آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - soilman - 13-05-2013

درود
تا جایی که اطلاع دارم خرج زندگی در دلفت ( عموما در هلند) همون حول و حوش 600-700 یورو در میاد...مسلما بیشتر از میلان نخواهد بود چون که میلان از شهرهای گران اروپا و دنیا می باشد...
(13-05-2013, 04:27 PM)'alirezaz' نوشته: سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشد.باز هم تشکر بابت سایت و شرایط خوبی که ایجاد کردید.
یه سوال داشتم..۲تا از دوستان من در دانشگاه پلی تکنیک میلان درس می خونن.بابت کمتر شدن هزینه ها در شهر لکو زندگی می کنند.هزینه زندگی در لکو تقریبا ماهی ۵۰۰-۶۰۰ یورو می شه که زندگی در میلان تقریبا ۸۰۰ در میاد.من برای تحصیل دکترا با هزینه خودم ۲ انتخاب دارم یا دلفت هلند یا میلان.می خواستم بدونم یه زندگی در دلفت هزینه ماهلنه چقدر می شود.اخه اگر گرونتر در میاد مجبورم بابت شرایط مالی به ایتالیا برم.
مرسی

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - فرید - 13-05-2013

(10-05-2013, 03:04 PM)'iman_arasteh' نوشته:
سلام اگه میشه در مورد رزومه منم جواب بدین:
لیسانس : مهندسی مکانیک جامدات آزاد مشهد با معدل 17.06
ارشد : MBA دانشگاه صنعتی شاهرود معدل 19
مقاله : 3 تا ISI
کتاب : 2مرتبط با ارشد نقش editor ( نویسنده استادم )
زبان : آیلتس SAMPLE دادم 6.5شدم 
شانس گرفتن FULL FUND در هلند هست و چقدر ؟
سلام

من در مورد رشته شما دقیق نمیدونم ولی در حالت کلی شانس پذیرش بالایی دارید. من تجربه خودم در مکاتبه و مصاحبه با استادای هلندی اینه که براشون مقاله و نزدیک بودن فیلد کاری خیلی مهمه و بعدشم معدل که شما هر دو تا شرایط اصلی دارید.  

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - alirezaz - 13-05-2013

مرسی بابت جواب،
یعنی نمی شه در هلنددر دلفت با ۵۰۰-۵۵۰ یورو یه زندگی نرمال داشت؟
اون ها با ۵۰۰-۶۰۰ یورو در دکو یه زندگی راحت رو دارند خوب خرج می کنند و در تنگنا نیستند

البته این هم بگم که میزان پول خرجی هر کس بسته به شرایط زندگی متفاوت هستش اما به طور کلی می خواستم بدونم زندگی در هلند گرونتره یا ایتالیا؟

جواب شما به طور کلی تر بستگی به خودتون هم داره که چگونه زندگی کنید و صرفه جویی کنید یا خیر
اتاق یا خونه ای که شما میگیرید بیشترین خرج رو داره و خوب با توجه به لینک های موجود در سایت دانشگاه و دیگر منابع بهتر می توانید مخارج رو نگاه کنید
بهتره در کنار خرج زندگی و اینها نیم نگاهی به امکان پیشرفت در اون جامعه داشته باشید و قطعا اینجوری نتیجه ی بهتری هم می تونید در تصمیم گیریتون بگیرید چون زمان دکترا زمان کمی نیست اگر به طور مثال 3 تا 4 سال بگیرید
(13-05-2013, 05:32 PM)'alirezaz' نوشته: مرسی بابت جواب،
یعنی نمی شه در هلنددر دلفت با ۵۰۰-۵۵۰ یورو یه زندگی نرمال داشت؟
اون ها با ۵۰۰-۶۰۰ یورو در دکو یه زندگی راحت رو دارند خوب خرج می کنند و در تنگنا نیستند

(13-05-2013, 05:34 PM)'alirezaz' نوشته: البته این هم بگم که میزان پول خرجی هر کس بسته به شرایط زندگی متفاوت هستش اما به طور کلی می خواستم بدونم زندگی در هلند گرونتره یا ایتالیا؟

میشه لطف بکنید توضیح بدید منظورتون از اینکه نیم نگاهی به پیشرفت در اون مکان داشته باشید چیه؟

بحثش دراینجا شاید مناسب نباشه ولی خوب به طور خلاصه باید ببینید هدف شما برای تحصیل در مقطع دکترا چیست و آیا اون کشور می تونه اهداف شما رو با توجه به شنیده ها و مطالعاتی که داشتید رو تا حدودی پوشش بده یا خیر؟
کشورهای مختلف قانون ها و شرایط مختلفی برای زندگی و کار دارند و این پارامترها میتونه در تصمیم گیری هر فردی موثر باشه
(13-05-2013, 06:06 PM)'alirezaz' نوشته: میشه لطف بکنید توضیح بدید منظورتون از اینکه نیم نگاهی به پیشرفت در اون مکان داشته باشید چیه؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - mahdigh13 - 18-05-2013

سلام به همه

میخواستم با شرایط من بگید که آیا شانسی برای phd در هلند دارم. لطفاً منو راهنمایی کنید، خیلی خیلی برام مهم هست:

لیسانس Computer Science از دانشگاه دولتی با معدل 15.30

فوق لیسانس Computer Networks از دانشگاه آزاد با معدل 16

IELTS با نمره 6.5

10 تا مقاله کنفرانسی : 2 تا با اندکس IEEE، یک مقاله با اندکس ISI Proceeding، هفت تا مقاله داخلی

1 مقاله ژورنال بین المللی،2 مقاله ژورنال سابمیت شده برای ISI

سن 29 ساله و مجرد

3 سال سابقه تدریس به صورت حق التدریس در دانشگاه آزاد

1 سال و 2 ماه سابقه کار مرتبط با بیمه

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - Shahrouz - 18-05-2013

درود

شانس نسبتا خوبی دارید. به نظرم موقعیتهای فعال در دوره PhD مثل www.academictransfer.com رو جستجو کنید یا سایتهای دانشگاهها رو بگردید. به هر حال رقابت برای دانشگاههای تاپ مثل دلفت، تونته یا آیندهوون بیشتر ولی موقعیتهای PhD بیشتر هستند. 

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - mm_znu - 31-08-2013

با سلام
من لیسانس معدن گرایش استخراج از دانشگاه دولتی با معدل 15/73 و ارشد نفت حفاری- بهره برداری از دانشگاه آزاد با معدل 18 دارم 5 تا هم مقاله داخلی دارم تا الان و تا 3 ماه دیگه یک isi هم میدم در ضمن آمادگی من برای زبان در حدود 80 برای ibt هست خواستم ببینم واسه کدوم دانشگاه هلند یا اتریش میتونم اپلای کنم و اینکه شانس پذیرشم چقدر است؟
ممنون میشم پاسخم رو بدید