آکادمیا کافه
فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: راهنما و قوانین استفاده از انجمن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)
+--- موضوع: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید (/Thread-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%BE%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF)

فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Babak - 22-10-2013

کاربران گرامی،

از آنجا که قرار دادن فایل‌های دارای کپی‌رایت بر روی سرور سایت ناقض قوانین کپی‌رایت می‌باشد و می‌تواند باعث ایجاد مشکل برای ادامه کار سایت گردد، لطفا این گونه فایل‌ها را به پست‌های خود پیوست نکنید. به ویژه فایل‌های صوتی و تصویری، مثل فیلم و موسیقی، حساسیت بیشتری دارند. در صورت نیاز می‌توانید به این فایل‌ها در سایت‌های دیگر، مانند YouTube و غیره، لینک بدهید.

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - ForeverBlue - 22-10-2013

در تکمیل صحبت های بابک عزیز، خواهش میکنم این نکته را هم در نظر داشته باشید که لینک دادن به سایتهایی که آهنگ/فیلم/کلیپ مورد نظر را به صورت آنلاین نمایش میدهند (مانند آپارات و یوتیوب) و ... از نظر قوانین کپی رایت اشکالی ندارد. البته ترجیح به سایتهایی است که داخل ایران مشکلی نداشته باشند (مانند آپارات).

ضمنا، خواهشمندم از قرار دادن لینک دانلود فیلم/آهنگ/کلیپ از سایتهای اشتراک فایل (مانند پرشین گیگ و رپید شیر و ... ) نیز خودداری فرمایید. در مورد نرم افزار و فایلهای pdf هم اکنون این محدودیت در مورد پرشین گیگ وجود ندارد و در صورت تغییر در تصمیمات، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

(تاپیک بررسی کپی رایت در اینجا). 

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Torkan - 22-10-2013

ببخشین چون من خودم تعدادی اهنگ آپلود کرده بودم یه سوال دارم:
اولا اصلا جریان کپی رایت یادم نبود بلاخره عادت کردیم متاسفانه...
الان اون فایلهایی که ویرایش شدن دیگه برنمیگردن یا مدیر مربوطه میخواد خودش لینک مربوطه رو بده...؟
در ضمن پیشنهاد بسیار عالی هم اینجا مطرح شده به نظر من هم خوبه
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85?pid=46516#pid46516
ببخشین من یه سوال دیگه دارم: اون موسسات یا اشخاص خودشون میدونن دیگه احیانا به راحتی میشه آهنگ ها رو دانلود کرد پس چطوری اجازه این کار رو میدن؟ فک نکنم آهنگهای قدیمی زیاد هم حساسیت از خودشون نشون بدن یا من اشتباه فکر میکنم؟!
ممنونSmile

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Babak - 23-10-2013

در مورد تاپیک‌های قدیمی که قبلا ایجاد شده، مدیران بررسی خواهند کرد و در صورت نیاز تغییرات ضروری رو انجام خواهند داد.

سوال آخر شما رو دقیق متوجه نشدم. منظورتون اینه که چرا اصلا قانون کپی‌رایت برای آهنگ‌ها وجود داره در حالی که می‌شه نسبتا راحت اون‌ها رو از اینترنت دریافت کرد؟ اگر چه ممکنه بشه راحت این جور آهنگ‌ها رو پیدا کرد، اما به هر حال غیرمجاز هست و اگر کسی گیر بیافته می‌تونه جریمه‌های سنگینی داشته باشه. تعداد افرادی که در کشورهای غربی آهنگ‌ها رو خریداری می‌کنند خیلی زیاده و درآمد فروش موسیقی و فیلم بسیار زیاده. برداشتن قانون کپی‌رایت این درآمد رو به شدت کاهش خواهد داد و طبیعیه که در مورد تخلفات سخت‌گیری بشه.

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Torkan - 23-10-2013

دوست عزیز منظور بنده این بود که مثلا تو اروپا به فرض آهنگ رو اصلا دانلود نمیکنن؟! یعنی حتی اهنگهای مثلا 5 سال پیش رو میرن میخرن؟!
پس آپلود کردن این آهنگ ها تو این سایت باعث خواهد شد  شرکت ها (کمپانی ها) سازنده شکایت بکنن دیگه درسته؟ اصلا چنین کاری ممکنه؟
ولی از طرف داخل کشور که این همه اهنگ رو میذارن تو سایتشون به صورت غیر مجاز که مشکلی واسشون پیش نیومده تا حالا؟
ببخشین من اون تاپیک کپی رایت رو خوندم ولی این سوالا هنوز تو ذهنم مونده؟
پ.ن: البته بنده متوجه هستم که بعضی از مدیران این سایت که خارج از کشور هستن ممکنه مشکلاتی براشون پیش بیاد که کاملا در این صورت حرفتون منطقیه.
بسیار ممنونSmile

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Babak - 23-10-2013

در داخل ایران که به طور کلی قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شه و حتی ارگان‌های دولتی هم پایبند قوانین کپی‌رایت نیستند، چه برسه به اشخاص حقیقی. در برخی کشورهای خارجی به خصوص در کشورهای اروپایی و امریکای شمالی وضعیت خیلی متفاوت هست و عدم رعایت این قوانین می‌تونه جریمه‌های سنگینی داشته باشه. با توجه به این که آکادمیا کافه در امریکا ثبت شده، عدم رعایت قوانین کپی‌رایت می‌تونه براش مشکل‌ساز بشه.

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Andre - 23-10-2013

بابک جان مشکلات فرهنگی ما یکی دو تا که نیست. سایتهای فارسی نرم افزار کرک شده دزدی رو می فروشن، بدون اینکه حتی یک سنت هم پول خرج کرده باشن (بالای سایت هم نوشتن از نظر قانونی و شرعی حرامه!!!). عضویت ویژه و فروش اینترنتی هم راه انداختن، طبیعیه که کسی نمی تونه کار فرهنگی کنه...
از بحث تاپیک خارج نشیم، خواهشاً تک آهنگ و کتاب و این چیزا رو اشتراک نذارید (من خودم چند تایی کتاب شیر کردم که فقط یکیشون رو میشه به علت رایگان بودن استفاده کرد). در مورد کتاب هم که قربونشون برم، کتابهای Cambridge ارزون ترین کتابهای بازارن (فقط هزینه چاپ).

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - Torkan - 23-10-2013

(23-10-2013, 07:25 PM)'Andre' نوشته: بابک جان مشکلات فرهنگی ما یکی دو تا که نیست. سایتهای فارسی نرم افزار کرک شده دزدی رو می فروشن، بدون اینکه حتی یک سنت هم پول خرج کرده باشن (بالای سایت هم نوشتن از نظر قانونی و شرعی حرامه!!!). عضویت ویژه و فروش اینترنتی هم راه انداختن، طبیعیه که کسی نمی تونه کار فرهنگی کنه...
از بحث تاپیک خارج نشیم، خواهشاً تک آهنگ و کتاب و این چیزا رو اشتراک نذارید (من خودم چند تایی کتاب شیر کردم که فقط یکیشون رو میشه به علت رایگان بودن استفاده کرد). در مورد کتاب هم که قربونشون برم، کتابهای Cambridge ارزون ترین کتابهای بازارن (فقط هزینه چاپ).

پیرو صحبت دوستمون اونوقت باید کلا دانلود مقالات و بسیاری از قسمت های فروم رو درش رو تخته کرد...
دوستان ببخشین همینجاش هم تو قسمت های فروم بسیاری از مقالات رو دوستان و حتی بعضا بنده مثلا SCIENCE DIRECT رو مقاله ای که 40 یا 30 دلار هستش دانلود میکنیم رایگان و در اختیار دیگران میذاریم یا میذارن...و یا سایر ژورنال ها
تکلیف اینا چیه؟ چون اینا علمی هستن مشکلی پیش نمیاد؟!!
ولی خوب این هم یه جور بنای کج گذاشتنه دیگه...
اگه توضیح بدید ممنون میشمSmile

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - MaMi - 23-10-2013

تاکیدی که در مورد رعایت قوانین کپی رایت در فروم وجود داره، بیشتر در مورد "آهنگ" ها است، چون تقریبا برای همه در اینترنت قابل دسترسی بوده و از طرف دیگه براحتی توسط شرکت های توزیع کننده قابل پیگیری است. از طرف دیگه به دلیل مشکلاتی که برای تهیه "منابع آزمون ها" و به ویژه "مقالات" برای دوستان داخل کشور وجود داره، این موارد علاوه بر ریسک موجود برای فروم، در اختیار دوستان قرار داده میشه.

RE: فایل‌های چندرسانه‌ای دارای کپی‌رایت را پیوست نکنید - heisenberg7 - 15-02-2014

babak جان لطفاً عدم آگاهی دوستمون رو ببخشید. قانون کپی رایت حتی از نظر اخلاقی متاسفانه جا نیفتاده... سایت های دیگه ای هم که توشون انواع آهنگ و موارد کپی رایت شده قرار میگیره و فعالیتشون هم بدونه مشکل ادامه پیدا می کنند از warez hosting استفاده می کنند که به DMCA ها جواب نمیده و معمولاً هم سرور جایی قرار داره که نمی تونند شکایت روپیگیری کنند. 

چیزی که واضحه admin تشخیص داده فایل کپی رایت شده قرار نگیره و جای بحث هم نیست.

من عضو شدم تا تو این سایت فعالیت مثبت داشته باشم ولی دیدم همین دوستمون تعداد زیادی از پست های من رو از سایت دوست و برادر!!! کپی پیست کردن و حتی کسی به من گفت که گفتن خود من هستند!!! خلاصه من تاکیید می کنم کاربر charming هیچ ربطی به من نداره و هر کسی هم تماسی با ایشون گرفت به مسئولیت خودشه!!