آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - iman7 - 19-04-2016

(19-04-2016, 12:07 PM)Matinking نوشته: [*]

سلام

خیر... همون ریزنمره نمیشه...
این دقیقا همون course description هست... اون grade هم درواقع اعلان تعداد واحد هر درس در کنار description اون هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
[*]

متین جان متوجه نشدم. تو ریز نمره خوب تعداد واحد هم هست. Description هم دقیقا یعنی چی. خوب وقتی اسم درس finite element analysis برای کسی که تو رشته مکانیک باشه واضحه که مبحث درسی چی بوده.

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - Matinking - 19-04-2016

(19-04-2016, 03:15 PM)iman7 نوشته: متین جان متوجه نشدم. تو ریز نمره خوب تعداد واحد هم هست. Description هم دقیقا یعنی چی. خوب وقتی اسم درس finite element analysis برای کسی که تو رشته مکانیک باشه واضحه که مبحث درسی چی بوده.

سلام ایمان جان

خب این "وضوح" ی که می فرمایید در مورد همه دانشگاه ها صادق نیست Smile
مثلا در رشته کامپیوتر درسی مثل Advanced Programming معمولا گویای این نیست که آیا object-oriented programming در اون cover میشه با paradigm خاص دیگه ای...
یا مثلا درسی مثل Robot Control رو در همین مکانیک در نظر بگیرید... این درس می تونه کلا manipulator ها و کنترل اونها رو مدنظر قرار داده باشه یا بو نوعی mobile robot ها رو هم در نظر گرفته باشه... و حتی هم ممکن هست روی تکنیک های تئوری مثل adaptove sctuctured control تکیه بیشتری داشته باشه...

طبیعتا برای دپارتمانی که دنبال پیدا کردن ابعاد دقیق background مطالعاتی شماست، این تفاوت ها می تونه در مناسب تشخیص دادن شما برای تحقیقاتشون تعیین کننده باشه...
اینجاست که course description، که محتوای هر course رو ولو (title وار) مشخص می کنه، راهگشا هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - iman7 - 19-04-2016

(19-04-2016, 03:28 PM)Matinking نوشته: سلام ایمان جان

خب این "وضوح" ی که می فرمایید در مورد همه دانشگاه ها صادق نیست Smile
مثلا در رشته کامپیوتر درسی مثل Advanced Programming معمولا گویای این نیست که آیا object-oriented programming در اون cover میشه با paradigm خاص دیگه ای...
یا مثلا درسی مثل Robot Control رو در همین مکانیک در نظر بگیرید... این درس می تونه کلا manipulator ها و کنترل اونها رو مدنظر قرار داده باشه یا بو نوعی mobile robot ها رو هم در نظر گرفته باشه... و حتی هم ممکن هست روی تکنیک های تئوری مثل adaptove sctuctured control تکیه بیشتری داشته باشه...

طبیعتا برای دپارتمانی که دنبال پیدا کردن ابعاد دقیق background مطالعاتی شماست، این تفاوت ها می تونه در مناسب تشخیص دادن شما برای تحقیقاتشون تعیین کننده باشه...
اینجاست که course description، که محتوای هر course رو ولو (title وار) مشخص می کنه، راهگشا هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
متین جان اخه مشکل اینه که این پوزیشن های اروپایی اصلا روال خاصی ندارن انگار و دپارتمان (مشابه امریکا منظورمه) ظاهرا دخالتی نداره. مثلا حداقلی اعلام نمی کنن از معدل و یا مثلا نمره زبان. بعضی ها برای اپلی گفتن فقط سی وی و کاور لتر بفرستید حتی ریز نمره هم نخواستن که عنوان کورس ها را بخوان.

دو تا پوزیشن رو من دنبالش بودم هر دو توی Eindhoven توی یکیش هم ریز نمره هم list of grades خواسته توی یکیش فقط ریز نمره خواسته.
دوتا پوزیشن دیگه تو Chalmers دیدم هر دوهم  توی دانشکده مکانیک. توی یکیش گفته باید ظرف دو سال اول سوئدی یاد بگیری و تدریس کنی اون یکی گفته فقط انگلیسی.
ظاهرا اینطوریه که دانشگاه یا حتی دپارتمان به عنوان یه سازمان تصمیم گیر نیست و استادایی که پوزیشن رو تعریف کردن مستقلا این شروط رو می گذارن و انتخاب هم دست اوناس.
من 4 سال پیش برای یه پوزیشن تودانشگاه Bergen نروژ اپلی کردم که خوب مسلما به اندازه NTNU خواهان نداره. یعنی خیلی بالا نیست. من تجربم البته کم بود و کاور لتر بدی نوشتم و رد شدم ولی جالبه که یه نامه فرستادن افراد پذیرفته شده رو معرفی کردن دو تاشون از ایران بود. یادمه یکیشون ریاضی خونده بود. پوزیشن هم در مورد heat transfer بود. من رزومه اون شخص رو نمی دونم احتمالا مقاله مرتبط داشته ولی اگه واقعا کورس های گذرونده انقدر مهم باشه براشون مگه ریاضی چقدر کورس مرتبط با همچین موضوعی می تونه داشته باشه؟ من می فهمم که کسی با بکگراند ریاضی کاندیدای بدی نیست برای حل مسائل عددی تو هر زمینه مهندسی اما اگه واقعا کورس مهم باشه به نظرم رشته مرتبط بودن خیلی مهم میشه. من از هرکسی هم که تا حالا تحقیق کردم گفته اروپا باید مقاله داشته باشی. بعنی زمینه تحقیق براشون خیلی مهمتره از عنوان رشته و درس.
من که گیج شدم و سر از کار این اروپایی ها در نیاوردم. ظاهرا باید بگردم دنبال یه سری کشورهای دیگه تو جهان هستی.

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - rvx2008 - 06-06-2016

سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
من تا 1 ماه دیگه خدمتم تمامه می خوام شروع کنم پروسه ادامه تحصیل واسه دکترا رو
خودم فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه شیراز 15/50
لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر 14/45
یک مقاله isi  و یک کنفرانس بین المللی داخلی هم شرکت کردم
و همسرم هم فوق لیسانس پرستاری داره 6 سال هم سابقه کار و تدریس تو دانشگاه شیراز داره چند تا هم مقاله isi
هنوز زبان هیچ کاری نکردیم ولی زبانمون خوبه
1- به نظرتون تو چه کشورایی واسه ادامه اقدام کنم؟
2-چون دانشگاه سراسری بودم حتما باید یه سال صبر کنم تا مدرکم آزاد شه بعد اقدام کنم یا میشه الان اقدام کرد تو مراحل آخر پذیرش مدرک رو ارائه داد؟
3-همسرم واسه job offer می خواد بیاد کشوری هست که با توجه به رشتمون واسه هردومون مناسب باشه؟
ممنون میشم جواب بدید

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - neda69 - 30-01-2017

سلام عرض میکنم. لطفا ببنید با رزومه زیر امکان گرفتن فاند برای مقطع دکتری در رشته فیزیک و دانشگاههای معتبر هلند را دارم:
معدل کارشناسی 15.22 شهید چمران اهواز(دولتی)
معدل کارشناسی ارشد 18.63(شاگرد اول کلاس)  دانشگاه دولتی
دارای یک مقاله داخلی و یک isi
نمره آیلتس7

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - Matinking - 30-01-2017

(30-01-2017, 02:42 AM)neda69 نوشته: سلام عرض میکنم. لطفا ببنید با رزومه زیر امکان گرفتن فاند برای مقطع دکتری در رشته فیزیک و دانشگاههای معتبر هلند را دارم:
معدل کارشناسی 15.22 شهید چمران اهواز(دولتی)
معدل کارشناسی ارشد 18.63(شاگرد اول کلاس)  دانشگاه دولتی
دارای یک مقاله داخلی و یک isi
نمره آیلتس7

چرا که نه؟!

به نظرم شرایط خوبی دارید...

هلند دانشگاه های زیادی داره که بعید هست اگر بین اونها خوب دنبال position بگردید، چیزی بدست نیارید...

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - اسیلا - 01-08-2017

سلام بچه ها من برای پلیمر هیچ جارو پیدا نمیکنم. تازه به کسایی که هم ک پیام دادم تا حالا اصلا جواب ندادن. 
معدلم 17.71 فوق دانشگاه فردوسی مشهد
18.23 لیسانس آزاد مشهد
یک مقاله isi
زبانم خوبه تا اخر تابستون ایلتس میگیرم. 
خیلی هم عجله دارم ک حتما برم. پوزیشن میخواستم تا حالا. و لی الان اکسترنالم برام خوبه . میشه راهنماییم کنین. یک سال سابقه کار مرتبط هم دارم. 
زمینه کاریم یه جورایی لاستیک و الاستومر ها هستش

(30-01-2017, 03:39 AM)Matinking نوشته: چرا که نه؟!

به نظرم شرایط خوبی دارید...

هلند دانشگاه های زیادی داره که بعید هست اگر بین اونها خوب دنبال position بگردید، چیزی بدست نیارید...

پس چرامن پیدا نمیکنم!!!!

بچه ها میشه مدارک لازم رو خیلی واضح برای من بگید . با نمونه باشه خیلی ممنون میشم .

RE: پذیرش در مقطع PhD در کشور هلند - Shihan - 02-08-2017

(01-08-2017, 01:39 PM)اسیلا نوشته: بچه ها میشه مدارک لازم رو خیلی واضح برای من بگید . با نمونه باشه خیلی ممنون میشم .

مدارک لازم برای هز دانشگاه ممکنه متفاوت باشه بنابراین نمیشه برای همه یک پکیج ارائه داد. بهتره وب سایت دانشگاه و phd programme  رو نگاه
بندازید بعنوان مثال یه دانشجوی دکتری کامپیوتر برای دانشگاه Utrecht نیاز به این مدارک داره.

از اینجا

[url=https://ssl1.peoplexs.com/Peoplexs22/CandidatesPortalNoLogin/Vacancy.cfm?PortalID=4124&VacatureID=920973&Vacancy=PhD%20student%20in%20Software%20Technology%20%281%2E0%20FTE%29#top][/url]