آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - ashkanink - 04-07-2015

(01-07-2015, 11:35 AM)Mr-Voltage نوشته: به هرحال در المان تجربه نشون داده بیشتر گرایشهای عمران به انگلیسی محدود هستن مگر اینکه با دپارتمانهای دیگر دوره خودت رو برداری.
ایتالیا هم هزینه اش بر حسب یورو هست مانند بسیاری از کشورهای عضو یورو شهرهای بزرگ و کوچیک در هزینه ات تاثیر گذار خواهد بود.
باید بگردی و با استاد مکاتبه کنی همچنین دنبال موقعیت خالی که سایتهای مختلف گهی میکنن هم باش.

از کجا میتونم بگردم ؟ یعنی جه سایت هایی ؟ خودم باید این کارو کنم یا بسپارم به موسسات ؟ من برای پایان نامم دومین مقاله ISI رو هم دارم آماده میکنم احتمالا 
معمولا دپارتمان عمران - محیط زیست یکی هستند مگه نه ؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mpm7030 - 05-07-2015

سلام دوستان 
من برای اولین بار هستش که اینجا میام
من لیسانسم دانشگاه آزاد مهندسی شهرسازی با معدل 15.20 بوده
فوق رو غیر انتفاعی برنامه ریزی شهری خوندم معدلم 17.5 هست
3 مقاله  علمی پژوهشی
2 تا مقاله علی ترویجی
2 مقاله ISI  هم دارم
25 کنفرانس داخلی شرکت کردم
10 کنفرانس بین المللی داخلی شرکت کردم
2 کنفرانس بین المللی خارجی 
3 تا کتاب مرتبط نوشتم
2 تا کتاب مرتبط ترجمه کردم
سابقه کار و کار پژوهشی ندارم.

خواستم ببینم شانسی برای دکتری خوندن و  تو کشور های اروپا دارم ؟ چون شنیدم اروپا و مخصوصاً ایتالیا و آلمان رو شهرسازی خیلی زیاد کار کردن و رشته های مرتبط زیادی در این زیر شاخه وجود داره
زبانم هم در حد  خوب هست و تولیمو و msrt  بالایی دارم و هنوز تافل شرکن نکردم
ممنون میشم پاسخم رو بدید....

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - samanmahmoudi20 - 05-07-2015

[b][b][b][b][b][b][b][b][b][b][b][b]مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
رشته مورد نظر: روانشناسی بالینی یا عمومی 

معدل ارشد: 18.86
رشته ارشد: روانشناسی عمومی
دانشگاه ارشد: علوم تحقیقات
معدل لیسانس: 12.01
رشته لیسانس: زبان و ادبیات انگلیسی
دانشگاه لیسانس: آزاد بروجرد
[b][b]مدرک زبان انگلیسی: ندارم
مدرک زبان آلمانی: B2 و درحال گذراندن دوره C1
مقالات خارجی: 2 مقاله isi
مقالات داخلی: ندارم
تالیف کتاب: ندارم
سابقه کار: 2 سال غیر مرتبط
سایر افتخارات و مدارک: شاگرد اول دانشکده و نمره پایان نامه 19.75

دانشگاه مورد نظر در آلمان:
[/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b]
[/b] میخواستم ببینم برای پذیرش بدون فاند از دانشگاهای آلمان چقدر شانس دارم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوستان عزیز این خلاصه ای از شرایط خانوم بنده س در سایت دیگری رزومه اش رو گذاشته بودند ولی پاسخی نگرفنتد ، لطفا از راهنمایی ایشون دریغ نفرمایید ،ممنونم

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mokhtarifar - 07-07-2015

سلام دوستان
می خوام در مقطع دکتری حسابداری تو آلمان ادامه تحصیل و زندگی کنم...
لیسانس 14.33
فوق لیسانس 16.79
پایان نامه 19.5
3تا مقاله isi
3 تا توصیه نامه
مدرک زبان متاسفانه ندارم، میتونم پذیرش مشروط به نمره زبان بگیرم؟
ممنون اگه راهنماییم بکنین

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - afrooz.a - 08-07-2015

با سلام. بنده فارغ التحصیل رشته ی ریاضی کاربردی از دانشگاه پیام نور با معدل 13/28 و دانشجوی ترم آخر مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد هستم. معدل فوق لیسانسم بدون احتساب نمره پایان نامه 17/88 هست که انشاالله بعد از دفاع معدل کل بالاتر میره. در حال نوشتن پایان نامه هستم که از موضوعات تقریبا به روز هست. میخاستم بدونم چقدر شانس پذیرش دکترا توی دانشگاه های آلمان رو دارم؟ مدیریت فناوری اطلاعات توی آلمان چه جایگاهی داره؟ برای پذیرش توی این رشته باید زبان انگلیسی رو تقویت کرد یا آلمانی؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 08-07-2015

(04-07-2015, 09:37 AM)ashkanink نوشته: از کجا میتونم بگردم ؟ یعنی جه سایت هایی ؟ خودم باید این کارو کنم یا بسپارم به موسسات ؟ من برای پایان نامم دومین مقاله ISI رو هم دارم آماده میکنم احتمالا 
معمولا دپارتمان عمران - محیط زیست یکی هستند مگه نه ؟

از سایت DAAD میتونی براحتی پیدا کنی. همه کارها براحتی توسط خودت میتونه انجام بشه. بله معمولاً در یک دپارتمان هستند مگر هم در بخش علوم.

(05-07-2015, 08:09 PM)mpm7030 نوشته: سلام دوستان 
من برای اولین بار هستش که اینجا میام
من لیسانسم دانشگاه آزاد مهندسی شهرسازی با معدل 15.20 بوده
فوق رو غیر انتفاعی برنامه ریزی شهری خوندم معدلم 17.5 هست
3 مقاله  علمی پژوهشی
2 تا مقاله علی ترویجی
2 مقاله ISI  هم دارم
25 کنفرانس داخلی شرکت کردم
10 کنفرانس بین المللی داخلی شرکت کردم
2 کنفرانس بین المللی خارجی 
3 تا کتاب مرتبط نوشتم
2 تا کتاب مرتبط ترجمه کردم
سابقه کار و کار پژوهشی ندارم.

خواستم ببینم شانسی برای دکتری خوندن و  تو کشور های اروپا دارم ؟ چون شنیدم اروپا و مخصوصاً ایتالیا و آلمان رو شهرسازی خیلی زیاد کار کردن و رشته های مرتبط زیادی در این زیر شاخه وجود داره
زبانم هم در حد  خوب هست و تولیمو و msrt  بالایی دارم و هنوز تافل شرکن نکردم
ممنون میشم پاسخم رو بدید....

شانست خوبه ، بهتره دنبال استاد بگردی و یا دنبال موقعیت خالی در دانشگاهها بگردی. وب سایت daad رو هم جستجو کن.

(05-07-2015, 09:46 PM)samanmahmoudi20 نوشته: [b][b][b][b][b][b][b][b][b][b][b][b]مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
رشته مورد نظر: روانشناسی بالینی یا عمومی 

معدل ارشد: 18.86
رشته ارشد: روانشناسی عمومی
دانشگاه ارشد: علوم تحقیقات
معدل لیسانس: 12.01
رشته لیسانس: زبان و ادبیات انگلیسی
دانشگاه لیسانس: آزاد بروجرد
[b][b]مدرک زبان انگلیسی: ندارم
مدرک زبان آلمانی: B2 و درحال گذراندن دوره C1
مقالات خارجی: 2 مقاله isi
مقالات داخلی: ندارم
تالیف کتاب: ندارم
سابقه کار: 2 سال غیر مرتبط
سایر افتخارات و مدارک: شاگرد اول دانشکده و نمره پایان نامه 19.75

دانشگاه مورد نظر در آلمان:
[/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b]
[/b] میخواستم ببینم برای پذیرش بدون فاند از دانشگاهای آلمان چقدر شانس دارم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوستان عزیز این خلاصه ای از شرایط خانوم بنده س در سایت دیگری رزومه اش رو گذاشته بودند ولی پاسخی نگرفنتد ، لطفا از راهنمایی ایشون دریغ نفرمایید ،ممنونم

با داشتن مدرک زبان بالای c1 شانس ممکنه داشته باشه البته بیشتر این دوره های این دستی میشه به المانی پیدا بشه. بدون بورس که خب راحتتره.

(07-07-2015, 11:59 PM)mokhtarifar نوشته: سلام دوستان
می خوام در مقطع دکتری حسابداری تو آلمان ادامه تحصیل و زندگی کنم...
لیسانس 14.33
فوق لیسانس 16.79
پایان نامه 19.5
3تا مقاله isi
3 تا توصیه نامه
مدرک زبان متاسفانه ندارم، میتونم پذیرش مشروط به نمره زبان بگیرم؟
ممنون اگه راهنماییم بکنین

شانس شما منوط به دانشگاه مورد نظر است اکثر دانشگاههای خوب نمره gmat یا gre هم نیاز دارن و البته نمره زبان بالا برای این نمونه رشته ها!! به نظرم ابتدا مکاتبه کنید و نمونه مدارک مورد نیاز رو چک کنید. شانست مناسبه اما نمیشه دقیق گفت بورس میتونی بگیری یا خیر!!

(08-07-2015, 12:33 AM)afrooz.a نوشته: با سلام. بنده فارغ التحصیل رشته ی ریاضی کاربردی از دانشگاه پیام نور با معدل 13/28 و دانشجوی ترم آخر مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد هستم. معدل فوق لیسانسم بدون احتساب نمره پایان نامه 17/88 هست که انشاالله بعد از دفاع معدل کل بالاتر میره. در حال نوشتن پایان نامه هستم که از موضوعات تقریبا به روز هست. میخاستم بدونم چقدر شانس پذیرش دکترا توی دانشگاه های آلمان رو دارم؟ مدیریت فناوری اطلاعات توی آلمان چه جایگاهی داره؟ برای پذیرش توی این رشته باید زبان انگلیسی رو تقویت کرد یا آلمانی؟

در واقع شانست بالا نیست!!
چون نه مقاله دارید و نه نمره زبان!! البته نمونه رزومه دقیق خودت رو اشاره نکردی با این 2 معدل نمیشه دقیق گفت اما گرفتن بورس هم فاکتورهای مختلفی داره، نمونه رزومه و پروپزال قوی، حجم متقاضی ، دانشگاه مورد نظر!!
در خصوص جایگاه اطلاعی ندارم!!
اما برای دانشگاه میتونی در وب سایت daad.de/en زبان تحصیل رشته / دانشگاه خودت رو بررسی کنی. اصولاً ترکیبی از همه هست.
انگلیسی، المانی و انگلیسی - المانی