آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ForeverBlue - 27-11-2018

(27-11-2018, 12:59 AM)automotive نوشته: سلام

احتمال دریافت بورسیه SISS که سهمیه ایران سالی فقط 10 نفر است، چه میزان است؟، 2 سال سابقه کار پیش نیاز این بورسیه است.
آیا به جز این بورسیه، راهی دیگری برای ارشد فول فاند در سوئد وجود دارد؟

با سپاس

@ForeverBlue
@Torkan

این موضوع کاملا شانسی است و اصلا نمی‌توان روی آن حساب کرد. باید یک پروپوزال بسیار قوی بنویسید و در آن مسائل متعددی را توضیح دهید و بعد از آن همه‌چیز به شرایط رقبا و اوضاع و احوال روز بستگی خواهد داشت. عملا نمی‌توان روی آن چندان حساب کرد.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Torkan - 28-11-2018

(27-11-2018, 12:59 AM)automotive نوشته: سلام

احتمال دریافت بورسیه SISS که سهمیه ایران سالی فقط 10 نفر است، چه میزان است؟، 2 سال سابقه کار پیش نیاز این بورسیه است.
آیا به جز این بورسیه، راهی دیگری برای ارشد فول فاند در سوئد وجود دارد؟

با سپاس

@ForeverBlue
@Torkan

مخلص کلام
ارشد فول فاند رو فراموش کنید از همون اول اونم تو کشورهای اروپایی و حتی آمریکا و خیلی جاها! 
توضیحش رو در قسمت مکانیک که پرسیدی میگم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - delbina - 10-03-2019

سلام

ببخشید سایت مریوط به دانشگاه upsala که scholarship  های مربوط به PhD هست رو معرفی کرده کجاست؟ من پیدا نمیکنم
مرسی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 10-03-2019

(28-11-2018, 10:47 AM)Torkan نوشته: مخلص کلام
ارشد فول فاند رو فراموش کنید از همون اول اونم تو کشورهای اروپایی و حتی آمریکا و خیلی جاها! 
توضیحش رو در قسمت مکانیک که پرسیدی میگم

سلام
دانشگاه های فنلاند از سال ۲۰۱۷ که شهریه دار شدند بورس شهریه و کمک هزینه زندگی اعلام کردند و امسال دانشگاه من دو نفر ایرانی رشته من هر دو بورس را برای مقطع ارشد دریافت و الان مشغول تحصیل هستند

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Torkan - 10-03-2019

(10-03-2019, 11:34 AM)saaaaam نوشته: سلام
دانشگاه های فنلاند از سال ۲۰۱۷ که شهریه دار شدند بورس شهریه و کمک هزینه زندگی اعلام کردند و امسال دانشگاه من دو نفر ایرانی رشته من هر دو بورس را برای مقطع ارشد دریافت و الان مشغول تحصیل هستند

سلام

به احتمال زیاد فول فاند نیستند (معنی فول فاند به نظرم بد تعبیر میشه از طرف برخی دوستان) و اگر هم هستند جزو مواردی هست که نمیشه تعمیم داد. 
شما لطفا اسم بورس و رشته مربوطه رو بگید تا بررسی کنم.
مثلا خود من سال پیش بورس 11 هزار یورویی دانشگاه بولونیا رو بردم برای ارشد تازه برای رشته ای غیر از رشته خودم. 3 هزار تا میرفت شهریه و بقیه میموند که عملا میشد فول فاند ولی در کل در مقطع ارشد گرفتن فول فاند در مقابل دکترا احتمالش خیلی کمتر هست و البته به شانس هم بستگی دارد.
شما میتوانید از میان تمام دانشجویان ارشد خارج از کشور امار هم بگیرید که فول فاند هستند یا نه موقع ورود به دانشگاه البته، نه بعد یه سال و ...

(10-03-2019, 12:45 PM)Torkan نوشته: سلام

به احتمال زیاد فول فاند نیستند (معنی فول فاند به نظرم بد تعبیر میشه از طرف برخی دوستان) و اگر هم هستند جزو مواردی هست که نمیشه تعمیم داد. 
شما لطفا اسم بورس و رشته مربوطه رو بگید تا بررسی کنم.
مثلا خود من سال پیش بورس 11 هزار یورویی دانشگاه بولونیا رو بردم برای ارشد تازه برای رشته ای غیر از رشته خودم. 3 هزار تا میرفت شهریه و بقیه میموند که عملا میشد فول فاند ولی در کل در مقطع ارشد گرفتن فول فاند در مقابل دکترا احتمالش خیلی کمتر هست و البته به شانس هم بستگی دارد.
شما میتوانید از میان تمام دانشجویان ارشد خارج از کشور امار هم بگیرید که فول فاند هستند یا نه موقع ورود به دانشگاه البته، نه بعد یه سال و ...
سلام مجدد
از سال ۲۰۱۷ هنگام اپلای برای پذیریش در مقطع ارشد در فرم اپلای گزینه در نظر گرفته شدن برای بورس اضافه شده است 
با توجه به اینکه الان من برای دانشگاه کار می کنم ر میتینگهای پرسنل جزیاتش را دیدم
۱- هر دانشگاه در هر رشته به یک یا دو نفر بورس کامل شهریه بعلاوه پردخت کمک هزینه زندگی حدود ۵۶۰ یورو ماهانه برای یکسال می دهد سال دوم اگه واحدهای حداقل ۶۰ واحد با معدل ۴ از ۵ پاس کنند دوباره تمدید برای سال  دوم می شود
۲- به یک تا دو نفر تخفیف ۱۰۰ درصد شهریه با شرایط مورد یک می دهند
۳- به تعداد بیشتری از مرد دو شهریه ۵۰ درصدی تخیفیف اعطا می شود
۴- به تعداد بیشتر از مورد سوم ۲۵ درصد تخفیف شهریه داده می شود
این بورسیه ها برای داوطلبان خارج از اتحادیه اروپا هست 
شاد باشید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Torkan - 10-03-2019

(10-03-2019, 02:24 PM)saaaaam نوشته: سلام مجدد
از سال ۲۰۱۷ هنگام اپلای برای پذیریش در مقطع ارشد در فرم اپلای گزینه در نظر گرفته شدن برای بورس اضافه شده است 
با توجه به اینکه الان من برای دانشگاه کار می کنم ر میتینگهای پرسنل جزیاتش را دیدم
۱- هر دانشگاه در هر رشته به یک یا دو نفر بورس کامل شهریه بعلاوه پردخت کمک هزینه زندگی حدود ۵۶۰ یورو ماهانه برای یکسال می دهد سال دوم اگه واحدهای حداقل ۶۰ واحد با معدل ۴ از ۵ پاس کنند دوباره تمدید برای سال  دوم می شود
۲- به یک تا دو نفر تخفیف ۱۰۰ درصد شهریه با شرایط مورد یک می دهند
۳- به تعداد بیشتری از مرد دو شهریه ۵۰ درصدی تخیفیف اعطا می شود
۴- به تعداد بیشتر از مورد سوم ۲۵ درصد تخفیف شهریه داده می شود
این بورسیه ها برای داوطلبان خارج از اتحادیه اروپا هست 
شاد باشید

با تشکر

با این جزییات 560 یورو ماهانه بعیده فول فاند حساب بشه در فنلاند.  منظور این نیست کلا خرج نکنی و هیچی نخری! تازه اگر مالیات کم نشه  و تازه اگر شهرش شهر بزرگ نباشه

ازندگی نوشته های یکی از دوستان که اتفاقا فکر کنم دانشگاه شما باشه ( اگر خود شما نبوده باشید ! ) بنده این رو میگم فول فاند

اکثڕ افرادی که من میشناسم دکتری نه ارشد ماهانه ٢٤٠٠ یورو دریافت میکنن که ٦٠٠ تاش واسه تکس و بیمه بیکاری و ... میرە و ١٨٠٠ تاش میمونه.

(10-03-2019, 03:40 PM)Torkan نوشته: با تشکر

با این جزییات 560 یورو ماهانه بعیده فول فاند حساب بشه در فنلاند.  منظور این نیست کلا خرج نکنی و هیچی نخری! تازه اگر مالیات کم نشه  و تازه اگر شهرش شهر بزرگ نباشه

ازندگی نوشته های یکی از دوستان که اتفاقا فکر کنم دانشگاه شما باشه ( اگر خود شما نبوده باشید ! ) بنده این رو میگم فول فاند

اکثڕ افرادی که من میشناسم دکتری نه ارشد ماهانه ٢٤٠٠ یورو دریافت میکنن که ٦٠٠ تاش واسه تکس و بیمه بیکاری و ... میرە و ١٨٠٠ تاش میمونه.
دانشجویان ارشد در فنلاند غذای دانشجویی به قیمت ۲٬۶۰ یورو بعلاوه بیمه دانشجویی تقریبا رایگان بعلاوه خوابگاه دانشجویی بسیار ارزانتر از قیمت بازار و موارد بسیاری دیگر تخفیف حتی در حمل و نقل شهری دارند
این مبلغ برای مقطع ارشد بسیار عالی هست چون معاف از مالیات هم می باشد
دکتری حداقل حقوق دو هزار یورو که با کسر مالیات و بیمه حدود هزار و پانصد و پنجاه یورو دریافتی خواهد بود و غذای دانشجوی دکتری بطوز مثال ۶ یورو می باشد
بنظر من با همان حقوق پانصد و شصتیورو ماهانه زندگی دانشجویی مجردی می گذرد

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - clueless - 11-03-2019

(10-03-2019, 06:49 PM)saaaaam نوشته: دانشجویان ارشد در فنلاند غذای دانشجویی به قیمت ۲٬۶۰ یورو بعلاوه بیمه دانشجویی تقریبا رایگان بعلاوه خوابگاه دانشجویی بسیار ارزانتر از قیمت بازار و موارد بسیاری دیگر تخفیف حتی در حمل و نقل شهری دارند
این مبلغ برای مقطع ارشد بسیار عالی هست چون معاف از مالیات هم می باشد
دکتری حداقل حقوق دو هزار یورو که با کسر مالیات و بیمه حدود هزار و پانصد و پنجاه یورو دریافتی خواهد بود و غذای دانشجوی دکتری بطوز مثال ۶ یورو می باشد
بنظر من با همان حقوق پانصد و شصتیورو ماهانه زندگی دانشجویی مجردی می گذرد

ایا این تسهیلاتی که گفتین شرایط سنی نداره ؟ که مثلا  دانشجوی ارشد باید زیر 30 سال باشه تا  تخفیف خوابگاه، حمل و نقل شهری و غیره رو بگیره

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 11-03-2019

(11-03-2019, 11:39 AM)clueless نوشته: ایا این تسهیلاتی که گفتین شرایط سنی نداره ؟ که مثلا  دانشجوی ارشد باید زیر 30 سال باشه تا  تخفیف خوابگاه، حمل و نقل شهری و غیره رو بگیره

سلام بله برخی از تخفیفات مثلا تخفیف اتوبوس کمتر از ۳۰ سال باشه هست ولی بیشتر تخفیفات مثل خانه دانشجو فرقی ندارد.