آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mehrannohtani - 06-05-2014

با سلام مجدد
ببخشید لیست  دانشگاههای آلمان که تحصیل در آنها به زبان انگلیسی در مقطع دکترا در رشته الکترونیک هست
را میخواهم؟؟ ممنون میشوم کسی راهنمایی کند.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 08-05-2014

(06-05-2014, 07:06 PM)'mehrannohtani' نوشته: با سلام مجدد
ببخشید لیست  دانشگاههای آلمان که تحصیل در آنها به زبان انگلیسی در مقطع دکترا در رشته الکترونیک هست
را میخواهم؟؟ ممنون میشوم کسی راهنمایی کند.

دروود بر شما.
دوست عزیز شما در این لینک خیلی راحت میتونی به موتور جستجو گر رشته و زبان که قصد دارید تحصیل کنید رو بدهید و پیدا کنید.
ازاد اندیش باشی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - xanth - 19-05-2014

سلام
من کارشناسی الکترونیک از دانشگاه بابل با معدل 16.85 ام. الان هم دانشجوی ارشد مخابرات علم و صنعتم با پروژه احتمالا معدلم تو 16 بیاد. مقاله ندارم. زبانم خوبه. حدود 100 تافل میتونم حساب کنم احتمالا! شانسی دارم برای پی اچ دی TUM؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 20-05-2014

(19-05-2014, 02:37 PM)'xanth' نوشته: سلام
من کارشناسی الکترونیک از دانشگاه بابل با معدل 16.85 ام. الان هم دانشجوی ارشد مخابرات علم و صنعتم با پروژه احتمالا معدلم تو 16 بیاد. مقاله ندارم. زبانم خوبه. حدود 100 تافل میتونم حساب کنم احتمالا! شانسی دارم برای پی اچ دی TUM؟

دروود بر شما.
نمیشه خیلی قطعی نظر داد، اما باید عرض کنم شانس داری اما چون مقاله نداری و دانشگاه صنعتی مونیخ خیلی فاند گرفتن ازش رقابتیه و شما هم کار پژوهشی نداری شانس گرفتن فاند نداری. اما شاید با هزینه شخصی بتونی پذیرش بگیری به هر حال مونیخ خودش شهر پر هزینه ای است بهتره برای شهرهای شمالی و شرق المان هم در نظر داشته باشی.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - siavashaa - 21-05-2014

با سلام
من کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم
4 سال سابقه بیمه شرکتی مرتبط با کارم دارم و همچنین سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور، مقاله ندارم و مدرک در حال گذراندن دوره های زبان انگلیسی هستم اما مدرک ندارم، ایا برای پذیرش دکتری از المان شانسی دارم

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - spt - 25-05-2014

(21-05-2014, 08:55 AM)'siavashaa' نوشته: با سلام
من کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم
4 سال سابقه بیمه شرکتی مرتبط با کارم دارم و همچنین سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور، مقاله ندارم و مدرک در حال گذراندن دوره های زبان انگلیسی هستم اما مدرک ندارم، ایا برای پذیرش دکتری از المان شانسی دارم

سلام
ایکاش یکم بیشتر توضیح میدادید راجع به شرایطتون...
مطمئنا شانس دارید و با توجه به رشته تون اگه مقاله و پروپوزالِ خوب داشته باشید شانستون خوب هم هست...
اما خیلی به مقاله و سابقه های علمی نیاز دارید و معدل و مدرک زبانتون هم هر چی بیشتر باشه بهتر میشه کارتون...
موفق باشید   Smile

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - azad1980 - 03-06-2014

با سلام

لطفا شرايط من را بررسي و اعلام نماييد كه آيا شانس گفتن پذيرش با فاند را دارم؟
كارشناسي ارشد مكانيك-دانشگاه آزاد- معدل 16.73
كارشناسي مكانيك- دانشگاه دولتي شاهرود-13.80
زبان: IELTS:6.5
مقاله: يك ISI+ يك ISI Index+ يك ISC+يك كنفرانس خارجي+يك ISI تحت داوري
سابقه كار:8 سال
متأهل

ضمنا اگر من بتوانم پذيرش بگيرم آيا به همسرم به عنوان همراه ويزا مي دهند؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 03-06-2014

(03-06-2014, 01:59 PM)'azad1980' نوشته: با سلام
لطفا شرايط من را بررسي و اعلام نماييد كه آيا شانس گفتن پذيرش با فاند را دارم؟
كارشناسي ارشد مكانيك-دانشگاه آزاد- معدل 16.73
كارشناسي مكانيك- دانشگاه دولتي شاهرود-13.80
زبان: IELTS:6.5
مقاله: يك ISI+ يك ISI Index+ يك ISC+يك كنفرانس خارجي+يك ISI تحت داوري
سابقه كار:8 سال
متأهل
ضمنا اگر من بتوانم پذيرش بگيرم آيا به همسرم به عنوان همراه ويزا مي دهند؟

دروود بر شما.
شانست بالاست دوست عزیز، بهتره ابتدا لیست موقعیت خالی دانشگاه و سپس تماس با استاد رو در نظر داشته باشی این 2 مورد خیلی مهم برای تحصیل در دکتری المان هستن. بله پس از اخذ پذیرش و سایر موارد باید خودتون المان تشریف ببری سپس بعد از مدتی همسرتون با ارسال دعوت نامه به شما ملحق بشن.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - saber214 - 04-06-2014

سلام
دانشجوی سال آخر ارشد عمران ژئوتکنیک هستم
رشته لیسانسم عمران بوده ولی گرایش ژئوتکنیک نبوده
معدل لیسانس 15 و فوق لیسانس تا الان 17.5
هنوز روی پروپزالم کارمیکنم ولی فکر کنم بعدا یک مقاله بتونم بدم
میخواستم بدون از الان برای پذیرش دکترا در آلمان باید چیکار بکنم؟
چگونه استاد راهنما پیدا کنم؟ و چجوری سرچ کنم در DAAD برای فرصت خالی در زمینه رشته خودم؟
با تشکر

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - ForeverBlue - 04-06-2014

(04-06-2014, 10:49 PM)'saber214' نوشته: سلام
دانشجوی سال آخر ارشد عمران ژئوتکنیک هستم
رشته لیسانسم عمران بوده ولی گرایش ژئوتکنیک نبوده
معدل لیسانس 15 و فوق لیسانس تا الان 17.5
هنوز روی پروپزالم کارمیکنم ولی فکر کنم بعدا یک مقاله بتونم بدم
میخواستم بدون از الان برای پذیرش دکترا در آلمان باید چیکار بکنم؟
چگونه استاد راهنما پیدا کنم؟ و چجوری سرچ کنم در DAAD برای فرصت خالی در زمینه رشته خودم؟
با تشکر

درود بر شما
معدلهای شما در حد قابل قبولی است. تغییر گرایش تان هم چندان مشکلی ندارد چون اینطور نبوده که فیلد تحصیلی شما به کلی عوض شود.
اما در مورد دانشگاه و وضعیت زبان توضیحی ندادید. ضمن این که نداشتن مقاله هم چندان پوئن مثبتی نیست.
به هر حال برای پیدا کردن رشته و موقعیت و ... میتوانید این لینک را ببینید و پیش نیازهای موقعیت هایی که پیدا میکنید را ببینید.