آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - kianoosh777 - 11-08-2014

(11-08-2014, 12:29 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوبم
در کشورهای اسکاندیناوی و المان دانشگاه ها متاسفانه معدل محور هستند معدل لیسانس شما و دانشگاهش اگه معتبر باشه میشه + نکاه کرد
ولی من پیشنهادم اینه که یکی دو مقاله اس اس ای اضافه کنید + جی ار ای سابجکت که رزومه شما را بالا ببرد
هرگز قبل از گرفتن بورسه دکتری انصراف ندهید چون معدل شما کار بورس شدن را خیلی سخت می کند

ممنون از پاسختون
متاسفانه مجبورم شهریور ماه انصراف بدم که مجبور نباشم هزینه ای پرداخت کنم. لیسانس دانشگاه اصفهان بودم که معدلم تعریفی نداره اما رزومه تحقیقاتیم خوبه. در مورد مقاله البته کمتر کسی تو گرایش من تو فوق مقاله داره. تو گرایش من (fundamental physics) چالمرز سوئد خوبه ضمن اینکه کار من خیلی شبیه کار یکی از اساتید اونجا بوده، به نظرتون با رزومه چقدر می تونم ضعف معدل را بپوشونم؟ راستی نمره پایان نامم هم خوبه (19.5)

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 11-08-2014

(11-08-2014, 02:22 PM)'kianoosh777' نوشته:
ممنون از پاسختون
متاسفانه مجبورم شهریور ماه انصراف بدم که مجبور نباشم هزینه ای پرداخت کنم. لیسانس دانشگاه اصفهان بودم که معدلم تعریفی نداره اما رزومه تحقیقاتیم خوبه. در مورد مقاله البته کمتر کسی تو گرایش من تو فوق مقاله داره. تو گرایش من (fundamental physics) چالمرز سوئد خوبه ضمن اینکه کار من خیلی شبیه کار یکی از اساتید اونجا بوده، به نظرتون با رزومه چقدر می تونم ضعف معدل را بپوشونم؟ راستی نمره پایان نامم هم خوبه (19.5)
دوست خوبم 
اولا چون در سوید و کلا اسکاندیناوی همه دنبال پوزیشن دکترا هستند که حقوق بگیرند رقابت خیلی بالاست و معدل پایین لیسانس وفوق لیسانس شانست را خیلی پایین میاره
دوم در این حوزه دکتری بدون شهریه هم داریم ولی از پس هزینه زندگی مثلا ماهی 500 تا 600 یورو بر می ایید؟ با فرض اینکه تا 1 سال ممکنه حتی کار دانشجویی هم پیدا نکنید
سوم اگه میخوای بتونیم دقیق تر نظر بدیم لطفا رزومه خودت را به اینصورت برامون بنویس:
----------------
نام دانشگاه لیسانس - مقطع - معدل - رشته
نام دانشگاه فوق لیسانس - مقطع - معدل - رشته
تعداد مقالات خارجی - ایمپکت فاکتور انها
نمره زبان 
نمره جی اری ای 
سوابق کاری مرتبط
کتب تالیفی
سایر افتخارات علمی
​--------------------
شاد باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - emdadi20 - 20-10-2014

سلام و خسته نباشی...
کاردانی معماری- ازاد تبریز-15/91
کارشناسی معماری - ازاد هریس - 15/30
کارشناسی ارشد معماری - ازاد تبریز - 17/75
مقاله خارجی ندارم
مقاله داخلی - 3 تا همایش داخلی دارم
نمره زبان هیچی ندارم
5 سال سابقه کار در پیمانکاری و 5 سال بیمه تامین اجتماعی
2 تا هم ثبت اختراع فرستادم که در مرحله استعلام هست
---- به نظر شما میشه از دانشگاه های سوئد برای دکترای معماری پذیرش گرفت.. یا بورسیه گرفت؟؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 21-10-2014

(20-10-2014, 09:20 PM)'emdadi20' نوشته: سلام و خسته نباشی...
کاردانی معماری- ازاد تبریز-15/91
کارشناسی معماری - ازاد هریس - 15/30
کارشناسی ارشد معماری - ازاد تبریز - 17/75
مقاله خارجی ندارم
مقاله داخلی - 3 تا همایش داخلی دارم
نمره زبان هیچی ندارم
5 سال سابقه کار در پیمانکاری و 5 سال بیمه تامین اجتماعی
2 تا هم ثبت اختراع فرستادم که در مرحله استعلام هست
---- به نظر شما میشه از دانشگاه های سوئد برای دکترای معماری پذیرش گرفت.. یا بورسیه گرفت؟؟

سلام دوست خوب
تا جاییکه من اطلاع این لحظه دوستان مقطع مستر در رشته معماری سوید برای ادامه تحصیل رفتند و اطلاعی در مورد کسانی که دکتری این رشته بورسیه شدند پیدا نکردم ولی بنظر من با توجه به معدل ارشدت که خوبه و ثبت اختراع و اگر مقاله ای اس ای هم داشته باشی
با پیدا کردن استاد می توانی در سوید و فنلاند شانس داشته باشی 
ولی یک پلن بی هم بنظر من برای مستر دوم درنظر بگیر 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - mah shad - 11-01-2015

سلام من دانشجوی ترم 7 نرم افزار کارشناسی از دانشگاه آزاد تهران شمالم
مدارک برنامه نویسی زیادی از مجتمع فنی با نمرات خوب دارم و الان هم به عنوان برنامه نویس اندروید در یک شرکت آی تی معتبر مشغول به کار هستم
و میتونم آیلتس 6.5 - 7  رو تا پایان فارغ التحصیلیم بگیرم
می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش در دانشگاه های سوئد برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته هوش مصنوعی یا همون نرم افزار دارم یا خیر؟
اگر ندارم چه کشورهایی رو معرفی می کنید که شانس پذیرش داشته باشم؟
یا اصلا این مدارک جانبی و سابقه کاریم و اپلیکیشن ها یی که نوشتم، امتیازی محسوب میشن یا نه؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ForeverBlue - 11-01-2015

(11-01-2015, 08:27 PM)'mah shad' نوشته: سلام من دانشجوی ترم 7 نرم افزار کارشناسی از دانشگاه آزاد تهران شمالم
مدارک برنامه نویسی زیادی از مجتمع فنی با نمرات خوب دارم و الان هم به عنوان برنامه نویس اندروید در یک شرکت آی تی معتبر مشغول به کار هستم
و میتونم آیلتس 6.5 - 7  رو تا پایان فارغ التحصیلیم بگیرم
می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش در دانشگاه های سوئد برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته هوش مصنوعی یا همون نرم افزار دارم یا خیر؟
اگر ندارم چه کشورهایی رو معرفی می کنید که شانس پذیرش داشته باشم؟
یا اصلا این مدارک جانبی و سابقه کاریم و اپلیکیشن ها یی که نوشتم، امتیازی محسوب میشن یا نه؟

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
معدل خود را که عامل بسیار مهمی است ذکر نکردید.
در صورت داشتن آیلتس یا نمره 7 و معدل کافی در لیسانس شانس پذیرش مناسبی دارید. فقط در نظر داشته باشید که دانشگاه های سوئد در مقطع فوق لیسانس شهریه سنگینی میگیرند و عملا کمک هزینه و فاند هم نمیدهند. هزینه زندگی در سوئد هم بالاست (در بهترین حالت حداقل 7 یا 8 هزار کرون در ماه).
سابقه کاری معمولا چندان عامل خاصی در پذیرش نیست مگر سابقه کاری که حالت پژوهشی و تحقیقاتی داشته باشد یا کاملا در راستای رشته تحصیلی باشد. مثلا اگر با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی یک ocr دقیق طراحی کرده باشید برای پذیرش در رشته هوش مصنوعی کاملا موثر است اما مثلا راه اندازی سامانه نرم افزاری حسابداری چندان تاثیری ندارد (حتی به نظر من تا حدودی منفی هم هست چون بیشتر تاکید روی کار را نشان میدهد تا مباحث آکادمیک)

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - mehrdadbala - 12-01-2015

سلام دوستان
 چند روز دیگه ددلاین سوئد تموم میشه خیلی ممنون اگه کمکم کنید.
 من میخوام دانشگاه ها رو توی این سایت ادمیشن رنک کنم که شانس خوبی هم برای پذیرش و هم بورس دانشگاه ها داشته باشم. ( رزومم هم اتچ کردم)
Finance - Umea
Finance - Lund
Finance and Banking - Stockholm
 Finance - Gothenburg

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 13-01-2015

'mehrdadbala dateline='' نوشته:
سلام دوستان
 چند روز دیگه ددلاین سوئد تموم میشه خیلی ممنون اگه کمکم کنید.
 من میخوام دانشگاه ها رو توی این سایت ادمیشن رنک کنم که شانس خوبی هم برای پذیرش و هم بورس دانشگاه ها داشته باشم. ( رزومم هم اتچ کردم)
Finance - Umea
Finance - Lund
Finance and Banking - Stockholm
 Finance - Gothenburg

سلام دوست عزیز
والا تا این لحظه در رشته مالی حتی من یک نفر هم ندیدم از ایران اینجا پذیرش شده باشد چه برسد به بورس بنظر من اگه میخواهید شانس خود را امتحان کنید شاید دانشگاه های لوند شانس کمی بیشتر باشد

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - mehrdadbala - 13-01-2015

(13-01-2015, 12:30 AM)'saaaaam' نوشته:

سلام دوست عزیز
والا تا این لحظه در رشته مالی حتی من یک نفر هم ندیدم از ایران اینجا پذیرش شده باشد چه برسد به بورس بنظر من اگه میخواهید شانس خود را امتحان کنید شاید دانشگاه های لوند شانس کمی بیشتر باشد

من چند نفری رو سراغ دارم که سوئد مالی پذیرش گرفتند از حسابداری (البته یکیشون با هزینه خودش رفت و اون یکی هم 2009 رفت که رایگان بود) ولی دسترسی بهشون ندارم سوال بپرسم ازشون.

در کل بنظرتون اگر شانس پذیرش با بورس شهریه هست یا نه؟ چون من شهریه نمیتونم بدم. 
اگر که شانس کمه این هزینه اپلیکیشن فی رو برای جاهای دیگه مثل اسپانیا هزینه کنم.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 13-01-2015

'mehrdadbala dateline='' نوشته:
من چند نفری رو سراغ دارم که سوئد مالی پذیرش گرفتند از حسابداری (البته یکیشون با هزینه خودش رفت و اون یکی هم 2009 رفت که رایگان بود) ولی دسترسی بهشون ندارم سوال بپرسم ازشون.
در کل بنظرتون اگر شانس پذیرش با بورس شهریه هست یا نه؟ چون من شهریه نمیتونم بدم. 
اگر که شانس کمه این هزینه اپلیکیشن فی رو برای جاهای دیگه مثل اسپانیا هزینه کنم.
سلام
نظر من بیشتر به سمت اسپانیا و فنلاند هست 
اخیرا نشنیدم کسی سوید بورس شده باشد دانشگاه لاپرنتا فنلاند را بررسی کنید