آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - eliroz - 08-10-2013

(06-10-2013, 03:40 PM)'mr saeid' نوشته: سلام من می خواستم بدونم رقابت برای گرفتن فاند رشنه finance-phd در چه سطحیه و اگه میشه توی سایت daad سرچ مربوطه به جاهای خالی این رشته انجام بدید با تشکر

دوست عزیز
رقابت در رشته فایناس زیاده و بایستی رزومه خوبی داشته باشین . نمره جی ار ای و کارهای تحقیقی خیلی خیلی براشون مهمه !
این همه لینک پوزیشن جدید در سایت DAAD، خودتون میتونید چک کنید. 
موفق باشین.
https://www.daad.de/hochschulen/internationalisierung/gssp/21925.de.html

[برش] ویزای دانشجویی آلمان و مصاحبه سفارت - ehsan1366 - 01-11-2013

سلام
من یک استادی تو دانشگاه munster بهم اوکی داه برا پی اچ دی و برای ساپورت ماللی هم بهم یک پروژه با حقوق پیشنهاد داره. الانم بهم گفته واسه ویزا هر چی میخوای خودت متنشو بنویس واسم بفرست. الان من واقعا گیج شدم مگه اول نباید پذیرش رسمی از دانشگاه بگیرم یعنی با یک نامه استاد که توش پروژه و مقدار پول رو بگه ویزا میدن؟ پس پذیرش رسمی خود دانشگاه چی؟
مرسی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 02-11-2013

(01-11-2013, 02:06 AM)'ehsan1366' نوشته: سلام
من یک استادی تو دانشگاه munster بهم اوکی داه برا پی اچ دی و برای ساپورت ماللی هم بهم یک پروژه با حقوق پیشنهاد داره. الانم بهم گفته واسه ویزا هر چی میخوای خودت متنشو بنویس واسم بفرست. الان من واقعا گیج شدم مگه اول نباید پذیرش رسمی از دانشگاه بگیرم یعنی با یک نامه استاد که توش پروژه و مقدار پول رو بگه ویزا میدن؟ پس پذیرش رسمی خود دانشگاه چی؟
مرسی

دروود بر شما.
دوست عزیز شما باید حتماً برگه پذیرش هم داشته باشی، بهتره در این خصوص با همون استاد که قراره ساپورتت کنه صحبت کنی تا در این خصوص با واحد پذیرش دانشگاه مکاتبه کنه و جزییات رو هم درونش بیاره. 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - abbasjoodak - 14-11-2013

ضمن عرض سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشد برق قدرت دانشگاه آزاد و دارای مدرک لیسانس مخابرات یکی از دانشگاه های دولتی هستم. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در آلمان مدتی است که  آموزش زبان آلمانی رو شروع کرده ام. اما سوالی که دارم اینه که چه سطحی از مدرک زبان آلمانی کافیه و اینکه آیا باید در آزمون آیلتس و .. هم مدرک زبان انگلیسی بگیرم؟
در انتها هم خواستم بدونم با داشتن دو مقاله و مدرک لیانس 14 و ارشد 17 چه شانسی رو برای پذیرش بنده محتمل می دونید.
ممنون از راهنمایی شما

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 14-11-2013

(14-11-2013, 10:35 AM)'abbasjoodak' نوشته: ضمن عرض سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشد برق قدرت دانشگاه آزاد و دارای مدرک لیسانس مخابرات یکی از دانشگاه های دولتی هستم. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در آلمان مدتی است که  آموزش زبان آلمانی رو شروع کرده ام. اما سوالی که دارم اینه که چه سطحی از مدرک زبان آلمانی کافیه و اینکه آیا باید در آزمون آیلتس و .. هم مدرک زبان انگلیسی بگیرم؟
در انتها هم خواستم بدونم با داشتن دو مقاله و مدرک لیانس 14 و ارشد 17 چه شانسی رو برای پذیرش بنده محتمل می دونید.
ممنون از راهنمایی شما

رشته برق جزو رشته های متعدد و پرمتقاضی در المان می باشد، ضما اگر بخواهی به زبان المانی تحصیل کنی باید حداقل مدرک B2 رو از موسسه های مورد تایید سفارت المان اخذ نمایید، اما از اونجایی که بیشتر دوره های دکتری در المان به زبان انگلیسیه نیاز به اون مدرک بالای المانی نیست همون حداقل سطح متوسط زبانش رو داشته باشی کفایت میکنه. شانست بد نیست اما باید بدنبال موقعیت خالی در دپارتمان بگردی و ارتباط با استاد رو فراموش نکن. 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - abbasjoodak - 14-11-2013

از راهنمایی شما سپاسگذارم
یک سوال که پرسیدم و درست متوجه پاسخ نشدم اینکه  در مواردی که تحصیلات به زبان انگلیسی است مدرک زبان انگلیسی ضروری می باشد یا با داشتن مدرک سطح خوب آلمانی دیگر نیازی به آن نیست؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 14-11-2013

(14-11-2013, 11:04 AM)'abbasjoodak' نوشته: از راهنمایی شما سپاسگذارم
یک سوال که پرسیدم و درست متوجه پاسخ نشدم اینکه  در مواردی که تحصیلات به زبان انگلیسی است مدرک زبان انگلیسی ضروری می باشد یا با داشتن مدرک سطح خوب آلمانی دیگر نیازی به آن نیست؟

درواقع در مقطع دکتری اگر با استاد به توافق برسی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست، در واقع زمانی که استاد یا کوردینیتور با شما قرار مصاحبه میزاره همون زمان سطح زبان انگلیسی شما رو تخمین میزنه، بنابراین من دیدم که دوستان بدون مدرک زبان هم رفتن اما در کل باید داشته باشی که خیالت راحت باشه. 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - M2020 - 18-11-2013

سلام خسته نباشید...
من میخوام برای دکترا در المان اقدام کنم، رشته نرم افزار هستم....معدل کارشناسی 16/56 معدل کارشناسی ارشد 15/33. نمره ایلتس 6/5. یک مقاله هم دارم. سابقه تدریس در دانشگاه علمی کاربردی هم دارم. با شرایط بنده، میشه از المان پذیرش گرفت؟ شانس پذیرش گرفتنم در چه حده بالاس یا پایین؟ ممنون از شما....

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 18-11-2013

(18-11-2013, 11:13 AM)'M2020' نوشته: سلام خسته نباشید...
من میخوام برای دکترا در المان اقدام کنم، رشته نرم افزار هستم....معدل کارشناسی 16/56 معدل کارشناسی ارشد 15/33. نمره ایلتس 6/5. یک مقاله هم دارم. سابقه تدریس در دانشگاه علمی کاربردی هم دارم. با شرایط بنده، میشه از المان پذیرش گرفت؟ شانس پذیرش گرفتنم در چه حده بالاس یا پایین؟ ممنون از شما....

من با توجه به معدل فوق و نداشتن نمره زبان شانس اسکولارشیپ رو برات خیلی بالا نمیبینم، ضمن اینکه رشته شما متقاضی زیاد داره باید رزومه خودت رو تقویت کنی، شما حالا بدنبال موقعیت خالی بگرد و سپس با اساتید مکاتبه کنید.
ازاد اندیش باشی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - M2020 - 18-11-2013

(18-11-2013, 02:39 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
من با توجه به معدل فوق و نداشتن نمره زبان شانس اسکولارشیپ رو برات خیلی بالا نمیبینم، ضمن اینکه رشته شما متقاضی زیاد داره باید رزومه خودت رو تقویت کنی، شما حالا بدنبال موقعیت خالی بگرد و سپس با اساتید مکاتبه کنید.
ازاد اندیش باشیl
من نمره زبان دارم ielts:6/5. پذیرش بدون فاند مد نظرم هست...