آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: تحصیل در فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)

صفحات 1 2 3

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - rezasabet - 26-02-2015

سلام.
متاسفانه با اینکه  فرانسه مهد حقوق دنیاست و خیلی از دانشجوهای حقوق برای دوره دکترا به این کشور میرن ولی حرفی از نحوی گرفتن پذیرش برای این رشته و نحوی گرفتن بورس تو سایت شما نیست!!!

لطفا در مورد دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه برای دوره دکترای حقوق با بورس تحصیلی اطلاعاتی بدید.
ممنون.

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - Shihan - 28-02-2015

(26-02-2015, 12:48 AM)'rezasabet' نوشته: سلام.
متاسفانه با اینکه  فرانسه مهد حقوق دنیاست و خیلی از دانشجوهای حقوق برای دوره دکترا به این کشور میرن ولی حرفی از نحوی گرفتن پذیرش برای این رشته و نحوی گرفتن بورس تو سایت شما نیست!!!
لطفا در مورد دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه برای دوره دکترای حقوق با بورس تحصیلی اطلاعاتی بدید.
ممنون.

سلام شما بهتره از این سایت برای پیدا کردن دوره خودتون استفاده کنید
http://www.campusfrance.org/en

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - mozhganam - 01-07-2015

با سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نانو فناوری از دانشگاه زاهدان  با معدل 18.17 هستم که دانشجوی رتبه الف هستم. کارشناسی مهندسی مواد از دانشگاه شهیدباهنر کرمان با معدل 15دارم.میخواستم بدونم اگر میتونم الان برای دکتری اقدام کنم تا چند ماه دیگه که مقاله م چاپ بشه و مدرک زبانمو بگیرم؟ چطوری باید اقدام کنم که اثرگزار باشه؟
با تشکر

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - Mehran28 - 01-07-2015

(01-07-2015, 05:19 PM)mozhganam نوشته: با سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نانو فناوری از دانشگاه زاهدان  با معدل 18.17 هستم که دانشجوی رتبه الف هستم. کارشناسی مهندسی مواد از دانشگاه شهیدباهنر کرمان با معدل 15دارم.میخواستم بدونم اگر میتونم الان برای دکتری اقدام کنم تا چند ماه دیگه که مقاله م چاپ بشه و مدرک زبانمو بگیرم؟ چطوری باید اقدام کنم که اثرگزار باشه؟
با تشکر

شما تا مهر و یا نهایتا اواخر آبان(برای پذیرش و شروع تحصیل در پاییز 2016) باید مدرک زبان و دیگر مدارکتون آماده باشه که بتونی اقدام کنی، برای اقدام موثر هم بهتر هست از مرداد ماه دانشگاه و کشور مقصد رو انتخاب کنید و شرایطش رو بررسی کنید و برای شهریور هم دنبال استاد تو اون دانشگاه باشد و باهاش ارتباط برقرار کنید.
موفق باشی/

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - mozhganam - 02-07-2015

(01-07-2015, 05:39 PM)mehran28 نوشته: شما تا مهر و یا نهایتا اواخر آبان(برای پذیرش و شروع تحصیل در پاییز 2016) باید مدرک زبان و دیگر مدارکتون آماده باشه که بتونی اقدام کنی، برای اقدام موثر هم بهتر هست از مرداد ماه دانشگاه و کشور مقصد رو انتخاب کنید و شرایطش رو بررسی کنید و برای شهریور هم دنبال استاد تو اون دانشگاه باشد و باهاش ارتباط برقرار کنید.
موفق باشی/

خیلی ممنونم. هدفم شهر lille هست. استادا جواب نمیدن ویا من اشتباه اقدام کردم. میشه یک مثال بزنید برام .یک رزومه تهیه کردم و بهشون ایمیل  زدم اما جواب نمیدن Sad

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - Mehran28 - 02-07-2015

(02-07-2015, 12:09 PM)mozhganam نوشته: خیلی ممنونم. هدفم شهر lille هست. استادا جواب نمیدن ویا من اشتباه اقدام کردم. میشه یک مثال بزنید برام .یک رزومه تهیه کردم و بهشون ایمیل  زدم اما جواب نمیدن Sad

فعلا زود هست برای تماس با استاد، تقریبا از اواخر شهریور و مهر ماه شما شروع به تماس با اساتید کنید.
اینجا اطلاعات کافی هست، می تونی تو قسمتی که گفتم سوالات رو بپرسی و اقدام کنی.
موفق باشی/

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - th_maghsoodi - 07-08-2015

سلام 

امکانش هست در خصوضص رشته مدیریت در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور فرانسه  توضیح بدید؟
وضعیت پذیرش و فاند چطور است.....
سپاس

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - Shihan - 10-08-2015

(07-08-2015, 10:59 PM)th_maghsoodi نوشته: سلام 

امکانش هست در خصوضص رشته مدیریت در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور فرانسه  توضیح بدید؟
وضعیت پذیرش و فاند چطور است.....
سپاس

رشته مدیریت در فرانسه به زیر گرایشهای متنوعی تقسیم میشه و هم دروس به انگلیسی وجود دارن و هم فرانسوی.
بهتره برای اقدام ابتدا جستجوی رشته در دانشگاه از طریق این سایت و سپس پیدا کردن استاد و نحوه تماس با اساتید راهگشا خواهد بود.

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - mgorji - 05-09-2015

دوستان آیا کسی از Franco-Iranian scholarships  اطلاعی داره که به چه صورت هست استاد در پاسخ به تقاضای من برای مقطع PhD این طوری جواب داده

That may be a problem. Financial support is available for PhD students, but you need to study one year (second year of master) before getting into the PhD program.  There may be Franco-Iranian scholarships available to cover you for the master 2 year.  Since tuition is inexpensive in France, you need only to cover your living expenses.

به نظر شما این موقعیت ارزش پیگیری داره و آیا کسی می تونه بدون پشتوانه مالی صرفا با تکیه بر این کمک هزینه هزینه های یکسال مستر رو پوشش بده و بعد برای دکترا اقدام کنه؟

ممنون

RE: پذیرش در مقطع PhD در فرانسه - Shihan - 06-09-2015

(05-09-2015, 10:23 AM)mgorji نوشته: دوستان آیا کسی از Franco-Iranian scholarships  اطلاعی داره که به چه صورت هست استاد در پاسخ به تقاضای من برای مقطع PhD این طوری جواب داده

That may be a problem. Financial support is available for PhD students, but you need to study one year (second year of master) before getting into the PhD program.  There may be Franco-Iranian scholarships available to cover you for the master 2 year.  Since tuition is inexpensive in France, you need only to cover your living expenses.

به نظر شما این موقعیت ارزش پیگیری داره و آیا کسی می تونه بدون پشتوانه مالی صرفا با تکیه بر این کمک هزینه هزینه های یکسال مستر رو پوشش بده و بعد برای دکترا اقدام کنه؟

ممنون

من همچین بورسی رو نشنیدم اما اگر وجود داشته باشه باید متقاضی زیادی هم براش باشه. نمیشه دقیق از میزان و تعداد بورس اضهار نظر کرد. اما اینجا خود سفارت بورسهایی رو ارائه کرده. ضمن اینکه فرانسه هم جزو کشورهای اروپا هیت که دانشگاههای بعضا رایگان درونش پیدا میشه (دوره انگلیسی ممکنه اغلب با شهریه همراه باشه)