آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - PouyaCivil - 27-06-2014

وقت بخیر و سپاسگزار از راهنمایی های ارزشمند شما
میخواستم بدونم با توجه به رزومه ای که دارم امکان تحصیل در مقطع دکترا در آلمان و در صورت امکان اخذ بورسیه رو دارم یا خیر

رشته تحصیل : عمران، سازه
معدل لیسانس : 14
معدل ارشد : 16.20
یک مقاله ی ISI
نمره آیلتس : 7.5
5 سال سابقه ی کار ( البته بیمه ندارم )
آشنایی با انواع برنامه های مهندسی

البته کلاس آلمانی هم قراره برم که آمادگی نسبتا کمی رو برای زبان آلمانی پیدا کنم. ولی غیر از این موضوع با توجه به شرایط رزومه م نظرتون چیه جناب Voltage
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 27-06-2014

(27-06-2014, 01:19 PM)'PouyaCivil' نوشته: وقت بخیر و سپاسگزار از راهنمایی های ارزشمند شما
میخواستم بدونم با توجه به رزومه ای که دارم امکان تحصیل در مقطع دکترا در آلمان و در صورت امکان اخذ بورسیه رو دارم یا خیر
یک مقاله ی ISI
البته کلاس آلمانی هم قراره برم که آمادگی نسبتا کمی رو برای زبان آلمانی پیدا کنم. ولی غیر از این موضوع با توجه به شرایط رزومه م نظرتون چیه جناب Voltage

دروود بر شما.
والا در نگاه اول رزومه ات خوبه شانس قبولی داری اما برای فاند کمی دور از ذهنه اما باید ببینی دنبال چه گرایشی میگردی رشته عمران موقعیت کم داره و متقاضی هم زیاد. باید دنبال استاد بگردی که مطمئن بشی نیاز داره بهتره روی توصیه نامه و انگیزش و پروپزال قوی خوب کار کنی اگر بتونی تعداد مقالاتت رو زیاد کنی.
شانس همیشه هست.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - omid714 - 28-06-2014

با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت میباشم
2 سوال داشتم
اول اینکه در آلمان چه دانشگاه هایی بورس دکترا نفت دارند؟
دومین سوالم راجع به اینه که آیا این موضوع که من متولد آلمان هستم (اما مقیم ایران می باشم) امتیازی برای پذیرشم می باشد یا خیر؟
با تشکر

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - saaaaam - 28-06-2014

(28-06-2014, 01:43 AM)'omid714' نوشته: با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت میباشم
2 سوال داشتم
اول اینکه در آلمان چه دانشگاه هایی بورس دکترا نفت دارند؟
دومین سوالم راجع به اینه که آیا این موضوع که من متولد آلمان هستم (اما مقیم ایران می باشم) امتیازی برای پذیرشم می باشد یا خیر؟
با تشکر

سلام بر شما دوست خوب
من این دانشگاه ها را پیدا کردم که رشته نفت دارند و بورس هم امکانش وجود دارد:Technical University Berlin و Clausthal 
دوست خوب من پیشنهاد می کنم اگه مقصد شما المان هست به دکتری رشته های دیگه هم که نزدیک رشته شماست مثلا شیمی فکر کنید چون اخیرا دوستانی که رشته های مرتبط با انرژی تحصیل می کردند یا قصد تحصیل داشتند ویزا نتوانستند بگیرند !
راه حل دیگر هم تحصیل در رشته نفت در کشورهای اسیایی هست مثلا عربستان چند دانشگاه معروف دارد که این رشته را ارائه می دهند فقط باید سرچ کنید بورس دکتری دارند یا خیر که بنظر من باید باشد!

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - omid714 - 28-06-2014

با تشکر از راهنمایی که کردید
راجع به اینکه متولد آلمان بودن من آیا تاثیری در پذیرش دارد یا نه نیز راهنمایی بفرمایید

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - saaaaam - 28-06-2014

(28-06-2014, 08:14 PM)'omid714' نوشته: با تشکر از راهنمایی که کردید
راجع به اینکه متولد آلمان بودن من آیا تاثیری در پذیرش دارد یا نه نیز راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز
اینکه متولد المان هستی بنظر من کمک می کنه ویزا راحت تر بگیری ولی در هنگام ارزیابی برای پذیرش بنظر من تاثیری ندارد چون معیارهای علمی را مد نظر قرار می دهند مگر سیتیزن باشی که امتیاز خاصی قایل بشن

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - saaaaam - 30-06-2014

(27-06-2014, 01:19 PM)'PouyaCivil' نوشته: وقت بخیر و سپاسگزار از راهنمایی های ارزشمند شما
یک مقاله ی ISI

با اجازه دوست بزرگوارم جناب Voltage من یک نکته اضافه می کنم: اگر دانشگاه شریف یا علم و صنعت تحصیل کرده باشی شانست با دوستانی که سایر دانشگاه ها تحصیل کردند خیلی تفاوت دارد!

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - sadaff - 30-06-2014

دوستان عزیز چرا کسی جواب منو نداد؟ Sad
واسه دکتری فیزیک پزشکی می خوام اقدام کنم
معدل لیسانسم 14.70
اما معدل ارشدم حدود 18 می شه
چه کارایی تو این یک سال باید انجام بدم که شانس پذیرشم بره بالا؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - maryamsoleimani - 03-07-2014

سلام,خسته نباشید
من فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی (فوق لیسانس)از دانشگاه استانبول با معدل ۱۵.۶
IELTS: 7 و سابقه تدریس
برای پذیرش در مقطع دکتری چه اقداماتی لازمه؟ ایا با این معدل به مشکل بر نمیخورم؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 03-07-2014

(03-07-2014, 12:03 AM)'maryamsoleimani' نوشته: سلام,خسته نباشید
من فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی (فوق لیسانس)از دانشگاه استانبول با معدل ۱۵.۶
IELTS: 7 و سابقه تدریس
برای پذیرش در مقطع دکتری چه اقداماتی لازمه؟ ایا با این معدل به مشکل بر نمیخورم؟

معدل لیسانس؟؟
اما در کل معدلت پایینه. بهتره با کار پژوهشی و سابقه کار بالا کمی بپوشونی. حالا اقدام کن اما برای بورس که شانست بالا نیست.