آکادمیا کافه
ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سایر کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+----- انجمن: پرتغال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84)
+----- موضوع: ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86)

ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن - cachers1975 - 18-10-2013

سلام دوستان
ممنون ميشم  سريع جواب من رو بديد. . .
من فروردين ماه درخواست ويزا دانشجويي دادم و كمتر از يك ماه بعد از اون ويزاي من حاضر شد... اما بنا به دلايلي دير رفتم ويزام رو دريافت كنم و ويزاي من اكسپاير شد!!!
بعد از اون در شهريور دوباره همان مداركم رو آپديت كردم( بجز اون نامه ساپورت مالي-كه يك نفر از اروپا بايد براي شما فرستاده باشه)  و درخواست جديد دادم...
اينبار جواب اومد كه ريجكت شدي..!!!(Reliable)
به نظرتون من بايد چكار كنم؟!
2 سال براي اين پروسه من زحمت كشيدم.
هيچ راهي به ذهنم نميرسه... زمان خيلي كمي از معافيت تحصيليم باقي مونده...
آيا دوباره ميتونم درخواست بدم؟؟ از منشي سفارت كه تلفني پرسيدم گفت نميشه...
نه درخواست دوباره...نه تجديد نظر...نه اينكه علت ريجكت شدن...

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 19-10-2013

(18-10-2013, 10:43 PM)'cachers1975' نوشته: سلام دوستان
من فروردين ماه درخواست ويزا دانشجويي دادم و كمتر از يك ماه بعد از اون ويزاي من حاضر شد... اما بنا به دلايلي دير رفتم ويزام رو دريافت كنم و ويزاي من اكسپاير شد!!!
بعد از اون در شهريور دوباره همان مداركم رو آپديت كردم( بجز اون نامه ساپورت مالي-كه يك نفر از اروپا بايد براي شما فرستاده باشه)  و درخواست جديد دادم...

دروود بر شما.
شما در صورتی که مدارکتان کامل باشد و از نظر سفارت مشکلی در پرونده ی اخیرتان نداشته باشید مشکلی نخواهید داشت و صرفا به دلیل اقدام قبلی ریجکت نمی کنند. ضمناً من تا اونجا که اطلاع دارم کمبود مدارک و شرایط رشته حساس دلیل قوی برای ریجکت می باشد. ضمن اینکه علت ریجکت رو اعلام میکنن نمیدونم چرا این مورد رو نپرسیدی.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - cachers1975 - 23-10-2013

(19-10-2013, 09:19 AM)'Mr-Voltage' نوشته:

دروود بر شما.
شما در صورتی که مدارکتان کامل باشد و از نظر سفارت مشکلی در پرونده ی اخیرتان نداشته باشید مشکلی نخواهید داشت و صرفا به دلیل اقدام قبلی ریجکت نمی کنند. ضمناً من تا اونجا که اطلاع دارم کمبود مدارک و شرایط رشته حساس دلیل قوی برای ریجکت می باشد. ضمن اینکه علت ریجکت رو اعلام میکنن نمیدونم چرا این مورد رو نپرسیدی.
رشته من نرم افزار هستش.. مداركم هم كامل بوده.. يعني اگر كامل نبود مدارك رو از من تحويل نميگرفتند 90يورو نميگرفتند  مهر نميخورد....
بعد از حدود يك ماه هنوز علت ريجكت رو به من اعلام نكردن.از شهرستان رفتم تهران كه كه اون نامه رو بگيرم گفتند هنوز نيومده از پرتقال!
به هرحال...
الان نميدونم چكار بايد بكنم...؟ چه راه يا راههايي دارم؟

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 24-10-2013

(18-10-2013, 10:43 PM)'cachers1975' نوشته: سلام دوستان

متاسفانه اشتباه بزرگی در دریافت نکردن ویزا کرده اید. در مورد شنگن، این که ویزا به شما اعطا شود ولی بدون اینکه به سفارت اطلاع بدهید از آن استفاده نکنید یا اصلا برای درج آن در گذرنامه نروید تاثیر منفی دارد (که متاسفانه یک نمونه اش را میبینید). به قول معروف نباید به صورت صوری ویزا گرفت.

معمولا برای ویزاش شنگن با توجه به سخت گیری های اخیر، همه تلاش بر این است که اگر کوچکترین نقص مدرکی دارید  با شما مخالفت شود. معمولا در 90% مواقع هم اعتراض کردن و ... هیچ تاثیری ندارد. علت ریجکت را مدتی دیگر طی یک نامه میتوانید از سفارت دریافت کنید. (معولا برای ویزای دانشجویی که ریجکت شده کمی طول میکشه). مثلا ممکنه دلیل رد درخواست شما این باشه: "قصد شما مبني بر ترك محدوده كشورهاي عضو پيمان شنگن پيش از اتمام موعد ويزاي شما به دلايلي از قبيل عدم ارائه مدارك و اطلاعات كافي براي سفارت قابل اثبات نبوده است."

شما میتوانید مجددا درخواست بدهید و محدودیتی بابت ارائه درخواست ندارید ولی شرایط را خیلی سخت کرده اید. 
آن 90 یورو و کنترل مدارک هم برای مدارک بسیار لازم است (مانند گذرنامه و ...). نامه ساپورت مالی جزء آن محسوب نمیشود.

شما برای آلمان اقدام کریده اید یا پرتغال؟

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - cachers1975 - 24-10-2013

(24-10-2013, 12:29 AM)'ForeverBlue' نوشته:
متاسفانه اشتباه بزرگی در دریافت نکردن ویزا کرده اید. در مورد شنگن، این که ویزا به شما اعطا شود ولی بدون اینکه به سفارت اطلاع بدهید از آن استفاده نکنید یا اصلا برای درج آن در گذرنامه نروید تاثیر منفی دارد (که متاسفانه یک نمونه اش را میبینید). به قول معروف نباید به صورت صوری ویزا گرفت.
معمولا برای ویزاش شنگن با توجه به سخت گیری های اخیر، همه تلاش بر این است که اگر کوچکترین نقص مدرکی دارید  با شما مخالفت شود. معمولا در 90% مواقع هم اعتراض کردن و ... هیچ تاثیری ندارد. علت ریجکت را مدتی دیگر طی یک نامه میتوانید از سفارت دریافت کنید. (معولا برای ویزای دانشجویی که ریجکت شده کمی طول میکشه). مثلا ممکنه دلیل رد درخواست شما این باشه: "قصد شما مبني بر ترك محدوده كشورهاي عضو پيمان شنگن پيش از اتمام موعد ويزاي شما به دلايلي از قبيل عدم ارائه مدارك و اطلاعات كافي براي سفارت قابل اثبات نبوده است."
شما میتوانید مجددا درخواست بدهید و محدودیتی بابت ارائه درخواست ندارید ولی شرایط را خیلی سخت کرده اید. 
آن 90 یورو و کنترل مدارک هم برای مدارک بسیار لازم است (مانند گذرنامه و ...). نامه ساپورت مالی جزء آن محسوب نمیشود.
شما برای آلمان اقدام کریده اید یا پرتغال؟

پرتقال.
البته من يكبار براي گرفتن ويزا مراجعه كردم سفارت ولي چون بليط پروازم رزرو بود ويزا رو به من ندادند..بعد از اون تصادف كردم..بعد خورد به پايان ترم...!! (البته اين دلايل كه الان بيشتر  شبيه بهانه ست رو ايميل كردم به سفارت در همان زماني كه ويزام اكسپاير شد.)
من با منشي سفارت كه صحبت كردم گفت ميتوني يه ري اپلييشن بنويسي و مشكلتو بگي و درخواستت رو هم ذكر كني...
نظر شما چيه؟ دوباره درخواست بدم؟ يا همين درخواست تجديد نظر؟
كدوم يكي شانس بيشتري ميتونه داشته باشه؟

من خودم فكر ميكنم علت ريجكت شدنم اين باشه كه زماني كه حساب دوست من رو چك ميكردند اون  10,000 يورو توي حسابش نبوده...  البته اينبار كه رفتم سفارت اون اقا از من پرسيد زبانت چطوره؟ گفتم بد نيست ولي خيلي وقته ازش دور شدم و يكم ضعيف شده..گفت ممكنه علت ريجكتت زبانت باشه..! اين ممكنه؟
اون روزي هم كه براي ارايه مدارك رفتم  اون خانم گفت اگر دفعه قبل هم مثل اينبار فارسي صحبت ميكردي من قبول نميكردم؟! كه گفتم نه ايندفعه يخورده فراموش كردم انگليسي رو...
خوب اگر علت اين باشه چرا مدارك رو از من گرفت صفحه اخر پاسپورت مهر زد 90يورو گرفت. . .
من فكر ميكنم علت ريجكت شدن برميگرده به كشور پرتقال..

من تقريبا همه چيز رو توضيح دادم...اگر خواستيد راهنمايي كنيد اطلاع داشته باشيد.
ممنونم

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 24-10-2013

اول که این تاپیک مربوط به آلمان هستش و نه پرتغال، از مدیران خواهش دارم این بحث به بخش مرتبطش منتقل بشه. در خصوص سوالهای شما
قبلا هم گفتم معمولا تجدید نظر تاثیری نداره، البته ضرر خاصی هم نداره ولی اون هم مدتی زمان میبره تا پاسخ بدن.
در این مورد خیلی وضعیت مشخص نیست و نمیشه نظر قطعی داد یک درخواست جدید با مدارک کامل (واقعا کامل) شاید بهتر باشه. 

موارد  10.000 یورو و زبان هم دو اشتباه بزرگ دیگه است که مزید بر علت میشه. کلا در صحبت با سفارت و ویزا و ... نباید شکسته نفسی کرد و منفی صحبت کرد. وقتی میپرسند زبان شما چطوره بگید تصور میکنم خوبه و ضمنا الان دارم تلاش میکنم بهتر هم بشه.

فارسی یا انگلیسی صحبت کردن خیلی مهم نیست. سفارت هم خیلی نقشی نداره در تصمیم نهایی (سفارت وظیفه داره اصالت مدارک شما را بررسی کنه و این که تقلبی نباشه و ....). به هر حال کاریه که شده و بهتره به فکر تصمیم جدیدی باشید.
دلایل ریجکت رو اینجا میتونید ببینید.

RE: ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن - cachers1975 - 28-10-2013

(24-10-2013, 04:46 AM)'ForeverBlue' نوشته: اول که این تاپیک مربوط به آلمان هستش و نه پرتغال، از مدیران خواهش دارم این بحث به بخش مرتبطش منتقل بشه. در خصوص سوالهای شما
قبلا هم گفتم معمولا تجدید نظر تاثیری نداره، البته ضرر خاصی هم نداره ولی اون هم مدتی زمان میبره تا پاسخ بدن.
در این مورد خیلی وضعیت مشخص نیست و نمیشه نظر قطعی داد یک درخواست جدید با مدارک کامل (واقعا کامل) شاید بهتر باشه. 
موارد  10.000 یورو و زبان هم دو اشتباه بزرگ دیگه است که مزید بر علت میشه. کلا در صحبت با سفارت و ویزا و ... نباید شکسته نفسی کرد و منفی صحبت کرد. وقتی میپرسند زبان شما چطوره بگید تصور میکنم خوبه و ضمنا الان دارم تلاش میکنم بهتر هم بشه.
فارسی یا انگلیسی صحبت کردن خیلی مهم نیست. سفارت هم خیلی نقشی نداره در تصمیم نهایی (سفارت وظیفه داره اصالت مدارک شما را بررسی کنه و این که تقلبی نباشه و ....). به هر حال کاریه که شده و بهتره به فکر تصمیم جدیدی باشید.
دلایل ریجکت رو اینجا میتونید ببینید.

ممنونم ازتون
بايد فاصله اي بين درخواست جديد و درخواست رد شده قبلي باشه يا خير؟؟(من شنيدم چند ماه بايد فاصله باشه...!)

البته زمانيكه من متوجه شدم وبزام اكسپاير شده بلافاصله درخواست جديد رو دادم...! ولي اينبار خوب فرق ميكنه..چون درخواست قبلي من ريجكت شده...
و اينم بگم از منشي سفارت كه سوال كردم ميتونم دوباره درخواست بدم...گفت نه. . .!؟

واينكه شما فكر ميكنيد "درخواست تجديد نظري" كه ميدم تاثيري(مثبت يا منفي) روي درخواست جديدم نداره؟؟

سپاسگذارم

RE: ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 29-10-2013

درود
خیر شما هر زمانی که بخواهید میتوانید مجددا درخواست دهید.
معمولا در 90% مواقع درخواست تجدید نظر تاثیری ندارد ولی اگر میخواهید مجددا درخواست دهید بهتر است این کار را نکنید. الان دقیقا حضور ذهن ندارم ولی خاطرم هست که عدم اعتراض بر روی حکم صادره در مواردی تاثیر مثبت داشت. به محض پیدا کردن آن اینجا درج خواهم کرد.

RE: ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن - مهمان - 15-10-2015

سلام
من چند هفته پيش از سفارت لهستان اقدام كردم و متاسفانه ريجكت شدم ،
من چقدر زمان بعد مي تونم دوباره اقدام كنم برا ويزا شنگن ؟ بعضي معتقدند ٣ ماه و بعضي ها ٦ماه

RE: ریجکت شدن ویزای پرتقال و اقدامات پس از آن - Shihan - 29-10-2015

(15-10-2015, 05:32 PM)مهمان نوشته: سلام
من چند هفته پيش از سفارت لهستان اقدام كردم و متاسفانه ريجكت شدم ،
من چقدر زمان بعد مي تونم دوباره اقدام كنم برا ويزا شنگن ؟ بعضي معتقدند ٣ ماه و بعضي ها ٦ماه

حداکثر 6 ماه