آکادمیا کافه
با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+--- موضوع: با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است (/Thread-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%86-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2

با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است - TUNIQ - 20-11-2013

با سلام 
فوق لیسانس مهندسی معماری هستم و قصد مهاجرت ب آمریکارو دارم و با سرمایه ای 250 میلیونی که ب دلار امروز 3000 تومنی میشه84هزار دلار و 3 سال سابقه کار  چنتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید دوستان
1- با این شرایط به صرفه ترین شهر که خوب باشه و حدود قیمت اجاره در اون شهر ؟
2-کار پیدا میشه برای من؟
3-بهتره برای کار بیام یا ادامه تحصیل اصلا مدرک دانشگاهی دانشگاه آزادو قبول میکنن ؟
4-با این پول میشه امیدی داشت؟
5-تافل دارم نیازی ب ایلتس هست؟

ممنون

با شرایط من کدام شهر یا ایالت مناسب تر است - Arosha - 21-11-2013

درود.
من تو کشور فنلاند زندگی‌ می‌کنم (با خانوادم) و تابعیت این جا رو هم دارم. به تازگی ۲۰ سالم شده. حدود ۱۱ ساله که اینجا زندگی‌ می‌کنیم. اگر غلطی توی نوشتن فارسیم دیدین به بزرگیه خودتون ببخشین و رو این حساب بذارین که مدت کوتاهی نوشتن زبان مادریم و یاد گرفتم.

فنلاند کشور امن و سالمیه، بعضی‌ وقتها از آرامش بیش از حدش واقعا خسته میشم. تقریبا همهٔ مردمش از مهاجرا خوششون نمیاد اما ۵۰ % سعی‌ می‌کنن روی خوشی‌ بهمون نشون بدن و باعث آزار و اذیت ما نشن. ولی‌ تفریح خاصی‌ واسه هم سنّ و سال‌های من نداره واقعا کسل کننده هست.

من حدود ۱ ساله که دیپلم گرفتم( بخاطر یادگیری زبان چون یک سال عقب موندم از درسم سعی‌ کردم توی دبیرستان جبران کنم و دبیرستانم و توی ۲ سال با پاس کردن واحد‌های زیاد تموم کردم) بعد دبیرستان سریع توی کنکور رشتهٔ حقوق شرکت کردم اما بخاطر کم کاریم و درس نخوندنم توی دانشگاه دولتی قبول نشدم. ولی‌ الان رشتهٔ حقوق توی دانشگاه آزاد می‌خونم و همینطور کار می‌کنم. مدتی‌ به فکر این افتادم که مهاجرت کنم به آمریکا. سایت‌های زیادی رو راجع‌به آمریکا خوندم. تو لاتاری هم که یه مدت پیش بود شرکت کردم.  یکمی اطلاعات راجع‌به آمریکا و ایالت‌هایی‌ که زندگی‌ می‌کنین می‌خواستم بدین. به نظرتون کدوم ایالت یا حتی شهر به نظرتون واسه یه دختر ۲۰ سال خوبه؟ وارد شدن به دانشگاه سخته و چه چیزی لازم داره؟ خرج دانشگاه حدوداً سالی‌ چقدر می‌شه؟ چون شنیدم دانشگاه‌ها خیلی‌ خرجشون بالاست. و اینکه دانشجو اجازه کار نداره ولی‌ آیا می‌شه کار غیر قانونی کار کرد اینجا بهش میگن کار سیاه، کاری که مالیات ندی و و و..در کلّ هر چیزی که فکر می‌کنین به دردم می‌خوره بدونم خوشحال میشم بگین و کمکم کنید. تصمیم دارم برای ۳ ماهی‌ که ویزا ی موندن دارم به چنتا از ایالت‌های آمریکا سر بزنم از نزدیک ببینم شما کجارو پیشنهاد می‌کنین؟ پیشاپیش ممنونم

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - soilman - 21-11-2013

دوست عزیز
با حرفتون کاملا موافقم...کلا کشورهای اسکاندیناوی گرچه از خیلی جهات به قول آمار دارای رتبه های بالا هستند ولی به قول خودتان برای جوون ها به خصوص محیط زنده عملا وجود نداره...مدتی که سوئد بودم حتی افراد میانسال هم از این قضیه می نالیند چه برسه به جوون ها...

به نظرم خوب با توجه به اینکه شما تابعیت فنلاند رو دارید می تونید از این دوره های اینترنشیپ یا کالج های کوتاه مدت استفاده کنید هم یه جور شناخت به محیط جدید داشته باشید
در ضمن معمولا بین دولت های اسکاندیناوی و امریکا یه سری برنامه های مبادله ای هست که دانشجوها رو با توجه به شرایطشون بورسیه می کنند به امریکا.مثلا یادمه بین دانشگاه استهکلم و ایالتی واشینگتن توافق نامه ای وجود داشت که دانشجوها رو ساپورت می کردند

با توجه به این امر به نظرم به صرفه تر خواهد هم بود که چنین ایالت هایی رو مد نظر داشته باشید...معمولا هم ایالت های خوش آب و هوا هست تو این جور برنامه ها
(21-11-2013, 03:40 AM)'Arosha' نوشته: درود.
من تو کشور فنلاند زندگی‌ می‌کنم (با خانوادم) و تابعیت این جا رو هم دارم. به تازگی ۲۰ سالم شده. حدود ۱۱ ساله که اینجا زندگی‌ می‌کنیم. اگر غلطی توی نوشتن فارسیم دیدین به بزرگیه خودتون ببخشین و رو این حساب بذارین که مدت کوتاهی نوشتن زبان مادریم و یاد گرفتم.
فنلاند کشور امن و سالمیه، بعضی‌ وقتها از آرامش بیش از حدش واقعا خسته میشم. تقریبا همهٔ مردمش از مهاجرا خوششون نمیاد اما ۵۰ % سعی‌ می‌کنن روی خوشی‌ بهمون نشون بدن و باعث آزار و اذیت ما نشن. ولی‌ تفریح خاصی‌ واسه هم سنّ و سال‌های من نداره واقعا کسل کننده هست.
من حدود ۱ ساله که دیپلم گرفتم( بخاطر یادگیری زبان چون یک سال عقب موندم از درسم سعی‌ کردم توی دبیرستان جبران کنم و دبیرستانم و توی ۲ سال با پاس کردن واحد‌های زیاد تموم کردم) بعد دبیرستان سریع توی کنکور رشتهٔ حقوق شرکت کردم اما بخاطر کم کاریم و درس نخوندنم توی دانشگاه دولتی قبول نشدم. ولی‌ الان رشتهٔ حقوق توی دانشگاه آزاد می‌خونم و همینطور کار می‌کنم. مدتی‌ به فکر این افتادم که مهاجرت کنم به آمریکا. سایت‌های زیادی رو راجع‌به آمریکا خوندم. تو لاتاری هم که یه مدت پیش بود شرکت کردم.  یکمی اطلاعات راجع‌به آمریکا و ایالت‌هایی‌ که زندگی‌ می‌کنین می‌خواستم بدین. به نظرتون کدوم ایالت یا حتی شهر به نظرتون واسه یه دختر ۲۰ سال خوبه؟ وارد شدن به دانشگاه سخته و چه چیزی لازم داره؟ خرج دانشگاه حدوداً سالی‌ چقدر می‌شه؟ چون شنیدم دانشگاه‌ها خیلی‌ خرجشون بالاست. و اینکه دانشجو اجازه کار نداره ولی‌ آیا می‌شه کار غیر قانونی کار کرد اینجا بهش میگن کار سیاه، کاری که مالیات ندی و و و..در کلّ هر چیزی که فکر می‌کنین به دردم می‌خوره بدونم خوشحال میشم بگین و کمکم کنید. تصمیم دارم برای ۳ ماهی‌ که ویزا ی موندن دارم به چنتا از ایالت‌های آمریکا سر بزنم از نزدیک ببینم شما کجارو پیشنهاد می‌کنین؟ پیشاپیش ممنونم

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - Arosha - 21-11-2013

(21-11-2013, 01:13 PM)'soilman' نوشته: دوست عزیز
با حرفتون کاملا موافقم...کلا کشورهای اسکاندیناوی گرچه از خیلی جهات به قول آمار دارای رتبه های بالا هستند ولی به قول خودتان برای جوون ها به خصوص محیط زنده عملا وجود نداره...مدتی که سوئد بودم حتی افراد میانسال هم از این قضیه می نالیند چه برسه به جوون ها...
به نظرم خوب با توجه به اینکه شما تابعیت فنلاند رو دارید می تونید از این دوره های اینترنشیپ یا کالج های کوتاه مدت استفاده کنید هم یه جور شناخت به محیط جدید داشته باشید
در ضمن معمولا بین دولت های اسکاندیناوی و امریکا یه سری برنامه های مبادله ای هست که دانشجوها رو با توجه به شرایطشون بورسیه می کنند به امریکا.مثلا یادمه بین دانشگاه استهکلم و ایالتی واشینگتن توافق نامه ای وجود داشت که دانشجوها رو ساپورت می کردند
با توجه به این امر به نظرم به صرفه تر خواهد هم بود که چنین ایالت هایی رو مد نظر داشته باشید...معمولا هم ایالت های خوش آب و هوا هست تو این جور برنامه ها

درود.

ممنون از پاسخی که دادین. اینجا واقعا برای بازنشستگی فقط خوبه.

منبعی میدونید که راجع‌به توافق نامها بین  دانشگاه‌ها اطلاتی‌ داشته باشه؟  البته خودم گوگل سعی‌ می‌کنم چیز‌های پیدا کنم ولی‌ اگه منبعی باشه کارم جلو می‌افته.

بازم ممنونم دوست عزیز.

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - soilman - 22-11-2013

در مورد شرایط بازنشستگی بستگی داره...کشورهای دیگر هم خوب هستند من جمله استرالیا...

در مورد چنین برنامه هایی بهترین منابع بعد از گوگل مراکز دانشجویی و دانشگاه ها هستند.مراکزی که وام های دانشجویی هم میدهند ممکنه اطلاع داشته باشند مثلا در سوئد csn هست نمی دونم حالا در فنلاند چطوره ولی سیستم مشابهی باید داشته باشه

پیروز باشید
(21-11-2013, 08:54 PM)'Arosha' نوشته:

درود.

ممنون از پاسخی که دادین. اینجا واقعا برای بازنشستگی فقط خوبه.

منبعی میدونید که راجع‌به توافق نامها بین  دانشگاه‌ها اطلاتی‌ داشته باشه؟  البته خودم گوگل سعی‌ می‌کنم چیز‌های پیدا کنم ولی‌ اگه منبعی باشه کارم جلو می‌افته.

بازم ممنونم دوست عزیز.

RE: با شرایط من کدام شهر یا ایالت مناسب تر است - fahime92 - 08-12-2013

سلام
من ارشد طراحی شهری با معدل 17 تموم کردم.1 مقاله دارم وزبانم هم بد نیست برای تافل می خونم. همسرم دکترای دامپزشکی داره و 5 مقاله آی اس آی .زبانش هم مثله.می خواستم راهنماییم کنید در مورد دانشگاه و محل بهتر برای زندگی در امریکا.چون برای ادامه تحصیل همسرم امریکا بهتره.درباره پذیرش و فاند نیز اگر راهنماییم کنید ممنون می شوم.

RE: با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است - sanazph - 28-04-2014

سلام خسته نباشید .ببخشید  یکسری سوال داشتم که خوشحال میشوم اگر شما به سوالات بنده پاسخ بدهید .بهترین ایالت ها برای درس خواندن pharmacy از نظر رتبه و قیمت و شرایط اقلیمی و امنیت و ... کدام ایالت هاست؟ به ترتیب اولویت ....من فامیلی در واشنگتن دارم ولی مطمئن نیستم جای خوبی برایتحصیل باشه و ایشون هم خودشون تازه رفتند و مسن اند به همین خاطر مجبور شدم خودم بگردم ....   بنده  لاتاری سال 2014 را برنده شدم و این موضوع را از خرداد سال قبل متوجه شدم و خرداد مصاحبه دارم سوال بنده از شما بابت این است که من دانشجوی داروسازی بین الملل هستم و 2 سال را گذرانده ام و تا تیر ماه من پنج ترم را گذراندم و به تازگی کمربند مشکی کاراته را گرفتم سوالم اینست که ایا اگر من بتوانم ویزا بگیرم ایا بهتر است که تنها برای تمدید ویزا به امریکا بیایم و درسم را اینجا تمام کنم یا در امریکا مشغول به تحصیل شوم؟ ایا مدرک بین الملل من برای رشته داروسازی مورد قبول است که من بتوانم کار کنم پس از اتمام درس؟و اگر نیست ایا میتوانم در یکی از دانشگاه های امریکا ادامه تحصیل دهم یا باید از نو شروع به تحصیل در این رشته کنم؟ و ایا داشتن گرین کارت امریکا تخفیفی در شهریه من در دانشگاه را شامل میگردد؟ و ایا با این مدرک کاراته قادر به دریافت بورسیه ورزشی و یا حداقل قادر به دریافت شغلی از سمت  دانشگاه برای کمک به بنده میشوم؟ ایا میتونم که برای شش ماه تا یکسال کالج زبان در واشنگتن بروم و بعد برای ایالتی دیگر اقدام کنم؟ برای گرفتن پاسپورت سفید با شرایط من میشود که زودتر از شش ماه بگیرم با نشان دادن مدارک تحصیلیم و اینکه باید به درسم برسم؟شرمنده اینهمه سوال شد مرسی.

RE: با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است - marykiyani1990 - 16-06-2014

سلام دوستان عزیز .من لیسانس روانشناسی بالینی دارم و میخوام برای مستر اقدام کنم در امریکا.مدرک زبانم آیلتس 6.5 هستش وجی آر ای ندارم. معدلم 16.96.متاهلم و یه مقاله چاپ نشده هم دارم که امیدوارم تا 3 ماهه دیگه چاپ بشه.ترجیحا دوست دارم در یک دانشگاه درجه یک ادامه تحصیل بدم و اگر درجه دو فاند بده اونو اقدام میکنم.به من چه دانشگاه ها و شهر هایی رو پیشنهادمیکنید.مخصوصا با نداشتن جی آر ای؟
راستی یه سوال نامربوط به تاپیک، همسرم هیچ کاری در اونجا نمیتونه انجام بده؟حتی پیتزا دلیوری؟

RE: با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است - mohamad amin - 30-12-2014

سلام
ممنون میشم راهنماییم بکنید
من قصد ادامه تحصیل  درآمریکا را دارم.رشته تحصیلیم فناوری اطلاعات است برای دکترا میخوام اقدام کنم .بنظر شما کدام شهر هم از نظر هزینه و کار خوبه؟همسرمم هم رشتش IT .چیزی که برامون مهمه اینه که شهری باشه که از نظر کار IT مناسب باشه

RE: با شرایط من کدام شهر یا ایالت امریکا مناسب تر است - mimi - 12-01-2015

سلام من دختری 32 ساله هستم.لیسانس خبرنگاری دارم.انگلیسیم خوبه .تو تهران تو یه شرکت ژاپنی مشغول به کارم.همسرم 34 سالشه.لیسانس ربان انگلیسی داره...پول خیلی زیادی نمیتونیم بیاریم.لاتاری برنده شدیم.کدوم ایالت برای شروع مناسب تره؟من دنبال محیط آروم هستم جایی که مثل تهران نباشه....اجاره و کار برام اولویت داره