آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - aram_leg - 26-02-2014

سلام
دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. خیلی شانس بیارم معدلم 15.70 میشه، البته با پایان نامه.
شهریور 93 میتونم دفاع کنم. تا اون موقع احتمالا 5تا مقاله ISI خوب داشته باشم،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم  میخونم و تقریبا8  ماه فرصت دارم . کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم.  4 سال سابقه کار پاره وقت نسبتا مرتبط در یک شرکت مشاور دارم و 2 سال هم در یک شرکت پیمانکاری کشاورزی کار کردم. متعهلم هستم،خانمم لیسانسه.
حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم؟
واسه چه دانشگاهی مدارک بفرستم؟ اگه برم اونجا خانمم میتونه ادامه تحصیل بده؟ واسش مشکلی پیشم نمیاد؟ مهمتر از همه با فاندی که بهم بدن میتونم زندگی 2نفرو بچرخونم؟ خارج از دانشگاه اجازه کار دارم یا نه؟؟؟
ممنون از راهنماییتون.

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - spt - 26-02-2014

(26-02-2014, 06:26 PM)'aram_leg' نوشته: سلام
دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. خیلی شانس بیارم معدلم 15.70 میشه، البته با پایان نامه.
شهریور 93 میتونم دفاع کنم. تا اون موقع احتمالا 5تا مقاله ISI خوب داشته باشم،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم  میخونم و تقریبا8  ماه فرصت دارم . کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم.  4 سال سابقه کار پاره وقت نسبتا مرتبط در یک شرکت مشاور دارم و 2 سال هم در یک شرکت پیمانکاری کشاورزی کار کردم. متعهلم هستم،خانمم لیسانسه.
حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم؟
واسه چه دانشگاهی مدارک بفرستم؟ اگه برم اونجا خانمم میتونه ادامه تحصیل بده؟ واسش مشکلی پیشم نمیاد؟ مهمتر از همه با فاندی که بهم بدن میتونم زندگی 2نفرو بچرخونم؟ خارج از دانشگاه اجازه کار دارم یا نه؟؟؟
ممنون از راهنماییتون.

سلام
اگه واقعا 5 تا مقاله ی آی اس آی داشته باشید و بقیه ی شرایط رو آماده کنید حتما شانس دارید...   مخصوصا اگه یه موضوعِ خوب هم داشته باشید که دیگه بهتر هم میشه...  روی موضوعِ پایان نامه و پروپوزالِ دکتراتون خیلی باید وقت بزارید و یه چیزِ خوب آماده کنید...  
واسه همه ی دانشگاه هایی که رشته تون رو ارائه میدن و استادِ مرتبط داره میتونید اقدام کنید.. اگه برید بله خانومتون هم میتونه ادامه بده...   منظورتون از مشکل رو نمیدونم چیه اما فک کنم نه!!  Smile   بله با فاندی که بهتون میدن معمولا برای دو نفر کافیه اما خب بستگی به مقدار فاند هم داره چون همیشه یه مقدار نیست...  اما معمولا کافیه..    خارج از دانشگاه اجازه ی کار دارید به صورتِ محدود اگه توی دانشگاه کار نکنید...   اگه مجوز یا ویزاای کار داشته باشید نا محدود اجازه ی کار دارید اما معمولا دانشگاه ها موقع قرار داد ممنوع میکنن کار کردن جای دیگه رو....
موفق باشید   Smile

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - aram_leg - 26-02-2014

(26-02-2014, 08:31 PM)'spt' نوشته:
سلام
اگه واقعا 5 تا مقاله ی آی اس آی داشته باشید و بقیه ی شرایط رو آماده کنید حتما شانس دارید...   مخصوصا اگه یه موضوعِ خوب هم داشته باشید که دیگه بهتر هم میشه...  روی موضوعِ پایان نامه و پروپوزالِ دکتراتون خیلی باید وقت بزارید و یه چیزِ خوب آماده کنید...  
واسه همه ی دانشگاه هایی که رشته تون رو ارائه میدن و استادِ مرتبط داره میتونید اقدام کنید.. اگه برید بله خانومتون هم میتونه ادامه بده...   منظورتون از مشکل رو نمیدونم چیه اما فک کنم نه!!  Smile   بله با فاندی که بهتون میدن معمولا برای دو نفر کافیه اما خب بستگی به مقدار فاند هم داره چون همیشه یه مقدار نیست...  اما معمولا کافیه..    خارج از دانشگاه اجازه ی کار دارید به صورتِ محدود اگه توی دانشگاه کار نکنید...   اگه مجوز یا ویزاای کار داشته باشید نا محدود اجازه ی کار دارید اما معمولا دانشگاه ها موقع قرار داد ممنوع میکنن کار کردن جای دیگه رو....
موفق باشید   Smile

آخه هلند یکی از دانشگاه هاش واسه رشته من خوب و خیلی معتبره،اونم Wageningen University است. البته این دانشگاه تو رنکینگ جهانی رتبه 2 رو در کشاورزی داره که نشون میده خیلی تاپه، بنطرتون احتمال گرفتن پذیرش و فاندرو از اینجا دارم یا نه؟
اصلا دانشگاه خوب دیگه ایم داره که مطرح باشه؟ منطورم در رشته خودمه؟
ممنون

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - spt - 01-03-2014

(26-02-2014, 10:37 PM)'aram_leg' نوشته:
آخه هلند یکی از دانشگاه هاش واسه رشته من خوب و خیلی معتبره،اونم Wageningen University است. البته این دانشگاه تو رنکینگ جهانی رتبه 2 رو در کشاورزی داره که نشون میده خیلی تاپه، بنطرتون احتمال گرفتن پذیرش و فاندرو از اینجا دارم یا نه؟
اصلا دانشگاه خوب دیگه ایم داره که مطرح باشه؟ منطورم در رشته خودمه؟
ممنون

والا در این حد جزئیات من خبر ندارم ولی هلند دانشگاه خوب زیاد داره...   اگه واقعا رتبه ی 2 جهان باشه نه شانستون زیاد نیست متاسفانه...   اما حتما تلاشتون رو بکنید و نا امید نباشید ازش...  احتمالِ گرفتنشون هم هست...
من دقیقا نمیدونم چون رشتم این نیست...  توی انجمنِ کشاورزی بپرسید خیلی فک کنم بیشتر بهتون کمک بشه...  دانشگاه توئنته هم توی کشاورزی فعاله...   یه سری برنامه هم هر سال اعلام میکنن برای دکترا که همکاریِ دانشگاه ها و موسسات هست، مثل ITC.... 
باید بگردید...
امیدوارم کمک کرده باشم   Smile

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - aram_leg - 02-03-2014

(01-03-2014, 12:44 AM)'spt' نوشته:
والا در این حد جزئیات من خبر ندارم ولی هلند دانشگاه خوب زیاد داره...   اگه واقعا رتبه ی 2 جهان باشه نه شانستون زیاد نیست متاسفانه...   اما حتما تلاشتون رو بکنید و نا امید نباشید ازش...  احتمالِ گرفتنشون هم هست...
من دقیقا نمیدونم چون رشتم این نیست...  توی انجمنِ کشاورزی بپرسید خیلی فک کنم بیشتر بهتون کمک بشه...  دانشگاه توئنته هم توی کشاورزی فعاله...   یه سری برنامه هم هر سال اعلام میکنن برای دکترا که همکاریِ دانشگاه ها و موسسات هست، مثل ITC.... 
باید بگردید...
امیدوارم کمک کرده باشم   Smile

ببخشید برم کدام قسمت انجمن کشاورزی؟
من چه جوری میتونم بفهمم دانشگاه های هر کشور چه رشته هایی رو دارن و رنکینگشون چنده؟
مثلا هر جایی گشتم فقط تونستم بفهمم Wageningen Universityدر رنک 2 جهانی قرار داره، دیگه هیچ اطلاعات دیگه ای پیدا نمیشه. مثل دیگر دانشگاه های کشاورزی همان کشور، رنکینگشون ویا حتی شاید رشته منو(اصلاح نباتات) نداشته باشن. واسه دانشگاه های آمریکایی اطلاعات زیادی هست،حتی متل گرایش های هر کدام از دانشکده ها، اینجوری من راحت میتونم بفهمم کدام دانشگاه گرایش منو که اصلاح نباتاته(plant breeding) داره. من واقعا گیج شدم، بجز آمریکا هیچ اطلاعاتی در مورد سایر کشورها ندارم. ممنون میشم اگه بتونید راهنمایم کنید.
با تشکر

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - soilman - 02-03-2014

دوست عزیز
همانطور که اشاره کردید اطلاعات رنکینگ به صورت دقیق تر بیشتر شامل دانشگاه های آمریکایی میشه.در این تاپیک بحث های بیشتری شده...
در مورد رشته های کشاورزی اطلاعات خیلی کمتری وجود داره و شما بیشتر باید خودتون دنبال مولفه هایی چون اساتیدی که در اونجا کار می کنند و اینکه کیفیت و تعداد مقالات به چه حدی است به تخمینی برسید
در نهایت به طور کلی زیاد دنبال رنکینگ برای رشته های کشاورزی نباشید. فرق آنچنانی بین دانشگاه های اروپایی نیست
(02-03-2014, 05:14 PM)'aram_leg' نوشته:
ببخشید برم کدام قسمت انجمن کشاورزی؟
من چه جوری میتونم بفهمم دانشگاه های هر کشور چه رشته هایی رو دارن و رنکینگشون چنده؟
مثلا هر جایی گشتم فقط تونستم بفهمم Wageningen Universityدر رنک 2 جهانی قرار داره، دیگه هیچ اطلاعات دیگه ای پیدا نمیشه. مثل دیگر دانشگاه های کشاورزی همان کشور، رنکینگشون ویا حتی شاید رشته منو(اصلاح نباتات) نداشته باشن. واسه دانشگاه های آمریکایی اطلاعات زیادی هست،حتی متل گرایش های هر کدام از دانشکده ها، اینجوری من راحت میتونم بفهمم کدام دانشگاه گرایش منو که اصلاح نباتاته(plant breeding) داره. من واقعا گیج شدم، بجز آمریکا هیچ اطلاعاتی در مورد سایر کشورها ندارم. ممنون میشم اگه بتونید راهنمایم کنید.
با تشکر

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - aram_leg - 02-03-2014

(02-03-2014, 10:08 PM)'soilman' نوشته: دوست عزیز
همانطور که اشاره کردید اطلاعات رنکینگ به صورت دقیق تر بیشتر شامل دانشگاه های آمریکایی میشه.در این تاپیک بحث های بیشتری شده...
در مورد رشته های کشاورزی اطلاعات خیلی کمتری وجود داره و شما بیشتر باید خودتون دنبال مولفه هایی چون اساتیدی که در اونجا کار می کنند و اینکه کیفیت و تعداد مقالات به چه حدی است به تخمینی برسید
در نهایت به طور کلی زیاد دنبال رنکینگ برای رشته های کشاورزی نباشید. فرق آنچنانی بین دانشگاه های اروپایی نیست

حرف شما درست، ولی باید حداقل اسامی دانشگاه های هر کشور رو داشته باشم و بدونم کدوم از این دانشگاه ها حداقل رشته کشاورزی رو داره تا برم تو سایت دانشگاه و دنبال اون گرایش مد نطر بگردم. اینجوری که شما میگید مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاهه. میدونید باید چند تا دانشگاه رو سرچ کنم؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - soilman - 02-03-2014

دوست عزیز
به لطف گوگل و موتورهای جستجو این پیدا کردن سوزن تو انبار کاه بسیار راحت تر شده است
شما با جستجوی کلید واژه های رشته ی مورد نظرتان و دانشگاه - university یا department می تونین به لیست بزرگی از دانشگاه ها در سرتاسر دنیا دست پیدا کنید
به طور مثال اگر بزنید plant pathology dept در گوگل 6.630.000 نتیجه به شما ارائه میشه حال با ریز کردن جزئیات - مانند وارد کردن کشور مورد نظرتان - به اطلاعات مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید
(02-03-2014, 10:28 PM)'aram_leg' نوشته:
حرف شما درست، ولی باید حداقل اسامی دانشگاه های هر کشور رو داشته باشم و بدونم کدوم از این دانشگاه ها حداقل رشته کشاورزی رو داره تا برم تو سایت دانشگاه و دنبال اون گرایش مد نطر بگردم. اینجوری که شما میگید مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاهه. میدونید باید چند تا دانشگاه رو سرچ کنم؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - ForeverBlue - 03-03-2014

دوست گرامی

اگر شما هم رتبه دوم را از این صفحه دریافت کرده اید که واقعیت باید دفت بیشتری کنید چون این سایت (از نظر بنده) خیلی قابل اعتماد نیست و معیار رتبه بندی و منابع تحقیقات میدانی آن خیلی مشخص نیست. ضمن این که این رتبه دوم برای مهندسی کشاورزی است و در مورد رشته مد نظر شما (اصلاح نباتات) که جزئی تر و خاص است بعید میدانم رتبه بندی در این حد جزئی انجام شده باشد.

اگر بتوانید از رنکینگ این موسسه استفاده کنید شاید بهتر باشد.

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - narenar - 12-03-2014

سلام به همگی،
من معدل ارشدم 19.35 از دانشگاه تهران در رشته زبانشناسی، و دوتا هم مقاله دارم. می خواستم بدونم:
1. توی دانشگاهی مثل رادبوند، یا آمستردام چقد شانس دارم؟
2. برای همراه بردن همسرم چه شرایطی لازمه؟
3. این مبلغ 2080 یورویی که دانشگاه بطور ماهانه به عنوان مستمری کاندیداهای دکتری در نظر گرفته، خالصش چقدر دست آدمو میگیره و آیا برای زندگی توی هلند کفایت می کنه یا نه؟