آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 22-07-2015

(22-07-2015, 07:10 AM)Reza.S-R نوشته: سلام.

دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد دانشگاه اصفهان هستم.
رشته حقوق خصوصی (حقوق مدنی).
معدل لیسانس 18.47 معدل ارشد تا الان 18.10
دو بار شاگرد اول دانشکده شده ام.
4 تا مقاله دارم که زیر چاپ هستن برای مجلات داخلی.
دارم برای آیلتس آماده میشم و در حد Upper intermediate  هستم.

1) رشته حقوق در آلمان چقد شانس داره؟
2) بدون هزینه زندگی توانایی تحصیل در خارج ندارم.
3) میشه جاهای خالی برای پاییز یا زمستان 2016 را معرفی کنید؟
4) من شنیدم رشته هایی مثل فیزیک محض که اصلا کاربردی نیست فاند داره چه برسه به رشته حقوق.

اصولاً رشته های علوم انسانی و خصوصاً حقوق چون از رشته های پرمتقاضی هستن الویت با رزومه قدرتمند شانس بیشتری دارن من فکر میکنم شانست بالاست اگر نمره زبان ایلتس بالای 7 بگیرید.
1- رشته حقوق در المان از اینجا مشاهده کنید اما بهترین های حقوق در المان میشه به دانشگاههای hamburg , Heidelberg , Bonn , Berlin , Gottingen , Frieburg , Augsburg
2- تماس به استاد و پیدا کردن موقعیت خالی تنها شانس گرفتن بورسه
3- باید در هر دپارتمان دانشگاه جستجو کنید.
4- اتفاقاً فاند رشته های حقوق بسیار رقابتیه و گرفتنش سخت ، البته ناامید نشید و اقدام کنید.
برای کشورهای هلند، فرانسه ، اسپانیا هم دانشگاههای مختلف رو بررسی کنید.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Reza.S-R - 22-07-2015

(22-07-2015, 09:46 AM)Mr-Voltage نوشته: اصولاً رشته های علوم انسانی و خصوصاً حقوق چون از رشته های پرمتقاضی هستن الویت با رزومه قدرتمند شانس بیشتری دارن من فکر میکنم شانست بالاست اگر نمره زبان ایلتس بالای 7 بگیرید.
1- رشته حقوق در المان از اینجا مشاهده کنید اما بهترین های حقوق در المان میشه به دانشگاههای hamburg , Heidelberg , Bonn , Berlin , Gottingen , Frieburg , Augsburg
2- تماس به استاد و پیدا کردن موقعیت خالی تنها شانس گرفتن بورسه
3- باید در هر دپارتمان دانشگاه جستجو کنید.
4- اتفاقاً فاند رشته های حقوق بسیار رقابتیه و گرفتنش سخت ، البته ناامید نشید و اقدام کنید.
برای کشورهای هلند، فرانسه ، اسپانیا هم دانشگاههای مختلف رو بررسی

ببخشید دوباره سوالی داشتم:

1) در هلند و اسپانیا هم وضعیت پذیرش مثل آلمان از طریق مکاتبه با اساتید است؟
2) دانشکده های حقوق فرانسه با توجه به تعصب بی جا به زبانشون، اغلب زبان فرانسه میخواهند!! از وضعیت دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه در حقوق اطلاعی دارید؟
3) شنیده ام اسپانیا مثل ایتالیا از کشور های کم درآمد است و وضعیت بورس دهی آن پایین است! درسته؟
4) سایر کشور های اسکاندیناوی را در این رشته چطور میبینید؟

ببخشید که سوالات غیر مربوط با آلمان را نیز از اینجا پرسیدم!
متاسفاته رشته ( حقوق ) به شدت در سایت آکادمی کافه مظلوم بوده و اگر تمام این سایت را بگردید یا اطلاعات کافی وجود ندارد و یا مدیران به سوالات دانشجویان حقوق جوابی نمی دهند!!!!

سپاس.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 22-07-2015

(22-07-2015, 02:43 PM)Reza.S-R نوشته: ببخشید دوباره سوالی داشتم:

1) در هلند و اسپانیا هم وضعیت پذیرش مثل آلمان از طریق مکاتبه با اساتید است؟
2) دانشکده های حقوق فرانسه با توجه به تعصب بی جا به زبانشون، اغلب زبان فرانسه میخواهند!! از وضعیت دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه در حقوق اطلاعی دارید؟
3) شنیده ام اسپانیا مثل ایتالیا از کشور های کم درآمد است و وضعیت بورس دهی آن پایین است! درسته؟
4) سایر کشور های اسکاندیناوی را در این رشته چطور میبینید؟

ببخشید که سوالات غیر مربوط با آلمان را نیز از اینجا پرسیدم!
متاسفاته رشته ( حقوق ) به شدت در سایت آکادمی کافه مظلوم بوده و اگر تمام این سایت را بگردید یا اطلاعات کافی وجود ندارد و یا مدیران به سوالات دانشجویان حقوق جوابی نمی دهند!!!!

سپاس.

1- بله. تاثیر بورس و تماس با استاد بسیار مهمه.
2- در این خصوص میتونی سایت کمپو رو چک کنی.
3- خیر بدین شکل نیست، اسپانیا الان از دوره رکود اقتصادی خارج شده و بیشتر دوره دکتری رو با کمک هزینه پوشش میده
4- نروژ و سوئد هم بسیار فعالند.

- در خصوص عدم اطلاع رسانی یا اشتراک در خصوص رشته شما باید عرض کنم این مورد به ترجم قرار گرفتن یا نگرفتن رشته ای خاص در این سایت نیست، مسلماً ما به نیروهای دقیق و با دانش کاملی حقوقی نیاز داریم که اطلاعات رو بروز کنند اما متقاضی دقیقی این مورد رو انجام نداده اما خب به هر حال رشته به رشته هم ممکنه این مورد رو دربربگیره.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - malihee - 23-07-2015

سلام .

من دانشجو ارشد معماری دانشگاه غیر انتفایی با معدل 17.80هستم ... لیسانس طراحی صنعتی دانشگاه آزاد که از گرایش های هنر هست با معدل 15.90 و دیپلم معماری (البته در دوره کارشناسی در دوره روزانه دانشگاه باهنر کرمان قبول شدم)...سه تا مقاله داخلی دارم و در حال تالیف یک مقاله isi  هستم .... مسلط به نرم افزار های تخصصی رشته معماری...ودارای مدرک زبان B1 هستم بنظر شما با با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی تغییر رشته دادم شانسی برای گرفتن بورس در رشته معماری از دانشگاههای آلمان رو در مقطع دکتری دارم ؟؟؟؟ 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 23-07-2015

(23-07-2015, 09:17 AM)malihee نوشته: سلام .

من دانشجو ارشد معماری دانشگاه غیر انتفایی با معدل 17.80هستم ... لیسانس طراحی صنعتی دانشگاه آزاد که از گرایش های هنر هست با معدل 15.90 و دیپلم معماری (البته در دوره کارشناسی در دوره روزانه دانشگاه باهنر کرمان قبول شدم)...سه تا مقاله داخلی دارم و در حال تالیف یک مقاله isi  هستم .... مسلط به نرم افزار های تخصصی رشته معماری...ودارای مدرک زبان B1 هستم بنظر شما با با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی تغییر رشته دادم شانسی برای گرفتن بورس در رشته معماری از دانشگاههای آلمان رو در مقطع دکتری دارم ؟؟؟؟ 

خیر مشکلی نداره چون از زیر مجموعه یه گروه تحصیلی هستن. در کل شانست با داشتن مدرک زبان المانی و مقالات پژوهشی و معدل  مناسب میتونی روی گرفتن پذیرش حساب کنی به نظرم بهتره دانشکده ها رو بررسی کنی از اینجا. و تماس با استادها خیلی پیشنهاد میشه.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - malihee - 23-07-2015

متشکرم از راهنمایی شما ......
یک سوال دیگه هم دارم .....
پذیرش گرفتن از استاد کافیه یا بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه هم باید پذیرش بگیرم؟؟؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - rulany - 23-07-2015

(23-07-2015, 10:34 AM)malihee نوشته: متشکرم از راهنمایی شما ......
یک سوال دیگه هم دارم .....
پذیرش گرفتن از استاد کافیه یا بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه هم باید پذیرش بگیرم؟؟؟

عموما شما ابتدا نیاز دارید که اوکی از اساتید بگیرید .بعدش برای دانشگاه اقدام کنید و از دانشگاه پذیرش بگیرید که البته استاد میتونه اپلیکیشن شما رو ساپورت کنه

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mehran65 - 23-07-2015

سلام وقتتون بخیر
من رشتم مکاترونیک هستش. میخواستم برای دانشگاه های المان اقدام کنم.
اما حقیقتش نمیدونم کدوم دانشگاهاش بورسیه برای دکترای مکاترونیک رو میدن.
چجوری میشه لیستی از دانشگاه های این رشته تهیه کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 23-07-2015

(23-07-2015, 02:47 PM)mehran65 نوشته: سلام وقتتون بخیر
من رشتم مکاترونیک هستش. میخواستم برای دانشگاه های المان اقدام کنم.
اما حقیقتش نمیدونم کدوم دانشگاهاش بورسیه برای دکترای مکاترونیک رو میدن.
چجوری میشه لیستی از دانشگاه های این رشته تهیه کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

دروود بر شما.
کاربر عزیز لطفاً تاپیک رو بدقت مطالعه کنید همه سوالات شما درون تاپیک وجود داره. کمی زحمت بدهید و مطالعه کنید!

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mehran65 - 24-07-2015

اگر منظورتون سایت http://www.daad.de/en  هستش
شرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم