگر قراره تلاش کنید و به هدفتون برسید، انرژیتون رو روی درس‌ها و تحقیق در زمینه درس‌هاتون بذارین. جز اینکه واقعاً به برق علاقه نداشته باشین و نخواین بعداً هم تو این زمینه کار کنید.
موفق باشین..