آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- انجمن: تحصیل در نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - Faraz - 02-02-2011

در این تاپیک شانس پذیرش از دانشگاه های نروژ بررسی خواهند شد.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - idin_shafei_nia - 13-08-2012

با سلام

پذیرش از دانشگاه NTNU در مقطع فوق لیسانس شرط معدل داره ؟

من بنا به مشکلاتی لیسانس برق - قدرت رو 7 ساله تمام میکنم و معدلم در حال حاظر 13 هست ! آیا میشه به پذیرش از این دانشگاه امیدوار بود یا فراموشش کنم !؟

ممنون

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - Shihan - 13-08-2012

(13-08-2012, 04:00 PM)idin_shafei_nia نوشته: با سلام

پذیرش از دانشگاه NTNU در مقطع فوق لیسانس شرط معدل داره ؟

من بنا به مشکلاتی لیسانس برق - قدرت رو 7 ساله تمام میکنم و معدلم در حال حاظر 13 هست ! آیا میشه به پذیرش از این دانشگاه امیدوار بود یا فراموشش کنم !؟

ممنون
دروود.
دوست گرامی، این دانشگاه شرط معدلی در وب سایتش ارائه نکرده اما با اینکه ایلتس 5 را قرار داده اما بچه های با معدل بالای 15 و نمره زبان 6 یا 6.5 از این دانشگاه reject شده اند. این دانشگاه رشته Power Engineering کلاً دانشگاه NTNU یک دانشگاه تک در منطقه اسکاندیناوی و ممتاز است و رقابت بین متقاضیان بالاست.
بنده پیشنهاد میکنم این دانشگاه را در اولویت قرار ندهید و برای سایر دانشگاهها همچون Bregen , Agder, Narvik , Tromso اقدام نمایید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - math91 - 03-11-2012

سلام من فوق لیسانس ریاضی خواجه نصیر معدل 17.81
لیسانس امیرکبیر معدل 14
مقاله ندارم
2 سال سابقه تدریس تو دنشگاه دارم
شانسی برای پذیرش از نروژ دارم کدوم دانشگاه؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - spt - 08-11-2012

(03-11-2012, 10:50 PM)math91 نوشته: سلام من فوق لیسانس ریاضی خواجه نصیر معدل 17.81
لیسانس امیرکبیر معدل 14
مقاله ندارم
2 سال سابقه تدریس تو دنشگاه دارم
شانسی برای پذیرش از نروژ دارم کدوم دانشگاه؟
سلام خوش آمدید
بله شما شانس دارید اما فعلا باید روی نمره ی زبان متمرکز بشید و تلاشتون رو بکنید که مقاله ای هم ردیف کنید،
نروژ پذیرش گرفتن خیلی درست نیست به خاطر گرونی عجیب و غریبش، اما اگه بورس بگیرید خب خیلی عالیه....
به نظر من اگه یکم کار کنید روی شرایطتون میتونید از دانشگاه های نروژ که رشته ی شما رو دارن بورس بگیرید،
من خیلی به دانشگاه هاش وارد نیستم، بهترین کار برای اینکه بدونید کدوم دانشگاه اینه که برید توی لیست دانشگاه هاش به طور کلی و یک به یک دانشگاه ها رو بررسی کنید، هر کدوم رشته ای که میخاید رو ارائه میدن یک پذیرش پتانسیل هست برای شما...

موفق باشید Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - مهرناز7م - 13-11-2012

بچه ها زمانی که میخواید به شانس پذیرشتون در نروژ فکر کنید معدل کلتون رو در نظر نگیرید یکی از اساتید ان تی ان یو به من گفت 20واحد عمومی رو از معدل کسر میکنن چون مثلا درس اندیشه اسلامی از نظر اونا در معدل گیری مهم نیست و خودشون معدلتونو حساب میکنن و با در نظر گرفتن گرایشی که برای ارشد در نظر دارید نمرات دروس مرتبط با گرایش ارشد رو نگاه میکنن. پس معدل کل مهم نیست. معدل دروس تخصصی مهم تر است

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - spt - 15-11-2012

(13-11-2012, 10:18 PM)مهرناز7م نوشته: بچه ها زمانی که میخواید به شانس پذیرشتون در نروژ فکر کنید معدل کلتون رو در نظر نگیرید یکی از اساتید ان تی ان یو به من گفت 20واحد عمومی رو از معدل کسر میکنن چون مثلا درس اندیشه اسلامی از نظر اونا در معدل گیری مهم نیست و خودشون معدلتونو حساب میکنن و با در نظر گرفتن گرایشی که برای ارشد در نظر دارید نمرات دروس مرتبط با گرایش ارشد رو نگاه میکنن. پس معدل کل مهم نیست. معدل دروس تخصصی مهم تر است
من خیلی ندیدم که معدلی جداگانه محاسبه بشه توسط دانشگاه ها....
من باید برای تکمیل این صحبت ها بگم که اگه جزو افرادی هستید که نمره درسهای تخصصیتون بالاتر بوده بهتره که خودتون معدل تخصصی بگیرید و هر جایی معدل ذکر میکنید هر دو رو ذکر کنید که جلب نظر کنه.... متاسفانه خیلی وقت این وجود نداره که کسی بخاد روی هر اپلیکنت خیلی تمرکز کنه یا وقت بزاره...

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - wolf - 19-11-2012

با سلام
من دانشجویی کارشناسی ارشد صنایع دانشگاه صنعتی مالک اشتر هستم
معدل مقطع لیسانسم حدود 17 " حسابداری" از دانشگاه پیام نور شهرستان( اگه فقط معدل دروس اختصاصی وپایه مهم باشه در حدود 18 ) هست و معدل مقطع ارشدم بدون درنظر گرفتن پایان نامه 19 هست .
2 مفاله isi دارم می دم و 3 تا کنفرانس ، می خوام بدونم امکان پذیرش من توی دانشگاه های نروژ چطوری هست.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - Shihan - 19-11-2012

(19-11-2012, 03:39 PM)wolf نوشته: با سلام
من دانشجویی کارشناسی ارشد صنایع دانشگاه صنعتی مالک اشتر هستم
معدل مقطع لیسانسم حدود 17 " حسابداری" از دانشگاه پیام نور شهرستان( اگه فقط معدل دروس اختصاصی وپایه مهم باشه در حدود 18 ) هست و معدل مقطع ارشدم بدون درنظر گرفتن پایان نامه 19 هست .
2 مفاله isi دارم می دم و 3 تا کنفرانس ، می خوام بدونم امکان پذیرش من توی دانشگاه های نروژ چطوری هست.
من در نروژ جز دانشگاه NTNU که زمینه مهندسی تولید و مدیریت پروژه در مقطع دکتری داره جای دیگری رشته مرتبط به صنایع ندیدم. بجز یکی 2 تا کالج که اون هم در حد فوق لیسانس بود.
خلاصه در نروژ رقابت برای دکتری و پیدا کردن موقعیت خالی خیلی زیاده و باید مرتب سایت دانشگاه رو چک نمایید. البته نمره زبان باید داشته باشید که عنوان نکردید.
خلاصه نمیشه بطور کلی گفت شانس ندارید اماباید به شانس متوسل بشید ببینید رشته شما ارائه میشه یا خیر.
ازاد اندیش باشید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های نروژ - نسترن1830 - 02-12-2012

سلام.خسته نباشید
ببخشید من برای دکترا میخوام
اقدام کنم..اخه میخوام بدونم با این شرایط بنده از کجاها میتونم فاند و بورسیه بگیرم؟
شما بفرمایید که واسه کدام کشور و دانشگاهی شرایط اقدام را دارم؟

لیسانس زیست شناسی از دانشگاه سراسری با معدل15

ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد با معدل18

ثبت 2 باکتری در NCBI

10 کنفرانس بین المللی و ملی در ایران که مقاله داشته ام

4 مقاله ISI در مجلات افریقایی-مالزی-هند
3 مقاله علمی پزوهش که 2تای آن isc شده

مجری5 طرح دانشجویی تمام شده
سابقه تدریس دانشگاه 2سال

دارم واسه زبان تا اسفند اماده میشم اما فعلا مدرکی ندارم

بیشتر مقالات بنده در ارتباط با ویروس کبدی هست دوست دارم در این زمینه بورسیه بگیرم.ثبت باکتری داشتم و کار پایان نامه هم در ارتباط با باکتری بوده