آکادمیا کافه
مصاحبه تلفني با استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: مصاحبه تلفني با استادان (/Thread-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%D9%8A-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

مصاحبه تلفني با استادان - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « مصاحبه تلفني با استادان » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

پ/ن: کاربر Behnoush زحمت کشیده و تجربیات ارزشمند خود و بقیه دوستان رو یکجا جمع آوری کرده و به طور خلاصه در اینجا قرار داده اند.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Mahsa - 12-03-2011

سلام،
دیروز programme coordinator یکی از دانشگاههایی که اپلای کرده بودم به من ایمیل زد که مصاحبه تلفنی یک بخشی از روند پذیرشه و از حالا تا 31 March یک روزی رو تعیین کن تا من تماس بگیرم. چون تاکید کرده که سوال درسی میپرسه من باید یکمی سرفصلارو مرور کنم. میخواستم ببینم اگر من مثلا 28 یا 29 March رو تعیین کنم اشکالی داره؟ جلوه ی بدی نداره که اینقدر دیره؟
ممنون

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Babak - 12-03-2011

نه هیچ اشکالی نداره. اون‌ها که با شما تعارف ندارند. وقتی خودشون تا ۳۱ مارچ وقت دادند، شما هر تاریخی تا اون موقع رو انتخاب کنید، مشکل نداره.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Cortex - 08-04-2011

مهسا جان:
اگه میشه نتیجه تلفن رو برای ما بنویس؛ آخه گفتی سوال درسی قرار بوده بپرسه من نمی دونستم سوال درسی ام می پرسن... تعجب کردم
مرسی...

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Mahsa - 09-04-2011

توی ایمیلی که برای من فرستادن نوشته بود که از درسهای لیسانس سوال میپرسه اما نه از جزئیات.
مصاحبه من 45 دقیقه طول کشید و غیر از تلفظ اسمم هیچ سوال غیر درسی نپرسید! تمام مدت سوال کرد و هر دفعه از جواب خودم سوال جدید طرح میکرد. نسبتا سخت بود مخصوصا اینکه انتظار داشت من تمام تکنیک های آزمایشگاهی رو بلد باشم. خیلی جزئی نبود اما مسلما کلیات هم نبود. من فکرمیکردم که این مصاحبه فقط برای پذیرشه اما متاسفانه برای بورس هم بود. پذیرش گرفتم اما گفت برای بورس نفر اول نیستی.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Amir - 09-04-2011

امکانش هست که بگید که کدوم کشور و دانشگاه و رشته ای که اقدام بوده چی هستند؟

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Mahsa - 09-04-2011

(09-04-2011, 12:54 PM)Amir نوشته: امکانش هست که بگید که کدوم کشور و دانشگاه و رشته ای که اقدام بوده چی هستند؟

Netherlands
Utrecht University
Cancer Genomics

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Pejman - 26-08-2011

از دانشگاهی در انگلیس که برای ترم پاییز 2011 اپلای کرده بودم، ایمیل زدند که دو تا از استادا می خوان باهات مصاحبه تلفنی بکنند. ازم بین دو تا تاریخ خواسته بود یکی رو انتخاب کنم. این دو استاد یکی رئیس دپارتمان و دیگری یک استاد بازنشسته است که رئیس یک مرکز تحقیقاتی در دانشگاه است (قبلاً رئیس دپارتمان بوده)

حالا بماند که چقدر دیر تماس گرفتند و اگر بخوان پذیرش بدند لابد برای ترم های بعدی هست، سوالات من ایناست:

1- اصولاً سوال درسی ممکنه بپرسند؟ اگر سوالی درسی بپرسند و به هر دلیلی در اون لحظه حضور ذهن نداشته باشیم خیلی بد می شه؟ به هر حال بعضی از دروس رو سالهاست که نگاه نکردم.
2- اینکه دو نفر از روسا می خوان مصاحبه کنن نه یک استاد معمولی، به نظرتون هدفشون از این مصاحبه چیه؟ اگه استاد معمولی باشه آدم می گه خب از قبل در ارتباط بودیم و با هم آشنا هستیم.

ممنون.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Faraz - 27-08-2011

پژمان جان
مصاحبه در انگلیس بخشی جدا نشدنی از پروسه گرفتن شغل و یا پذیرش دکترا است.مثلا برای گرفتن یک شغل تخصصی ممکن است تا 3 مرحله با شما مصاحبه کنند تا بتوانند نظر خود را بگویند.من خودم تجربه مصاحبه را نداشتم ولی دوستان زیادی داشتم که از دانشگاه های انگلیس دعوت به مصاحبه شده اند. معمولا خبری از سوال درسی نیست ولی درباره پروپوزال شما و اینکه چه ایده هایی برای دوره دکترا دارید حتما سوال خواهد شد.مسائلی که در رزومه مطرح کرده اید و ادعا های شما در sop یکی یکی توسط آنها سوال می شود و از شما می خواهند درباره آنها توضیح بدهید.همچنین در آخر مصاحبه به شما فرصت می دهند که اگر سوالی دارید بپرسید.هدف از این مصاحبه دادن نمره به شما از جنبه های مختلف است.مصاحبه کننده در پایان نظر خود را درباره شما به بخش پذیرش دانشگاه ارائه می دهد که بر اساس آن و سایر شرایطی که داشتید درباره شما تصمیم می گیرند.این نظر الزاما تنها جنبه اکادمیک ندارد و خیلی از ایتم های غیر اکادمیک هم در تصمیم گیری دخیل است.
اصولا در دوره دکترا در انگلیس با توجه به تحقیق محور بودن دوره دانشگاه ها وسواس زیادی به خرج می دهند و خیلی خود را محدود به نمره GRE تعداد مقالات و معدل دانشجو نمی کنند.یک مصاحبه خوب می تواند شما را نسبت به خیلی افراد که رزومه بهتری دارند متمایز کند.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Pejman - 27-08-2011

ممنون فراز جان از توضیحات خوبی که دادی.

فقط یه مورد که هست اینه که من پروپوزالی به این دانشگاه ندادم (کلاً از پروپوزال دادن قبل از پذیرش زیاد خوشم نمیاد Big Grin چون فکر می کنم پروپوزال دکترا چیز کمی نیست و باید ماه ها روش وقت گذاشت نه اینکه چند روزه واسه هر استاد یا دانشگاهی یه دونه فرستاد...) حالا نمی دونم با توجه به اینکه پروپوزال ندادم، لابد بحثی هم در این مورد نمی شه.

آیا این مصاحبه ها بیشتر برای دادن پذیرش هست یا می شه امید فاند هم داشت؟
ممنون.