آکادمیا کافه
پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: پذیرش از دانشگاه Technische Universität München (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-Technische-Universit%C3%A4t-M%C3%BCnchen)

صفحات 1 2 3 4 5

سوال درباره مصاحبه و آزمون استعداد - mahboob21 - 02-11-2014

(02-11-2014, 12:05 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
خیلی مشکلی نداره. اما حداقل 1 ماه فاصله بگذارید که اگر نقص مدرک وجود داشت بتونید در اون فاصله مجدداً ارسال کنید. والا مشکلی نداره. ضمناً کار ویزا و سایر موارد از امور دانشگاه خارجه و سفارت مسئولشه. این نگرانی هم تنها برای یه اعلام عمومیه نگران نباشید.

سلام
ممنون از جوابتون[img]images/smilies/smile.gif[/img]
فقط 1 سوال دیگه هم برام پیش اومده، در وبسایت مربوط به رشته سیستم های حمل ونقل( از گرایش های عمران) چیزی راجع به مصاحبه ننوشته و فقط راجع به آزمون استعداد گفته.
شما اطلاع ندارید که حمل و نقل مصاحبه داره یا نه؟ و اینکه آزمون استعداد چه جور آزمونیه؟
با تشکر

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - Shihan - 02-11-2014

(02-11-2014, 01:20 PM)'mahboob21' نوشته:
سلام
ممنون از جوابتون[img]images/smilies/smile.gif[/img]
فقط 1 سوال دیگه هم برام پیش اومده، در وبسایت مربوط به رشته سیستم های حمل ونقل( از گرایش های عمران) چیزی راجع به مصاحبه ننوشته و فقط راجع به آزمون استعداد گفته.
شما اطلاع ندارید که حمل و نقل مصاحبه داره یا نه؟ و اینکه آزمون استعداد چه جور آزمونیه؟
با تشکر

ازمون استعداد رو نشنیدم!! اگر ممکنه لینکش رو قرار بدهید. اما مصاحبه به تشخیص کمیته یا استادی که براش اقدام کردی ممکنه برگزار بشه. ازمون استعداد هم باید در خصوص رشته شما و برخی ریاضیات پایه یا دانش در خصوص رشته خودتون باید باشه.

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - rulany - 02-11-2014

(02-11-2014, 02:28 AM)'mahboob21' نوشته: سلام دوستان
قصد دارم برای یکی از رشته های مهندسی این دانشگاه اپلای کنم. تاریخ ددلاین رشته مورد نظر 31 می (May 31) هست اما دانشگاه به دانشجویان خارجی توصیه می کنه که مدارکشون را تا 15 مارس( March 15)یعنی حدودا 2.5 زودتر بفرستن و دلایلی که ذکر کرده شامل ویزا، اسکان و ... هست.
حالا سوال من اینه که اگر مدارک رو دیرتر بفرستم مثلا March 30 یا April 15 مشکلی بوجود میاد؟ مگه بررسی مدارک توسط دانشگاه بعد از ددلاین شروع نمیشه ؟ در اینصورت زودتر فرستادن مدارک چه تاثیری در گرفتن ویزا و ... داره؟
با تشکر

سلام

البته به نظرم من 100% تا آخر ماه فوریه مدارک رو بفرستید. وقتی توصیه کردن حتما به توصیه هاشون گوش کنید! چون شما از تهران برای ویزا اقدام میکنید و ممکن خیلی طول بکشه.
در مورد روند بررسی مدارک بستگی به دپارتمان های دانشگاه شرایط فرق میکنه.بعضی از دپارتمان ها از اول مارچ شروع میکنند به بررسی. در واقع مثلا دپارتمان برق قدرت رقابتی نیست گرفتن پذیرش و یه مینیممی تعریف شده که اگر سشما این رو داشته باشید بهتون پذیرش میدن.مثلا امکان داره یه سال 20 نفر پذیرش بگیرند و سال بعدش 50 نفر!

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - mahboob21 - 02-11-2014

(02-11-2014, 09:06 PM)'rulany' نوشته:
سلام
البته به نظرم من 100% تا آخر ماه فوریه مدارک رو بفرستید. وقتی توصیه کردن حتما به توصیه هاشون گوش کنید! چون شما از تهران برای ویزا اقدام میکنید و ممکن خیلی طول بکشه.
در مورد روند بررسی مدارک بستگی به دپارتمان های دانشگاه شرایط فرق میکنه.بعضی از دپارتمان ها از اول مارچ شروع میکنند به بررسی. در واقع مثلا دپارتمان برق قدرت رقابتی نیست گرفتن پذیرش و یه مینیممی تعریف شده که اگر سشما این رو داشته باشید بهتون پذیرش میدن.مثلا امکان داره یه سال 20 نفر پذیرش بگیرند و سال بعدش 50 نفر!

ممنون از جوابتون.
مسئله اینجاست که به دلایلی تازه تصمیم قطعی برای اپلای گرفتم و فقط 2 هفته ست شروع به خواندن زبان کردم. برای همین این سوال رو مطرح کردم که اگر امکان داشته باشه با آمادگی بیشتری در امتحان شرکت کنم.
پس با این حساب یا باید مدارکم رو تا موعد تعیین شده بفرستم و اگر دیرتر بشه شانسی ندارم؟

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - rulany - 03-11-2014

(02-11-2014, 09:52 PM)'mahboob21' نوشته:
ممنون از جوابتون.
مسئله اینجاست که به دلایلی تازه تصمیم قطعی برای اپلای گرفتم و فقط 2 هفته ست شروع به خواندن زبان کردم. برای همین این سوال رو مطرح کردم که اگر امکان داشته باشه با آمادگی بیشتری در امتحان شرکت کنم.
پس با این حساب یا باید مدارکم رو تا موعد تعیین شده بفرستم و اگر دیرتر بشه شانسی ندارم؟

شانس هم داشته باشی باید برای ویزا هم زمان رو در نظر بگیری و وقتی خودشوت میگن غیر اروپایی ها تا فلان تاریخ بفرستن بهتره شما هم همین کارو کنید چون حتما نمونه های زیادی دیدند که مشکل ایجاد شده. آلمانی ها چیزی میگن به حرفشون ایمان داشته باش[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - vazheh - 17-01-2015

ممكنه درباره ي شرط معدل هاشون براي رشته هاي آلماني زبان و اينكه بايد چه شرايط خاص تحصيلي باشه كه بشه پذيرش گرفت ازشون هم بگيد مثلا با معدل 13.41 و بدون مقاله اميدي هست؟در رابطه با رشته هاي مرتبط با مهندسي كامپيوتر براي دوره ي ارشد.

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - Shihan - 17-01-2015

(17-01-2015, 11:17 AM)'vazheh' نوشته: ممكنه درباره ي شرط معدل هاشون براي رشته هاي آلماني زبان و اينكه بايد چه شرايط خاص تحصيلي باشه كه بشه پذيرش گرفت ازشون هم بگيد مثلا با معدل 13.41 و بدون مقاله اميدي هست؟در رابطه با رشته هاي مرتبط با مهندسي كامپيوتر براي دوره ي ارشد.

متاسفانه به هیچ وجه!! دانشگاه مونیخ بهترین دانشگاه المانه. حداقل شرط معدل در این دانشگاه در سیستم اموزشی المان 2.1 است که معادل 16-17 می باشد. البته پارسال یه دوستی با معدل 16 در رشته علوم کامپیوتر پذیرش گرفت. اما خب به نظرم تنها برای یک دانشگاه اقدام نکنید برای تعداد مختلفی مدارکتون رو ارسال کنید.

RE: همه ی سوالات در مورد پذیرش از دانشگاه Technische Universität München - abadanastro - 24-07-2015

سلام دوستان
من از دانشگاه TU Munich برای ارشد Environmental Engineering پذیرش گرفتم
میخوام 15 سپتامبر برم مونیخ . تا الان نتونستم جای اسکان پیدا کنم . و به دنبال اسکان موقت هستم . ( سایتهای اسکان و ... رو خودم بلدم)
از دوستان اگه کسی عازم مونیخ هست (میتونیم با هم دنبال جا بگردیم) ، یا ساکن مونیخ هست خیلی خیلی خیلی ممنون میشم اگه بتونه کمکی کنه
چه بصورت اجاره دادن اتاق چه بصورت share با اجاره ، و چه هر شکل دیگری ممنون میشم.

RE: پذیرش دانشگاه مونیخ TU Munchen آلمان - anis - 25-07-2015

ببخشید من سایت یونب مونیخ میخوام .ایا این یونی رشته معماری برای مستر داره به زبان انگلیسی

RE: پذیرش دانشگاه مونیخ TU Munchen آلمان - Shihan - 26-07-2015

(25-07-2015, 10:52 PM)anis نوشته: ببخشید من سایت یونب مونیخ میخوام .ایا این یونی رشته معماری برای مستر داره به زبان انگلیسی

بله. از اینجا مشاهده کنید